Şimdi Ara

Windows Phone Öldü! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
0
Favori
7.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler üstad. Yalnız mümkünse bir de yazıları büyültme küçültme ayarı eklerseniz daha güzel olur. Full HD ekranda yazılar bit kadar kalıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • büyüteyim de zaten direkt alttakini komple seçip kopyalayabilirsin yazıları programda görmene pek gerek yok.
    bir iki şey daha ekledim ayrıca.

http://www21.zippyshare.com/v/UNdrPQ0O/file.html
  • Arkadaşlar öncelikle belirteyim, hiçbir platformun savunucusu değilim. Windowstan önce kullandığım android 2.3 versiyonuydu tamam çok eksiği vardı ama bu ay satın aldığım, 6.0 güncelleme ile gelen android telefonum hız, uygulama,ara yüz ve kullanilabilirlik olarak bariz bir şekilde aşmış diyebiliyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows ölse de birileri bir taraflarına kına yaksın üstüne otursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Royal Army

Körü körüne Microsoft'u savunmaya gerek yok. Toplum olarak gerçekleri duymaya tahammül edemediğimiz için hemen savunmaya geçiyoruz. Lakin adam haklı.. Hiç kusura bakmayın, siz Windows 10'da yapıdan yapıya atlayıp, hani lan ne zaman geliyor final sürüm derken, Joe Belfiore 9 aylık tatile çıkıyor, iPhone'u ile tweetler atıyor. Görünen köy kılavuz istemez, Microsoft mobil piyasada kendi sonunu kendi hazırlıyor..

5 gün sonra şubatta bitiyor bunu söylemeyi unutmuşsun, gerçi yılın ilk ayları diyorlar ama sonuçta yılın ilk ayları ocak- haziran da olabilir :D
  • Bana wp yetiyor ama bende büyük ihtimalle androide geçiş yapacağım.Çünkü adamlar wp çıkartıyor sonra wm diyor şimdide surface in telefonunu yapıp onla devam edeceklermiş böyle iş mi olur adama akıllı reklam yapmıyorsun 2.8 lik pazar payın 1.1 e düşüyor bence ms yakında mobil i terk edecek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android kasıyor diyenlere itibar etmeyin bence. Bu kasma muhabbetinin büyük sebebi samsung telefonlarıdır. (Kullandığı arayüz ve bilinçli şekilde uyguladıkları yeni telefon aldırma oyunları)
    Şimdi para mevzusuna gelince 3000 lira verip ben de iphone almam ama 700 800 tl verip wp de almam. Lumia 720 ye 899 tl para vermiştim ilk zamanlarıydı. Az para değil yani şimdi bile almaya kalksan yeni telefonları yine ucuz değil.
    Hâl böyle olunca, android kullanımının yaygınlaşması firmalar arası rekabeti arttırdı ve her firma düşük fiyat pazarında öne geçmek için elinden geleni yapıyor birçok f/p ürün var. Bugün gidip 700 tl ile 1000tl arası kasmayan sorunsuz o kadar çok model varki wp nin şansı yok.
    Telefon değiştirme meraklısı değilseniz wp almak mantıklı değildir. Gelişmekte olan bir sistemi kullanmanın hiçbir faydası yok. Tabi beklentisi, ihtiyacı fazla olmayan veya telefonu sadece kamera olarak kullananlara birşey diyemem alsın kullansın. Ama ben 1.5 sene kullandım hala bir arpa boyu yol almadı. Bizim de bekleyecek vaktimiz yok sonuçta bu sürekli kullandığın bir ürün, babamızın veya ülkemizin ürünü değil ki neden savunayım veya eleştirmeyeyim?
    İnsanları yanlış yönlendirmenin alemi yok.

• Final çıkaracaklarına hala yapı mapı yalanı ile milleti kandırıyorlar. Rezalet devam ediyor. Maalesef 735 sahibiyim. Sonra laf etmeyin. Ms Yarı fiyatına alsa da kurtulsam ÅŸundan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UC Browser kullanıyorsunuz hepsi bu

• Ben sadece bir şeye takılıyorum,bu ekosistem ölürse mobil de mi tekelleşecek PC ekosistemi gibi?Bu sistem bitti diyelim,bir zamanlarin sükse yapmış ve tekele kurban gitmiş IBM OS/2 Warp 4 ye bugün yaptığım gibi dalga mı geçeceksiniz?Sonra PC pazarında neden Microsoft'tan başka oyuncu yok diye çırpınıyorsunuz.Rekabet iyidir,Microsoft biraz etkili olmuş olacak ki 950/XL den sonra sıvı soğutucusu ve glanceli amiraller gelmeye başlamış.Biraz da burdan düşünün.Rekabet artarsa fiyatlar düşer daha fazla özellik ortaya çıkar.

• DreamofMirrorss kullanıcısına yanıt
    Hayır çok bilmiş arkadaşım uc kullanmıyorum. Site yamulmuş. Saygılarımla. 🙋

• Bende öyle oluyordu sitede pek yamukluk olduğunu düşünmüyorum. Çin kaynakli tarayıcılar öyle yapıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: enver328

En baştan ölüydü aslında. Bunu göremedik ya da görmek istemedik. Hiç bir özelliği olmayan telefon tabi ki hızlı çalışır. Windows hiç bir zaman başarılı bir işletim sistemi olmamıştır ne mobilde ne de diğer platformkarda.

Android donuyor diyenler windows kullanmaya devam etsin.

1 senedir kullandığım android telefon 1 ya da 2 kere dondu. 2 Sene kullandığım Windows ise stabil sürümdeyken bile sayısız kere dondu ve takılmalar oldu.

Microsoft, Windows 8 ile getirdiği Metro arayüzü kullanıcılarda şaşkınlık yarattı. Bu şaşkınlık alışkanlıklardan kaynaklanıyor. En basit örneği Win8'de Start/BaşLat butonu olmaması. Kullanıcılar şikayet edince 8,1 versionu ile butonu yerine koydular.

Alışkanlıkları olan insan muhafazakârdır, Muhafazakâr insanlar bir değişiklik olduğunda korkarlar ve eskiye dönülmesini ister.

İnsanlar WP'de ne aradıysa hem bulamadılar, benim takıldığım şey Cortana oldu. Cortana iPhone'daki Siri kadar başarılı değil.

Bugün Türkiye'deki hastaneler, üniversiteler ve bir çok kurum Microsoft Windows uygulamalarını kullanıyor. Bu sebepten dolayı iPhone ve iPad ile açamadığım sayfaları WP ile açabiliyorum. En basit örneğini vereyim;

3 ay önce Akdeniz üniversitesi hastanesinde mide küçültme ameliyatı oldum. Tahlil ve tetkik sonuçlarını iPad ve iPhone ile açamadım. Elimdeki L1520'den aynı sayfaya girdiğimde açabildim. Aynı şekilde SGK'nın e-bildirge sayfasını ipad'den açamayabilirsin. Çünkü burada işletim sisteminin kodları uyumlu olması önemli. Bu sayede markette uygulama olması gerekmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: enver328

En baştan ölüydü aslında. Bunu göremedik ya da görmek istemedik. Hiç bir özelliği olmayan telefon tabi ki hızlı çalışır. Windows hiç bir zaman başarılı bir işletim sistemi olmamıştır ne mobilde ne de diğer platformkarda.

Android donuyor diyenler windows kullanmaya devam etsin.

1 senedir kullandığım android telefon 1 ya da 2 kere dondu. 2 Sene kullandığım Windows ise stabil sürümdeyken bile sayısız kere dondu ve takılmalar oldu.

Microsoft, Windows 8 ile getirdiği Metro arayüzü kullanıcılarda şaşkınlık yarattı. Bu şaşkınlık alışkanlıklardan kaynaklanıyor. En basit örneği Win8'de Start/BaşLat butonu olmaması. Kullanıcılar şikayet edince 8,1 versionu ile butonu yerine koydular.

Alışkanlıkları olan insan muhafazakârdır, Muhafazakâr insanlar bir değişiklik olduğunda korkarlar ve eskiye dönülmesini ister.

İnsanlar WP'de ne aradıysa hem bulamadılar, benim takıldığım şey Cortana oldu. Cortana iPhone'daki Siri kadar başarılı değil.

Bugün Türkiye'deki hastaneler, üniversiteler ve bir çok kurum Microsoft Windows uygulamalarını kullanıyor. Bu sebepten dolayı iPhone ve iPad ile açamadığım sayfaları WP ile açabiliyorum. En basit örneğini vereyim;

3 ay önce Akdeniz üniversitesi hastanesinde mide küçültme ameliyatı oldum. Tahlil ve tetkik sonuçlarını iPad ve iPhone ile açamadım. Elimdeki L1520'den aynı sayfaya girdiğimde açabildim. Aynı şekilde SGK'nın e-bildirge sayfasını ipad'den açamayabilirsin. Çünkü burada işletim sisteminin kodları uyumlu olması önemli. Bu sayede markette uygulama olması gerekmiyor.

Öncelikle geçmiş olsun.

Bence bu olay alışkanlıkla alakalı değil. Google gidip masaüstü işletim sistemi yaptım deyip androidi masaüstüne uyarlayıp verirse tepki çeker. Çünkü o dokunmatik sistemler için.

Başlat menüsü program açarken ve ararken hem ekranı kaplamıyor hemde tüm işlevleri açmaya olanak sağlıyor. Daha kullanışlı başka bir sistem geliştirseler olabilirdi ama telefon yazılımını masaüstübe dönüştürmek bence en amatör bir programcının bile yapmayacağı bir hata.

Bazı sistemlerde chrome çalışmıyor ama ben üniversitenin otomasyonuna girebiliyorum mesela. Normalde explorer, kullanılacak bir tarayıcı değil ama mecburiyetten bu sitelerde kullanılıyor ama sırf bunun için wp almaya gerek yok ben chromeda açılmayan sayfaları bilgisayarda açıyorum.

• Eskiden kızardım böyle konular açılmasına ama platform değil DH WP forumu öldüğü için bir şey demeyeceğim, madem açıldı muhabbet edelim.

Her yerde DirectX, evrensel uygulamalar, Continuum, Windows Hello, Office vs. konuşuluyor. Dikkatinizi çekerim bu saydıklarım hem mobilde, hem tablette, hem PC-laptopta, hem oyun konsolunda, hem nesnelerin internetinde hem de geleceğin teknolojik aleti HoloLens'te olan ortak özellikler. Bakın olacak/edecek/yapılacak demiyorum, yapıldı sadece reklamı olmadığı için yapılmamış gibi gözüküyor. Windows sistemi şuan geliştiriciler için kullanıcılara ulaşmanın altın bir köprüsü konumunda, şuan sadece Microsoft'un atağa geçmesini bekliyorlar çünkü geliştiriciler uygulama yazsa kullanacak adam yok sayıca. Microsoft güzel bir şekilde reklam yapıp platforma kullanıcı çekse hepsi zaten geçiş yapacak lakin misal telefona bir oyun yazdı, o oyun metro'da oynayan adamdan tut, evinde konsolu ile oynayan adamdan ofiste PC'de oynayana kadar hitap edecek "tek kod" ile. Bu sadece küçücük bir örnek. Şimdi bu kadar platform varken nasıl Windows telefon kısmını öldürmesini beklersiniz ? Gerçekçi olalım biraz.

Şimdi nasıl ki Microsoft'un çıkarttığı her özelliği daha reklamını yapamadan Apple ve Google kopyalayıp reklam yapıyorlarsa, bu evrensel uygulamayı da Microsoft'un elinden aldıkları vakit Windows telefonun sonu olur, şimdilik içiniz rahat olsun, sağlıcakla.

• 2 sene boyunca lumia 620 kullandim. Bunun yaklasik 8 ayini w10un gelmesini bekleyerek ve marketteki uygulamalarin artmasini umit ederek gecirdim. En sonunda 4 ay once note 4 alarak hayatimin kararini vermis oldum. Simdi sorsan hala w10a guncelleme bekliyorlardir ve o instagram hala beta surecindedir bosuna umitlenmeyin artik kapatin kepenkleri

• wp oldu. ancak microsoft aciklamiyor.
  • Microsoft bu işten çekilmez.Windows 10 telefonlar için tam sürüm olarak geldiğinde işin rengi değişecek.Şu anki 8.1 bile oldukça yeterli.Bir çok çöp oyun,uygulama olacağına iş gören şeylerin olması yetiyor.Ayrıca windows 10 işletim sistemi olarak oldukça başarılı bir sistem dos zamanından beri bilgisayar kullanıyorum windows 10 kadar stabil ve sorunsuz bir işletim sistemi görmedim.Şimdi uygulamaların evrensel olacağı düşünülürse microsoftun telefonda da başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.
  • Alberto Ascari kullanıcısına yanıt
    Çöp uygulama yerine birkaç işe yarar uygulama olsun demişsin ama daha bankacılık işlemlerimi yapacak mobil uygulama yok mağazalarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

wp oldu. ancak microsoft aciklamiyor.

Beyin ölümü gerçekleşip makinaya bağlı yaşayan canlı örneği gibi son kararın verilmesi bekleniyor misali.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.