Binbaşı
19 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhabalar, geçenlerde xbox gamepass a üye oldum (windows 10 da) ve metro exodusa başladım. fakat oyuna ilk girdiğimde yükleme ekranı çok uzun sürüyor, ilk açılış introsu bitene kadar atlayamıyorum (arka planda yükleme yaptığından dolayı) ancak oyundan çıkıp girince oldukça hızlanıyor. internet de yaptığım araştırmalar sonucu bu sorunun dx12 den kaynaklandığını dx11 e alındığında bu sorunun düzeldiği yazıyor. yani dx12 bir çok oyunda problemli zaten. bu oyunda da böyle bir problemi var.

İşte işin en can alıcı noktası oyunun grafik ayarlarında hiçbiryerde dx12-11 seçeneği yok. youtube den bakıyorum herkesde grafik ayarlarının içerisinde dx12-11 ayarı gözüküyor fakat bende bu ayar mevcut değil. bu xbox dan alınan oyunlarında dosyalarına erişim mevcut değil (ki ben gerekli izinleri aktif ederek erişim sağladım ancak dosyaların içerisindede böyle bir ayar mevcut değil)

tahminimce oyunun son güncellemelerinde dx seçeneği kalkmış. bende dx12 demi 11 demi açıyor bundanda emin değilim fakat yükleme ekranı, intro kısmı falan oldukça uzun sürüyor. bunun bir çözümü varmıdır?

bu arada sistemim;
gtx 970
amd fx8350 (4.2 ghz oc)
16gb ram

Arkadaşalar herkese merhaba, geçen hafta bu cihazı aldım. Ancak şöyle bir sıkıntı var. Mode düğmesinin yanındaki yeşil ışık çoğunlukla yanıp sönüyor ve böyle olduğunda kontroller karışıyor. O an ileriye gidiyor veya ateş ediyorsam o eylem takılı kalıyor ışık yanıp sönmesi bitene kadar. Bağlantı çok kopuyor. Sorunu bir nebze şöyle çözdüm. Cihazın içinde verdikler kablo ile bağladığımda bu sorun kısmen çözülüyor. Ancak yaklaşık 10 dk de bir bu olay gerçekleşiyor yinede. Bu olunca gameped in arkasındaki X modunu D ye alıp hemen tekrar X e alıyorum. Yani o an bağlantı gidip geliyor ve düzeliyor. ama 10 dk sonra yine gerçekleşiyor.

İnternette araştırdım bunu yaşayan çok kişi var. Sorunun çözümü genelde hephttps://www.technopat.net/2014/03/11/logitech-f710-baglanti-sorunu-cozumu/ linkindeki gibi. bunu yaptığım halde sonuç aynı. Bilgisayarı her açtığımda cihaz tanınmış durumda onda sıkıntım yok ancak yukarıda yazdığım gibi 10 dk de bir bu eylemi gerçekleştirmek zorundayım. usb3 sürücüleri güncel. usb3 de ve 2 protlarında denedim (usb2 prtlarında daha iyi çalışıyor)

147 tl cihaz yazık günah. yok mudur bunun NET bir çaresi yazılımı falan? anladığım kadarıyla win10 ile alakalı bir alerjisi var bu cihazın.
herkese iyi forumlar. arkadaşlar n910h modelini kullanmaktayım (4g yok bu modelde) android 6 cihazıma henüz gelmedi. çıkalıda baya oldu diye biliyorum. tüm note4 modellerine mi gelmedi acaba yoksa sadece n910h yemi gelmedi onu bir türlü anlayamadım.
arkadaşlar, androld 6 güncellemesinin gelmemesiyle beraber bu telefon 4.5g yide desteklemiyor. benim kafam karıştı. note 4 de 4.5g nasıl olmaz? 2 versiyonu var deniyor. diğerinde 4.5g desteği mevcutmuş. benimki N910H diye geçiyor. bu model 4.5g yi desteklemiyormu? yoksa güncelleme ile gelme olasılığı nedir?

ayrıca android 6 da çıkmış olması lazım bir çok cihaz almış fakat bende hala 5.1.1 sürümü mevcut.
asus m5a97 r2.0
amd fx 8350 4ghz
coolarmaster v8 gts işlemci soğutucusu
asus strix gtx 970
8 gb 1600 mhz ram
everest horse 916p kasa / 750w 80 plus bronze güç kaynağı

bu bu sistemle hiçbir şekilde oc yapamıyorum. anakart biosu güncel. şöyleki, biosda asusun performans moduna alıyorum. prime 95 ile test yaptığımda 3-4 dk sonra 8. çekirdek worker stopper oluyor. sanırım bunun olmaması lazım. sorunum budur. bunun olması normalmidir? bois ayarlarında performansı normale aldığımda 20 dk test ettim hiçbir worker stopper almadım.

bildiğim kadarıyla worker stopper hatası stabilite sorunu anlamına geliyor. yani kendim oc yapsam voltajları falan iyi ayarlayamamışım derimde, asusun kendi performans modu yani, stabil olması gerekiyor. ancak test esnasında worker stopper alıyorum. ekran alıntısınıda ekledim. sıcaklıklar çok iyi bence. sıcaklıklarla bir sorunum yok.

biryandanda bildiğim kadarıyla normalde bu işlemci 4 çekirdek + sanal 4 çekirdek var. yani oyüzden sanal çekirdeklerin worker stopper olması bir sorun teşkil etmez belkide olması gereken budur diye düşünüyorum fakat, sizlerinde fikrini almak istiyorum. ilgilenirseniz sevinirim .
herkese iyi forumlar, geçen sene vatandan bilgisayar toplamıştım, özellikler şu şekilde:

asus m5a97 r2.0 (anakart)
amd fx 8350 4.0ghz (işlemci)
cooler master v8 gts (işlemci soğutucusu)
asus gtx 760 (ekran kartı)
8 gb ram 1600 mhz
everest horse 916p 750w (kasa)

bi süre bu kasayı kullandım ancak gtx760 kartı pek kesmedi ve yaklaşık 5 ay önce yine vatandan asus strix gtx 970 ekran kartını aldım. (760 kartındada olası bir dar boğaz vardı belkide, ozamanlar test etmemiştim detaylı) 5 aydır kullanıyorum 970 i fakat farkettimki kartı ben tam gücünde kullanamıyormuşum. işyerindeki bilgisayarların birindede aynı ekran kartı var gtx 970, cinebench uygulamasıyla bencmark yaptım işyerindeki pc de, 150 fps çıkarken, benim evdeki kart 87 fps veriyor. (işyerindeki kartı eve götürdüm ekran kartında sorun vardır diye, kendi pcme takınca yine 87 fps aldım) gta dada kıyasmalar yaptım, hep bir 20-25 fps hatta yerine göre belki dahada fazla kaybım var. arkadaş gtx770 kullanıyor cinebenc uygulamasından 95 fps alıyor ben 87-85 fps alıyorum. bariz bir darboğaz var. kasa sıcaklıklarım normal. windows orjinal, windows10 kuruludur. formatta attım. driverler hatta bios bile en güncel durumda. ancak sonuç yine aynı. forumda sağ olsun "soralalp" kulllanıcısı bana çok yardımcı oldu, kendiside değerlendirdi ve ciddi bir terslik olduğunu söyledi.

bende kasamı vatana götürdüm. 3 iş günü içerisinde dönüş yapacaklar. kesin arayıp "sıkıntı yok test ettik" diyecekler. kavga dövüş anakartı değiştirmeye çalışıcam. sonuçta kendileri kurdu kasayı. gtx970 alırkende vatandan aldım ve sorarak aldım hiç bir sıkıntı olmayacağını söylemişlerdi.

https://www.youtube.com/watch?v=j46q8WW_rdE

bakınız yukardaki videoda eleman gtx970 kullanmakta. tamam işlemcisi falan daha yüksek tabiyi, (solaralp yardımıya pc ye oc yaparak işlemciyi 4.5 ghz ye çıkarttım, sonuç aynı çıktı bu arada) bukadarda fark olmaması lazım. adam bu grafik ayarlarıyla bencmark yapmakta. ilk sahnesini baz alıyorum bencmarkın. 70 fps alıyor. ben 50 fps alıyorum aynı grafik ayarlarında. arkadaş gtx770 ile 58-56 fps alıyor gta nın bencmarkının ilk sahnesinde. ben 970 ile 49-50-52 arası alıyorum. (bencmarkınn ileriki sahnelerindede ciddi bir fps kaybım mevcut oralara girmeye gerekyok zaten) gta oyunuda orjinal bu arada, crack yok ve windows da orjinal. virüs programıda yok.

sizin öneriniz yorumunuz ne olur, ne yapmalıyım. eğer anakartı değiştirebilirsem ne almalıyım, yada sorun sizce tam olarak nerede.
Herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar GTA 5'te performans sorunu yaşıyorum.

Sistemim kısaca şu şekilde:
asus m5a97 r2.0
AMD FX 8350 4 GHz
Cooler Master V8 GTS
8GB RAM

GeForce Experience ayarlarıyla oyunu optimize ediyorum. Oyun oynanmasına oynuyor. Ancak Youtube üzerinden başka bir GTX 970 kullanıcısının bencmarkı benimkinden daha yüksek. Ben anlayamadım. Mesela bende oyunun bencmarkındaki ilk sahne 50-55 FPS arasında seyrederken aynı grafik ayarlarında aşağıdaki linkteki elemanda 70 FPS'lerde seyir etmekte. İlk sahneden bahsediyorum, diğer sahnelerde de daha yüksek FPS veriyor elemanda tabii ki.

https://www.youtube.com/watch?v=j46q8WW_rdE&app=desktop

İşlemcisi daha iyi onun ancak bir işlemci 20 FPS kazandırır mı ki? Orijinal Windows 10 var. Ekran kartı driveri güncel. Üstelik bu kişinin GTX970'i referans ekran kartı. Bendeki Asus. Daha bile iyi olması gerek diye düşünüyorum.
iyi forumlar arkadaşlar,

orjinal windows 7 sahibiyim. windows 10 u rezerve ettik. bugün çıkışını yaptı ve güncellemeden kurulumunu yaptım. fakat etkinleştirilmemiş olarak gözükmekte. etkinleştir dediğimde başarısız oldu daha sonra tekrar deneyin yazıyor. ürün anahtarını değiştirin diyorum ve windows 7 keyimi giriyorum ancak hata kodu 0xc004f050 alıyorum.internetim bağlı, anahtarıda doğru giriyorum. en son 1 ay önce format atmıştım ürün anahtarımı girmiştim kabul eildi windows 7 de yani anahtarda sorun yok. rezerve ettik güncellemeyi yaptık. sorun nedir anlamadım.

ayrıca etkinleştirme kısmında "windowsu etkinleştirmek için interneti bağlayın" diyor. internet bağlı. kapatıp açmama ramen çözemedim.

windows 10 dan yana hiçbir sıkıntım yok, herşey düzgün çalışıyor. sadece etkinleştiremiyorum
arkadaşlar onlinede herhangi bir garajda sell seçeneği mevcut. ancak hikaye tarafında bu seçenek yok. araba satın aldım satmak istiyorum. veya herhangi bir çalıntı araba. hiçbirşekilde araba satılmıyor çok pis takıldım bu duruma. oyudna garaj aldım garajda her E tuşuna bastığımda araba hediye ediyor. onlarda kaldı elimde :D elden çıakrtmak istiyorum arabaları yok etmek istiyorum. patlatınca tekrar çıkarmı ?
Hakkında
Meslek: Global Fuar Hizmetleri - Tasarımcı
İlgi Alanları: 3Ds max, oyun, film, fotoğraf çekme, müzik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.302
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 214.396 (Bu ay: 33)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 35 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.