Şimdi Ara

windows 7 den windows 10 a geçiş yaptın ancak etkinleştirme sorunu, yarım !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

orjinal windows 7 sahibiyim. windows 10 u rezerve ettik. bugün çıkışını yaptı ve güncellemeden kurulumunu yaptım. fakat etkinleştirilmemiş olarak gözükmekte. etkinleştir dediğimde başarısız oldu daha sonra tekrar deneyin yazıyor. ürün anahtarını değiştirin diyorum ve windows 7 keyimi giriyorum ancak hata kodu 0xc004f050 alıyorum.internetim bağlı, anahtarıda doğru giriyorum. en son 1 ay önce format atmıştım ürün anahtarımı girmiştim kabul eildi windows 7 de yani anahtarda sorun yok. rezerve ettik güncellemeyi yaptık. sorun nedir anlamadım.

ayrıca etkinleştirme kısmında "windowsu etkinleştirmek için interneti bağlayın" diyor. internet bağlı. kapatıp açmama ramen çözemedim.

windows 10 dan yana hiçbir sıkıntım yok, herşey düzgün çalışıyor. sadece etkinleştiremiyorum

• Hesaplardan kendi Microsoft hesabını doğrula
    Tüm güncellemeleri yükle etkinleşir.
  • Bendede aynı sorun var düzelir heralde yakın zamanda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etkinleştirme problemi olan arkadaşlar etkinleştir seçeneğine defalarca tıklayarak etkinleştirme sorunu çözülüyor. Bizzat kendim bu sorunu bu şekilde çözdüm. Herhalde yoğunluktan dolayı sıkıntı oluyor.
  • Arkadaşlar benim Windows 7 Home Premium yüklü bilgisayarım var (yüklü geldi cd yok) windows 10 a geçmek istiyorum ürün anahtarım elimde yazılı yok nerden nasıl öğrenebilirim ?
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • etkinleştirme için güncellemeleri yapın etkinleşiyor.
  • Biraz bekleyin kendi kendine etkinleştirme gelicektir..Veya yukarıdaki arkadaşın dediği gibi defalarca etkinleştir tuşuna basıncada etkinleşiyor Allah'ın izniyle
  • Merhaba Arkadaşlar. Bir sorum olacak.
    Kutuluwin7 utimate sahibiyim. Kutudan 2 adet cd çıkmıştı. Biri 64 bit, biri 32 bit win ultimate içeriyordu. Bende bir bilgisayarıma 32, diğerine 64 bit işletim sistemi kur tek lisansı 2 bilgisayarda yaklaşık 3 yıldır kullanmakta idim.
    Şimdi win10'a geçmeyi istiyorum. Fakat ikisinde de sıkıntısız lisans problemi olmadan kullanmaya devam edebilir miyim? Bu zamanda kadarki 2 bilgisayarımda tek lisansla orijinal görünmekteydi. şimdi birini yükseltirsem, diğer 32 bit kurulu olan bilgisayarımda win 10 yaparsam sıkıntı çıkar mı sizce? Teşekkürler...
  • riseof kullanıcısına yanıt
    Speccy veya aida programları ile görülebiliyor.
  • erdemguven kullanıcısına yanıt
    Windows 10'a yükseltildiğinde farklı bir lisans anahtarı ile windows 10 etkinleşiyor. Windows 7 anahtarı ile olmayabilir. Windows 7 starter 32 bit sürüm üzerine usb bellekten win 10 home yükseltmesi yaptım. 32 bit windows home lisans anahtarı istemeden etkinleşti. Lisans anahtarı win 7 starter'dan farklı.
  • arkadaşlar tamamdır sorun kendiliğinden düzeldi. yoğunluktan dolayı etkinleştirilememiştir sanırım
  • Teşekkürler arkadaşım
  • Windows 7 Home Premium yüklü.
    64 bit - sertifikali
    güncellemeleri yapık
    lisans anahtarı istemiyor.

------------------------------------------------------------------------------

Windows 10 yüklenemedi

Başarısız olan: 1 güncelleştirme

Bulunan hatalar:

C1900101 - 40017 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karsılaştı.

-------------------------------------------------------------------------------

ibaresinden son Windows 7 'yi geri yukluyor.

windows 7 den windows 10 a geçiş yaptın ancak etkinleştirme sorunu, yarım ! windows 7 den windows 10 a geçiş yaptın ancak etkinleştirme sorunu, yarım !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 30 Eylül 2015; 2:32:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

Windows 7 Home Premium yüklü.
    64 bit - sertifikali
    güncellemeleri yapık

Windows 10 yüklenemedi

Bulunan hatalar:

..........yaşanan aynı sorunun devami

@Biolystick

sorunu cozmedim, o katta kaldim.
    bazi yabanci forumlardan yanit aldim, fakat yogunluktan uygulama firsatim olmuyor.
    bi gelisme olursa burdan yazacagim, eger sen bi netice alabilrsen yaz lutfen.

diger pc'de 8.1'den windows 10 a geçiş isabetli oldu

• @Biolystick

sen deginince dank etti, windows defender ile bendede bi ikaz geliyordu, tam nedir odaklanmadan es gecmistim.

....son gelismeleri yazarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 11 Aralık 2015; 16:55:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

Windows 7 Home Premium yüklü.
    64 bit - sertifikali
    güncellemeleri yapık

Windows 10 yüklenemedi

Bulunan hatalar:

windows 7 den windows 10 a geçiş yaptın ancak etkinleştirme sorunu, yarım ! windows 7 den windows 10 a geçiş yaptın ancak etkinleştirme sorunu, yarım !

Bende aynı hatayı alıyorum bir türlü windows 10 yükleyemedim sistemim orjinal 8.1 olduğu için yükseltme şeklinde yapıp orjinalliği bozmamaya çalışıyorum. Ve yeni ssd aldığım için 0 dan ssd içine orjinal kurulum yapmak istiyorum.

Yabancı forumlarda bu hatanın driverların güncel olmadığından veya virüs programıyla alakası olduğunu söylemişler. Bende zamanında korsan bir virüs programı kullanıp silmiştim o zamandan beri windows defendera birşeyler oldu hadi yüklüyken diğer virüs programını kullandığım için açılmıyordu ama sildikten sonrada aynı şekilde açılmamaya devam etti ve windows update kısmına sürekli onunla ilgili bir güncelleme gelip duruyordu indiriyordu yüklerken hata verip başarısız diyordu bende uğraşmayıp orjinal bitdefender 2016 kullanmaya başladım.

Yine sistem dosyalarımda da sıkıntı var cmd den sfc/scannow ile tarattığımda hatalı dosyalar buluyor fakat onaramıyor DISM komutuyla online onarmayı denedim oda olmadı. En temiz ve kesin çare şuan ki keyim ile temiz win 8.1 kurup sonra onu 10a yükseltip win 10 keyimi alıp o key ile yeniden temiz win 10 kurmak gibi gözüküyor lakin win 10 için bu kadar uğraşmaya değmez diye düşünüyorum eğer kesin bir çözüm yolu bulamazsam şuan ki keyimle temiz 8.1 kurup bu sistemle devam edeceğim.

• Benim PC windows 7 den windows 10 yükseltti m ondan sonra windows 10 sıfırlayınca klavye çalışmamaya başladı neden ?????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 ve Office 2013 etkinleştirme için yandexdiskten bu programı hızlıca indirebilirsiniz. Link Link2
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.