Şimdi Ara

Xanax hakkında sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
25
Cevap
2
Favori
27.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar anksiyete sebebiyle doktorum xanax yazdı yarın kullanmaya başlayacağım fakat tedirginim biraz, kullanıp okula gideceğim beni nasıl etkiler, ne zaman etkiler, etkisi ne kadar sürer bunları öğrenmek istiyorum. Biliyorum bünyeden bünyeye değişiyor ama kullananlar varsa tecrübelerini yazarsa sevinirim

• Okul gununde baslama , hafta sonu evde olacagin bir gun basla .
  • ne diyeyim sağlam ilaç kodumu oturtuyor. tamam sakinsin ama beynini yiyip bitiriyor..
  • Hocam agir uyku yapar ilk baslarda alismasi zor olur
    Ben derim ki bu tür ilaclara hic baslama ha yesil receteliyse durum daha vahim
  • psikiyatrik ilaçlarda kişi yorumlarına bakarsanız normalde sizde görülmeyecek yan etki yada olumsuzlukları simüle edebilirsiniz bu sebeple doktor size bunu uygun gördüyse tarafsız olarak kullanmanız yani zihninizi yorumlardan arındırmanız gerekir çünkü türlü çeşit yan etki farklı kişilerde farklı sayı ve nitelikte ortaya çıkabilir ve özellikle olumsuz etkilenenler spesifik yorumlar yaparak sanki o yan etki çok görülüyormuş gibi bir izlenim oluşturup sizi yanıltabilir bu yüzden yorumlardan ziyade sizin deneyiminiz önemlidir. Zihninizi yorumlarla şartlandırıp bulandırmayın.

İlacın genel özelliklerine bakacak olursak bu yeşil reçete benzodiazepin ailesinden bir ilaçtır. Yarılanma ömrü nispeten orta-kısa denebilir. Bu ilaçlar doza ve kullanım süresine göre bağımlılık riskine sahiptir bu nedenle doktor kontrolünde başlanır ve bırakılır. Xanaxta bulunan alprazolam etken maddesi sedatif ve anksiyolitik etkilidir ve günümüzde piyasada bu işlevi layıkıyla yerine getiren sayılı moleküllerden birisidir. Elbette sakinlik ile beraber uyku ve dikkat dağınıklığı yapabilir bu sebeple ders çalışma araç kullanma gibi durumlarda zamanlamaya dikkat edilmelidir. Bu ilaçlar size uygun olarak reçete edilmiş dozda (özel bir tıbbi durum yok ise) tutup da içer içmez adamı bayıltmazlar böyle yorumlara itibar etmeyin çünkü adamı bayıltacak bir ilaç olsa doktor bunu size günlük hayatta kullanmak üzere yazmazdı... sakinlik uyku ve dikkat dağınıklığı gibi etkileri de zaten anksiyete nedeniyle strese girmiş olan bünyenizi yatıştırmak içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosbağa 06 -- 17 Nisan 2019; 23:17:1 >

• anladım hocam çok teşekkür ederim bugün 2 tane yarım kullandım 0.5 mglik olanlardan, çok bir etkisi olmadı ama 10-15 güne falan anksiyetemin hafiflediğini hissederim diye düşünüyorum, yine yorumlara bakarak konuşacağım ama insanlar genelde alkol gibi alır almaz etki ettiğini söylüyorlar. Bu yazıları okudukça acaba 0.5 yetmiyor mu bünyeme falan diye düşünmekten kendimi alamıyorum maalesef
  • Doktorun reçete ettiği şekilde kullan. ekşi yorumlarına bakma bile çünkü orada ki yazarların çoğu değersiz yığınlar topluluğu, her bünyeye farklı etki gösterir bu ilaçlar ve genelde ciddi yan etkileri olmaz bu ekşicilerin abartması biraz.
  • haklısınız nedir ne değildir diye bakayım dedim ekşiye, 15 sayfa falan okumuşumdur ondan oluştu bu düşünceler zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosbağa 06

psikiyatrik ilaçlarda kişi yorumlarına bakarsanız normalde sizde görülmeyecek yan etki yada olumsuzlukları simüle edebilirsiniz bu sebeple doktor size bunu uygun gördüyse tarafsız olarak kullanmanız yani zihninizi yorumlardan arındırmanız gerekir çünkü türlü çeşit yan etki farklı kişilerde farklı sayı ve nitelikte ortaya çıkabilir ve özellikle olumsuz etkilenenler spesifik yorumlar yaparak sanki o yan etki çok görülüyormuş gibi bir izlenim oluşturup sizi yanıltabilir bu yüzden yorumlardan ziyade sizin deneyiminiz önemlidir. Zihninizi yorumlarla şartlandırıp bulandırmayın.

İlacın genel özelliklerine bakacak olursak bu yeşil reçete benzodiazepin ailesinden bir ilaçtır. Yarılanma ömrü nispeten orta-kısa denebilir. Bu ilaçlar doza ve kullanım süresine göre bağımlılık riskine sahiptir bu nedenle doktor kontrolünde başlanır ve bırakılır. Xanaxta bulunan alprazolam etken maddesi sedatif ve anksiyolitik etkilidir ve günümüzde piyasada bu işlevi layıkıyla yerine getiren sayılı moleküllerden birisidir. Elbette sakinlik ile beraber uyku ve dikkat dağınıklığı yapabilir bu sebeple ders çalışma araç kullanma gibi durumlarda zamanlamaya dikkat edilmelidir. Bu ilaçlar size uygun olarak reçete edilmiş dozda (özel bir tıbbi durum yok ise) tutup da içer içmez adamı bayıltmazlar böyle yorumlara itibar etmeyin çünkü adamı bayıltacak bir ilaç olsa doktor bunu size günlük hayatta kullanmak üzere yazmazdı... sakinlik uyku ve dikkat dağınıklığı gibi etkileri de zaten anksiyete nedeniyle strese girmiş olan bünyenizi yatıştırmak içindir.
    Çok yerinde ve değerli bir yorum, katılıyorum.

Üniversite döneminde yüksek stres nedeniyle aşırı-dayanılmaz derecede mide bulantılarım olduğu dönemde içhastalıklar-genel cerrahi bölümlerine pekçok kez farklı şehirlerde gitmiştim, tahmini şikayet gastrit üzerine olmuşken açık görüşlü bir genel cerrah psikiyatriyi önermişti. Gittiğim doktorda panik atak, anksiyete bozukluğu teşhisi ile xanax ve bir ilaç daha vermişti.

Bir süre düzenli kullandım, ardından geçtiğini düşünerek düzenli kullanımı bırakmıştım. Fakat çok stresli olduğum, kendimi kötü hissettiğim, bulantı hissi yaşadığım dönemlerde tekrar stokladığım xanaxdan yarım şekilde alıyordum uzun bir süre bu şekilde devam etti.

Sözlükteki yorumları boşverin, sözlükte okadar yıkık, abartıcı insanlar varki. Bende o dönemde okumuştum yorumları, bende herhangi bir yan etki, absürd durumlar oluşmamıştı. Sadece sakinleşiyorsunuz, sınav dönemleri kullandığınızda sınav esnasında dikkat problemi yaşadığım günler olmuştu fakat çok benim için çok faydalı olduğu günlerde oldu.

Kısacası yorumlara aldırmadan, doktorunuzun önerdiği şekliyle düzenli olarak kullanın ve doktorunuzla irtibatı koparmayın. Benim yaptığım hatayıda yapmayarak kafanıza göre ilacı kesip-dozuylada oynamayın. Bırakın bu duruma doktorunuz karar versin.

Sağlıklı, başarılı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Atreides

anladım hocam çok teşekkür ederim bugün 2 tane yarım kullandım 0.5 mglik olanlardan, çok bir etkisi olmadı ama 10-15 güne falan anksiyetemin hafiflediğini hissederim diye düşünüyorum, yine yorumlara bakarak konuşacağım ama insanlar genelde alkol gibi alır almaz etki ettiğini söylüyorlar. Bu yazıları okudukça acaba 0.5 yetmiyor mu bünyeme falan diye düşünmekten kendimi alamıyorum maalesef
    benzodiazepin grubu ilaçlar genelde etkisini hızlı gösterir, yani SSRI (prozac,lustral,cipralex vb) gibi antidepresanlarda olduğu gibi etkisinin tam anlamıyla ortaya çıkması yani kanda ideal konsantrasyona ulaşması için haftalar ya da aylarca beklemek gerekmez. yeterli dozda ilk alışınızdan itibaren etkisini hissedersiniz ve birkaç gün içerisinde düzenli kullanıma bağlı daha istikrarlı sonuçları kısa sürede gözlemlersiniz.

Sizin şu anki algınız yani çok bir etkisini göremedim şeklindeki yorumunuz ilaç ile ilgili maksimize ettiğiniz beklenti nedeniyle subjektif bir yanılma olabilir. Doktorunuzun belirttiği dozda ve düzende kullanmaya devam edin ve kontrole gittiğinizde durumunuzu anlatın gerekirse doz arttırımına gidebilir. İlaveten bu ilacı asla ve asla alkol ya da greyfurt suyu ile birlikte almayın

• Kardeşim kelime haznene bayıldım. konuşmaz tarzında çok güzel.
  • Amerika'da bu ilacı amishler hariç nerdeyse herkes kullanıyor. Ne tesadüfki amishler şehirde yaşamıyor ve hepsi teknolojiden uzak yaşıyor.
  • Annem ve 2 teyzem kullandi yillarca.Hiç uzun süre 1 yildan fazla,kullanabilinecek ilaç değil hayatini zombi yapar.Beyin kimyan bozulur.Düzgün ilaç yazabilen doktorla görüş bence.
  • xanax anında etki eder.
    tedavi edici değildir

tedirgin olacak bir şey yok
    uzun süre yüksek dozlarda kullanmazsan bağımlılık geliştirmez
    ama bağımlı olursan bırakması zordur

doktorun yazdığı dozun fazla üzerine çıkma
    2-3 haftadan fazla düzenli kullanma

xanax 1 mg etki süresi 2-4 saat arasındadır
    süre bitince etkisi geçer

xanax kaygı ve stresini alır
    geçici bir rahatlama sağlar. Etkisi geçince kaygı,stres varsa geri gelir

xanax ı doktor hergün şu kadar mg al dediysede
    düzenli kullanmana gerek yoktur

Kendini iyi hissettiğin zamanlarda,mekanlarda,durumlarda boşu boşuna kullanmana gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Annem ve 2 teyzem kullandi yillarca.Hiç uzun süre 1 yildan fazla,kullanabilinecek ilaç değil hayatini zombi yapar.Beyin kimyan bozulur.Düzgün ilaç yazabilen doktorla görüş bence.
    Düzgün ilaç sence nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gate100

Düzgün ilaç sence nedir?

Alıntıları Göster
    Ben bildigimi söylerim doktor değilim depakin daha hafif ilaçtir xanaxa göre onu kullanmasi daha iyi oldu mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.