Şimdi Ara

X1 in gercek ederi sizce nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 550k
  • X1 alacağına 116 al hem daha az para verirsin hem de bmwye daha çok benzer.Yerden 2 cm yüksek olmak için değmez.X3 olsa bi derece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Son kasa x1 gayet bmwye benziyor hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: healthbreaker

Son kasa x1 gayet bmwye benziyor hocam
    İçi 1 serisiyle aynı ve sürüş dinamikleri 1 serisiyle boy ölçüşemiyor, yerden yüksek bmw ye biniyorum arabası tam ismi bmw sadece.

• 2019 1.6 dizel BMW alacak bütçem olsa suv alacak olsam 10 tane araba yaz deseler son tercihim x1 olur

İlle premium alacaksam XC60 alırım tertemiz 2017 model.her turlu içinden geçer x1 in

Yada 3008 tuscon aircross kodiaq Sportage qasqai ne varsa alırım artan parayla Anadolu'da 1+1 ev alır kiraya verir benzini bedava getirir hemde kenarda minik yatiririm olur.her daim prim yapan.x1 e göre bazı defolari alır ama katlanilmiyacsk şeyler olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 1 serisinin bmw olduguna mi inanıyorsunuz siz ? Sürüş dinamigi 1 serisinde mi var 😅
    Bmw 3 ten audi 4 ten baslar diye bi laf duydunuz mu ?
    Gercek bmw isteyen e60 m5 e biner
    1 surus zevki ve yol tutuşu sizi tatmin ediyor mu ?
    1 serisi bir bmw sedan hissi verememkle birlikte x1 bmw suv havasini veriyor bunla kıyasla x1 cok daha bmw

• 350.000 TL

Buradakilere sorsan 100.000 TL derler

2020 Polo 50.000 TL eder benim gözümde derler
  • quote:

Hocam 1 serisinin bmw olduguna mi inanıyorsunuz siz ? Sürüş dinamigi 1 serisinde mi var 😅
    Bmw 3 ten audi 4 ten baslar diye bi laf duydunuz mu ?
    Gercek bmw isteyen e60 m5 e biner
    1 surus zevki ve yol tutuşu sizi tatmin ediyor mu ?
    1 serisi bir bmw sedan hissi verememkle birlikte x1 bmw suv havasini veriyor bunla kıyasla x1 cok daha bmw
    X1 ne kadar bmw ise 1 serisi ondan 2 kat bmwdir.

Tamam hocam en bmw sensin. 1 serisi uretim hattini babaniz yapmis gibi savunma yapmayın

• quote:

Tamam hocam en bmw sensin. 1 serisi uretim hattini babaniz yapmis gibi savunma yapmayın
    Kendim bmw değil mercedes kullanıyorum ayrıca tekrar bmw alacak olsam yine 5 serisinden aşağı düşmem sadece çakma suvcuklara sırf premium diye o kadar para verilmesini lüzumsuz buluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Kendim bmw değil mercedes kullanıyorum ayrıca tekrar bmw alacak olsam yine 5 serisinden aşağı düşmem sadece çakma suvcuklara sırf premium diye o kadar para verilmesini lüzumsuz buluyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam tabiiki SUVleri luzumsuz bulmak sizin kendi fikriniz ama azinliktasiniz bunun da farkinda olun. SUV satislari hizla artiyor, sedan satislari hizla dusuyor. Bir cok firma sedan uretimini durdurmak zorunda kaldi satis olmadigi icin. Yani cogunluk SUVlerin sedanlardan daha iyi oldugunu dusunuyor.

Dogru yanlis demiyorum ama durum bu.

Bende sedan seviyorum ama cogunluk ne isterse sektör oraya gider bu iş böyle.
    Subaru bile artik sadece suv yapiyo gerisini siz hayal edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi healthbreaker -- 20 Mayıs 2020; 16:35:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Hocam tabiiki SUVleri luzumsuz bulmak sizin kendi fikriniz ama azinliktasiniz bunun da farkinda olun. SUV satislari hizla artiyor, sedan satislari hizla dusuyor. Bir cok firma sedan uretimini durdurmak zorunda kaldi satis olmadigi icin. Yani cogunluk SUVlerin sedanlardan daha iyi oldugunu dusunuyor.

Dogru yanlis demiyorum ama durum bu.

Alıntıları Göster
    Ben suv alınmasına karşı değilim sadece x1 ile 1 serisi arasında hiçbir kalite farkı olmamasına rağmen aradaki uçuk fark sorun.Tam keriz silkeleme olarak görüyorum.İkisinin de iç mekanı aynı malzeme kalitesi aynı suv olan daha vasat performans ve daha kötü sürüş dinamikleri sunuyor ancak bi o kadar da daha pahalı.X1 e para vereceğime gider 3 serisi alırım aynı paraya, x1 in içinden geçer her konuda.

Butun SUVLer ayni degil mi?
    3 serisi vs. X3
    C serisi vs. GLC
    sadece premiumlarda da degil
    308 vs. 3008
    Golf vs. Tiguan

buna ragmen tutuluyor SUVler. (hocam zaten SUV alanlarin aradiklari yol tutus degil fonksiyonellik ve ic hacim ve bu konu da X1 1 serisinden kat kat onde.)
  • Hemican kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim şey şu x1 ile 3 serisi aynı fiyat olmamalı.1 serisi ile 3 serisi arasında bir fiyatta konumlanmalı.3 serisiyle aynı fiyat hatta yer yer daha pahalı olmasının tek sebebi azcık yerden yüksek olsun da havamız olsun diyen kitleyi kazıklamaları.Aradaki fark o.

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Benim demek istediğim şey şu x1 ile 3 serisi aynı fiyat olmamalı.1 serisi ile 3 serisi arasında bir fiyatta konumlanmalı.3 serisiyle aynı fiyat hatta yer yer daha pahalı olmasının tek sebebi azcık yerden yüksek olsun da havamız olsun diyen kitleyi kazıklamaları.Aradaki fark o.
    Bu durum sadece X1e mi ozel?
    Mesela Tiguan Passatla ayni fiyat degil mi? Ya da X3 Bmw 5 serisi ile ayni fiyat degil mi?
    2008 308 ile ayni fiyat degil mi? Belki de degildir ben yanlis biliyor olabilirim.

Yani SUV almak isteyenin baska sansi kalmiyor. SUV yerine her zaman bir ust sinif sedan/hb alinabiliyor. SUVye binmek icin bir sinif fedakarlik yapmak gerekiyor.
    Yani benim de demek istedigim su kaziklaniyor dediginiz insanlarin sayisi sizden fazla:) Yanlis anlamayin cogunluk dogru yapiyor demiyorum ama kaziklaniyorlar derken de bir dusunmek lazim bu kadar insan neden bunu yapiyor. Gercekten sadece hava icin mi?

Mesela ikinci elde de SUVler daha cok ragbet goruyor. Kaziklaniyor dediginiz insanlar belki de arabalarini sattiklari zaman sizden daha az zarar etmis oluyor.

Nakin kesin oyle ya da boyle demiyorum ama dunyanin cogu su an bu yonde hareket ediyor. Direk hava icin kaziklaniyorlar demek yerine bir bakmak lazim bu kadar insan bunu yaptigina gore baska ne mantikli sebepleri olabilir acaba diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 20 Mayıs 2020; 19:57:45 >

• Hemican kullanıcısına yanıt
    Genel tüketiciler buradaki kadar bilgili değil ayrıca dediğiniz gibi iş populariteye dönüyor suv lerle trafikte daha yukarıda olunca insanlar kendilerini bir başka görüyor.Dediğim durum genel olarak bütün suv ler için geçerli zaten.X5 almadıktan sonra bmw suv ye biniyorum demenin pek bi anlamı yok bence.(performans modellerini hariç tutuyorum).Çünkü hem belli bir performansı hem de belli bir konfor ve kaliteyi yakalamak için suv lerde üst segmentlere çıkmak gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.