Şimdi Ara

x2600xt FİYASKOSU!! NE YAPMALIYIZ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
2.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: girdap7

quote:

Orjinalden alıntı: ilker_s

gökber ne sallaması aslan adamın canını sıkma ..derdimize çare arıyoz millet dahaçok çomak sokuyo..ewt tekrar ediyorum x1600 pro ve 6600 gt de ki ayarlar benim karta yaparak çalıştırıyom fakat bi üstünü açamıyom maalesef...demek istediğimi hala anlyamıyo bazıları,ben bi kademe daha açamayacksam neyleyim böle kartı..

Stradale dostum pc de sorun olacağını sanmıyorum çünkü hepsi 4 gün önce toplandı ve kuruldu :S

ben burada ne demek istediğini anlayamadım?
    x1600 ile açtığımız ayarların aynısıyla açabiliyoruz daha üst ayarlar olmuyor derken nasıl bir ayardan bahsediyorsun. sen zaten x1600'de ayarları sona dayamıştında şimdi yeni ekran kartını takınca daha fazla ayarmı gelmesi gerekiyordu?
    benim burada kafam karıştı tam aydınlatırmısın bizi bahsettiğin bu ayarlar ne?
    aynı zamanda hiçbir performans farkı yok derken nasıl anladınız bunu fps değerlerini ölçtünüzmü yoksa göz kararımı karar veriyorsunuz. yada 2600xt ile görüntünün kalitesinin gerçeğe yakın olacağınımı sanıyordunuz görüntüde bir farklılıkmı olacak sanıyordunuz :)

x1600'den 2600xt'ye geçmekteki amacınız neydi bu konuyu açabilirmisiniz?

Sana şöyle açıklayayım..Stalker da ayarları her iki ekran kartıyla da full e yakın ayarlara aldık..Shadows,aa ve vsync gibi sistemi zorlayacak ayarları kapattık ve diğer ayarları maximum a yakın değerlere getirdik..Her iki sistemde de aynı..İlker'in pc de bu ayarlarda oyunu oynamak imkansızdı..FRAPS'i kullanmadık ilkerin pc de ama göz var nizam vardı sonuçta..Benim pc de(x1600pro agp) ise takılmalarla 20-15 fps arası sonuç aldım..Ama kesinlikle daha iyiydi x2600xt'den..

• Gençler koyun o zaman bakalım bi 3dmark testi,bi Fraps screenshotıda görelim bakalım X1600'ü geçiyormu geçemiyormu
    Lafla olmaz bu işler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gökberk

Gençler koyun o zaman bakalım bi 3dmark testi,bi Fraps screenshotıda görelim bakalım X1600'ü geçiyormu geçemiyormu
    Lafla olmaz bu işler...

Umarım geçer x2600xt

Bizimde temennimiz x2600xt nin iyi performans vermesi..Yarın ilker'le bir benc ss'si koyacağım foruma bu puana göre daha sağlıklı yorum yapma şansımız olur..

• 3dmarkta tabi x2600xt geçer ama oyunlarda belli olmaz.
  • quote:

quote:

gökber ne sallaması aslan adamın canını sıkma ..derdimize çare arıyoz millet dahaçok çomak sokuyo..ewt tekrar ediyorum x1600 pro ve 6600 gt de ki ayarlar benim karta yaparak çalıştırıyom fakat bi üstünü açamıyom maalesef...demek istediğimi hala anlyamıyo bazıları,ben bi kademe daha açamayacksam neyleyim böle kartı..

Stradale dostum pc de sorun olacağını sanmıyorum çünkü hepsi 4 gün önce toplandı ve kuruldu :S

x1600 ile açtığımız ayarların aynısıyla açabiliyoruz daha üst ayarlar olmuyor derken nasıl bir ayardan bahsediyorsun. sen zaten x1600'de ayarları sona dayamıştında şimdi yeni ekran kartını takınca daha fazla ayarmı gelmesi gerekiyordu? eğer böyle bişey bekliyorsanız böyle birşey olmaz oyunun ayarları sabittir x1600 ile oyunu high ayarlarda oynarken süper bir ekran kartı dakınca veryhigh ayarlar çıkmaz oyun içi ayarlar sabittir.
    aynı zamanda hiçbir performans farkı yok derken nasıl anladınız bunu fps değerlerini ölçtünüzmü yoksa göz kararımı karar veriyorsunuz. yada 2600xt ile görüntünün kalitesinin gerçeğe yakın olacağınımı sanıyordunuz görüntüde bir farklılıkmı olacak sanıyordunuz :)

performans artışının olup olmadı yeni ayarların gelmesiyle falan değil oyunun akıcılığının artmasıyla belli olur.

ya kardeş böle bişeyi nası sölersin yahu ne demek herşeyi fulle aldınızda daha fazlası beklenmez oyun ayarları sabittir :S herhalde sabittir sedat açıklamış gerçi sölemenin bi anlamı yok tekrardan..nerde yanlış yapıyoz anamıyom ki..nese yatın o testleride yaptıktan sonra görelim bide..benim hala ümidim yok gerçi.

• hala 128 bit kartlara para veriliyor böh diyorum valla 7800gt aldım ikinci elden most wanted 1680x1050 tum ayarlar full oynuyorum.
  • quote:

quote:

quote:

x1600 ile açtığımız ayarların aynısıyla açabiliyoruz daha üst ayarlar olmuyor derken nasıl bir ayardan bahsediyorsun. sen zaten x1600'de ayarları sona dayamıştında şimdi yeni ekran kartını takınca daha fazla ayarmı gelmesi gerekiyordu? eğer böyle bişey bekliyorsanız böyle birşey olmaz oyunun ayarları sabittir x1600 ile oyunu high ayarlarda oynarken süper bir ekran kartı dakınca veryhigh ayarlar çıkmaz oyun içi ayarlar sabittir.

performans artışının olup olmadı yeni ayarların gelmesiyle falan değil oyunun akıcılığının artmasıyla belli olur.

ya kardeş böle bişeyi nası sölersin yahu ne demek herşeyi fulle aldınızda daha fazlası beklenmez oyun ayarları sabittir :S herhalde sabittir sedat açıklamış gerçi sölemenin bi anlamı yok tekrardan..nerde yanlış yapıyoz anamıyom ki..nese yatın o testleride yaptıktan sonra görelim bide..benim hala ümidim yok gerçi.

Kanka ati'nin 7.9 sürücüsü de çıkmış allahtan umut kesilmez diyorum .. Yarın ben anakart ve ekran kartı drver larını tekrar yenileyeceğim.. İnşallah buradaki arkadaşlara da x2600xt ile ilgili artık iyi haberler veririz..

• inşallah kanca ben işteyken hallet sen onları.. benim yinede umudum yok ama işte fakirin ekmeği umut ;) (favori lafımız)
    bide şu mohu denemeyi çok isterdm burdaki pc mediumda dahi oynatamadı :S
  • @sedatss millet ile kafamı buluyorsunuz!!! x16oo pro 3d2005 de 10k yi devirebiliyormu? cevap: hayır HD2600XT GDR4 E.KARTI 512MB 256 BİT lik X1950XTX Performansında. x1600pro ile nasıl kıyaslıyorsun? X1600Pro ile 3d2006 testi yapıp ss ekle görelim scoreyi! ortada ne score var ne oyun içi fraps li test ss leri bu şekilde kıyas olmaz,!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 11 Eylül 2007; 9:55:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

@sedatss millet ile kafamı buluyorsunuz!!! x16oo pro 3d2006 da 10k yi devirebiliyormu? cevap: hayır HD2600XT GDR4 E.KARTI 512MB 256 BİT lik X1950XTX Performansında. x1600pro ile nasıl kıyaslıyorsun? X1600Pro ile 3d2006 testi yapıp ss ekle görelim scoreyi! ortada ne score var ne oyun içi fraps li test ss leri bu şekilde kıyas olmaz,!

hocam degil x1950xt 7800gt ye bile yetişemez senin x2600xt.
  • ati hd 2600xt bir çok oyunda 1650xt ile yakın performans sunmakta stalkeri bilmem tomshardware nin vga karşılaştırma listesinden az çok bir fikir edinebilirsiniz. (3d mark 06 performansına bakmıyorum realite oyunlar) 8600gt nin performansı hd2600xt den daha iyi ama iki kart arasında yinede öyle değiştirmeye değecek kadar performans farkı yok

1900xt 1950pro dx9 formatında elbetteki çok daha iyi kartlar. fiyatlarıda mantıklı ise özellikle 2. elleri alınabilir.
    dx10 takıntısı yoksa ve benim gibi 1-2 yıl için de dx9 ve dx10 arasındaki farkları anlamak için bilim adamlarını labaratuar ortamında çalıştırıp deneysel verilerle biz görmesekte bişeyler sunarak ispatlamalarını kabullenemiyecekseniz hiç düşünmeden kartı değiştirin derim. (para sonuç beklenti ilişkisi)
  • quote:

4 gun once toplanan bilgisayarda SORUN CIKAMAZ kuralini kim koydu acaba?
    Raminde, diskinde envayi cesit parcasinda ariza olabilir, kim size bu garantiyi verdi?

Anakartinizin bios yazilimi guncel mi? Kurdugunuz windowsun güncellemeleri tam mi?
    ve en son suruceleri kullanip hala sorun yasiyorsaniz, aldiginiz kartta arizali olabilir..
    Ama siz bunlari yapmak ve kontrol etmek yerine " x1600le 6600gt nin ayarlariyla bilmemne ıvır zıvır " diyorsunuz

Kolay Gelsin

• 1950 xt olsa deiştricez ama maalesef....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedatss

Merhaba dostlar,

Dün arkadaşıma amd 5000 işlemcili 1 gb ramli ve x2600xt ekran kartlı bir pc topladık..

Ekran kartının markası Asus.. Ddr4,dx10 oluşu ve fiyatının 8600gts den uygun olması ilgimii çekti ve kartı aldık...

Yalnız kart tam bir fiyasko oldu gözümüzde...Stalker'da benim x1600 pro agp yi geçemedi desek ne dersiniz acaba???!!. Herhangi bir sürücü ve ısınma sorunu da yok!!..

Bİ ŞEY SORUCAM, ÇÖZÜNÜRLÜKLERİNİ DE AYNI YAPMIŞSINIZ, DEĞİL Mİ?????
  • aynen çözünürlükte 1024 :S 1280 e aldığımzda yalan oluyo.
  • quote:

aynen çözünürlükte 1024 :S 1280 e aldığımzda yalan oluyo.

PEKİ YA GRAFİK AYARLARI? ,
    CATALYSTTEKİ AYARLAR AYNI MI? BAKTINIZ MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alx -- 11 Eylül 2007; 14:33:32 >
  • dostum sen en iyisi bi 3d mark yapta bi görelimekran kartında mı sistemdemi
  • işten bi çıkalım akşama fırsat olursa hepsini yapmaya çalışacağız...

Alx dostum o ayarlara göz atmadım..gerçi demiştim bide bunlara bakalım die ama o sıkıntıda arada kaynamış demekki..
  • Biliyorsunuz kırılmış oyunlar rahat kopyalanıyor ve açılıyor, klasörünü kopyalamak yeterli. Oyun başka bir ekran kartı takılı iken kurulmuşsa sistem değiştiği zaman performans düşebilir. Umarım temiz temiz kurdunuz oyunu...
  • arkadaşlar şu hd2... serisini kötülemekten vazgeçelim artık ben hd2600xt kullanıorum ve call of duty ful+ ful yani ve 8600gt yide dx 9 ve 10 da tokaltlar siz ccc ayarlarınızı düzgün yapın ve topladığınz sistemin konfigürasyonuna dikkat edin iş sadece pahalı bi vga koymakla bitmio!!!!!!!!!!!!!!!! sevgilerleeee
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.