Şimdi Ara

Windows 7 Klasör görünüm sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün içinden çıkamadığım bir sorunla karşılaştım ve sizlerden yardım bekliyorum. Sistemi kullanırken klasör simgelerini istediğim gibi ayarlıyorum. Mesela Divx adında bir klasörüm var. Orada çok fazla dosya olduğu için görünümü "Listele" şeklindeydi. Diziler adındaki klasörümde "Büyük Simgeler" şeklinde görünüyordu. Ayrıca kapattığım klasör hangi görünümdeyse, tekrar açtığımda o şekilde bulabiliyordum. Şimdi ise bütün klasörler aynı görünümde açılıyor. Biraz karıştırdım ve seçtiğim görünüm şeklini "Klasör ve Arama Seçenekleri - Görünüm" sekmesindeki "Klasörlere Uygula" seçeneğiyle kaydedebiliyorum. Fakat bu sefer de görünüm bilgisayardaki bütün klasörlere uygulanıyor. Daha düne kadar böyle bir sorun yoktu. İstediğim klasörün görünümünü istediğim gibi kalıcı olarak nasıl ayarlarım acaba. Ya da sorun tam olarak nedir?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• Aynı sorun bendede var ne yaptıysam çözemedim.

Dosyaların konumlarıda aynı kalmıyor W7 son açılan-kapan pencere konumunu diğer hepsine uyguluyor. XP de hangi dosyayı nerede nasıl bir büyüklük ve konumda kapattıysam öyle açılıyordu.

Kafayı yiyeceğim bir çözüm bulamadım.

Yardım edebilecek arkadaşa çok büyük dualar edeceğim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valek -- 8 Mart 2010; 17:10:38 >
  • sorunu hala çözemedim yokmu yardımcı olabilecek bir arkadaş.

işletim sistemim Windows 7 Ultimate 6.1.7600
  • quote:

Orijinalden alıntı: valek

Knight Online = BIRAKILDI

Arşiv= 3000:Film/100:Dizi/732:Oyun/300:DVD Film

o nasıl bir arşiv

soruna gelince bende döşeme yapıyorum ama sadece o klasör aynı kalıyo bütün klasörler döşeme olmuyo ama zamanla hepsi döşeme yapıorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Outrage

quote:

Orijinalden alıntı: valek

Knight Online = BIRAKILDI

Arşiv= 3000:Film/100:Dizi/732:Oyun/300:DVD Film

o nasıl bir arşiv

soruna gelince bende döşeme yapıyorum ama sadece o klasör aynı kalıyo bütün klasörler döşeme olmuyo ama zamanla hepsi döşeme yapıorum zaten

• bendede benzer bi sorun oldu.
    denetim masası klasör seçeneklerinden görünüm sekmesinden klasörleri sıfırla ve varsayılanı geri yükle dedikten sonra eski ayarlar geldi.
    sonra tekrar istedigim gibi ayarladım tekrardan .
  • düzelmeyen klasöre gidin, gizli dosyaları göster ve korununan işletim sistemi dosyalarını göster diye iki seçenek var, ilkini açın diyerini kapayın. Klasörün içindeki desktop.ini dosyasını silin, sonra kafanıza göre ayarlayın tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

düzelmeyen klasöre gidin, gizli dosyaları göster ve korununan işletim sistemi dosyalarını göster diye iki seçenek var, ilkini açın diyerini kapayın. Klasörün içindeki desktop.ini dosyasını silin, sonra kafanıza göre ayarlayın tamamdır.

Hocam çok teşekkürler sayende ayarladım şu lanet şeyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.