Şimdi Ara

x2600xt FİYASKOSU!! NE YAPMALIYIZ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi hala ekran kartını tartışmanız manasız olay ram de diorum...1 gb ram almadan istersen 8800 ultra sli yap gene bişi farketmez..git 1 gb ram al dene 2 gb rame çıkar ramini sora kalkıp topic aç ekran kartıyla ilgili ..ekran kartını karalama boşuna..
  • Daha önce de 1gb vardı ki.
  • 3.2 prescott 1gb ram, 512 mb x1600pro( x2600xt'yi akşam koyacağız)

3dmark06

[simage][/simage]

x2600xt FİYASKOSU!! NE YAPMALIYIZ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatss -- 11 Eylül 2007; 18:01:37 >
  • KOLAY GELSIN
  • stalker configrasyon x1600pro

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatss -- 11 Eylül 2007; 18:13:30 >

• stalker oyun içi görüntüleri x1600pro

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatss -- 11 Eylül 2007; 18:17:30 >

• Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi stalker full texture ve full'e yakın ayarlarda x1600pro'yla 15-25 fps arası bir performans elde ediliyor..

İşte bu oyunu x2600xt ile oynadığımızda hemen hemen hiç hareket edemiyorduk..Akşam arkadaşım işten geldiğinde aynı ss'leri x2600xt için ekleyeceğiz..

Buna göre cümleten kararımızı veririz artık.

(bu arada sürücü ve windowsla ilgili kimsenin şüphesi olmasın hepsi tamam..)
  • hd2600xt 8600gt den biraz geride bir kart x1650xt ile birbirine yakın performans sunan bir kart yeni sürücülerle durumu ne kadar düzeltirler bilmiyorum ama bu durumu gözardı etmeyin artısı yokmu var dx10 destekli (dx10 oyunlarında çok zorlanacaktır) avivo ile hd video performansı çok çok iyi. oyunun optimizasyonuna göre yeri gelir öne geçer yeri gelir geriye düşer genel ortalamalar hakkında ufak bir bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayın sitedeki test edilen oyunların toplam fpslerinin karşılaştırıldığı tablo

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=858&model2=734&chart=318

• quote:

Orjinalden alıntı: sedatss

Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi stalker full texture ve full'e yakın ayarlarda x1600pro'yla 15-25 fps arası bir performans elde ediliyor..

İşte bu oyunu x2600xt ile oynadığımızda hemen hemen hiç hareket edemiyorduk..Akşam arkadaşım işten geldiğinde aynı ss'leri x2600xt için ekleyeceğiz..

Buna göre cümleten kararımızı veririz artık.

(bu arada sürücü ve windowsla ilgili kimsenin şüphesi olmasın hepsi tamam..)

bu arada acil bir tavsiye yapim ccc7.9 çıktı hemen indirip yüklemeyi unutmayın. çünkü sizin probleminiz büyük ihtimalla sürücü kaynaklı bence :)
    sıcak sıcak çıkan yeni sürücüyü yükleyin derim.
    3dmark2006 dan 1800 gibi bir puan almışsın. 2600xt en azından 4500 puan alıyor bu testten :) oda en dandik sistemle. normalde 5000 puanı deviriyor.

• arkadaslar 1 hafta önce gigatek ten palitin sonic modelli olan 2600xt sini aldım devamlı vpu hatası veriodu hadi neyse idare ederik diodum ama bu günde de fan durma hatası vermeye basladı windows acıldıktan 2 dakika sonra yük altında olmadan kartın sogutucu fan pervanesi kendi kendine duruo ve kart baslıo ısınmaya allahtan farkettim ve biraz inceleyip deneyince sorunu fark ettim sebeb ne olabilir arkadaslar ????????? çözümü bilen varsa vede yardımcı olursa müteşşekkir olurum ...........
  • 380 watt psu yeterli mi :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: nantenami

arkadaslar 1 hafta önce gigatek ten palitin sonic modelli olan 2600xt sini aldım devamlı vpu hatası veriodu hadi neyse idare ederik diodum ama bu günde de fan durma hatası vermeye basladı windows acıldıktan 2 dakika sonra yük altında olmadan kartın sogutucu fan pervanesi kendi kendine duruo ve kart baslıo ısınmaya allahtan farkettim ve biraz inceleyip deneyince sorunu fark ettim sebeb ne olabilir arkadaslar ????????? çözümü bilen varsa vede yardımcı olursa müteşşekkir olurum ...........

Palitin hd26xx serileri sorunlu 1 hafta önce aldıysan degişim yapabilirsin sapphire ler sorunsuz

• quote:

Orjinalden alıntı: nantenami

arkadaslar 1 hafta önce gigatek ten palitin sonic modelli olan 2600xt sini aldım devamlı vpu hatası veriodu hadi neyse idare ederik diodum ama bu günde de fan durma hatası vermeye basladı windows acıldıktan 2 dakika sonra yük altında olmadan kartın sogutucu fan pervanesi kendi kendine duruo ve kart baslıo ısınmaya allahtan farkettim ve biraz inceleyip deneyince sorunu fark ettim sebeb ne olabilir arkadaslar ????????? çözümü bilen varsa vede yardımcı olursa müteşşekkir olurum ...........

aynı sorun bendede oluyordu. sebebini ben buldum. overclock yapıp sınırları aştıktan sonra ccc7.8'in kafası karışıyor sapıtıyordu. bilgisayarını yeniden başlattığında dikkat et ccc7.8 devreye girdiği anda fan duruyor. sorun tamamen ccc7.8'den kaynaklanıyor. istersen ccc7.8'i başlangıçtan kaldır yada istersen silipi baştan yükle sorun düzeliyor. overclockla sınırları zorladığın zaman yine aynı hata oluyor. sana tavsiyem ccc7.8'de overdrive kilidini hiç açma. birde ben daha ccc7.9'u indirip denemedim istersen sen indirip birde onu dene belki bu sorun düzelmiştir...

• quote:

Orjinalden alıntı: ilker_s

380 watt psu yeterli mi :S

ben 350w kullanıyorum rahatlıkla yetiyor...
    380w'ta yetecektir ama tabi gerçek 380w'mı onu bilmiyorum. bunların gerçeği sahtesi varmış birde benim eski psu'm 420w'tı ama benim yeni 350w'lıktan daha dandik bişeydi :)

kolay bi yöntem var aslında psu'nun üzerinde böyle kocaman bir fan varsa büyük ihtimalle gerçek 380w'tır. ama fan falan yoksa dandik bişey olabilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girdap7 -- 12 Eylül 2007; 9:54:03 >
  • Tüm yazılan olumsuz yazılara rağmen dün akşam koşarcasına gidip HD2600Xt Sapphire aldım.
    Çünkü amacım oyun oynamak değil. Zaten bu kartın amacıda oyun oynatmak değil.
    Asıl amaç daha önce çok isteyipte oynatamadığım 1920x1080 videoları izleyebilmekti.
    Bu kart olmadan 720p filmleri %99 cpu kullanımı ile izleyebiliyordum. Fakat dün akşam kartı aldıktan sonra hiç oynatamadığım 1080p videoları %50 cpu kullanımıyla oynatabildim. 1950pro sahipleri acaba oynatabiliyormu merak ediyorum. Kısacası bu kart oyun oynamak için değil Hd video oynatmak için
  • ARKADASLAR BURDA OKDR PARA VERIP YENI BIR DONANIM ALIP HAYAL KIREIKLIGINA UGRAMIS BIRI YARDIM ISTIYOR CUMLELERI BIRAZ SERT OLSA NE OLUCAK ANLAYIS GOSTERIN VE COZUM ONERİSİ YOKSA KİMSENİN YAZMASINLAR
    2 SAYFA OLMUS DUZGUN YORUMLAR YARI MSAYFA ETMEZ

2600xt tabikide x1600 lerden daha iyi bir karttır.
    senin oyunda hareket edememenin sebebi kesinlikle surucu kaynaklıdır.

7.8 zaten sorunlu gibi.

7.7 yada yeni cıkan 7.9 u indir.

amd nin game sitesinden stalker içn perf artısı yada hatalar giderildimi fln die bak.

elindeki kart gayet guzel bir kart sadece driveri sorunlu.
    bendede 1gb ram var idare ediorm ama 2gb dual channel ram yapsan gzl olur
  • girdap7
    ewt cooler mas.380 watt yeteciğini herkes söledi ama işte takılma olduğu için sadece varsayım sundum..

tolgacem
    saolasın dostum.
    o sürücüleri yükleriz dert deil..2 gb ram tabikde etki edecektr ama para vermk istemiyom :( şansımıza yanıp oturup mediumda oynamaya devam edeceğiz :S
  • Ben palit 2600 pro sonic almıştım vpu sorunu nedeniyle iade ettim ama tabi oyunlarda deneme fırsatım oldu. İnanın benim 1650 pro oyunlarda 2600 den daha iyiydi.
    Üstelik 2600 x2 5600 ile denendi 1650 pro ise p4 2.8 ile denendi. 2600 hertürlü geçmesi gerekirdi ama 1650 pro gibi bile performans gösteremedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkls -- 12 Eylül 2007; 11:48:09 >
  • o sürücüleri yükleriz dert deil..2 gb ram tabikde etki edecektr ama para vermk istemiyom :( şansımıza yanıp oturup mediumda oynamaya devam edeceğiz :S

bence ram fiyatları düşmüşken 1 gb ram al gerçekten şu anda bayağ ucuzladı ramler...stalkerda en az 10-15 fps lik artış olur..ve yeni çıkan oyunlarda 2 gb ram istio..eninde sonunda alcaksın fiyat düşmüşken al bence..
  • benim pc de 2600 xt ddr4 sapphire var ama dedigin problemlerin hicbirisyle karsılasmadım.stalker oyununda 1600x1050 ve o resimdeki ayarlarin hepsi sonuna kadar acık hic bir sorun olmadan sanki mario oynuyormus gibi oynuyorum.ve gerçekten ummadıgım performans aldım bu karttan.benim tavsiyem ekran kartını başka pcye tak ve 7.9 sürücüsünü kurup dene.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.