Şimdi Ara

WD Elements 8TB 3.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
5
Favori
9.087
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tornedo

Teşekkürler arkadaşlar 2tb dahili HDD alacaktkm 450 liraya bunu aldım zarara soktunuz beni 😅

Harici ve dahili performans testi var mı? Ne kadar fark ediyor acaba garanti bozmaya değer mi?
    Eski konuda var dahili ve usb test.
    Benim attığım dahili.
    https://forum.donanimhaber.com/wd-elements-8tb-898tl--141177114-4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 15 Nisan 2020; 22:43:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden bunların 2 ya da 3 TB'lığından almıştım. Ve 3 yıl içinde disk hiç darbe almadan bozulmuştu. Ve baya önemli veriler hatıralar gitmişti, o günden beridir WD almam. Seagate'im de ise verilerin yedeği vardı onu da bu aptal WD'in kablolarıyla uğraşırken yere düşürmüştüm. Bir daha hiç bir şekilde ne sata ile bağlayınca PC gördü ne de USB'den bağlayınca.
  • Vatov kullanıcısına yanıt
    8tb ve 10tb olanlarında red disk var 3tb olanlarda yok deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 15 Nisan 2020; 22:58:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

8tb ve 10tb olanlarında red disk var 3tb olanlarda yok deniyor.
    Valla alınan yere zamlamak lazım, ama kablolar yine sıkıntı. Kasanın arkasına vs iyice yapıştırıp çıkarmamak lazım. O zamanlar laptopla kullandığım için sürekli usb tak çıkar yapıyordum. Ama pişman ettirdi, Red sanırım çok daha iyi. Ama en büyük ikinci sorun fotoğraf gibi çok fazla dosya atarken veya çok yüksek boyutlu dosya atarken yavaşlama olması. Bu da olmuyorsa güzel bir seçenek.
  • Hdd nekadar soğuk çalışırsa okadar uzun ömürlü oluyor benim kasa carbide 400r önden hava çeken iki 12cm fan havayı disk bölmesine üflüyor bu bölmenin diğer tarafındada iki 12cm fan disk bölmesinden havayı çekip içeri veriyor bu hava akışında kalan 11 yıllık samsung hdd hala sağlam performans ilk günkü gibi yoğun kullandığım halde.

Bu wd 8tb diskin çalışma sıcaklığı max 60 derece kutusunda 1tb dosya kopyalamada 45 dereceyi buluyor.
    Kutusunda kullanacaklar ilk büyük kopyalamada ek bir soğutma desteği sağlarsa güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 15 Nisan 2020; 23:16:33 >
  • 8 TB büyük risk. Geçen hayatımda başıma gelmeyen bir iş geldi. 3 TB sagate disk kopyalama yaparken yere düştü. Şimdi PC görmüyor. Uğraş dur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

8 TB büyük risk. Geçen hayatımda başıma gelmeyen bir iş geldi. 3 TB sagate disk kopyalama yaparken yere düştü. Şimdi PC görmüyor. Uğraş dur.
    Yapacak birşey yok geçmiş olsun. Aynı olay benimde 1.5 tb lık vardı yeni almıştık zamanında tabi. Arkadaşlar sağolsunlar masanın üstünden kabloya takılıp düşürdüler. Haliyle bozuldu.
    Demem o ki her devirde her boyutta aynı risk var. Eskiden internet hızımız 1 mbit 5 mbit vs civarlarındaydı şimdi çok daha hızlıyız. istediğimiz tüm içeriklere anında ulaşabiliyoruz. YAni 8 tb ıda yere düşüren bozulur 2 tb ı da 250 gb tıda risk aynı. Verileriniz çok değerliyse birkaç yerde yedek tutun.

• WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL

evet 2. 8tb ımızda geldi. hayırlı olsun. içinden daha öncede aldığım beyaz 256 mb cache li. beyaz etiketli red çıktı çok güzel oldu. 3 tb ları da çok kullanmamıştım satma zamanımız geldi.
  • Bana gelende de wd80emaz kodlu olan çıktı, mevcut hdd programları lisans istedi, kullanmadan önce hem sağlamlık hem hız testi yapabileceğim ücretsiz uygulama tavsiyenizi beklerim arkadaşlar.
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Hdtune

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    O vardı zaten sistemde lisans istedi, tekrar kursam da aynısı olacak büyük ihtimalle, bu işi yapan başka bir program var mı bildiğiniz?
  • Hdtune trialda işinizi görür

Ekleme: trial mı oluyor bilmiyorum, free olan versiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 18 Nisan 2020; 15:6:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Wd'nin kendi sağlık kontrol programı var. Ben onu kullandım. Full test biraz uzun sürse de en azından quick test yapılabilir.

https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=3&lang=en
  • OMEGALUL O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler indiriyorum, bu arada HD Tune Pro olmayan versiyonu ücretsizmiş. Kurdum, diski 2.2GB olarak gösterdi ilginç bir şekilde.
  • WD nin 8tb altındaki RED disklerinde cmr yerine smr teknolojisi kullandığı ortaya çıktı toshiba ve seagatede yapmış.

https://forum.donanimhaber.com/seagate-disklerini-smr-ile-urettigini-gizleme-cabasinda-mi--142943835#142943835

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 18 Nisan 2020; 16:36:28 >
  • Gelen kutuyu söktüm, fakat henüz satın aldığım kablo gelmediği için kasaya takamadım;

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Gelen kutuyu söktüm, fakat henüz satın aldığım kablo gelmediği için kasaya takamadım;

Hangi kablo gerekli takmak için?Direk sata bağlantısı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem

Hangi kablo gerekli takmak için?Direk sata bağlantısı değil mi?

Alıntıları Göster
    Yukarıda bahsedilmişti, şu kablo imiş;
    https://urun.n11.com/kablolar/dark-dk-cb-p101-4-pin-molex-sata-guc-donusturucu-15-cm-kablo-P381754380

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

evet 2. 8tb ımızda geldi. hayırlı olsun. içinden daha öncede aldığım beyaz 256 mb cache li. beyaz etiketli red çıktı çok güzel oldu. 3 tb ları da çok kullanmamıştım satma zamanımız geldi.
    Hocam merakımdan soruyorum. Bu kadar kapasiteyi ne için kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Gelen kutuyu söktüm, fakat henüz satın aldığım kablo gelmediği için kasaya takamadım;

Kabloyu bağlayınca haber eder misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.