Şimdi Ara

GTA V Sistem Gereksinimleri Programı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
5.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz senelerde yayınlamış olduğum GTA IV Sistem Gereksinimleri programından sonra GTA V Sistem Gereksinimleri programı da hazır. Aşağıdaki linklerden herhangi birini kullanarak programı indirebilirsiniz:

Boyut: Yaklaşık 3,11 MB

Güncel sürüm: 3.1 (26 Ağustos 2018)

Çalıştığı sistemler: Windows XP SP3, Vista SP1, Vista SP2, 7, 7 SP1, 8, 8.1, 10

Gereksinim: Microsoft .NET Framework 4

Bilgiler:

- Reklam veya virüs içermez. Windows 8 ve üzeri sistemlerde SmartScreen uyarısı verebilir, dosya internetten indirildiğinden normal bir uyarıdır, endişelenmenize gerek yok. Uyarıyı tekrar vermemesi için dosyaya sağ tıklayıp özellikler penceresinde engellemeyi kaldır demeniz yeterli. Yine de güvenmiyorsanız ve anti-virüs yazılımınız yoksa online tarama yapabilirsiniz:https://www.virustotal.com/

- Kurulum gerektirmez.

- Programdan bir görsel(3.0 sürümünden, önerilen gereksinimlerle):

GTA V Sistem Gereksinimleri Programı

Sürüm Notları:

1.0 Yapı 5597 - 29 Nisan 2015

- Hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve arayüz düzenlemeleri yapıldı.
    - Puanlama sisteminde değişiklikler yapıldı, puanlama bilgileri ve bazı yorumlar yenilendi, değiştirildi.
    - Oyunun optimizesi göz önünde bulundurularak ekran kartları sıfırdan düzenlendi.
    - İşlemci hızı, ekran kartı belleği seçeneklerinde, puanlamasında ve yorumlarında düzenlemeler yapıldı.
    - Bağlantılar sekmesi yenilendi; yeni bağlantılar eklendi.
    - Program açılışında otomatik güncelleme kontrolü eklendi. Bu kontrolün ayarı hakkında sekmesinden değiştirilebilir.
    - Program ayarlarının tutulduğu dosyalama sistemi değiştirildi; ayarlar artık ayrı ayrı .txt dosyaları yerine tek bir .xml dosyasına kaydedilir.
    - Koyu arka plan teması seçildiğinde artık bazı buton ve kutucukların da rengi otomatik değişir.

1.0 Yapı 5602 - 4 Mayıs 2015

- Ufak hata düzeltmeleri yapıldı.
    - Birkaç ekran kartı için puanlama değiştirildi.
    - Bellek (RAM) yorumlarında küçük düzenlemeler yapıldı.

1.1 Yapı 5610 - 13 Mayıs 2015

- Sistem bileşenlerini gösteren pencere eklendi. Pencereye "Yardım" sekmesinden ulaşılabilir.

2.0 yapı 5890 - 16 Şubat 2016

- Bant genişliği (bandwidth) ve gflops değerlerine göre bileşen puanlaması ve açıklamaları yeniden yapılan ekran kartları.
    - Düzenlenen bileşen seçenekleri ve bileşen açıklamaları.
    - Yeni ve daha modern tasarım.
    - Sonuçları metin dosyasına kaydetmenin yanında görsel olarak kaydedebilme imkanı.
    - Kod düzenlemeleri ve çeşitli görsel değişiklikler.

2.1 yapı 5903 - 29 Şubat 2016

- Sistem penceresinde işlemci sayısı ve işlemci çekirdeği sayısı da görülebilir.
    - Çeşitli düzenlemeler.

3.0 yapı 6370 - 10 Haziran 2017

- Bileşenleriniz tek tıkla otomatik tanınır.(Sisteme göre bazı bileşenler tanınamayabilir.)
    - Ekran kartları serilere göre ayrıldı. Böylelikle seçim daha kolay hale getirildi.
    - En son model ekran kartları(AMD RX 400, RX 500 serisi ve Nvidia 10 serisi) artık seçilebilir.
    - AMD Ryzen serisi artık seçilebilir.
    - Puanlama sistemindeki ve yorumlardaki çeşitli değişiklikler.
    - Yenilenmiş tasarım.

3.1 yapı 6812 - 26 Ağustos 2018

- Tüm ekran kartları alt alta listelendi. Böylece karışıklık önlendi.
    - Nvidia Titan serisi ayrı bir seri olarak düzenlendi.
    - Son güncellemede oyunun boyutunun artması nedeniyle boş alan gereksinimi güncellendi.
    - Sonuçları kaydederken metin ya da görsel olarak kaydetme doğrudan giriş sekmesinin
    altından seçilebilir.
    - Artık yardım sekmesinden güncel sürüm bilgilerine ulaşılabilir.
    - Yeni güncelleme olduğunda harici bağlantılardan da yeni sürüm indirilebilir.
    - Yeni sürüm indirme konumu değiştirilebilir.

GTA IV Sistem Gereksinimleri programı:http://forum.donanimhaber.com/m_88286168/f_//tm.htm#88286168 (Güncel değildir)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ellerine sağlık deneyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oyuncu82

Ellerine sağlık deneyelim
    elinize saglık çok güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

elinize saglık çok güzel olmuş

Alıntıları Göster
    On numara olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur811

On numara olmuş.

Alıntıları Göster
    Keşke listeden biz seçmeseydik de kendisi bulsaydı işlemciyi ram'i falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur811

Keşke listeden biz seçmeseydik de kendisi bulsaydı işlemciyi ram'i falan.
    sağolasın dostum 4.6 verdı benım pc ye orta ayarlarda oynıyabılcekmısım bunada şükür diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genç Yiğido

sağolasın dostum 4.6 verdı benım pc ye orta ayarlarda oynıyabılcekmısım bunada şükür diyelim

Alıntıları Göster
    @Oyuncu82, @Faithful Blood Day, teşekkürler.

@Onur811, teşekkürler. Öyle bir şey yapmak zaten herkesin aklına geliyor, benim de aklıma geldi fakat oldukça uğraştırıcı olsa gerek. Böylesi de iyi.

@Genç Yiğido, bakalım tutacak mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

@Oyuncu82, @Faithful Blood Day, teşekkürler.

@Onur811, teşekkürler. Öyle bir şey yapmak zaten herkesin aklına geliyor, benim de aklıma geldi fakat oldukça uğraştırıcı olsa gerek. Böylesi de iyi.

@Genç Yiğido, bakalım tutacak mı.

Hocam bence dogru hesaplamiyor. Islemcim i7 4700Mq 3.4 GHz Ram 8 GB ama ekran kartim 740M.

Evet ekran kartim dusuk kaliyor ama oyunu acmaz falan dedi soke oldum.

BF4 medium 80 FPS aliyorum GTA 5 yalan mi oldu bana?

2.9 puan verdi bana da ekran kartindan cok kirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur811 -- 9 Nisan 2015; 21:15:31 >

• Onur811 O kullanıcısına yanıt
    Düşük ayarlarda oynatır demek oluyor bu puan fakat oyunun optimizasyon durumuna göre değişebilir.740M'nin 64 bit versiyonu düşük kalıyor ancak 128 bit versiyonu için orta düzeyin biraz altı denebilir.
  • quote:

Düşük ayarlarda oynatır demek oluyor bu puan fakat oyunun optimizasyon durumuna göre değişebilir.740M'nin 64 bit versiyonu düşük kalıyor ancak 128 bit versiyonu için orta düzeyin biraz altı denebilir.

hocam fakat belki programda yanlıslık olabilir 5830 ekran kartı yeterli dedi
  • loses kullanıcısına yanıt
    Neden ki, kötü mü?
  • quote:

Neden ki, kötü mü?
    Nvdia 250 Eco 1 gb 256 bit ekran kartına yeterli dedi :D

Ortalama Puan 4.7
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Nvdia 250 Eco 1 gb 256 bit ekran kartına yeterli dedi :D

Ortalama Puan 4.7

Alıntıları Göster
    benim hepsi iyide bi tek 1 gb 7850 ekran kartı işi bozuyor. işlemci: i5 4460
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

benim hepsi iyide bi tek 1 gb 7850 ekran kartı işi bozuyor. işlemci: i5 4460

Alıntıları Göster
    benim merak ettiğim 30 fps ile 60 fps arasında ne kadar fark var? cs godaki gibi ateş etmediğimize göre çok fark olmaz gibi geliyor. Asıl problem pingte olacak online oyunlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

benim merak ettiğim 30 fps ile 60 fps arasında ne kadar fark var? cs godaki gibi ateş etmediğimize göre çok fark olmaz gibi geliyor. Asıl problem pingte olacak online oyunlarda

Alıntıları Göster
    Programda bulunan güncel yorumlar sistem gereksinimleri baz alınarak yapıldı doğal olarak. Oyun çıktıktan sonra büyük ihtimalle ekran kartı puanlamasında ve yorumlamasında değişikliklikler olacak. Zaten ekran kartı dışındakiler için yorum yapmak zor değil ancak piyasada yüzlerce kart bulunduğundan çeşitli gruplara ayırıp bunu bir de programa entegre etmek zaman alıcı ve özen isteyen bir iş.

• quote:

Programda bulunan güncel yorumlar sistem gereksinimleri baz alınarak yapıldı doğal olarak. Oyun çıktıktan sonra büyük ihtimalle ekran kartı puanlamasında ve yorumlamasında değişikliklikler olacak. Zaten ekran kartı dışındakiler için yorum yapmak zor değil ancak piyasada yüzlerce kart bulunduğundan çeşitli gruplara ayırıp bunu bir de programa entegre etmek zaman alıcı ve özen isteyen bir iş.

Alıntıları Göster
    vallaha zar zor 3 puana ulaştım ekran kartı ve gb değerinden kırdı bide ram anca yetiyor dedi normal ayarda açar dedi inanasım gelmedi gerçekten ama göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 13 Nisan 2015; 5:20:28 >

• bkaakco kullanıcısına yanıt
    amd fx 8350
    zotac gtx 970 amp extreme edition
    8 gb ram
    hdd

daha önce hiç 4k oyun deneyimim olmadığı için soruyorum. Gta 5'i rahat şekilde 4k oynayabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draxiss

amd fx 8350
    zotac gtx 970 amp extreme edition
    8 gb ram
    hdd

daha önce hiç 4k oyun deneyimim olmadığı için soruyorum. Gta 5'i rahat şekilde 4k oynayabilir miyim?

Ekranın 4k desteklemiyorsa istersen nasanın bilgisayarını kullan oynayamazsın
  • quote:

Neden ki, kötü mü?

hd 5830 xtreme high de acar dedi video bellegi yetersiz gordugu icinde mediuma cekti pek yemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: loses

quote:

Neden ki, kötü mü?

hd 5830 xtreme high de acar dedi video bellegi yetersiz gordugu icinde mediuma cekti pek yemedim

Normal bir şey, minimum 1 GB, önerilen için 2 GB ekran kartı belleği lazım. İsterse nVidia Titan olsun, bellek 1 GB ise bazı ayarları kısmak zorunda kalırsınız. Tabii günümüz kartları en az 2 GB, orası ayrı, bu bir örnek. Bazen kızıyoruz giriş seviyesi ekran kartlarını 2 GB, 4GB bellekle piyasaya sürdükleri için, bu da onun tam tersi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.