Şimdi Ara

WD Elements 8TB 3.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
5
Favori
9.085
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

849 TL'lik Fiyatlar bitti. 899 TL var en ucuz.
    https://www.teknosa.com/wd-elements-desktop-8tb-35-usb-30-wdbwlg0080hbkeesn-tasinabilir-harddisk-p-125420980

--------------------------------------------------------------------------------------

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 849 TL

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL

https://www.amazon.com.tr/Element-USB3-0-Harici-HardDisk-WDBWLG0080HBK-EESN/dp/B07FNK6QMT
    https://www.hepsiburada.com/wd-elements-8tb-3-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-wdbwlg0080hbk-eesn-p-HBV00000F1V7W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperturgay -- 24 Nisan 2020; 10:55:3 >

• Daha önce 899 tl ye düştüğü sıcak fırsatlar konusunda kablo mevzusuna değinmiştim burayada atıyorum.
    Güç kaynaklarında bulunan 5 kablolu sata güç bağlantıları uyumsuz oluyor 4 kablolu aparatlar lazım onlarında güvenli ve güvensiz olanları var.
    Bantlama işine gerek yok bunları kullandığınızda.

Kullanılmaması gereken kablo türü alttaki gibi siyah uçta kabloların plastiğin içine gömülü olduğu kablolar.

Bu iş için uygun olan kablolar ise aynı molex uçtaki gibi sata ucundada kabloların birbirinden ayrı bağlandığı yada içinden geçip diğer sata girişine gittiği kablolar yani alttakiler.

• 1tb = 105 lira yaklasik

Iyi gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Alternatif olarak amazonda 85 kuruş daha ucuz.
    https://www.amazon.com.tr/Element-USB3-0-Harici-HardDisk-WDBWLG0080HBK-EESN/dp/B07FNK6QMT/
    Akakce gösterirdi normalde ama amazonu göstermiyordu.
  • element modeli bu . bence wd nin elementi alınmaz.
  • Kot pantolonun arka cebine girmeyen eşya taşınabilir değildir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabit diskler daha pahalı, içini söküp sabit disk olarak kullanmak mantıklı olur mu?
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu ürünün içerisindeki diskler doğrudan bağlanamıyor. Araştırmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Sabit diskler daha pahalı, içini söküp sabit disk olarak kullanmak mantıklı olur mu?

Linktekinin model kodu: WDBWLG0080HBK-NESN

Satıştaki model kodu:WDBWLG0080HBK-EESN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvanha -- 14 Nisan 2020; 15:15:14 >
    Bunu pc'ye bağlamak için aparat gerekiyor diye hatırlıyorum. Direkt bağladığınızda çalışmıyordu sanırım. Tabii yanlışta hatırlıyor olabilirim.
  • güzel fiyat ama işte kablo kirliğliği adaptör priz bunlar hep sıkımtı
  • Bu konu daha önce açılmıştı, gene aynı fiyat. Aldım okuma yazma hızı 200mb altına düşmüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sıkörtıl

Sanırım bu ürünün içerisindeki diskler doğrudan bağlanamıyor. Araştırmanızda fayda var.
    hayır bağlayabiliyorsunuz.ama garanti dışı kalıyor cihaz.benim vardı 2tb seagate 3.5" harici söküp bilgisayara bağlamıştım.birde western digital 2.5" lerde usb portunu pcb ye gömülü yapıyor.3.5" lerde gördüğüm videolarda gömülü usb portlu hiç görmedim.yinede tedbirli olmakta fayda var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: -massive-

hayır bağlayabiliyorsunuz.ama garanti dışı kalıyor cihaz.benim vardı 2tb seagate 3.5" harici söküp bilgisayara bağlamıştım.birde western digital 2.5" lerde usb portunu pcb ye gömülü yapıyor.3.5" lerde gördüğüm videolarda gömülü usb portlu hiç görmedim.yinede tedbirli olmakta fayda var....

Alıntıları Göster
    Şimdi modeli Youtube üzerinden arattım. Bağlanabilir gibi gözüküyor. Yinede dediğiniz gibi tedbirli olmak lazım.

Model numarasının sonundaki NESN-EESN-PESN satış bölgesini ifade ediyor şeklinde geçiyor internette.

Doluluğa rağmen hız fazla düşmüyorsa çok iyi fırsat bence. Video, fotoğraf vs arşivleriyle ya da Film arşivi - Mi Box gibi şekilde de kullanılabilir.

Bu arada bazı yerlerde WD RED ve WD White etiketli disk çıktığı söylenmiş. Kimileri bunların aynı disk olduğunu iddia etmiş kimisi de White serisinde RPM sınırlaması olduğunu söylemiş. F/P ürün olunca fazlasıyla içerik mevcut gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sıkörtıl -- 14 Nisan 2020; 16:1:17 >
  • 6TB olanı var bende disk sesli çalışıyor klasik hdd sesi katur kutur ama performansı gayet iyi oyunları buna dolduruyorum 190 mb/sn okuma yazma yapabiliyor usb 3.0 ile

diski direk pcye takmanızı tavsiye etmem portları çok dandik sata portu elinizde kalabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

6TB olanı var bende disk sesli çalışıyor klasik hdd sesi katur kutur ama performansı gayet iyi oyunları buna dolduruyorum 190 mb/sn okuma yazma yapabiliyor usb 3.0 ile

diski direk pcye takmanızı tavsiye etmem portları çok dandik sata portu elinizde kalabilir
    Paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar. Teknosa da fiyat düşürmüş, dün 999TL idi. Hediye çeki olan oraya da bakabilir.

Sesli çalışma işi olmadı gerçekten, kaç GB dolu acaba? Aldığınızdan beri mi var ses?
    aldığım beri var ses zaten çoğu insan ses problemi var diye yazmış bunu bilerek aldım normal pc diskinden daha sesli çalışıyor

yarıya yakını dolu wdc wd60emaz-11lw3b0 içinden çıkan disk bu 5400 rpm yazıyor disk yazılımlarında herhangi bir hata problem yok görünüyor performansıda normal

sunucularda kullanılan bir disk olduğundan sanırım sesli çalışıyor oyun oynarken kulaklık taktığımdan beni pek etkilemiyor
  • Ben de 1 aydır kullanıyorum bunu birkaç bilgi vereyim.

Bunun içinde wd red serisinin eşdeğeri wd white var. Yani aynı spesifikasyonlara ve aynı firmware'e sahip. Bunlar 7/24 nas ortamında çalışmak için tasarlandıkları için daha dayanıklı ve uzun ömürlü oluyor. Yalnız bu sadece 8 tb ve üstü kapasiteler için geçerli, 6tb ve alt kapasitelerde çoğunlukla standart wd blue diski çıkıyormuş.

Ses konusu ise şöyle, ürün zaten 3.5 inç bir disk ve kutu içinde olduğu için yazma yaparken sesli ve sıcak çalışıyor. Yani aldığınız gibi tek seferde terabaytlarca dosya atacaksanız bir fan koymanız lazım altına ya da laptop soğutucusu falan. Onun dışında normal kullanımda 40 derece civarı çalışıyor.

Boştayken normal harddisk ne kadar ses yapıyorsa o. Sadece ek olarak her 5 saniyede bir tık sesi mevcut ama bu normal bir durum, wd'nin bu konuda açıklaması:https://support-en.wd.com/app/answers/detail/a_id/14842

Özetle yedekleme ve arşiv için en fiyat/performans disklerden birisi bu. Bana da 8 tb çok abartı gelmişti ancak dediğim gibi wd'nin 8 ve üstü kapasitelerde daha üst kalite disk bulunuyor ve fiyatı da neredeyse 1 tb/100 tl oranında olduğu için çok uyguna geliyor.
  • Aynı diskin 10 olanını aldım kullanıyorum, şu;https://www.hepsiburada.com/wd-elements-10tb-3-5-usb-3-0-tasinabilir-disk-wdbwlg0100hbk-eesn-p-hbv00000f1v81

Sorunsuz harici olarak. Bunu da alıp içinden diski çıkarıp kasaya takayım diyorum. İçinde purple serisi var diyorlar ama ?
  • ben aralıkta 899 a 8tb almıstım. tüm film dizi arşivimi oraya attım. bi tane daha aldım hemde daha uyguna geldi. 16 tb verilerim için gayet iyi oldu. ben kasa içerisinde kullanıyorum. kutudan cıkardım aparat için şöyle tarif edeyim. 4 kablolu sata power kablosu uygundur. turuncu kablosu olan 5 kablolu sata power kabloları bu hdd ile çalışmıyor. 4 kablolu olacak kaliteli ara kablo kullanabilirsiniz. ben windows üzerinden kullandığım nas cihazıma aldım bir adet daha. haber verene teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkishCoder -- 14 Nisan 2020; 19:0:21 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.