Şimdi Ara

wireless ağ kurulumu ve ağa şifre atma nasıl yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben geçen hafta dsl g604t aldım buna ben kendi bilgisayarımdan kablo ile bağlanıyorum çevremde ise airplusxtremeg dwl-g520 ile 40 m mesafeden karşı binadan bağlantı sağlıyorum us robotics usb adepter ile de yaklaşık 30 m mesafe benden 15m yüksekte bağlantı almaya çalışıyorum bu bina benim sağ çaprazımda kalıyor bunun bağlantısında problem yaşıyorum bağlantı gidip geliyor 1mps ye kadar düştüğünü gözlemliyorum.
    Ben ayrıca bu sistem için ANT24-0800A2 anten ve 6 m kablo aldım fakat hala dışarı çıkaramadım camın önünden yayın yapmaya çalışıyorum.
    Sorularım
    1. Bunu dışarı çıkarırsam bağlantı sorunu giderilebilir mi ve kapsama alnı kaç m. olur.
    2. Kaç makinayı bu şekilde sisteme dahil edebilirim
    3. makinalar arsı ağ kurulumunu nasıl yapabilirim
    4.Bu ağa şifreyi nasıl atarım
    5.her makinaya ayrı IP adresini elle nasıl girebilirim
    6.PCI ile Usb wireless ethernet kartı arasında performans farkı var mıdır.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Benim tecrübelerim.http://forum.donanimhaber.com/m_3543991/mpage_1/key_//tm.htm#3543991
    En iyi güvenlik WPA-PSK ve mac filter. Fakat bunları yapınca bağlantı arada bir kesilebiliyor.
  • ORADA YAPMIŞ OLDUKLARINIZI İNCELEDİM ANLADIĞIM KADARI İLE BENİM PROBLEMİN ÇÖZÜMÜ DAHA KOLAY AMA ARADIĞIM SORULARA TAM CEVAP ALAMADIM BU PRİNGLES KUTULARI İLE NE YAPILIYOR USB ADAPTERLERİ İÇİNE Mİ KOYUYORUZ AÇIKLAMA YAPABİLİR MİSİNİZ
  • +1
  • Hallettin galiba?
  • quote:

Orijinalinden alıntı: MENEME2002
    .....ANT24-0800A2 anten ve 6 m kablo aldım fakat hala dışarı çıkaramadım camın önünden yayın yapmaya çalışıyorum.
    Sorularım
    1. Bunu dışarı çıkarırsam bağlantı sorunu giderilebilir mi ve kapsama alnı kaç m. olur.

1. anteni dışarı çıkar camdan geri dönüş yapabilir sinyal
    2. ip aralığın kadar atabilirsin
    3. makinaların aynı domainde olsun (pek farketmez ama) iş kolaylığı
    4. modemin ayarlarından key koyabilirsin nasıl bilmiorum bakman lazım
    5. her makinaya ayrı ip adresi sanıyorum o makinalardan yapman lazım ama ip aralığı verebilirsin
    6. usb wireless var dışardan kaynak bulunca giriyorum adsl'de olsa bende

• arkadaşım bendede u.s.r. pcı wireless adepter var anteni arkada kalıyor sen o dediğin anteni nerden aldın bu anteni kablo ile uzatmka için bi fikri olan varmı ?
    quote:

Orjinalden alıntı: MENEME2002

Ben geçen hafta dsl g604t aldım buna ben kendi bilgisayarımdan kablo ile bağlanıyorum çevremde ise airplusxtremeg dwl-g520 ile 40 m mesafeden karşı binadan bağlantı sağlıyorum us robotics usb adepter ile de yaklaşık 30 m mesafe benden 15m yüksekte bağlantı almaya çalışıyorum bu bina benim sağ çaprazımda kalıyor bunun bağlantısında problem yaşıyorum bağlantı gidip geliyor 1mps ye kadar düştüğünü gözlemliyorum.
    Ben ayrıca bu sistem için ANT24-0800A2 anten ve 6 m kablo aldım fakat hala dışarı çıkaramadım camın önünden yayın yapmaya çalışıyorum.
    Sorularım

• pci ile usb adaptor arasinda evet fark var. su anki usb adaptorler, mevcut pci adaptorlerden daha randimanli calisiyor. kesinlikle usb tavsiye ederim.
  • 7-8 ytl ye 5metre usb uzatma kabloları satılıyor.onlardan bitane al ve usb cihazını cam kenarına koy.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.