Şimdi Ara

Windows Phone Öldü! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
0
Favori
7.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ölüyorsa git başka platforma geç sana zorla cihaz satan yokki sanki ms un ceosusunda derdine düştün Bu saatten sonra Apple'ı geçtim. Onu karıştırmayalım. Android karşısında çok zayıf bir işletim sistemi olmaya devam edecektir. Oyuna,uygulamaya,özelliklere,görselliğe önem vermeyen olgun yaşta kişiler ancak alır bu telefonları. Gençlere hitap etmiyor. Ölüyormuş ne ölmesi günümüzde her şey mobil tarafa geçiyor microsoft bunu bilmiyormu merak etmesinler mirosoft bu saatten sonra bu işten çekilmez sonuna kadar gider
  • Wp platformunun adam akıllı çalışan bir kaç uygulamasından biri olan Mixradio'nun kapanacak olması konunun ne denli haklı olduğunu gösteriyor. Karşımızda kendi ayağına sıkan bir şirket var işte beyler bunu niçin kabul etmiyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samet_KrK kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu açmam windows kullandığım anlamına mı geliyor. Böyle bir negatif yorumda bulunarak nereye ulaşmaya çalışıyorsun. Windows mobil işletim sistemi ölse ya da ölmese banane. Ben burda gerçek verilerle realist bir paylaşım yaptım. Kabul edersin ya da etmezsin var olan durumu değiştirmez.

• Herkes evinde Windows kullandığı sürece Windows Phone ölmez. Apple'ın bile bugüne kadar yapamadığı şeyi MS yaptı. Tam entegrasyon. Evdeki Windows'un ile elindeki Windows'un birleşimi. Güzel bir sistem ama MS çok tembel bir firma ve verdiği sözleri yerine getirmiyor. Ölmez ama süründürür.

En büyük hatası da Nokia firmasını satın alması oldu. Hem Nokia'yı öldürdü hemde kendisi iki yılına mal olan bir dizi hata yaptı. Eğer kendisi sıfırdan mobil ürün çıkarsaydı hiç değilse tam uyumlu olur müşterilerini 2 yıldır boş yere oyalamazdı. Windows 95 çıkarıyorum diye milleti iki yıl bekletip 1997 yılında çıkarabilen bir firma işte. Tek avantajı haklı bir potansiyele sahip kişisel bilgisayarlardaki Windows hakimiyeti.
  • Windows Phone Ölmüyor , Lumia Adlı Cihazlar Microsoft Tarafından Dışlanıyor İstenmiyor , Çünkü Lumialar Halk Dilinde Kötü, Lumia Adını Duyan Kaçıyor Halk Ön Yargılı Wp 8 Zamanında Lumia Aldılar Beğenmeyip(Haklı Olarak) Satamadılar Ellerinde Kaldı Telefon Telefoncularda Satamadı Ne Oldu Halk Dilinde Lumia Kötü Olarak Kaldı Şimdi Sorun İnsanlara Lumianın İşletim Sistemi Ne Diye Android Diyen Bile Bulursun Şimdi Uygulama Eksikliği Azalmış Durumda Lenova , Xioami , Hp Gibi Markalarda Wm10 Cihazlarını Duyurdu Nokia Ve Lumia Adında Olmayıpta Wm10 İşletim Sistemine Sahip Cihazların Geleceği Parlak Gibi Geliyor Bana Microsoftda Çok Doğru Hamleler Yapıyor Bence Onlarda Biliyor Lumia Adıyla Tutunamadıklarını Gelecektede Tutunamayacaklarını Bu Sebebten Dolayı Eski Cihazlara Güncelleme Veripte Zaman Kaybetmek Yerine Yeni Tasarımlarla Surface Phone İsmiyle Devam Etmek İstiyor Eğer F/P Telefonlar Çıkartıp Reklamlarını Yaparsa 2 Yıl İçerisinde Androidi Sollayacağını Düşünmekteyim , Lumia 735 Kullanmama Rağmen Microsoftun Bu Cihazlara Güncelleme Vermekle Uğraşmasını İstemezdim Bir An Önce Surface Çıkartsında Onları Alalım Sabırsızlıkla Surface Phoneleri Bekliyorum .

• Arapkahvesi A kullanıcısına yanıt
    Bunları alırken sebeplerden biri kamera kalitesi idi. Gel gor ki Windows 10 ile gelen kamera uygulaması çamur gibi çekiyor. Lumia kamerayı kullanayım diyorsun windows kamera var diye lumia camerayı kullandırtmıyor. En kısa zamanda istemeyerek de olsa 8.1'e donuyorum. Windows 10 un daha kırk fırın ekmek yemesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alberto Ascari

Microsoft bu işten çekilmez.Windows 10 telefonlar için tam sürüm olarak geldiğinde işin rengi değişecek.Şu anki 8.1 bile oldukça yeterli.Bir çok çöp oyun,uygulama olacağına iş gören şeylerin olması yetiyor.Ayrıca windows 10 işletim sistemi olarak oldukça başarılı bir sistem dos zamanından beri bilgisayar kullanıyorum windows 10 kadar stabil ve sorunsuz bir işletim sistemi görmedim.Şimdi uygulamaların evrensel olacağı düşünülürse microsoftun telefonda da başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.

Windows 10 gördüğün en stabil sistem olduğuna göre hayatında hiç OS X yada Linux dağıtımlarını kullanmadın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Microsoft bu işten çekilmez.Windows 10 telefonlar için tam sürüm olarak geldiğinde işin rengi değişecek.Şu anki 8.1 bile oldukça yeterli.Bir çok çöp oyun,uygulama olacağına iş gören şeylerin olması yetiyor.Ayrıca windows 10 işletim sistemi olarak oldukça başarılı bir sistem dos zamanından beri bilgisayar kullanıyorum windows 10 kadar stabil ve sorunsuz bir işletim sistemi görmedim.Şimdi uygulamaların evrensel olacağı düşünülürse microsoftun telefonda da başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.

Windows 10 gördüğün en stabil sistem olduğuna göre hayatında hiç OS X yada Linux dağıtımlarını kullanmadın.

Pazar paylarında windowsun ezici bir üstünlüğü söz konusuyken osx kullanların oranı % 6 linux kullananların oranı sadece % 2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 20 Mart 2016; 17:24:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

quote:

Pazar paylarında windowsun ezici bir üstünlüğü söz konusuyken osx kullanların oranı % 6 linux kullananların oranı sadece % 2.

Çok kullanılması en iyi olduğu anlamına gelmez. Profesyonel işler için her zaman OS X kullanılır, Windows ancak oyuncak kalır yanında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

quote:

Çok kullanılması en iyi olduğu anlamına gelmez. Profesyonel işler için her zaman OS X kullanılır, Windows ancak oyuncak kalır yanında.

Orası doğru. Androidde çok kullanılıyor ve windows mobile yanında çok eğreti, tel maşa kalıyor. Tabletlerde çocuklar için daha basit, yalın olduğu için oyun oynamaları daha kolay olsun diye aileler tarafından okul öncesi dönemde tercih edilen bir sistem.

• Dünyanın %80'inin kullandığı, Samsung Galaxy S7'den Çin malı telefonlara kadar neredeyse bütün telefon üreticilerinin kullandığı bir işletim sistemini küçük çocuklar oyun oynasın diye tabiri caizse "dandik" tabletlerde bulunan,ailelerin de bu yüzden tercih ettiği bir işletim sistemine indirgediniz ya pes doğrusu!

• quote:

Orijinalden alıntı: heavenforeveryone

Dünyanın %80'inin kullandığı, Samsung Galaxy S7'den Çin malı telefonlara kadar neredeyse bütün telefon üreticilerinin kullandığı bir işletim sistemini küçük çocuklar oyun oynasın diye tabiri caizse "dandik" tabletlerde bulunan,ailelerin de bu yüzden tercih ettiği bir işletim sistemine indirgediniz ya pes doğrusu!

Aynen öyle çocuklar oyun oynasın diye kullanılan bir işletim sistemidir android.Birçok firma kullanıyorsa kendi işletim sistemi olmadığından ya da kendi işetim sistemi yetersiz geldiğindendir.
    Samsung-Tizen
    Blackberry-BB OS 10
    ...

• e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Gunluk kullanim ve oyun icin windows 10 oldukca yeterli.

Ancak is yogun hesaplamalar ve yuksek boyutta verilerle calismaya gelince linuxun yaninda kedi kesiliyor.

Wp ise yapmasi gerekenleriyapamayan bir sistem olarak biraktilar. Zaten microsoftun adimlari yavas yavas oldurecek wp'yi. Android akilli telefonlarin windowsu konumunda su an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 20 Mart 2016; 16:19:48 >
  • Son çıkacak olan windows mobil telefon lumia 650 olacak diyorlar. Dolayısıyla 950xl gibi telefonlarda çöp olacak bundan sonra arm işlemci güncelleme çıkartmayacaklardır. En son redstone gdr güncellemesini verip dükkanı kapatırlar diye düşnüüyorum.

Eğer dertleri platformu ayakta tutmak olsaydı hem lumia 650 son telefon olmazdı hemde eski telefonları win10a bir şekilde güncellerlerdi.

• quote:

quote:

Hepsini kullandım ama saydığın işletim sistemlerinin pazar payı ve desteklediği oyun,yazılım vs belli.Win 10 şu ana kadar kullandığım en iyi işletim sistemi.Sözümün arkasındayım.Pcde beta aşamasından beri kurulu ve şu ana kadar hiç bir donma,mavi ekran vs yaşamadım.Ama insanlar düşük donanımlı pclere kurup sorun beklemiyorsa ona bir şey diyemem.

• Eğer ölecek olan varsa Lumia markası ölecektir. Microsoft, bünyesinde bulunan Nokia bilgi ve tecrübesini surface phone üretmek için kullanacaktır. İşletim sisteminin ise W10 olacağını ve evrensel platform felsefesinden vazgeçilmeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla Microsoft markasından çıkan Lumialar ile surface phone cihazlar aynı güncellemeyi alacaklardır bir süre. 950 serisinin öyle hemen diskalifiye edileceğini ise hiç sanmam. Neticede Lumia markası ölecek, platform değil.
    Syg.

• Microsoft'un bir sürü servisini kapatmasına rağmen(MSN, Live, GFWL vs.) Windows Phone'u ısrarla yaşatmaya çalışması bence bu platformda ne kadar kalıcı olduğuna bir işarettir. Adamların artık yapması gereken bir şey kalmadı, masaüstüne yazılan uygulama zaten optimizasyona gerek olmadan mobil de de çalışıyor. Okuduğuma göre mail uygulaması için PC'ye 30 çalışan, mobile 30 çalışan gerekiyordu, şimdi toplam 30 çalışana indirildi. Ek bir iş çıkartmıyor yani mobil taraf Microsoft'a. Daha en az 1-2 yıl var önümüzde.

• Bu tarz konu açan arkadaşlar microsot hissesi mi aldı ne yaptı...
    Koskoca firma...
    Doğacak olan rekabet kesinlikle tüketici yararına olacaktır...
    Dua edin de adamlar ayakta tutsun..
    Yoksa burada hayatını kapatırmış olduğun android ve elmaya daha da fazla para ödersin ve mecbur kalırsın...
    Ne olursa olsun wp kesinlikle devrim niteliğinde...adamlar devrimci...
    Sen de geç küçücük ufkunla wp batıyor de...
    Nato mermer nato kafa...

• quote:

Orijinalden alıntı: OyunaGelenAdam

Bu tarz konu açan arkadaşlar microsot hissesi mi aldı ne yaptı...
    Koskoca firma...
    Doğacak olan rekabet kesinlikle tüketici yararına olacaktır...
    Dua edin de adamlar ayakta tutsun..
    Yoksa burada hayatını kapatırmış olduğun android ve elmaya daha da fazla para ödersin ve mecbur kalırsın...
    Ne olursa olsun wp kesinlikle devrim niteliğinde...adamlar devrimci...
    Sen de geç küçücük ufkunla wp batıyor de...
    Nato mermer nato kafa...

%1 lik pazar payıyla dev rekabet. Peh

• Güzel kardeşim...
    İos dediğin pc payında yüzde kaç rekabeti var...ya da android in...
    Toplamda yüzde 5 bile değiller...
    Ne diyelim ki sana...
    O zaman elma neden pc pazarında rekabet ediyor ki...ya da dandroid..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.