Şimdi Ara

Web tasarım öğrenmek istiyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili arkadaşlar, web tasarım öğrenme konusunda merak oluşmaya başladı, bu konuda nerelerden başlamam uygun olur, hangi dillerden başlasam daha kolay öğrenir ve kendimi geliştirebilirim ? HTM vs. başlangıç için iyi olduğu söyleniliyor, öte yandan dreamweaver programını kurayım ondan öğreneyim diyorum zira teker teker kod ile uğraşmaktansa program ile yapmak daha keyifli olur diye düşündüm sizler ne dersiniz ve önerileriniz nedir?

• bende öğrenme aşamasındayım sana tavsiyem web tasarımcı değil web programlamacı veya web geliştirici (developer) olmanı tavsiye ederim hangi dillerden başlaman gerekirse sorusuna gelecek olursak benim önerim kesinlikle şu sıralama olur 1. html 2.css 3.javascript (jquery) 4. Php bunları bitirip öğrenmen baya zaman alacaktır ve de bunları okuyup anlayamadığın ya da kafanın basmadığı yerler olursa vazgeçmemen bırakmaman en büyük tavsiyem olacaktır ve de öğrendikçe kod yazdıkça yazmak isteyecek daha da çok şevkleneceksin bu kadar 4 temel dili öğren ileri de c c# java gibi android ios içinde uygulamalar geliştirmene yardımcı olacaktır hiç şüphesiz
  • Temel seviyede html ve Css bilgisi edindikten sonra Wordpress öğrenip hemen hemen hiç kodlama ile uğraşmadan elektronik alışveriş dahil birçok içerikte siteyi hazırlayabilirsiniz. Wordpress için Türkçe internet sitelerinde ve YouTube'da birçok kaynak var.
    Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Buradan da zaman zaman bu konuyla ilgili vermeye çalışacağız.
  • teknopedia kullanıcısına yanıt
    sevgili hocam ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ediyorum, dün akşam itibari ile html den öğrenmeye başladım kodların ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışıyorum ve alıştırmalar yapıyorum akabinde diğer dillere bakacağım. Sonrasında da dreamwever kullanmayı öğrenmeyi planlıyorum.
  • 2 senedir bilgisayar mühendisligi okuyorum ve bende kendime bir yol cizme cabasi icerisindeyim. Suana kadar olan tecrübelerime göre bilgisayar dallarini 4 ana gruba ayirirsak ( Web Programciligi ,Yazilim,Network,DatabaseSQL ) alanlarindan bana en zevklisi web programciligi geldi. Web Developer olmakta fayda var kanimca :) hem is olanaklari daha bir cok gibi sanki . HTML CSS HTML5 CSS3 JavaScript cesitleri ( Jquery ,d3.js node.js vb... ) PHP JSON Pyhton diye gider bu böyle :) ayrica tabi C C++ ve Java gibi programlama dillerininde cok önemli oldugu kanaatindeyim mobile uygulamalar gelistirme konusunda....
  • HTML ile başlamalısın.
  • KillForYou! kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz için teşekkür ediyorum, şuan itibariyle HTML den başladım, o bittikten sonra CSS'ye bakaacağım. Sizin başka ne tür önerileriniz var ?
  • Onları bitirdikten sonra, tekrar yazın konuya.
    Ben de o zaman XML öğrenmenizi söyleyeyim.
    Ama şu an, bir şey demem için erken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 29 Ekim 2015; 12:14:12 >
    hocam şuanda karışıklaşmaya başladı yav :) kutular mutular bunları yazarken sanki world olmadan insanların yazılarını yazdığı zamanlar aklıma geliyor, daha sonra world oluşturulmuş insanlar yazılarını worlde yazar hale gelmişler bu da sanırım ona benziyor :) Hocam bu HTML'de kodları ezberlemeye gerek var mı ?
  • Kuru kuru ezber değil. Baştan sona örneklerle çalışarak, defalarca aynı konuda farklı örnekler çözerek öğrenilecek bir şey.
    Alıp bunları ezberleyeyim desen de ezberlesen de sana faydası olmaz.
    hocam zaten deneme sayfalarında kodu kendim yazarak denene yapıyorum öyle öyle öğrenirim diye düşünüyorum.
  • İnşallah.
  • Kolay gelsin. Uzun bir yola çıktın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

hocam şuanda karışıklaşmaya başladı yav :) kutular mutular bunları yazarken sanki world olmadan insanların yazılarını yazdığı zamanlar aklıma geliyor, daha sonra world oluşturulmuş insanlar yazılarını worlde yazar hale gelmişler bu da sanırım ona benziyor :) Hocam bu HTML'de kodları ezberlemeye gerek var mı ?

world...world...world
    vay anasını be. bunu da gördük

demek istediğim şu idi; world ile nasıl ki yazı yazarken bazı kolaylıklardan yararlanıyor isek, aynısının dreamwiever de de olduğu idi. Sanırım siz idrak konusunda HTML düzeyindesiniz, benim buradaki muhatabım idrak konusunda dreamwiever düzeyinde olanlardır, siz değil. Benimle değil de kendinizle dalga geçin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

quote:

world...world...world
    vay anasını be. bunu da gördük

demek istediğim şu idi; world ile nasıl ki yazı yazarken bazı kolaylıklardan yararlanıyor isek, aynısının dreamwiever de de olduğu idi. Sanırım siz idrak konusunda HTML düzeyindesiniz, benim buradaki muhatabım idrak konusunda dreamwiever düzeyinde olanlardır, siz değil. Benimle değil de kendinizle dalga geçin.

Hocam world dediğiniz şey bizim office word dediğimiz program mı? Arkadaş oradan alaya almış sizi.

• Maroon On kullanıcısına yanıt
    Hocam, demek istediğim şu idi, yukarıdaki mesajlarımda da anlaşılıyor;ama yine de sizin için açıklamak istedim. Biz nasıl ki, worldde kalın yazmak istediğimizde html deki <b> kodunu kullanmayıp da kalın tuşuna basıyor isek, dreamwiever adlı programda da kodlamaları daha basit yapıyoruz demek istemiştim, bu programı da kullanmak için bilgi gerektiğini izah etmeye çalışmıştım, yukarıdaki şahsı şikayet ettim, zira kendini bilmez insanlar ile tartışmak bana katkı sağlamaz
  • Merhaba kardeşim. Web tasarımı öğrenmek için ilk olarak grafik tasarım programlarını öğrenmelisin. Photoshop, Illustrator gibi... Daha sonra HTML, CSS ve javascript öğrenmelisin. Grafik tasarım programları ile oluşturduğun arayüzü HTML ve CSS ye dökünce arayüzü kodlamış olursun. Peki javascript ne işe yarayacak? Javascript ile açılır- kapanır menüler, slider, animasyonlar daha birçok etkinlik javascript ile yapılıyor. Responsive bir tasarımda küçük menü ikonunun açılıp kapanması javascript sayesinde gerçekleşiyor. Responsive tasarım nedir biraz araştırın. Web programlamaya gelince o işin farklı tarafı web tasarımcı saydıklarımı bilse yeterli olacağını düşünüyorum. Web tasarımcı renklerin anlamları, tipografi gibi bir sürü konuyu iyi bilmeli. Kullanışsız ve çirkin bir web sitesinin pek ziyaretçisi olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tirivu -- 30 Ekim 2015; 1:14:47 >
  • Tirivu kullanıcısına yanıt
    hocam ilginiz ve alakânız için çok teşekkür ediyorum.
  • http://www.xticaret.com/xticaret/?414_89924 linke göz atın işinize yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tirivu

Merhaba kardeşim. Web tasarımı öğrenmek için ilk olarak grafik tasarım programlarını öğrenmelisin. Photoshop, Illustrator gibi... Daha sonra HTML, CSS ve javascript öğrenmelisin. Grafik tasarım programları ile oluşturduğun arayüzü HTML ve CSS ye dökünce arayüzü kodlamış olursun. Peki javascript ne işe yarayacak? Javascript ile açılır- kapanır menüler, slider, animasyonlar daha birçok etkinlik javascript ile yapılıyor. Responsive bir tasarımda küçük menü ikonunun açılıp kapanması javascript sayesinde gerçekleşiyor. Responsive tasarım nedir biraz araştırın. Web programlamaya gelince o işin farklı tarafı web tasarımcı saydıklarımı bilse yeterli olacağını düşünüyorum. Web tasarımcı renklerin anlamları, tipografi gibi bir sürü konuyu iyi bilmeli. Kullanışsız ve çirkin bir web sitesinin pek ziyaretçisi olmayacaktır.

Hocam bende web tasarım öğrenmeye çalışıyorum. Grafik tasarımdan başlamalısın demişsiniz, acaba grafik tasarım için bi program öneriniz var mı? Grafik tasarım ile oluşturduğumuz tasarımı html ile kodlamak konusunu biraz açıklar mısınız?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.