Şimdi Ara

Windows 8.1 Format Atma Hatası -->

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
41.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarıma format atmak istiyorum. Fakat bir türlü atamıyorum. Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Kurtarma > Herşeyi kaldırın ve Windows'u Yeniden Yükleyin bölümündeki 'Başlangıç'a' tıkladıktan sonra

"Bazı dosyalar eksik. Windows yüklemeniz veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak."" hatası almaktayım. Bilgisayarım Windows 8.1

Bilgisayarımı aldığımda Win8 yüklü olduğu için herhangi bir CD veyahut DVD'si bulunmamakta. Bu konuyla alakalı ne yapabilirim? Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen, iyi akşamlar.

• Uplayalım benimde işime lazım
  • kmesne kullanıcısına yanıt
    Ben bilgisayarımı servise verdim, vermeden önceki hatayı da bana söylediler. Format atmak için PC, tekrar Windows 8 olmak zorundaymış. Win 8.1 değil yani.
  • Aynı hata bende de var. Bir adet cd çıktı kutudan ama işe yarar mı bilmiyorum. Neyse bir götüreyim servise bari.
  • PC'nin kendi recovery (kurtarma) seçeneği yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lipranus

Ben bilgisayarımı servise verdim, vermeden önceki hatayı da bana söylediler. Format atmak için PC, tekrar Windows 8 olmak zorundaymış. Win 8.1 değil yani.

servis bi tarafından uydurmuş, bu arada format ayrı windowsu sıfırlamak (fabrika ayarları gibi bişey) ayrı bişey, pcye format atarak w8.1 kurabilirsin, bunun için ihtiyacın olan şeyler w8.1.iso ve w8.1 demo key, demo keyle w8.1 kurup , aktivasyonu orjinal w8 keyinle yapacaksın, buyrun w8.1 demo keyiniz benden....

Default Retail Channel (Install) Keys,

Core=334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
    CoreN=6NPQ8-PK64X-W4WMM-MF84V-RGB89
    CoreSingleLanguage=Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC

Professional=XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
    ProfessionalN=JRBBN-4Q997-H4RM2-H3B7W-Q68KC
    ProfessionalWMC=GBFNG-2X3TC-8R27F-RMKYB-JK7QT

Enterprise=FHQNR-XYXYC-8PMHT-TV4PH-DRQ3H
    EnterpriseN=NDRDJ-3YBP2-8WTKD-CK7VB-HT8KW

::gVLK KMS key (Use only with KMS Activation)::
    gvlkCore=M9Q9P-WNJJT-6PXPY-DWX8H-6XWKK
    gvlkCoreN=7B9N3-D94CG-YTVHR-QBPX3-RJP64
    gvlkCoreSingleLanguage=BB6NG-PQ82V-VRDPW-8XVD2-V8P66

gvlkProfessional=GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9
    gvlkProfessionalN=HMCNV-VVBFX-7HMBH-CTY9B-B4FXY
    gvlkProfessionalWMC=789NJ-TQK6T-6XTH8-J39CJ-J8D3P

gvlkEnterprise=MHF9N-XY6XB-WVXMC-BTDCT-MKKG7
    gvlkEnterpriseN=TT4HM-HN7YT-62K67-RGRQJ-JFFXW

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/upgrade-product-key-only

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 4 Mayıs 2014; 16:45:49 >

• Merahaba ayni problem bendede var ilk format attigimda sorun olmamisti 8 i 8.1 e yukselttigimde ama simdi olmuyo sorum senin dedigin gibi format atarsak bilgisayardaki recovery backup silinirmi yoksa korunurmu yine yardimci olursan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • w8 recovery, w8'i w8.1e update yoluyla kurduğunda işe yaramıyormuş, bazılarındada siliniyormuş, w8.1 format atarat kurulduğunda ise w8 recovery, büyük ihtimal silinmez ama çalışacağınıda sanmıyorum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9978C176-E -- 16 Mayıs 2014; 17:20:25 >
  • Öncelikle cihazı aldığın da Windows 8 yüklü olması lazım 8.1 e uptade yoluylamı yoksa kendin formatlayarak mı yükselttin eğer kendin formatlayarak ykselttiysen recovery dosyalarını silmiş olabilirsin 8.1 e uptade yoluyla yükselttiysen böyle bir hatayı alman anormal bir durum aldığın hata recovery dosyalarının hasarlı olduğunu gösteriyor internetten cihazına ait recovery verilerini indirip tekrar yükleyebilirsin fakat benim önerim internetten windows 8.1 pro nun isosunu indirip dvd ye yazdırıp kendin atman ve güncel driverlarıda cihazının sitesinden indirip kurman böylesi daha sağlıklı olur emin ol fakat çalışmayan recovery özelliğini tamamen kaybedersin :)
  • Vallaha kardesim win 8 olarak aldim asus leptop guncellemerle 8.1 yukselttim biraz kullandim sonra bi bilgisayara bu sekilde format cektim olmustu.win 8 yani fabrika ayarina geri getirdim recovery yaparak cd si falan yok hepsi icinde yine 8.1 guncelledim 3 gun once bi virus problemi yasadim explorerda baslangic sayfasini degistiremedim falan neyse hic ugrasmiyim format cekiyim dedim bu sefer olmadi ben bisey silmedim yuklemeye gectigimde surucu bulanamadi diye uyari geliyo yani 8 geri donme yontemi yok yani recovery silinir diyosun neyse

• Ben cok aradim bilgisayarin intenette recovery dosyalarni bulamiyorum modeli asus R510LB eger bula bilen varsa bi kardesim Allah razi olsun derim simdiden sagolun verdiginiz cevaplar icin

• oncu_ahmet kullanıcısına yanıt
    Ben direkt Microsoft'la bağlantıya geçtim. Win 8.1'e update ettiğimde Recovery yapamazmışım. Win 8 olmak zorundaymış. Bunu SAMSUNG değil Microsoft söyledi direkt. Bende servise gönderdim, yaptılar.
  • Aynı sorun ile bende karşılaştım ve uzun uğraşlarım sonucunda nerdeyse laptopu servise gönderecektim ki çözümü buldum. Recovery işlemini başarı ile tamamladım ve laptopu mu windows 8.1 den windows 8'e geri çevirdim.

http://www.kamualani.com/windows-8-1-bilgisayar-windows-8e-nasil-geri-yuklenir/
  • Öncelikle Sa Ben Pcyi w7den w8.1e çevirdim fabrika ayarları yaparken medya eksikliği diyor.Ne Yapmam Lazım Acil Yardımlarınızı Bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baymavi

Aynı sorun ile bende karşılaştım ve uzun uğraşlarım sonucunda nerdeyse laptopu servise gönderecektim ki çözümü buldum. Recovery işlemini başarı ile tamamladım ve laptopu mu windows 8.1 den windows 8'e geri çevirdim.

http://www.kamualani.com/windows-8-1-bilgisayar-windows-8e-nasil-geri-yuklenir/
    Konu hortladi ama bende yeni laptop.aldim ikinci el eski sahibi 8 den 8.1 e yukseltmis simdi tekrar 8 e gecmek isyorum bu hatayi aliyorum ne yapmam gerekir verdigin link ölmüs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.