Şimdi Ara

Türkçe Universal Theme Patcher (Bağlantı ve Resimler Güncellendi ve Video Eklendi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
62.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UniversalThemePatcher-x86 UniversalThemePatcher – x64 Universal Theme Patcher uxtheme patch tema yaması tükrçeleştirme

Microsoft tarafından yapılmayan çeşitli tema sitelerinden indirilen 3. parti ücretsiz temaları windowslarda kullanabilmek için bir çeşit yamalama (patch, crack) işlemi yapmak gereklidir. Aşağıda paylaşacağım program bütün 32 Bit (x86) ve 64 bit (x64) tabanlı windowslarda (XP SP2 SP3/2003/2008/Vista SP1 SP2/Windows 7) kullanılabilir. Aşağıdaki anlatım windows 7 işletim sistemi içinwww.iyiblogcu.com tarafından hazırlanmış ve ingilizce program içindir ben programı türkçeleştirdim. Programı çalıştırdığınızda aşağıda gördüğünüz ilk resimdeki pencere gelcektir orda menüyü kullanarak Türkçe dili seçin.

Diğer Windows sürümlerinde olduğu gibi Microsft Widnows 7 için de 3. party temaların kullanılmasına izin vermiyor..

Windows 7′ de temaların kullanılmasını Uxtheme.dll, themeui.dll ve themeservice.dll dosyları ile engelleniyor. Bu dosyalar “% windir% \ System32″ klasör içinde saklanır bu dosyaları silemez ve değiştiremezsiniz.

Farklı temaların kullanılabilmesi için bu dosyaların üzerinde değişiklik yapılması gerekiyor. Önceki windows sürümlerinde bu dosyların değiştirilmesi bir kaç işlemden sonra gerçekleştiriliyordu. Ama kullanıcıları daha basit ve karmaşık işlemlerden kurtaran Universal Theme Patcher geliştirildi.

Universal Theme Patcher nasıl kullanılır ;
    Universal Theme Patcher indirin ve sıkıştırılmış dosyayı bir klasör içine açın.

Klasör içindeki bulunan dosyalardan UniversalThemePatcher-x86 çalıştırın. ( Eğer Windows 7 64 Bit kullanıyorsanız UniversalThemePatcher – x64 kullanmalısınız..)

http://www.you.tube.com/watch?v=A8oXDn7_JP0
    http://vimeo.com/22510714

1. Dialog penceresindeki dil ayarını yapın..

Türkçe Universal Theme Patcher (Bağlantı ve Resimler Güncellendi ve Video Eklendi)

2. Bu pencerede ise kullandığınız işletim sistemi türünü ve bildiriyor eğer doğru ise Evet tıklayın. Pek mümkün değil ama eğer kulladığınız işletim sistemini yanlış bilgi gösteriyorsa Hayır tıklayın.

3. Son aşama, Uxtheme.dll, themeui.dll ve themeservice.dll dosyalarının yanında bulunan Patch (Yamala) butonlarını tıklayın.

4. İlerde yaptığınız yamalama işlemini geri almak isterseni 3. adıma kadar olan kısmı yaptıktan sonra Restore (Eski Hali {geri yükle geri geitr kelimelerini seçmedim çünkü farklı anlaşılabilir}) tuşuna basın böylelikle orjinal dosyalarını geri gelicek.

5. Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

6. Temaları yükleyebilmek için .theme uzantılı dosyayı ve bu temaya ait klasörü "%windir%\Resources\Themes" klasörü içine kopyalayın. Ardından .theme uzantılı dosyaya çift tıklayarak temanızı yükleyebilirsiniz. İNGİLİZCE ANLATIM 1 VE İNGİLİZCE ANLATIM 2

Türkçe Universal Theme Patcher (v1.5, Build 20090409)
    Not : Her bağlantı toplu yükleme sitelerine ait alternatif bağlantılardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 7 Mayıs 2011; 15:40:46 >

• Teşekkürler.
  • Teşekkürler dostum
  • teşekkürler, eline sağlık
  • Çok yararlı bir konu olmuş. Teşekkür ederim dostum.
  • Daha önce Win7 için farklı temalar denedim Wallpaper haricinde hiçbirinde değişiklik olmadı, acaba bu patchle alakasımı var yani yapmadıüım içinmi öyle oldu yoksa Win7 temaları öylemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

Windows 7 Start Orb Changer v3 (Başlat Simgesi Değiştirici)

Kolaylıkla başlat menüsü simgesini değiştirebileceğiniz bir araç...

Mükemmel . Çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowz61

quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

Windows 7 Start Orb Changer v3 (Başlat Simgesi Değiştirici)

Kolaylıkla başlat menüsü simgesini değiştirebileceğiniz bir araç...

Mükemmel . Çok teşekkürler

Ben de çok beğendim bu programı.Çok basit ve çok kullanışlı.
  • @soulcubee istekler bölümünde temalar hakkında neden ısrarcı olduğunu kanıtladın çok güzel ve zaman isteyen paylaşımlar...

tskler..
  • Zamanında xp de temaların gösterilmesi bir program aracılığıyla oluyordu, sistemde olmadığından ram harcaması oluyordu. Bu şekilde ek ram harcaması olur mu?
  • o bahsettiğin program windowblinds sanırım, çünkü xpde vistada 7de bu şekilde yapılan yama ile orjinale benzer temaları kullanabilirsiniz ve kasma olmaz, fakat windowblinds ile her işletim sisteminde kasma olur...
  • Ya xp de tema kullanmayı uzun süre önce bıraktığımdan hatırlamıyorum şimdi, ancak tema ana konusundan yardım alarak kurmuştum birşeyler, windowblinds olabilir, vtp-vlc-vca gibi adı olan birşey de olabilir. Ancak emin olduğum, ayrıca bir program aracılığı ile tema kullanılıyordu ve benim ancak online oyunlar oynayabildiğim sistemimi öldürüyordu bu durum. Sinirlenip kaldırmıştım falan. Şu an da 64 bit W7 kullanıyorum ve 2GB Ram in çok da yeterli olduğu söylenemez. Rainmeter vs de kullanmıyorum sırf bu yüzden. Görselliğe ve sadeliğe önem veriyorum, o yüzden ayrıca bir ram kullanımı olup olmayacağını bilmek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı

Ya xp de tema kullanmayı uzun süre önce bıraktığımdan hatırlamıyorum şimdi, ancak tema ana konusundan yardım alarak kurmuştum birşeyler, windowblinds olabilir, vtp-vlc-vca gibi adı olan birşey de olabilir. Ancak emin olduğum, ayrıca bir program aracılığı ile tema kullanılıyordu ve benim ancak online oyunlar oynayabildiğim sistemimi öldürüyordu bu durum. Sinirlenip kaldırmıştım falan. Şu an da 64 bit W7 kullanıyorum ve 2GB Ram in çok da yeterli olduğu söylenemez. Rainmeter vs de kullanmıyorum sırf bu yüzden. Görselliğe ve sadeliğe önem veriyorum, o yüzden ayrıca bir ram kullanımı olup olmayacağını bilmek istedim.

Benim Sistemimdede 1,5 Ram mevcut.Rainmeter Ram'i pek kullanmıyo..Yani rahat rahat kullanabilirsin..
  • Bilgisayarıma tema yüklemek için uğraşamam şahsen... Yine de büyük konuşmak gibi olmasın ama...
  • sertacaygun uğraşılcak ne varki
  • mesajım bulunsun..
  • Çok yararlı bir program, tema kurmakta zorluk çekiyordum, bu program sayesinde bir sorun kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Bilgisayarıma tema yüklemek için uğraşamam şahsen... Yine de büyük konuşmak gibi olmasın ama...

Büyük bi ihtimalle görselliğe önem vermediğin için böyle düşünmen normal..
  • Dediklerini yaptım ama olmuyor . Patchler aktif . Themes'e attım temayı çalışmıyor . Neden olabilir ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.