Şimdi Ara

X-tronic CVT hakkında bilgi ve yorumlarınızı alabilir miyim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
20.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni Nissan Qashqai 2014 ile gelecek olan bu şanzıman hakkında bilgi sahibi olanlardan bilgi( renault kullayormuş ), kullananlardan ise yorum bekliyorum.
    Diğer otomatiklere göre avantaj ve dezavantajları nelerdir? Yoksa manuel vites mi tercih edilmelidir?

Yeni Nissan Qashqai 2014 :
    http://forum.donanimhaber.com/m_83633789/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_82991494/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 13 Kasım 2013; 14:36:14 >

• Ben de merak ediyorum bu otomatik şanzımanı ama renault'un kullandığı edc (çift kavrama) cvt değil...

Kullanıcı tecrübelerini de merak ediyorum ama vites ile ilgili bilgi nissan sayfasından link:

http://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/OVERVIEW/cvt.html
  • Halihazırda Fluence-Megane benzinli modellerde kullanılan bildiğimiz CVT şanzıman.
    Vites geçişleri olmayan, yakıt olarak iyi, kronik bir sorunu da bulunmayan diğer CVT'lerden bir farkı olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Halihazırda Fluence-Megane benzinli modellerde kullanılan bildiğimiz CVT şanzıman.
    Vites geçişleri olmayan, yakıt olarak iyi, kronik bir sorunu da bulunmayan diğer CVT'lerden bir farkı olduğunu sanmıyorum.

bu cvt o cvt degil,

burdaki,yuksek hp ve tork icin gelistirilmis olani
    http://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/OVERVIEW/cvt.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 13 Kasım 2013; 16:12:37 >
  • Tahminim foresterda kullanılan şanzımana yakındır.
    Forester kullanıcılarını bulun.(2.0d)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Tahminim foresterda kullanılan şanzımana yakındır.

Forester degil outback dizel'de CVT var. Gerci Forester ve Outback benzinli CVT var ama o ayrı bir konu. Yeni Civic Amerika'da CVT geliyor. Daha büyük motorlu olan Accord'da CVT ile gelecek, zaten Nissan Altima'da CVT ile sunuluyor orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoka

quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

Tahminim foresterda kullanılan şanzımana yakındır.

Forester degil outback dizel'de CVT var. Gerci Forester ve Outback benzinli CVT var ama o ayrı bir konu. Yeni Civic Amerika'da CVT geliyor. Daha büyük motorlu olan Accord'da CVT ile gelecek, zaten Nissan Altima'da CVT ile sunuluyor orda.

Yanlışlık olmuş hocam.
    Outback de var cvt.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vites geçişi diye bir şey yok CVTde. Şanzıman devir boyunca çapların değişmesiyle işliyor. Scooter motorlardaki gibi bastıkça hızlanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fluence de var gözüküyor. Fluence kullanıp deneyen oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam otomatiğe göre nasıldır?
  • tek_Türk kullanıcısına yanıt
    kardeşim şu pm ni açta yazayım mevzuyu ben 8 senedir dizel cvt ye biniyorum.forumda artık kimseye direkt bilgi paylaşıp iyilik yapmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

kardeşim şu pm ni açta yazayım mevzuyu ben 8 senedir dizel cvt ye biniyorum.forumda artık kimseye direkt bilgi paylaşıp iyilik yapmayacağım.

pm açık! ayarlarda açık gözüküyor.
    Bu forumda herkes kafasına göre takılıyor zaten. Bu nedenle eleştirenlere kafayı takma, ben takmıyorum. Herkesin doğrusu kendinedir. Bence her insanın fikri, deneyimi farklı bir bakış açısı oluşturur. Bu da faydalıdır. Engellemeye çalışanlar kasıtlı yapıyorlarsa, yaptıklarından utansınlar.
    özelden yazdım uzun oldu mesajları en eskiden yeniye doğru oku konu bütünlüğü bozulmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

özelden yazdım uzun oldu mesajları en eskiden yeniye doğru oku konu bütünlüğü bozulmasın

Uzun fakat açıklayıcı olmuş. Bilgi için teşekkür ederim.
    rica ederim umarım işe yaramıştır.
  • cvt sonuçda bir sistem biliyosunuz bisürü firma üretiyo. Audi de bazı modellerde kullanıyo (multitronic). Mühüm olan cvt nin de kaliteli yapılmasıymış. Bizde 2013 Megane 3 x-tronic cvt var. Biz sorun çıkarmaz inşallah diye aldık. Şu an araç 4000 km de. Ancak çok konforlu değil. Evet vites geçişleri hissedilmiyo ama ara hızlanmalar maalesef çok iyi değil. Gücü törpülüyo, tüketim yüksek. Ancak ben koskoca firmaların milleti şanzımandan (öttürdüklerini desem yanlış olur) madur edebildikelrini (diyim) hesaba katarak "sorunsuzluk > tüketim-konfor-gücü aktarabilme" formülüne göre tercih yaptım. Bu formülü tersten yazsaydık çift kavralamalı bir şanzıman tercih ederdik. Tabii tercihimiz ne kadar doğru zaman gösterecek. Bence zaten herhangi bir otomatik şanzımanı almadan önce muhakkak kişinin bir test etmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 17 Kasım 2013; 22:55:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.