DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
894
Cevap
145
Favori
1.053.577
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 7 >> **WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      11 Ocak 2011 14:50:23 Konu Sahibi
      Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Windows 7 USB DVD Download Tool

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 1 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yapınız.

1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

2-Daha sonra Win7 USB programımızı açalım ve Browse diyelim.

3-Win7 iso dosyamızı programa gösterelim ve seçelim.

4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp beklemeye başlayalım.

6- Ve sonunda böyle olması lazım.

7- Burasıda flash diskin görünümü.

Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

Aynı işlem win8 ve win8.1 için de geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 13 Temmuz 2014; 0:12:17 >
      omerakz bu mesajı paylaştı

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      11 Ocak 2011 15:02:24
      dostum çok kaliteli anlatmışsın ama ben bu format konularına pek vakıf değilim o yüzden soruyorum

eğerki win 7 setup dosyasını direkt usb'ye atıp, bilgisayarı boot edip masaüstüne geldikten sonra usbdeki setup'la kurabilir miyim win7'yi? (varolan işletim sisteminin yerine) yoksa illa bootable olması mı lazım usb diskin?

+
      kurduktan sonra bios'ta herhangi bi değişiklik yapmak gerekir mi 'advanced bios settings'ten? usb'yi tanıması için

+
      bu programı xp için de kullanabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Say Goodbye -- 11 Ocak 2011; 15:39:41 >

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      11 Ocak 2011 15:50:20 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

dostum çok kaliteli anlatmışsın ama ben bu format konularına pek vakıf değilim o yüzden soruyorum

eğerki win 7 setup dosyasını direkt usb'ye atıp, bilgisayarı boot edip masaüstüne geldikten sonra usbdeki setup'la kurabilir miyim win7'yi? (varolan işletim sisteminin yerine) yoksa illa bootable olması mı lazım usb diskin?

+

bu programı xp için de kullanabilir miyiz?

Teşekkürler.Eğer masaüstünden kurcaksanız ki ben tavsiye etmem,direk setup dosyasına tıklayıp kurabilirsiniz.Ama üzerine kurmuş olursunuz.En güzeli boot edilebilir bir araçla kurmak.

Edit: XP içinde denemedim ama olur herhalde.Denemek lazım.Herhangi bir zararı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666 -- 11 Ocak 2011; 15:51:37 >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      10446 Mesaj
      12 Ocak 2011 20:59:01
      Güzel anlatım işe yarayacak bir konu olmuş teşekkürler.
      |
      |

''Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥
    • Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      12 Ocak 2011 21:21:24 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Güzel anlatım işe yarayacak bir konu olmuş teşekkürler.

Eyvallah rica ederim.
      |
      |

• Yarbay
      6120 Mesaj
      12 Ocak 2011 22:09:48
      Bu gün bir arkadaşıma bu yöntemi kullanarak format attım gerçekten çok hızlı kurulum gerçekleşiyor. ISO dosyaları hazırsa ultraISO programınada ihtiyacımız olmuyor. Windows 7 DVD niz varsa ve bu yöntemle yükleme yapmak istiyorsanız UltraISO programıyla ISO dosyasını oluşturmak gerekebilir. Yalnız ben yüklerken şöyle bir şey oldu. Formatlayıp yükleme bölümüne geçtikten sonra tüm yüklemeler bittikten sonra bilgisayar resetliyor hiçbir şeye basmazsak veya biosa girip boot ayarını tekrar HDD olarak ayarlamazsak tekrar yüklemeye geçiyor.
      |
      |

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      12 Ocak 2011 22:13:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu gün bir arkadaşıma bu yöntemi kullanarak format attım gerçekten çok hızlı kurulum gerçekleşiyor. ISO dosyaları hazırsa ultraISO programınada ihtiyacımız olmuyor. Windows 7 DVD niz varsa ve bu yöntemle yükleme yapmak istiyorsanız UltraISO programıyla ISO dosyasını oluşturmak gerekebilir. Yalnız ben yüklerken şöyle bir şey oldu. Formatlayıp yükleme bölümüne geçtikten sonra tüm yüklemeler bittikten sonra bilgisayar resetliyor hiçbir şeye basmazsak veya biosa girip boot ayarını tekrar HDD olarak ayarlamazsak tekrar yüklemeye geçiyor.

Evet aynısı bende de olmuştu yazmayı unutmuşum teşekkürler hatırlatma için.İlk resetten sonra biosa girip boot ayarını tekrar HDD yapmak gerekiyor.ISO dosyası hazır olanlar için ultraiso programına gerek yok

• 12 Ocak 2011 23:25:25
      Güzel anlatım olmuş eline sağlıkFavorilerime ekledim hemen
      Artık dvd derdinden kurtuldum, yok yavaş yazdırayım yok dvd çizilmesin muhabbeti olmadan rahatça kurulum yapmak için süper
      |
      |

APPLE IPHONE 6S PLUS / 64GB GOLD
    • Binbaşı
      1262 Mesaj
      14 Ocak 2011 00:19:44
      Yada boot menüsü için sanırım F5yada f8 uzun bas aynı menü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      2269 Mesaj
      14 Ocak 2011 18:57:54
      Çok faydalı bir konu tebrik ve teşekkür ederim... Allah (C.C.) razı olsun.

+Rep
      |
      |

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
      Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)
    • Er
      1 Mesaj
      14 Ocak 2011 20:00:31
      arkadaşım çok güzel bi paylaşım olmuş ellerine sağlık;)
      yalnız ben bişe sormak istiyorum bu işlemleri tamamladıktan sonra usb belleğimizin içine herhangi bir program yükleyebilecekmiyiz yani setup dosyaları falan ??? yardımcı olurmusun tşkler.
      |
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      14 Ocak 2011 20:19:21
      beyler şimdi bende indirdiğim windows 7 .iso olarak değilde isonun içindekiler şeklinde çıktı ben bunu nasıl .iso ya çevirebilirim
      |
      |

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      14 Ocak 2011 20:39:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: youandme1903

arkadaşım çok güzel bi paylaşım olmuş ellerine sağlık;)
      yalnız ben bişe sormak istiyorum bu işlemleri tamamladıktan sonra usb belleğimizin içine herhangi bir program yükleyebilecekmiyiz yani setup dosyaları falan ??? yardımcı olurmusun tşkler.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yani format olayı bittikden sonra usbye format atarsanız eski haline dönecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_king06

beyler şimdi bende indirdiğim windows 7 .iso olarak değilde isonun içindekiler şeklinde çıktı ben bunu nasıl .iso ya çevirebilirim

Hocam tekrar iso indirmeye çalış yok kota sorunun varsa o zaman elindeki dosyanın boot özelliği varsa UltraISO ile en düşük hızda yazdır.Aşşağıdaki linki incele.

http://www.chip.com.tr/forum/windows-7-dvd-boot-iso-yapmak_t135042.html
      |
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      14 Ocak 2011 21:06:31
      Programı kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      14 Ocak 2011 21:11:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: crazy_king06

Programı kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum

Hocam xp de kurulmaz bu program yanlız.Win7 de çalışır ancak

• Yarbay
      3925 Mesaj
      14 Ocak 2011 23:33:10
      hocam win7 usb download tool benim bildiğim sadece windows tan alınma iso lar için çalışıyor. mesela farklı bir iso kullanın this iso is not a valid iso file gibi bir uyarı veriyor..

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      14 Ocak 2011 23:57:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

hocam win7 usb download tool benim bildiğim sadece windows tan alınma iso lar için çalışıyor. mesela farklı bir iso kullanın this iso is not a valid iso file gibi bir uyarı veriyor..

Aynen öyle zatenBen mesela 2 tane başka farklı iso denemiştim ama olmamıştı.İllegal olmasa upload edip burda paylaşırdım ama maalesef yasak
      |
      |

• Yüzbaşı
      725 Mesaj
      15 Ocak 2011 16:09:52
      Öyle diyorsunuz ama ben dün xp den windows 7 ye geçtim bu yolla Program gayet güzel kuruldu daha sonra usb ye attım windows 7 ultimate'i daha sonrada yükledim w7 yi. Bu arada w7 korsan torrentten indirmiştim şimdi bide türkçe yaptım oh mis.
      |
      |

• Yarbay
      10883 Mesaj

iOS Beta Tester
      15 Ocak 2011 17:04:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

Öyle diyorsunuz ama ben dün xp den windows 7 ye geçtim bu yolla Program gayet güzel kuruldu daha sonra usb ye attım windows 7 ultimate'i daha sonrada yükledim w7 yi. Bu arada w7 korsan torrentten indirmiştim şimdi bide türkçe yaptım oh mis.

O zaman diğer arkadaş yanlış bişeyler yaptı fakat ben xpde çalışmaz diye biliyordum.
      |
      |

• Yarbay
      2054 Mesaj
      15 Ocak 2011 17:52:19
      Oldukça sade ve etkili bir anlatım olmuş.Paylaşım için teşekkürler.
      |
      |

Ford C-MAX 2011 Ecoboost 1,6i / MONSTER P170EM / MONSTER HUMA V1.1 / Lenovo z5070(core i5)
      SAMSUNG GALAXY S7 / SAMSUNG GALAXY Note 10.1 / Canon EOS 70D 18-138STM

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
modasor
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.