Şimdi Ara

Windows XP'ye Tema Yükleme ve Görsellik Adına Yapabilecekleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
5
Favori
76.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows XP Tema Yükleme (Yeni Başlayanlar İçin Video Anlatım) Programsız XP Tema Yükleme Anlatım Windows xp tema yükleme Windows Xp Tema Yükleme ( Videolu )‎ Windows XP İçin Windows 7 Teması windows xp tema yükleme XP'de Programsız Tema Değişimi xp tema yükleme Windows Xp Sp3 Tema Yukle Windows Xp Sp2 Tema Yukle Windows Xp Sp1 Tema Yukle Windows XP Tema Paketi ve Yüklenişi XP Tema yükleme resimli anlatım Program Yüklemeden & Ram'e yüklenmeden Windows XP Tema Değişim Tekniği Windows 7'ye 3.Parti Tema Yüklemek Sistem Kaynağı Harcamadan Tema Yükleme (Resimli)

Bilen insanlar "çok basit bir işlem" diyebilir ancak bu işlemler için bile yardım isteyen "amatör" arkadaşlarımız için video hazırladım. re-storm gibi bende iki video yaptım. Birinci video da üçüncü parti temaları kullanmamız için windows xp mizi BURADAKİ program ile yamalıyoruz. İkinci video da ise indirdiğimiz temanın xindows xp mizde nasıl uygulanacağını gösterdim.

Türkçe Universal Theme Patcher Uygulanışı

http://www.you.tube.com/watch?v=A8oXDn7_JP0
    http://vimeo.com/22510714
    Bu program için ayrıntılı olarak anlatım zaten BURADA var.

İndirilen Temanın Uygulanışı

http://www.you.tube.com/watch?v=hj9a6WzsDng
    http://vimeo.com/22511308

Ben BURADA bulunan temayı indirdim.

İnen .rar uzantılı dosyayı winrar ile açtığımda klasörlerin içine girerek "..\SevenXP_4_1_by_deskmundo\SevenXP\Visual Style\Normal" adresinde bulunan videoda gördüğünüz içinde "SevenXP4.msstyles" dosyası ve "Shell" klasörü olan "SevenXP4" klasörünü "C:\WINDOWS\Resources\Themes" kopyaladım.

Ardından masa üstünde farenin sağ tuşuna basıp açılan menüde "Özellikler" komutunu tıkladım. Karşıma gelen "Görüntü Özellikleri" penceresinde "Görünüm" tabını tıkladım. Bu bölümde "Pencere ve düğmeler:" başlıklı kısmında açılan menüden "SevenXP4" yazısını tıklayıp "Uygula" düğmesine basarak temamı uyguladım.

"SevenXP4" yerine internetten veya başka bir kaynaktan edindiğiniz temanın ismi yazar. "C:\WINDOWS\Resources\Themes" klasörüne kopyaladığınız her tema ile kopyaladığınız klasör ismi tutmayabilir. Bazı temalar .theme uzantılı dosyalarda barındırabilir, bunların dosya isimleri ile ilgili temanın klasör ismi aynı olmalı örneğin "C:\WINDOWS\Resources\Themes" adresinde göreceğiniz microsofta ait Luna teması hem luna.theme diye bir dosya hemde Luna isimli bir klasör içerir.

WINDOWS XP'DE TEMA ADINA YAPILABİLECEKLER

* Macos'ta bulunan dock'u buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7'de bulunan görev çubuğunu buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan başlat menüsünü buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan başlat düğmesini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan explorer penceresini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Bir çok konuda özelleştirebileceğiniz ve masa üstünüze görsellik adına bir çok eklenti ve özelliği buradaki konudan ekleyebiliriz.

* 3 Boyutlu pencereleri windowsunuza buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Mac ve iTunes'ta bulunan Coverflow özelliğini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7'de bulunan Aerosnap özelliğini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7'de bulunan saatin yanındaki masa üstünü göster düğmesini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan şeffaf pencere kenarlıklarını buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7'de bulunan ses kontrol penceresini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan adres çubuğunu buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan pencere ön izleme özelliğini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan Aeroflip özelliğini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan kenar çubuğunu buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Windows 7 ve Vista'da bulunan sürücü göstergelerini buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Explorer pencerelerine sekmeleri buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Duvar kağıdı yerine dünyayı izlemek için buradaki konuya bakabilirsiniz.

* Görev çubuğundaki saatten sıkıldıysanız buradaki konuya veya buradaki konuya bakabilirsiniz.

* Masaüstünüze alternatif menüleri buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Masaüstünüzde program gruplarını buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Masaüstünüzde özelleştirilebilir takvimleri buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Klasörlerinizin arka planlarına resimleri buradaki konudan ekleyebiliriz.

* Sürücü simgelerinizi buradaki konudan değiştirebilirsiniz.

* Sistem seslerini beğenmiyorsanız buradaki konudan değiştirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 8 Mayıs 2011; 21:42:05 >

• Güzel çalışma emeğine sağlık.
  • Bunu da mı koydunuz be kardeşim...
  • KeShhh® hala soranlar olunca yaptım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 8 Mayıs 2011; 11:11:40 >
  • İyi yapmışsın hala soranlar var dediğin gibi Gerçi yine sorcaklar ama neyse
  • listeye bilgi eklemek için fikir bekliyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 8 Mayıs 2011; 18:57:01 >
  • Windows 7 ve Vista'dalki gibi ikonları kocaman kocaman gösterme programını ve pencereleri sağa sola sallayınca küçültme özelliğini de listeye ekle...
    Aero Shake yada ShakeXP diye geçiyordu sanırım.

bootskinfree ---> windows açılış penceresindeki resmi değiştirir. (En stabil ve az ram harcayanı budur)
    XprevTool ---> Windows 7 ve vista'daki kocaman ikonlar gibi ikon görünümlerini büyütür.... (nette bulamassan benden iste.. )
    PSTrayFactory ---> System Tray 'deki ikonları değiştirmeye yarar... (ilaçlanmassa kullanılamaz)
    Aero Shake ---> Seçili olan pencere sağa sola çalkalandığında diğer açık pencereleri küçültür...
    BURDAN

Bir de Dream Render var ama sanırım o da ilaçlanmayınca kullanılamıyor. Windows Vista ile birlikte gelmesi beklenipte vista da sorunlara yol açan dreamscene özelliği, hareketli arkaplan özelliği veya ".wmv" dosyalarını desktopta izleme imkanı...

Bunları da listeye ekle, sen ekleyince ben mesajımı değiştiririm...

• KeShhh® bahsettiklerine ait konular yok birkaç gün içinde onlara birer konu açıp ekleyeyim...
  • Güzel kaynak olmuş windows xp için başka konu açılmasına gerek kalmamış artık
  • ben xp yi bırakıp win 7 ye gectim

ayrıca bu longhorn sesleri cook güzel. bu sesleri vista inspiratta duymustum. acaba bu longhorn sesi win7 ile uyumlumu?
  • eline sağlık.
  • Emeğe saygı, ne diyelim.
  • Emeğine sağlık
  • bulunsun istedim
  • Çok güzel çalışma olmuş eline sağlık.
  • emeğine sağlık güzel çalışma
  • emek verilmis tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Link 'teki temayı nasıl yükleyebilirim.Win xp patchledim.Tema Dosyası yok,görsel stil dosyası var bu görsel stil dosyasını nasıl yükleyebiliriz ?
  • Çok başarılı bir çalışma olmuş, elinize sağlık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.