Şimdi Ara

Windows 7 varsayılan program sıfırlama.. ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarıma İndirdiğim Bir Exe Dosyasına Yanlışlıkla İki Kere Tıkladım Yüklü Programı Listeden Seçme Menüsü Geldi. Dalgınlıktan Internet Explorer'ı Seçtim. Ve Artık Bütün Exe Dosyaları Internet Explorer Olarak Açılıyor Pc'yi Normal Açtığımda Bir Sürü Internet Explorer Açılıyor. Exe dosyalarını varsayılan olarak sıfırlayabılırmıyım ?

• Buna benzer bir sorun da ben de var potplayer için birtane config dosyası açtım şimdi bütün metin belgeleri config gibi gözüküyor
  • sanırım bılgısı olan arkads yok :(
  • Denetim Masası -> Programlar(Kategori görünümde olması lazım) -> Varsayılan Programlar bölümünde "Bir dosya türünün her zaman belirli bir programda açılmasını sağla"
  • yeni bi admin kullanıcı daha olustur dosyalarına ona tası eski kullanıcıyı sil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopatx

yeni bi admin kullanıcı daha olustur dosyalarına ona tası eski kullanıcıyı sil.

Uzun zaman olmuş :)) ama benimde şimdi böyle bir sorunum oldu belki bundan sonra lazım olanlar için yardımcı olur..
    Başlat/Arama veya Çalıştır kısmında;

Regedit

yazıyoruz ve açılan pencerede ;

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\ değerinin altında dosya uzantımızı buluyoruz (düz metin belgesi ise .Txt gibi). Bu uzantının da yine alt klasörlerinde UserChoice klasörü olacaktır. Bu klasörü silmeniz yeterli, sildikten sonra bilgisayarı bir kere yeniden başlatın.
  • xxx.apk uzantılı bir doyayı yanlışlıkla acrobat reader ile açmıştım.
    Bu dosyanın varsayılan programını iptal etmek için
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\
    Altında bulunan .apk klasörünü sildim. Varsayılan iptal oldu.

Asihancan' abu bilgi için teşekkürler
  • hocam valla yıl 2016 elinize bilginize sağlık. Hala faydası var =)
  • Harika bir bilgi.Çok teşekkürler.
  • 2020'de çözüm olmaya devam ediyor, teşekkürler.

Bir çözümde benden olsun, ilişkilendirilmiş programı sildiğiniz zaman, veya adresini değiştirdiğiniz zaman orijinal haline dönüyor.

Örnek, yanlışlıkla winrar ile ilişkilendirdiniz, winrar klasörünü geçişi bir adrese taşdığınızda sorun çözülüyor.

Veya winrarı kaldırıp yeniden yüklemek ile de sorunu çözebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 26 Ocak 2020; 22:52:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nsolmaz N kullanıcısına yanıt
    FileExts bölümüne girdiğimde yazdığın dosya yoktu ne yapmalıyım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.