Şimdi Ara

x2600xt FİYASKOSU!! NE YAPMALIYIZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
2.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fthkls

Defalarca yazdım 2600 serisi fiyasko bende palit 2600 proyu denemiş olarak söylüyorum. Üstelik bazılarında vpu recover sorunu var. 8600 serisi 2600 ü dx 9 da hertürlü tokatlar.

Sizi şöyle alalımhttp://www.pclabs.gen.tr/2007/07/23/ati-radeon-hd-2600xt-palit-hd-2600pro-sonic-ve-hd-2400xt-incelemesi/5/
    burdada görüldüğü gibi 8600 serisi tokat yiyo

• dostum millet bağırıyo stalker 2 gb ram istio die..istersen 8800 gtx koy 1 gb rame yine akıcı oynayamazsın...ramini 2 gb a çıkar ondan sora yaz ekran kartı nasıl die...bide catalys 7.8 i kur...farkı görürsün o zaman..
  • zaten onu al bunu al die die elimdeki eski pc kaldı parçlarını kullanamadım..2tane hdd var 260 gb onlar patladı :s yeni hdd aldık..ramler desenz malum :S ben şimdi 1 gb daha ram alsam bu işin sonu gelmez..ama dediğin mantıklı bizde çok düşündük keşke birinden alsakta denesek..fark edecektr ama ne kadar ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: er38

quote:

Defalarca yazdım 2600 serisi fiyasko bende palit 2600 proyu denemiş olarak söylüyorum. Üstelik bazılarında vpu recover sorunu var. 8600 serisi 2600 ü dx 9 da hertürlü tokatlar.

Sizi şöyle alalımhttp://www.pclabs.gen.tr/2007/07/23/ati-radeon-hd-2600xt-palit-hd-2600pro-sonic-ve-hd-2400xt-incelemesi/5/

Abi nerde yemiş o tokatı biz mi göremiyoruz gts hepsinde yukarda nerdeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdocool -- 10 Eylül 2007; 12:38:32 >

• Tek bir oyuna göre karar vermek yanlış
    2600XT kaliteli bir karttır....
    En azından 8600GTlere denktir..
    Ama hala aşılamamış sürücü optimizasyon problemleri olduğuda bir gerçek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: merdocool

quote:

quote:

Abi nerde yemiş o tokatı biz mi göremiyoruz gts hepsinde yukarda nerdeyse.

Ben gts den bahsetmiyorum adam 8600 SERİSİ diyo gt den dolayı bu alıntıyı yaptım gts ye lafım yok 8600 gts tabiki 2600 den daha iyi ve daha pahalı bir kart

• 8600 gt de alsam aynı performansı mı alacağım onu mu demeye çalışıyorsunuz?
  • şimdi okuduğum bi yorumu sizlere sunayım....

DX9'dan uzak dursunlar demiyorum aslında. DX9 alırken ileride DX10 kartı almanız gerekeceğini aklınızdan çıkarmayın. BU sorun değilse şimdi 1950'ler var. GT ve pro gayet alınabilir kartlar. Ama değiştirmek zorunda kalacağınızı bilerek alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker_s

8600 gt de alsam aynı performansı mı alacağım onu mu demeye çalışıyorsunuz?

dostum istersen 8800 gtx al değişen pek bişi olmıcak..bendede 2gb ram war ve x1950 pro war...güsel oynıyabiliyorum full detay ve 1280*1024 de ....senin yapman gereken tek şey 1 gb ram almak..farkı hissedeceksin...stalker 1 gb ramde çalışmıo..
  • sen anlamak istemiyorsun heralde bi daha anlatayım

simdi sende bu karttan var ama sen efendi gibi bu kart niye boyle calısıyor arkadaslar bi fikriniz varmı gibi sorularla gelmektense yok 2600xt fiyaskosu şusu busu diye insanları sarj ediyorsun ama bu karttan bende var testlerimde mevcut forumda @expanderında var onunda testleri mevcut bu forumda hatta senin oynadıgın oyundan bile test vermis ama sen bize x1600 daha iyi falan filan dersen ofansif yazarız tabi yaz bi uyumsuzluk mu var niye boyle oldu diye yardımcı olalım simdi senin konuna gelelim

ben sana once bi 3dmark 05 ve 06 testleri yapmanı oneriyorum bi gorelim sorun genel olarakmı var yoksa ekran kartı tabanlımı sonra bizim testlerde uyguladıgımız oyunarşa fps olarak karsılastır sonra bir sorun varsa once aldıgın yere gotur kartta sorun olabilir

senin kartında vpu recover sorunu yok seninki gddr4 olanı ddr3 ile karsılastırmalara kulak asma
  • quote:

quote:

Ben kendi testime mi inanacamn yoksa pclabse mi? Benim 1650 prodan daha iyi performans gösteremedi palit 2600 pro sonic. 8600 gt nin yanına yaklaşamaz.

• sedat kardesim bi yerde haklı.ben 2600xt ddr3 modlini almıstım.tahmin edin hangi marka?evet sapphireama bir turlu kart calısmadı.bence kızmamak gerek
  • biostar 8600gt 512mb alın fiyat-performans çok iyi...
  • Basarrrr kardeşim sende bizi anlamıyn ki...

1600 ii demedk sadece stalkerda aynı performansı verdi dedik...1gb ramle eğer sorun çözüleckse bu ay içinde onuda alırım...yeterki dierlerindn farkı olsun bu şekilde 3 gündr sinir içerisindeym...tüm yorumlar için teşekkür ederim azda olsa rahatladım...
  • sinire gerek yok, sürücü update'leri vs. bu işler için var.
  • SALLARKEN BİRAZ DESTEKLİ SALLAMAK LAZIM.2600XT X1600PRO'YU GEÇEMİYO DEMEK LAF OLSUN TORBA DOLSUN,FORUM KİRLENSİN DİYE KONUŞMAKTIR
  • sallama derken arkadaşı anlayışla karşılamak lazım bu durum karttaki üretim sorunu da olabilir sonuçta arızalı bazı parçalar da üretilebilmekte, ayrıca normal şartlarda x1600 pro o kartı geçemez ki x1600 xt bile benim gto yu geçemiyo (çoğu testlere bakarak bunu söylüyorum) dostum bi daha incele diyorum çünkü kartta sorun yoksa pc de bi sorun var kesin
  • gökber ne sallaması aslan adamın canını sıkma ..derdimize çare arıyoz millet dahaçok çomak sokuyo..ewt tekrar ediyorum x1600 pro ve 6600 gt de ki ayarlar benim karta yaparak çalıştırıyom fakat bi üstünü açamıyom maalesef...demek istediğimi hala anlyamıyo bazıları,ben bi kademe daha açamayacksam neyleyim böle kartı..

Stradale dostum pc de sorun olacağını sanmıyorum çünkü hepsi 4 gün önce toplandı ve kuruldu :S
  • @Gökberk bizim salladığımız falan yok! Fikir vermekten çok yangına körükle gidiyorsun .. Kartı alan arkadaşım benim x1600pro'dan daha iyi performans bekliyodu(bende dahilim buna) gördüğümüz bir kaç oyunda bu performansı alamadık o yüzden kart ile ilgili olumsuz fikirler oluştu kafamızda ve bunu sizlerle paylaştık.Amacımız bu kartı kullanan insanları üzmek değil, kimine göre performans çok iyi olabilir,bilemem..
    Şimdi bizim sorumuz ve sıkıntımız benim 1 yıl önce aldığım karttan daha iyi bir teknolojiye sahip olan bu kart neden x1600pro dan stalker da daha iyi performans veremiyor..

Ayrıca pc de windows yeni ve driver 7.8 kurulu..

@basarrr sana hiçbişey demiyorum dostum çünkü bu forumun açılma sebebini hala anlayabilmiş değilsin üzgünüm ki

• quote:

Orjinalden alıntı: ilker_s

gökber ne sallaması aslan adamın canını sıkma ..derdimize çare arıyoz millet dahaçok çomak sokuyo..ewt tekrar ediyorum x1600 pro ve 6600 gt de ki ayarlar benim karta yaparak çalıştırıyom fakat bi üstünü açamıyom maalesef...demek istediğimi hala anlyamıyo bazıları,ben bi kademe daha açamayacksam neyleyim böle kartı..

Stradale dostum pc de sorun olacağını sanmıyorum çünkü hepsi 4 gün önce toplandı ve kuruldu :S

ben burada ne demek istediğini anlayamadım?
    x1600 ile açtığımız ayarların aynısıyla açabiliyoruz daha üst ayarlar olmuyor derken nasıl bir ayardan bahsediyorsun. sen zaten x1600'de ayarları sona dayamıştında şimdi yeni ekran kartını takınca daha fazla ayarmı gelmesi gerekiyordu? eğer böyle bişey bekliyorsanız böyle birşey olmaz oyunun ayarları sabittir x1600 ile oyunu high ayarlarda oynarken süper bir ekran kartı dakınca veryhigh ayarlar çıkmaz oyun içi ayarlar sabittir.
    benim burada kafam karıştı tam aydınlatırmısın bizi bahsettiğin bu ayarlar ne?
    aynı zamanda hiçbir performans farkı yok derken nasıl anladınız bunu fps değerlerini ölçtünüzmü yoksa göz kararımı karar veriyorsunuz. yada 2600xt ile görüntünün kalitesinin gerçeğe yakın olacağınımı sanıyordunuz görüntüde bir farklılıkmı olacak sanıyordunuz :)

performans artışının olup olmadı yeni ayarların gelmesiyle falan değil oyunun akıcılığının artmasıyla belli olur.

x1600'den 2600xt'ye geçmekteki amacınız neydi bu konuyu açabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girdap7 -- 10 Eylül 2007; 21:51:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.