Şimdi Ara

Windows 7 mi? Windows 10 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemci intel core 2 duo E7500 2.93 mhz
    Ekran kartı ati raedon hd 4450 512 mb
    Photoshop ıllustrator sony vegas pro vb. programlar kullanıyorum.
    Bazende oyun oynuyorum. (Mount and blade warband,League of Legend)
    Bu sisteme Win7 ultimate mi atıyım Win 10 mu? Hangisini Önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 7.
  • Teşekkür Ederim Yardımcı olduğun için :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spycim1

RAM5 gb ddr3 1333 mhz
    İşlemci intel core 2 duo E7500 2.93 mhz
    Ekran kartı ati raedon hd 4450 512 mb
    Photoshop ıllustrator sony vegas pro vb. programlar kullanıyorum.
    Bazende oyun oynuyorum. (Mount and blade warband,League of Legend)
    Bu sisteme Win7 ultimate mi atıyım Win 10 mu? Hangisini Önerirsiniz?

hem windows 7 hem 10 dual boot eski oyunlar windows 7 yeniler windows 10
  • Win 7 kullan ! win 10 çöp doğdu
  • Win7
  • bence kullandığı programların ne kadar uyumlu olduğuna bakmalısın.
  • Win 7 iyidir , şuan kullanıyorum ama win 10 geçicem lakin üşeniyorum başlatmaya
  • Windows 8 ilk çıktığında çöptü. Daha sonra gelen Update ler ve 8.1 güncellemesi ile çok iyi oldu ama bana göre halen Windows 7. Windows 10 un daha çok yolu var. Çok büyük 1 ya da 2 güncelleme paketi almadan da kurmayı düşünmüyorum.

• Windows 10'u dağıtılmaya başlandığı günden 5-6 gün sonra yükledim, o günden beri kullanıyorum ve çok da memnunum. Windows 7 kullanabildiğin cihazda Windows 10 da kullanırsın, Windows 7'ye yüklediğin her türlü yazılımı Windows 10'a da yükler kullanırsın. Fazla düşünmeye gerek yok, 7 yıllık bir işletim sistemi olan Windows 7 ile Windows 10 kıyaslanmaz. Windows 10 yükle geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalik

Windows 10'u dağıtılmaya başlandığı günden 5-6 gün sonra yükledim, o günden beri kullanıyorum ve çok da memnunum. Windows 7 kullanabildiğin cihazda Windows 10 da kullanırsın, Windows 7'ye yüklediğin her türlü yazılımı Windows 10'a da yükler kullanırsın. Fazla düşünmeye gerek yok, 7 yıllık bir işletim sistemi olan Windows 7 ile Windows 10 kıyaslanmaz. Windows 10 yükle geç.

ben windows 7'e geçtiğimde, kullandığım step 7 programını uyarlamakta zorlandım. ancak sp 9 yamasını edindikten sonra, plc ile haberleş olanağına sahip oldum. öğrencilerimden bazıları, bu programı windows 10'da çalıştıramadı. her program aynı uyumluluğa sahip olacak diye bir kural yok. bu şekilde düşünmek yanlıştır.

abd deniz kuvvetleri hala windows xp kullanıyor ve teknik destek için microsoft'a para ödüyorlar. bunlar salak mı ki, 10 seneden eski programı kullanıyorlar. oyun ve internet kullanıcıları için, sistem değişikliği yapmak zor değildir. tek engelleri ekonomik durumdur. ama büyük sistemlerde, bu geçiş işletme ve güvenlik sorunları da getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dergul

quote:

Windows 10'u dağıtılmaya başlandığı günden 5-6 gün sonra yükledim, o günden beri kullanıyorum ve çok da memnunum. Windows 7 kullanabildiğin cihazda Windows 10 da kullanırsın, Windows 7'ye yüklediğin her türlü yazılımı Windows 10'a da yükler kullanırsın. Fazla düşünmeye gerek yok, 7 yıllık bir işletim sistemi olan Windows 7 ile Windows 10 kıyaslanmaz. Windows 10 yükle geç.

ben windows 7'e geçtiğimde, kullandığım step 7 programını uyarlamakta zorlandım. ancak sp 9 yamasını edindikten sonra, plc ile haberleş olanağına sahip oldum. öğrencilerimden bazıları, bu programı windows 10'da çalıştıramadı. her program aynı uyumluluğa sahip olacak diye bir kural yok. bu şekilde düşünmek yanlıştır.

abd deniz kuvvetleri hala windows xp kullanıyor ve teknik destek için microsoft'a para ödüyorlar. bunlar salak mı ki, 10 seneden eski programı kullanıyorlar. oyun ve internet kullanıcıları için, sistem değişikliği yapmak zor değildir. tek engelleri ekonomik durumdur. ama büyük sistemlerde, bu geçiş işletme ve güvenlik sorunları da getirir.

Ben kendi deneyimimden bahsettim ayrıca işletmelerden değil bireysel kullanımdan. Özellikle XP'nin bireysel kullanımda kullanılması düşük sistem gereksinimi dışında mantıklı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dergul

quote:

Ben kendi deneyimimden bahsettim ayrıca işletmelerden değil bireysel kullanımdan. Özellikle XP'nin bireysel kullanımda kullanılması düşük sistem gereksinimi dışında mantıklı değil.

bireysel kullanımlar bile farklılıklar gösterebiliyor. birisi grafik alanında çalışırken, başkası kurumsa veya kontrol sistemleri üzerine eğilebiliyor. o yüzden, kendini deneyiminin, başkasında kabul görebileceği kesin değil. benim hala windows 7 pro kullanmanın nedeni, xp mode ve windows 10 konusunda, farklı eleştirilerin olmasıdır. kendi kullandığım programların bazılarını(donanım sürücüleri de dahil.) windows 7'e uymazken, windows 10'a sıcak bakmıyorum. genede temmuz ayına çok varken, kapıyı kapalı tutmuyorum.

• Linux çeşit çeşit tatlı tuzlu eksi acı

• Oyuncu ise windows 10 çünkü directx avantajin var. Oyunla isim olmaz diyorsan windows 7 tabiki.

• Windows 7.

• Windows 7 den memnunum. Çocuğuma yeni aldığım bilgisayara Windows 10 kurdum. Win 8.1 SL ile gelmişti. beni bilgisayardan soğuttu. Hepten faciaydı benim için. Önce güncelledim sonra sıfırdan formatlayıp Win 10 kurdum. Oradan inceleme imkanım oluyor. Evet güzel, pek çok yönden başarılı. Win7 ye göre eminim üstün özellikleri de var. Yeni donanımı daha efektif kullanan bir işletim sistemi. Ama Windows10, hep bir şeyler olmamış hissi verdiriyor hala. Ben Windows7 ile mutluyum. En çok kullandığım iki bilgisayarımda hala Win7 ile devam ediyorum. Windows10 ile bir şeyler eksik geliyor bana hala. Yükseltme hakkımı kaybetmemek için mecburen 29 Temmuzdan önce yükleyeceğim. Ama hiç elim gitmiyor. O kadar güzel tıkır tıkır çalışan Windows 7 varken kim bilir, tuhaf, acayip sorunlarla uğraşmayı, maceraya atılmayı gözüm yemiyor şimdilik.

Windows 7 gayet güzel yeterli bir işletim sistemi. Ama şartlar Windows10 a geçmeyi zorluyor. Windows 10 bir kenarda biraz beklesin bakalım.

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Up

Başkalarına bakma.Önemli olan senin deneyimin. Sen Windows 10 yükseltmesini yap olmadı beğenmedin 1 ay içinde Windows 7 Ye dönme seçeneğini akti tutuyor zaten bilgisayar.Beğenmezsen hiç bir şey yapmadan Windows 7 ye geri dönebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKTeknisyen

quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Up

Başkalarına bakma.Önemli olan senin deneyimin. Sen Windows 10 yükseltmesini yap olmadı beğenmedin 1 ay içinde Windows 7 Ye dönme seçeneğini akti tutuyor zaten bilgisayar.Beğenmezsen hiç bir şey yapmadan Windows 7 ye geri dönebilirsin.

Şimdi saçma gelicek belki ama şu başlat butonu kayboluyor, herşey büyüyor da ekranın ortasına geçiyor ya onu sevmiyorum işte ben.

Birde benim laptop iyi değil. 2009'da almıştım, o zamanda ortalamanın bir tık üstü sayılırdı yani.Şimdi tabi eskisi gibi değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.