Şimdi Ara

'Diski Kullanabilmeniz İçin, Önce Biçimlendirmeniz Gerekiyor' Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
6
Favori
70.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WESTERN DIGITAL MY BOOK HOME EDITION 1 TB USB 2.0/FIREWIRE/ESATA 3.5" TAŞINABİLİR DİSK' imi alalı 3 hafta oldu.

Bu güne kadar sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Bugün ise HDD' yi taktığımda karşıma şöyle bir hata geldi "You need to format the disk in drive H: before you can use it. Do you want to format it?"

Türkçe' ye çevirirsek; "HDD' yi kullanabilmeniz için, önce biçimlendirmeniz gerekiyor. Biçimlendirmek istiyor musunuz?"

HDD' min içinde tam olarak 650GB veri var ve bunları kurtarmam gerek.

Bu hatayı nasıl yok edebiliriz? İçerisindeki verilerin nasıl yedeğini alabilirim?

• baslat-calıstır-cmd yaz enter a bas cıkan yere chkdsk sürücüharci: /f yaz bekle o hataları düzeltir düzelmezse diskstate programını bi kullan bakalım ne uyarı vericek ona göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atesbaz

baslat-calıstır-cmd yaz enter a bas cıkan yere chkdsk sürücüharci: /f yaz bekle o hataları düzeltir düzelmezse diskstate programını bi kullan bakalım ne uyarı vericek ona göre
    quote:

Orjinalden alıntı: cafein34

baslat-calıstır-cmd yaz enter a bas cıkan yere chkdsk sürücüharci: /f yaz bekle o hataları düzeltir düzelmezse diskstate programını bi kullan bakalım ne uyarı vericek ona göre

Dediğinizi yaptım, şöyle bir hata verdi;

• quote:

Orijinalden alıntı: farselem

quote:

Alıntıları Göster
    hdd nin sürücü harfine geçiş yap yani dostayken mesela hdd f ise f: yaz enterla geçer zaten sonra o komutu tekrar yaz uyarı gelirse e ye bas enter la
    quote:

Orjinalden alıntı: EmRe-Gs

quote:

• quote:

hdd nin sürücü harfine geçiş yap yani dostayken mesela hdd f ise f: yaz enterla geçer zaten sonra o komutu tekrar yaz uyarı gelirse e ye bas enter la
    quote:

Orjinalden alıntı: EmRe-Gs

quote:

Alıntıları Göster
    :h diskine geçemiyorum, şöyle bir hata veriyor:

• quote:

:h diskine geçemiyorum, şöyle bir hata veriyor:

Alıntıları Göster
    Vista' yı güvenli modda açıp chkdsk h: /f komutunu girdim. Şöyle bir hata verdi bu sefer;

The type of the file system is RAW.
    CHKDSK is not available for RAW drives.

• quote:

Vista' yı güvenli modda açıp chkdsk h: /f komutunu girdim. Şöyle bir hata verdi bu sefer;

The type of the file system is RAW.
    CHKDSK is not available for RAW drives.

Alıntıları Göster
    hdtune ile error scan yap.
    belki bad sector vardır.

ya da bilgisayarının farklı bir usb girişine tak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 26 Mayıs 2009; 22:16:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

hdtune ile error scan yap.
    belki bad sector vardır.

ya da bilgisayarının farklı bir usb girişine tak.

Alıntıları Göster
    benim dediğim programı kullandınmı
  • quote:

benim dediğim programı kullandınmı

Alıntıları Göster
    EASEUS Data Recovery Wizard Professional 4.3.6 adlı program ile HDD' de yer alan tüm içeriği sorunsuzca başka diske aktardım.

Daha sonra HDD' ye format attım. Verileri tekrar geri aktardım. Zararsız bir şekilde bitti olay.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

EASEUS Data Recovery Wizard Professional 4.3.6 adlı program ile HDD' de yer alan tüm içeriği sorunsuzca başka diske aktardım.

Daha sonra HDD' ye format attım. Verileri tekrar geri aktardım. Zararsız bir şekilde bitti olay.

Alıntıları Göster
    ben bu programın demo sürümünü buldum. Demo sürümünde recovery yapamıyorum. Acaba full version sürümü var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @matör

ben bu programın demo sürümünü buldum. Demo sürümünde recovery yapamıyorum. Acaba full version sürümü var mı?

Alıntıları Göster
    active file recovery adlı programı indir bunula verilerine ulaşabilirsin yedekle formatı bas kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

active file recovery adlı programı indir bunula verilerine ulaşabilirsin yedekle formatı bas kolay gelsin

Alıntıları Göster
    1- Hdd nin üzerine hiç bir veri yazma formatlama yada bölüm oluşturma.
    2- Hdd nin üzerine dosya çıkartma yani dosyaları bağşka bir hdd ye aktar.
    3- Kurtardığıun dosyaları ya dvd ye yaz yada çevrenden bir arkadaşından hdd bul ona aktar.

Önereceğim dosya kurtarma programıda aşağıdadır.(klasör klasör düzgün oarlak çıkartabilen denediğin en düzgün program)

http://s2.dosya.tc/EASEUSDataRecovery4.36fo-d436.zip.html

• quote:

Orijinalden alıntı: BİG KİNG

1- Hdd nin üzerine hiç bir veri yazma formatlama yada bölüm oluşturma.
    2- Hdd nin üzerine dosya çıkartma yani dosyaları bağşka bir hdd ye aktar.
    3- Kurtardığıun dosyaları ya dvd ye yaz yada çevrenden bir arkadaşından hdd bul ona aktar.

Önereceğim dosya kurtarma programıda aşağıdadır.(klasör klasör düzgün oarlak çıkartabilen denediğin en düzgün program)

http://s2.dosya.tc/EASEUSDataRecovery4.36fo-d436.zip.html

Alıntıları Göster
    yardımların hepsi 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: PushTheTempo

yardımların hepsi 10 numara

Alıntıları Göster
    Konuyu yeniden hayata döndürüyorum.Seagate Free Agent GoFlex 2tb harici hard diskimi -salak kafam- yere düşürdüm daha sonra bilgisayara taktım hata taraması yaptım sorun çıkmadı ama bir süre sonra bilgisayara bağlayınca diski biçimlendirin demeye başladı.Easeus Data Recovery Professional ın 5.0.1 versiyonunu indirip denemeye çalışıcam umarım olur of

• quote:

Orijinalden alıntı: kivanc436

Konuyu yeniden hayata döndürüyorum.Seagate Free Agent GoFlex 2tb harici hard diskimi -salak kafam- yere düşürdüm daha sonra bilgisayara taktım hata taraması yaptım sorun çıkmadı ama bir süre sonra bilgisayara bağlayınca diski biçimlendirin demeye başladı.Easeus Data Recovery Professional ın 5.0.1 versiyonunu indirip denemeye çalışıcam umarım olur of

Alıntıları Göster
    arkadaşlar size akıl danışmam gerek toshıba 8 gb hafıza kartım var ve 3 gündür çalışmıyor hiçbir şekilde burada dediğiniz proğramların çoğunu denedim ama o programlar bile kartın pcye takılı olduğuna inanmıyorlar yani butonlara basamıyorum hiçbir şekilde ve kart 8 gb ama 2199 mb olarak gözüküyor hafıza kartından umudu kesmeli miyim sizce ??

• quote:

Orijinalden alıntı: henry_enes

arkadaşlar size akıl danışmam gerek toshıba 8 gb hafıza kartım var ve 3 gündür çalışmıyor hiçbir şekilde burada dediğiniz proğramların çoğunu denedim ama o programlar bile kartın pcye takılı olduğuna inanmıyorlar yani butonlara basamıyorum hiçbir şekilde ve kart 8 gb ama 2199 mb olarak gözüküyor hafıza kartından umudu kesmeli miyim sizce ??

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 8 gb sd kartıma internet cafede şarkı attım. telefonda son attığım şarkıları açmadı. ama diğer dosyaları ve şarkıları açıyor. bilgisayarıma takınca diski kullanabilmeniz için biçimlendirmeniz gerekiyor yazıyor. telefonda açınca içinde USBC? flan yazan açılmayan dosyalar var birinde de PMP_USB.INI yazıyor biçimlendirmeden normale döner mi kartım teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: enginliman

arkadaşlar 8 gb sd kartıma internet cafede şarkı attım. telefonda son attığım şarkıları açmadı. ama diğer dosyaları ve şarkıları açıyor. bilgisayarıma takınca diski kullanabilmeniz için biçimlendirmeniz gerekiyor yazıyor. telefonda açınca içinde USBC? flan yazan açılmayan dosyalar var birinde de PMP_USB.INI yazıyor biçimlendirmeden normale döner mi kartım teşekkürler

Alıntıları Göster
    kendi soruma kendim cevap vereyim: karttaki şarkıları telefona takınca görebiliyordum, ama bilgisayarda kartı açamıyordum. nokia pc suite kurdum telefonu bilgisyara bağladım, medya aktarımını seçip tüm şarkıları bilgisayara kopyaladım sonra bilgisayardan biçimlendirmeye çalıştım yazma korumalı dedi. ben de telefondan biçimlendirdim USBC denen karın ağrısından kurtuldum.

• quote:

kendi soruma kendim cevap vereyim: karttaki şarkıları telefona takınca görebiliyordum, ama bilgisayarda kartı açamıyordum. nokia pc suite kurdum telefonu bilgisyara bağladım, medya aktarımını seçip tüm şarkıları bilgisayara kopyaladım sonra bilgisayardan biçimlendirmeye çalıştım yazma korumalı dedi. ben de telefondan biçimlendirdim USBC denen karın ağrısından kurtuldum.

tebrik ediyorum seni kendin sorup kendin cevaplıyon :) sende haklısın kimse cevap yazmayınca,örnek alınacak bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanbjk04

quote:

tebrik ediyorum seni kendin sorup kendin cevaplıyon :) sende haklısın kimse cevap yazmayınca,örnek alınacak bir durum

Alıntıları Göster
    teşekkürler benimde işime yaradı

• quote:

bu işlemi nasıl yaptın? bende 5.8.5 sürümü var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.