Şimdi Ara

Windowsta klavye çalışmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar benim bi problemim var. Bilgisayar teknik servisinde çalışıyorum stajyer olarak başladım normal çalışmaya devam ediyorum. Bu sabah eski bi sony notebook geldi şu anda modeli aklımda değil. Notebook üzerindeki wifi açma kapatma tuşunun bozulduğu gerekçesiyle geldi neyse açtım içini toz toprak dolmuş iyice temizledim ardından wifi açma tuşunun olduğu yere güzelce statik sprey sıktım her şey çok güzel topladım makineyi wifi tuşu çalışıyor neyse aradım müşteriyi gelin bilgisayar hazır diye telefonda söylemeyi unuttum space tuşu çalışmıyordu bi onada bakar mısınız dedi tamam dedim ve o sırada acı gerçekle karşılaştım sadece space değil diğer bütün tuşlar çalışmıyor. Neyse herhalde klavyeyi soketem düzgün takmadım diye düşündüm 2-3 kere denedim aynı sonra bi biosa giriyim dedim ve biosa giriyo yani windows boot olmadan klavye çalışıyor aynı şekilde biosun içinde sıkıntısız çalışıyor ardından format usbsi taktım kurtarma yerinde cmd üzerinden tüm tuşları denedim çalışıyor space dahil hepsi ama windowsa geçince yine gidiyor.Ardından yedekleri alıp makineye format attım windows tam olarak başlayana kadar sıkıntı yok başladığında klavye otomatik gidiyor ve işin haribi klavyede fn-f kombinasyonlarıyla ne var ne yok denedim sağında solunda klavye açma kapama tuşuda yok. Sonynin kendi driverları ve çeşitli driver programlarıyla driver denedim olmadı olmadı ve olmadı. Neyse müşteri geldi durumu anlattım anlayışla karşıladı ama aynı zamanda ekstra klavyeyle kullanmak istemediğinide söyledi. Kısacası yarın akşama kadar bu sorunu bir şekilde çözmem lazım çözümü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

ÖZET:Notebookun klavyesi bios ve windows kurulum bölümünde sorunsuz çalışırken windosa geçtiği anda çalışmayı durduruyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.