Şimdi Ara

Windows Phone Öldü! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
0
Favori
7.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alberto Ascari

quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Microsoft bu işten çekilmez.Windows 10 telefonlar için tam sürüm olarak geldiğinde işin rengi değişecek.Şu anki 8.1 bile oldukça yeterli.Bir çok çöp oyun,uygulama olacağına iş gören şeylerin olması yetiyor.Ayrıca windows 10 işletim sistemi olarak oldukça başarılı bir sistem dos zamanından beri bilgisayar kullanıyorum windows 10 kadar stabil ve sorunsuz bir işletim sistemi görmedim.Şimdi uygulamaların evrensel olacağı düşünülürse microsoftun telefonda da başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.

Windows 10 gördüğün en stabil sistem olduğuna göre hayatında hiç OS X yada Linux dağıtımlarını kullanmadın.

Hepsini kullandım ama saydığın işletim sistemlerinin pazar payı ve desteklediği oyun,yazılım vs belli.Win 10 şu ana kadar kullandığım en iyi işletim sistemi.Sözümün arkasındayım.Pcde beta aşamasından beri kurulu ve şu ana kadar hiç bir donma,mavi ekran vs yaşamadım.Ama insanlar düşük donanımlı pclere kurup sorun beklemiyorsa ona bir şey diyemem.

Tamamen alışkanlıklardan. Mac kullanan tekrar pcye geri dönmüyor acaba neden?
    Orta halli sistemde de, standart bi internet bilgisayarında da ilk previewden beri w10 kullanıyorum ve gittikçe daha fazla sorun çıkartıyor. Temmuzda rtm diye verdikleri sürüm bi önceki preview sürümünden daha problemliydi. Ayrıca Os X'in de betalarını kullandım, hala da 10.11.4 betasını kullanıyorum ama Windows 10 previewleri kadar sorun yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alışkanlık konusuna katılıyorum.Ben windows işletim sistemine çok fazla alışkınım bu sebeple Os X bana farklı geldiğinden pek fazla kullanamadım.Amacım windows kusursuzdur demek ya da savunmak değil.Mutlaka sorun yaşayanlar olmuştur sizin gibi ama en azından şimdilik büyük sorunla karşılaşmadım.@açmayın-bağıran-karı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alberto Ascari -- 21 Mart 2016; 19:03:40 >
  • quote:

Alışkanlık konusuna katılıyorum.Ben windows işletim sistemine çok fazla alışkınım bu sebeple Os X bana farklı geldiğinden pek fazla kullanamadım.Amacım windows kusursuzdur demek ya da savunmak değil.Mutlaka sorun yaşayanlar olmuştur sizin gibi ama en azından şimdilik büyük sorunla karşılaşmadım.@açmayın-bağıran-karı

Hocam inanırmısın bilmiyorum 1 hafta Windowsu hiç açmazsam, 1 hafta sonra Windowsu açınca sudan çıkmış balığa dönüyorum o masaüstündeki ufacık simgeler, herşey orda burda, garip bi taskbar falan çok garip geliyor
    Gördüğüm kadarıyla Windows 10da en çok sorun yaşayanlar laptop sahipleri, onlarda sürücülerden dolayı. Şu 10240 güzeldi de 10586 beni 10 dan soğuttu. Geçenlerde 8.0 yükledim ve 8.1den bile iyi çalışıyor. Windows 8/8.1 varken ben uzun bi süre Windows 10un patlama yapacağını sanmıyorum.

• quote:

quote:

Alışkanlık konusuna katılıyorum.Ben windows işletim sistemine çok fazla alışkınım bu sebeple Os X bana farklı geldiğinden pek fazla kullanamadım.Amacım windows kusursuzdur demek ya da savunmak değil.Mutlaka sorun yaşayanlar olmuştur sizin gibi ama en azından şimdilik büyük sorunla karşılaşmadım.@açmayın-bağıran-karı

Hocam inanırmısın bilmiyorum 1 hafta Windowsu hiç açmazsam, 1 hafta sonra Windowsu açınca sudan çıkmış balığa dönüyorum o masaüstündeki ufacık simgeler, herşey orda burda, garip bi taskbar falan çok garip geliyor
    Gördüğüm kadarıyla Windows 10da en çok sorun yaşayanlar laptop sahipleri, onlarda sürücülerden dolayı. Şu 10240 güzeldi de 10586 beni 10 dan soğuttu. Geçenlerde 8.0 yükledim ve 8.1den bile iyi çalışıyor. Windows 8/8.1 varken ben uzun bi süre Windows 10un patlama yapacağını sanmıyorum.

Seni çok iyi anlıyorum hocam.Windows 10da laptop sahiplerinin sorun yaşadığı doğrudur.Ben desktop kullanıyorum pek fazla sıkıntısını çekmedim ama laptop kullanan arkadaşlarım daha dertliler.Windows 8 ve 8.1 bir çok kişi tarafından oldukça fazla eleştiri almıştı ama ben kötü bir işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum.8.1 ile de tatminkar bir performans ve sorunsuzluk yakalamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samet_KrK

Ardaşım bide Windows Phone çok çabuk virüs bulaşıyor diğer telefonlar öyle değil işte

Windows telefonlara ve iphonelara virüs bulaşması imkansızdır. Android dışında virüslü mobil sistem yoktur. Bağzı telefonlara güncelleme gelmedi diye yapmayın böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 23 Mart 2016; 0:38:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet_KrK

Ardaşım bide Windows Phone çok çabuk virüs bulaşıyor diğer telefonlar öyle değil işte

Güzel kafa.Güle güle kullan.

• Samet_KrK kullanıcısına yanıt
    WP ile masaüstü windows sistemlerini karıştırdınız herhalde ? WP ortamında virüs nerede, ne zaman ? Kaynak verebilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinar

WP ile masaüstü windows sistemlerini karıştırdınız herhalde ? WP ortamında virüs nerede, ne zaman ? Kaynak verebilir misiniz ?

Karıştırmadı. Microsoft'tan intikam aldı. Microsoft güncelleme vermezse o da böyle yapar işte. Microsoft sağlam kayalara çarptı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Microsoft bu işten çekilmez.Windows 10 telefonlar için tam sürüm olarak geldiğinde işin rengi değişecek.Şu anki 8.1 bile oldukça yeterli.Bir çok çöp oyun,uygulama olacağına iş gören şeylerin olması yetiyor.Ayrıca windows 10 işletim sistemi olarak oldukça başarılı bir sistem dos zamanından beri bilgisayar kullanıyorum windows 10 kadar stabil ve sorunsuz bir işletim sistemi görmedim.Şimdi uygulamaların evrensel olacağı düşünülürse microsoftun telefonda da başarılı olmaması için hiç bir sebep yok.

Windows 10 gördüğün en stabil sistem olduğuna göre hayatında hiç OS X yada Linux dağıtımlarını kullanmadın.

Hepsini kullandım ama saydığın işletim sistemlerinin pazar payı ve desteklediği oyun,yazılım vs belli.Win 10 şu ana kadar kullandığım en iyi işletim sistemi.Sözümün arkasındayım.Pcde beta aşamasından beri kurulu ve şu ana kadar hiç bir donma,mavi ekran vs yaşamadım.Ama insanlar düşük donanımlı pclere kurup sorun beklemiyorsa ona bir şey diyemem.

Tamamen alışkanlıklardan. Mac kullanan tekrar pcye geri dönmüyor acaba neden?
    Orta halli sistemde de, standart bi internet bilgisayarında da ilk previewden beri w10 kullanıyorum ve gittikçe daha fazla sorun çıkartıyor. Temmuzda rtm diye verdikleri sürüm bi önceki preview sürümünden daha problemliydi. Ayrıca Os X'in de betalarını kullandım, hala da 10.11.4 betasını kullanıyorum ama Windows 10 previewleri kadar sorun yaşamadım.

mac kullanan bir kişinin tekrar geri dönmemesi gayet normal. mac daha çok son kullanıcıya yönelik bir arayüz. pc ise bu şekilde değil. herkese yönelik olduğu için daha karmaşık.

mac ucuz olsa idi alır kullanırdım ama o kadar para etmez.

• Yahu bırakın Allah aşkına şu çoğu kullanıcının her fırsatta açtığı BootCamp'in yüklendiği cihazdan mı bahsediyoruz ? Thunderbolt'tan anakarta tek hareketle virüs yazılan cihaz mı ? Mac mi deniyor bu PC'den bozma aletlere Paint yok bile yok demeden de geçmeyeyim

Sistemin aşağı yukarı kaydırması bile akıcı fakat kesinlikle son kullanıcıya Windows'tan daha fazla hitap ettiğini düşünmüyorum. iPhone, iPad, iPod üçlüsü olmasaydı bu kadar büyüyemeyecekti zaten.

Ekleme: Bir şirketin her masasına Mac koyun bakalım nasıl bir masraf çıkıyor. Alışkanlıklardan dolayı pazar payı böyleymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biyturs_OnSr -- 23 Mart 2016; 19:02:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Yahu bırakın Allah aşkına şu çoğu kullanıcının her fırsatta açtığı BootCamp'in yüklendiği cihazdan mı bahsediyoruz ? Thunderbolt'tan anakarta tek hareketle virüs yazılan cihaz mı ? Mac mi deniyor bu PC'den bozma aletlere Paint yok bile yok demeden de geçmeyeyim

Sistemin aşağı yukarı kaydırması bile akıcı fakat kesinlikle son kullanıcıya Windows'tan daha fazla hitap ettiğini düşünmüyorum. iPhone, iPad, iPod üçlüsü olmasaydı bu kadar büyüyemeyecekti zaten.

Ekleme: Bir şirketin her masasına Mac koyun bakalım nasıl bir masraf çıkıyor. Alışkanlıklardan dolayı pazar payı böyleymiş

Paint yoktan sonrasını okumadım. Preview uygulamasıyla gayette güzel paint gibi resim düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca Photos uygulamasıylada photoshop gibi yazılımlara gerek kalmadan çok kolay bi şekilde resimlere efekt, kontras, yüz güzelleştirme tarzı şeyler uygulayabiliyorsunuz.
    Bootcamp meselesine gelince yine alışkanlıklar diyorum.
    Uzun süre kullanmayan bilmez arkadaşım boşuna yazmaya gerekte duymuyorum zaten. Kırık pencerelerle devam edin, neler kaçırdığınızı OS X veya Linux dağıtımlarını kullanınca anlarsınız.

• Her linuxu denedim kesinlikle windows a yaklasamaz. Mac os biraz daha janjanli. Ms neden arayuzu duzeltmez anlamis degilim

• quote:

quote:

Yahu bırakın Allah aşkına şu çoğu kullanıcının her fırsatta açtığı BootCamp'in yüklendiği cihazdan mı bahsediyoruz ? Thunderbolt'tan anakarta tek hareketle virüs yazılan cihaz mı ? Mac mi deniyor bu PC'den bozma aletlere Paint yok bile yok demeden de geçmeyeyim

Paint yoktan sonrasını okumadım. Preview uygulamasıyla gayette güzel paint gibi resim düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca Photos uygulamasıylada photoshop gibi yazılımlara gerek kalmadan çok kolay bi şekilde resimlere efekt, kontras, yüz güzelleştirme tarzı şeyler uygulayabiliyorsunuz.
    Uzun süre kullanmayan bilmez arkadaşım boşuna yazmaya gerekte duymuyorum zaten. Kırık pencerelerle devam edin, neler kaçırdığınızı OS X veya Linux dağıtımlarını kullanınca anlarsınız.

Dostum ben Windows-OS X kavgası çıkarmaya çalışmıyorum, yukarıda öyle bir anlatmışsın ki Windows'tan 5-10 önde bir sistem gibi anlayacak okuyan kişi. OS X güzel bir sistem, Windows ile tamamen farklı ama kullanım kolaylığı bakımından Windows 7 ile karşılaştırmayalım. Windows 10'nun sunabildiklerini sunmuyor şuan OS X. Ben metal kasa kullanacağım, cihazımın arkasında ki logo ışıklı olsun de, saygı duyarım, ses çıkarmam. Ama gelipte karıncayı fil gibi göstermeyin burada.

• quote:

quote:

quote:

Dostum ben Windows-OS X kavgası çıkarmaya çalışmıyorum, yukarıda öyle bir anlatmışsın ki Windows'tan 5-10 önde bir sistem gibi anlayacak okuyan kişi. OS X güzel bir sistem, Windows ile tamamen farklı ama kullanım kolaylığı bakımından Windows 7 ile karşılaştırmayalım. Windows 10'nun sunabildiklerini sunmuyor şuan OS X. Ben metal kasa kullanacağım, cihazımın arkasında ki logo ışıklı olsun de, saygı duyarım, ses çıkarmam. Ama gelipte karıncayı fil gibi göstermeyin burada.

Demek istediğim: Kullanmadan, ne olduğunu bilmeden çamur atmayın.
    Windows 10'un sunduğu ne var onu da gerçekten anlamıyorum. Windows 8.1in aynısı işte. Metro uygulamalarının adı ve arayüzü değiştirilip, sistemin makyajlanmış ve stabilitesi düşürülmüş hali. Evrensel uygulama ve portlama hikayesini açmayın evren uygulamaların tek faydası Windows Mobile için adam akıllı uygulamaların gelecek olması. Win32 uygulamaları masaüstünde asla ölmeyecek.
    Mac falanda kullanmıyorum. 4 yıllık hackintosh deneyimlerim bunlar. Aynı donanım, bi tarafta tüm donanımları destekleyen Windows 10, öbür tarafta bi sürü yamalı 3.parti sürücülerle ve yarım yamalak desteklenen bi gpu ile çalışan El Capitan. Her konuda OS X daha stabil, performanslı ve rahat. Tekrar söylüyorum adam akıllı donanımı desteklenmeyen bi sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 23 Mart 2016; 21:36:30 >

• senin kadar güzel olmasada iyidir
  • 2.5 yıldır okuduğum savunduğum soylediğim " hele bi x sürümü gelsin, görürsünüz bak mağaza nasılda çoşacak!! " 2-3 gün sonra Windows Phone kullanmaya başlayalı tam 3 sene olacak. Hala daha mağaza gelişecek demek ne demektir? Koca 3 sene? Her build etkinliğinde " şunu yapıcaz bunu yapıcaz " denmesi. Mesela astoria projesi. Mesela w10u 520 dahil alacak denmesi. Ama verilen sözlerin dahil tutulmaması. Sakın banada almasaydın kullanmasaydın babanın şirketimi falan filan demeyin. Ben bunları 2 sene önce Windows Phone'u deli gibi savunurken soyluyodum. Hatta geçen senede söylüyordum. Microsoft w10u vericez dediği için telefonuma w10 gelecek diyodum. 925e w10 geliyodu verilen sözlerde. Sözde kaldı verilen söz. Şu telefonlara w10 vermicez kardeşim denseydi bu kadar kızmazdım. Ama once soz verilip sonrada son dakkada verilmediğini oğrenmek sinir bozuyor. Geçen sene şubatta insiderlara w10 dağıtımı başlanacaktı, dağıtımın başlandığı gün, her telefona verilmiceğini oğrenmiştik. O gunu hatırlayan vardır burda. İsyan eden edeneydi. Yahu en azından şuan ki surum stabil hale getirilseydi. Boyle hatalardan arındırılsaydı da oyle destek kesilseydi. Destek kesildiğini biliyorum. Yanlış biliyorda olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

2.5 yıldır okuduğum savunduğum soylediğim " hele bi x sürümü gelsin, görürsünüz bak mağaza nasılda çoşacak!! " 2-3 gün sonra Windows Phone kullanmaya başlayalı tam 3 sene olacak. Hala daha mağaza gelişecek demek ne demektir? Koca 3 sene? Her build etkinliğinde " şunu yapıcaz bunu yapıcaz " denmesi. Mesela astoria projesi. Mesela w10u 520 dahil alacak denmesi. Ama verilen sözlerin dahil tutulmaması. Sakın banada almasaydın kullanmasaydın babanın şirketimi falan filan demeyin. Ben bunları 2 sene önce Windows Phone'u deli gibi savunurken soyluyodum. Hatta geçen senede söylüyordum. Microsoft w10u vericez dediği için telefonuma w10 gelecek diyodum. 925e w10 geliyodu verilen sözlerde. Sözde kaldı verilen söz. Şu telefonlara w10 vermicez kardeşim denseydi bu kadar kızmazdım. Ama once soz verilip sonrada son dakkada verilmediğini oğrenmek sinir bozuyor. Geçen sene şubatta insiderlara w10 dağıtımı başlanacaktı, dağıtımın başlandığı gün, her telefona verilmiceğini oğrenmiştik. O gunu hatırlayan vardır burda. İsyan eden edeneydi. Yahu en azından şuan ki surum stabil hale getirilseydi. Boyle hatalardan arındırılsaydı da oyle destek kesilseydi. Destek kesildiğini biliyorum. Yanlış biliyorda olabilirim.

Project Astoria aktiftir bu çerçevde İnstagram,Candy Crush buna örnek verilebilir.İOS Facebook uygulaması da yakında.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Bunları alırken sebeplerden biri kamera kalitesi idi. Gel gor ki Windows 10 ile gelen kamera uygulaması çamur gibi çekiyor. Lumia kamerayı kullanayım diyorsun windows kamera var diye lumia camerayı kullandırtmıyor. En kısa zamanda istemeyerek de olsa 8.1'e donuyorum. Windows 10 un daha kırk fırın ekmek yemesi lazım.

L640 XL kullancısıyım, kameradaki yorumlar beni de çok tedirgin etti, w 8.1 ile kullanmaya devam edecem ben de artık ne yapalım

• Astoria, android uygulamalarının dönüştürülmesinde verilen ad. Candy, instagram iostan çevrilmiştir. Candy'nin iostan çevrildiğini bizzat geçen seneki build etkinliğinde ortaya çıktı. Astoria'nın durdurulması guvenlik gerekçeleriymiş. Bunuda Microsoft kendisi açıkladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jumuu

Astoria, android uygulamalarının dönüştürülmesinde verilen ad. Candy, instagram iostan çevrilmiştir. Candy'nin iostan çevrildiğini bizzat geçen seneki build etkinliğinde ortaya çıktı. Astoria'nın durdurulması guvenlik gerekçeleriymiş. Bunuda Microsoft kendisi açıkladı.

Ben astoria yı ios olarak biliyordum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.