Şimdi Ara

WD MY BOOK Bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni aldığım WD MY BOOK essential 1.TB. içine E-sata ile veri atıyordum. (300 GB - 3 saat sürecek diyordu) O ara USB'den bağlasam ne olur diye USB kablosunu taktim. e-sata kablosu takılıyken. (tebrikleri alayim :P) haliyle o anda bağlantı gitti. Bilgisayarı restart edince tarama yapti, tarama tamamlandi, "su kadar alan kullanılabilir" şeklindeki ekranda takıldı, resetledim. Sonrasında bilgisayarı açınca diski görüyordu ancak, açmaya çalışında biçimlendirme gerekli hatası verdi. Biçimlendirmeyi denedim, o da başarılı olamadı. Şu an e-sata ile açınca hdd yi hiç görmüyor, usb ile bağlayınca, diski görüyor ancak biçimlendirme gerekli hatası veriyor. Sanirim ölürdüm. Kurtarmanın yolu yoktur sanıyorum, garantiyi de yakmışmıyımdır?

• sorun düzelmediyse sen hiçbirşey yapma garantiye gönder.yeni aldım diyorsun.
  • Verileri kurtarabilirmisin bilmiyorum ama servis yenisi ile değişim yapacaktır
  • Eğer içinde kurtarman gereken verilerin yoksa benim de tavsiyem garantiye yolla...Sağlamı ile değiştirirler.
    Ama çok önemli verilerin varsa söyle bize ona göre birşeyler bakalım.
  • Yok içine önemli birşey kopyalamamıştım.
    Aslında takıldığım nokta bu kadar kolay bozulmuş olması, aynı anda iki bağlantıyı bir daha denemem tabi de, e-sata takılıyken elektrik gitse mesela? Yine bozulur mu?
    Simdilik soylediginiz gibi garantiye vereyim, kolay yoldan kurtulabilir mi diye dusunmustum ama sacma hakkaten.
    Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfig

Yok içine önemli birşey kopyalamamıştım.
    Aslında takıldığım nokta bu kadar kolay bozulmuş olması, aynı anda iki bağlantıyı bir daha denemem tabi de, e-sata takılıyken elektrik gitse mesela? Yine bozulur mu?
    Simdilik soylediginiz gibi garantiye vereyim, kolay yoldan kurtulabilir mi diye dusunmustum ama sacma hakkaten.
    Tesekkurler.

Hdd ler elektrik kesintilerine karşı hassatır. Okuma kafasında arızaya neden olur. Verinin yazılmış olduğu disk yüzeyine zarar vermesine neden olur vs

Sisteminizin özellikleri nedir bilmiyorum ama 600-1000VA arasında bir kesintisiz güç kaynağı bilgisayarınızı ve taşınabilir hdd nizi güvence altına alır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.