Şimdi Ara

Bilgisayarımı her açışımda ''scanning and repairing drive ( system partition) %100 complete''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımı her açtığımda ''scanning and repairing drive ( system partition) 100 complete'' yazıyor ve normalde 10 saniyenin altında açılan bilgisayarın açılması 3-4 dakika sürüyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayarımı her açışımda ''scanning and repairing drive ( system partition) %100 complete''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerkisa12 -- 25 Aralık 2020; 17:14:26 >

• Maalesef çözüm olmadı çok teşekkür ederim.

• Eğer Windows, güncelleme yaptıysa güncellemeden bir önceki sürüme dön. Yeni gelen güncellemede bu tür bir bug olup diskinizi yok etmeye odaklanmış bir şekilde sürekli karşınıza çıkabilir.

• baslattan arama bolumune "calistir" yaz ilgili uygulamayi ac,

gelen pencerede msconfig yaz tamam'a bas,

acilan pencerede genel kismindan baslangic ogelerini yukle kutucugundaki tiki kaldir,

kaydet ve tamam'a bas.

bilgisayarini iki kez yeniden baslat.

ikincisinde ayni hata ile karsilasmazsan problem cozulmstur.

Eger cozulmedeyse tekrardan

baslattan arama bolumune "calistir" yaz ilgili uygulamayi ac,

gelen pencerede msconfig yaz tamam'a bas,

hizmetler sekmesine tikla,

acilan pencerede microsoft servislerini gizle kutucuguna tikla,

sag altta bulunan tumunu sevredisi birak butonuna tikla,

kaydet ve tamam'a bas.

Bilgisyarini iki kez yeniden baslat.

eger problemin cozulurse iki adimda da kapattigin ogeleri yeniden tek tek aktiflestirerek problemi yaratan uygulam veya servisi bulup onu aktiflestirmeyerek diger ogeleri aktiflestirebilirsin.

Eger problemin cozulmez ise her iki adimda kapattigin butun uygulama ve servisleri tekrardan acman mantikli olacaktir.

Olumlu veya olumsuz geri bildirim yaparsan diger kullanicilar da faydalanmis olur. Tesekkurler

• geri yükleme noktası oluşturmamış bilgisayar maalesef.

• O zaman şöyle yapalım, Kayıt Defterini açın ve şu adrese gidin;

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager"

"BootExecute" adlı girdiyi bulun ve çift tıklayıp içindekileri silin.

Normalde bu işlem otomatik disk tarama ayarlandığında "autocheck autochk /K:C" gibi bir girdi oluşuyor ama sizde diskin birimi soru işareti. Yine de bir denenebilir.

• salih654321 kullanıcısına yanıt

maalesef olmadı teşekkür ederim

• Aklıma şimdi geldi, şu işlemi de uygulayın:

Denetim Masasından Program Ekle veya Kaldır'dan "Windows Güncelleştirmelerini Kaldır" bölümüne gidin. KB4592438 adlı güncelleme varsa eğer kaldırın ve Ayarlardan Güncelleştirme ve Güvenlik bölümünden Windows Update'i geçici olarak duraklatın.

• verdiğiniz ilk çözüm çalışmadı ikincisinde dediğiniz sürümü kaldırdım yeniden başlatırken güncelleme tamamlanamadı, değişikler geri alınıyor bilgisayarınızı kapatmayın yazısı çıktı sonuç olarak aynı hatayı almaya devam ediyorum şuan teşekkür ederim ilginiz için.

• ilkerkisa12 İ kullanıcısına yanıt

Bu adresten kurulum dosyasını indirip kurun: https://download.microsoft.com/download/f/d/b/fdbe1bf5-677f-41da-b2a5-b0143f33d11d/Windows%2010%20(20H1)%20Known%20Issue%20Rollback%20121920%2001.msi

Bu işlemi yaptıktan sonra bir kez daha Kayıt Defteri değişikliğini teyit etmek amaçlı bir kez daha bakın. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp diski son kez taramasını bekleyin. Bir sonraki yeniden başlatmanızda sıkıntı gitmemişse; başlata gidip aramaya gelişmiş başlangıç yazıp, gelen pencereye yeniden başlat düğmesine tıklayıp bekledikten sonra gelen ekrandan sorun gider, gelişmiş seçenekler ve oradan da bir önceki Windows sürümüne geri dön seçeneğiyle eski işletim sistemine geri dönün (eğer Windows eski işletim sisteminizi tutmuşsa.). Olmadı sizden bir bilgi isteyeceğim.

Aramaya Olay Görüntüleyicisi yazın ve girin. Açılan pencerede sol yandan Windows Günlükleri, oradan da Sisteme gidin. Gelen listede bir bakın CHKDSK olayı var mı, varsa eğer detaylarını atabilir misiniz?

Umarım EFİ bölümü değildir. Yoksa maalesef temiz bir kurulum yapmanız gerekebilir.

• Bilgisayarımı her açışımda ''scanning and repairing drive ( system partition) %100 complete''
  • chkdsk diye bir olay görmedim. Dediğiniz linkten dosyayı indirdim kurulması 3 saniye sürdü kurulum normalde o kadar kısa mı sürüyor yoksa kurulum gerçekleşmemiş mi ?

• ilkerkisa12 İ kullanıcısına yanıt

Dosya 44 kilobayt, o yüzden normal kısa sürmesi. Fakat, hâlâ olmadıysa verilerinizi silmeden bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Başlata aramaya sıfırla diye aratıp yapabilirsiniz. En olmadı yine verilerinizi silmeden bir Windows'u tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBlackBox -- 30 Aralık 2020; 18:10:52 >
  • Tamamdır, yardımınız için çok teşekkür ederim...

• Bilgisayarinizi Guvenli modda yeniden baslatin

Sistemin kurulu oldugu diske sag tiklayip ozelliklerden "Tools" bolumune gelin.

Disk taramasi yapin,

Tarama bitince sisteminizi yeniden baslatin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.