Yüzbaşı
16 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Creative X-FI Surround Sound 5.1 Pro ses kartından kullanıyorum Windows 10'un son sürümünden sonra sürekli olarak ses kesilmeye başladı. Mesela sürekli olarak mp3 değiştirdikçe veya belirli aralıklarla sistem sesi çalınca bazen de uzun süre ses çalmayınca ses kendi kendine kesiliyor ve USB'yi takıp çıkarmadıkça veya restart atmayınca ne yaparsam yapayım düzelmiyor Windows 10'un önceki sürümlerinde ve Windows 7/8.1 işletim sistemlerinde bu sorun yoktu bunun ses kartını değiştirmek ve Windows 7, 8.1 veya Windows 10'un eski sürümlerine dönmek dışında herhangi bir çözümü yok mu? Başka USB portlarına taktım farklı USB kablosuyla denedim sonuç aynı. Bütün çıkışlarda analog olsun optik olsun aynı sorunu yaşıyorum. Yardımlarınız bekliyorum. Bu arada optik ile beraber logitech z906 kullanıyorum 2 farklı optik kablo ile denedim sonuç aynı daha önceden x530 kullanıyordum onda da sonuç aynıydı.
Bundan bir ay önce Sony müzik setimle takılıyordum çoğunlukla ve Logitech Z906'yı da sadece oyun ve film için açıyordum. Neyse konuya gelirsek bir gün açayım dedim kontrol poduna hiçbir şekilde ışık gelmedi. Ben düğme sorunludur deyip bir de kumandadan deneyeyim dedim kumanda ile de açılmadı. Bir tamirciye verdim (tamirciye vermemin nedeni ürünün garantisinin 6 ay önce bitmesiydi). Tamirci de sorunu anlayamamış. Peki sizce sorun nedir? Kontrol podundaki sigorta mı oksitlenmiş yoksa elektrik falan mı gitmiyor. Kontrol kalemi ile fişe takıp kontrol ettim ışık yanmadı tabi bu olay Creative 4400 ses sisteminde de oldu fakat Creative 4400 çalışıyor. Çok garip. Bunu yaptırmanın hiçbir yolu yok mu? Başka tamirciye vermeli miyim? Yenisini alamam bütçem oldukça kısıtlı şuan. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden
Öncelikle herkese selam. Tam hatırlamıyorum ama 3-4 ay önce aldığım Samsung M3 Portable 2.5" 1 TB harddisk hiçbir bilgisayar görmüyor.Bilgisayarda takılırken birden bağlantı sesi kesildi. Tekrar taktığımda ışık yanıyor titreşim de yok değil ama Aygıt Yöneticisi'ni bırak biosta dahi görmüyor. Kulağımı HDD'ye getirdim. "tık tık tık tık" diye ses çıkıyor. Okuma yazma kafası plaklara yapışıp motorun dönmesini mi engelliyor sizce. İçinde çok önemli dosyalarım var. Garantiye götürmeye kalksam "dosyalar gitti" diyip geri yollayacaklar. Ne yapmam lazım. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar bu sorunu kaç haftadır çekiyorum bıktırdı artık. Windows 8.1 durduk yere bu hatayı vermeye başladı. Şöyle açıklayayım.

Çift işletim sistemi kurdum 64 bit olacak şekilde. Biri Windows 7 biri Windows 8.1 with Update. Windows 7'de herhangi bir sorun çıkmadı ama 8.1 illallah ettirdi. RAM testlerde sağlam sonuç verdiği halde bu hatayı veriyor. Çift slot RAM kullanıyorum (4+2=6 GB). Buna tek sistemi silmek dışında oluyorsa format da dahil ne yapabilirim. Gerçi format da fayda etmedi sizce sistemin isosundan mıdır?
Arkadaşlar Windows 8.1 Update 1 6.3.9600.17031 indirdim. 5 tanesini önce kurdum. Büyük boyutlu paketi kuruyorum. Yeniden başlatınca. "Güncelleştirmeleri tamamlayamadık. Değişiklikler geri alınıyor. Bilgisayarınızı kapatmayı." diyor. Ne yapmam lazım
Arkadaşlar Windows 8.1 ve Windows 7 olmak üzere çift işletim sistemi kullanıyorum. İkisinde de Steam yüklü. Windows 8.1'e yüklediğim Left 4 Dead 2'yi geçici olarak Windows 7'nin Steam'ine atsam ve işim bittiğinde tekrar Windows 8.1'in Steam'ine atsam herhangi bir sorun çıkar mı?
Arkadaşlar 1 hafta sonra ses sistemi alacağım. Z-5500 VE Z-906 ikilisi arasında kaldım. Hangisi sizce. 2.el bir Z-5500 mü yoksa sıfır bir Z-906 mı?
Arkadaşlar galaxy s2ye 4.1.2 yükledik. Fakat kasıyor + şarj olmuyor. bunun nedeni nedir. odinden yükledim pdaya tıkladım md5 i seçtim yükledim. 2.3.3'e döndürdük onda da çalışmayı durdurdu gibi hatalar veriyor. kurmuyor onu da. bizde geri 4.1.2 yükledik. yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar Windows 8 Pro with Media Center 64 bit ve Windows 7 Ultimate 64 bit olmak üzere iki tane işletim sistemi kullanıyorum. Bugün Windows 7'den başlattım bilgisayarı. Ama WinRaR, Driver Booster ve Razer Game Booster gibi (diğer programlarda oluyor mu bilmiyorum) programlarda bu simge yer alıyor. Sorun nerededir?
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Google Chrome normal pencerede değilde gizli pencerede açılıyordu. Advanced SystemCare'dan dolayı imiş. Konu kapatılsın lütfen.
Hakkında
Forum İmzası:
ECS H55H-CM v1.0 - 4*2 GB DDR3 1333 MHz RAM - Palit GeForce GTX 1660 Dual O.C. 6 GB 192 Bit - Intel Xeon X3440 2.53 GHz (@3.1 GHz) - Crucial BX500 120 GB + SanDisk SSD Plus 480 GB + WD Caviar Blue 1 TB - GameBooster GB-G3030B - Platoon PL-9264 600W - Windows 10 Pro - BenQ G922HDAL + ASUS VS228DE - Steelseries Rival 110 - Everest Slayer KB-R11 - Creative Sound Blaster X-FI Surround 5.1 Pro - Logitech Z906 + JVC CA-MX1LBK/SP-MX1BK/PS-D500 Kule Tipi Hoparlörler + Goldstar FR-676A/JVC SP-V608
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Samsung Galaxy A7 (2017)
Mobil cihaz
Sony Xperia Miro
Mobil cihaz
Samsung Galaxy S5
Operatör
Türk Telekom
ISS
D-Smart
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
http://steamcommunity.com/id/cartelle123
TV
HI-LEVEL 55UHL900
TV
Toshiba 32AV703
TV
Siemens FL-542 V8
Ses Sistemi
Sony HST89 (ana gövde) - Sony SS-E31 (hoparlörler)
Ses Sistemi
Logitech Z906
Ses Sistemi
Logitech X-530
Ses Sistemi
Creative Inspire 4400 4.1
Xbox Live GamerTag
InUtero27
Kulaklık - Amfi
Steelseries Siberia 150
Kulaklık - Amfi
Sony MDR-XB450AP
Basketbol
Cleveland Cavaliers
İşlemci
Intel i3 540 3.07 GHz
Anakart
ECS H55H-CM v1.0
Sabit Disk
Seagate ST3500418AS 500 GB
Sabit Disk
Western Digital Caviar Blue 1 TB
Ekran Kartı
EVGA GeForce GTX 750 Ti FTW ACX 2 GB GDDR5 DX 11.2
Modem
Zyxel VMG3312-B10A
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 708
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 101.493 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.