Şimdi Ara

Watchmen (2019) | HBO | DC Comics (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
8
Favori
11.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel pilot. İlerleyen bölümlere yol yapıldı bol bol. Leftovers'ta da ilk bölümlerde hiçbir şey anlamıyorduk ama enfes bir son yazmıştı diziye Lindelöf. Bu sefer bölüm olarak daha kısa bir müddet var önünde ama kendisi sonuçta böyle olmasını isteyen, kredisi sonsuz bende. Bu arada 1x2 fragmanında görmek istediklerimizi görüyoruz. Ortalık şenlenir ilerleyen haftalarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel başladı film ile aynı evrende ama bağlantıları çok değil yine de filmi izlemenizi tavsiye ederim mümkünse Director's Cut izleyin (SnyderCut) Normal hali çizgi romanı tamamen kapsıyor denebilir DC sürümünde biraz daha eklemeler yapılmış bazıları güzel bazıları kötü ama güzel olanlar için değer.

Rorschach konusunda
    Rorschach "kahraman" denecek türden biri değildi ama ırkçı biri de değildi. Durum böyleyken bunun müritleri niye ırkçı olmuş diye düşündüm izlerken bir de niye müritleri olmuş o ayrı konu. Dizide henüz değinmediler ama değinmelerini istiyorum bu konuya çünkü biraz boşluk oluyor hikayede. Filmin sonlarına doğru Rorschach günlüğünü bir gazeteye yolluyor ve bu gazete sağ taraflı bir gazete. Ahlaksızlığa, homoseksüelliği vb. karşı görüşleri günlükte sert şekilde yer alıyordu sağ kesim de bunu benimseyerek Rorschach'ın izinden gittiklerini düşünen bir grup ortaya çıkıyor. Rorschach ırkçı olmasa da takipçileri ırkçı.

• İlk bölüm beklentilerimi karşıladı.
  • Bütün bölümler yayınlanınca izlemeyi düşünüyorum. IMDb ve Metacritic gibi sitelere baktığımda fanlar ikiye bölünmüş.
  • Dizi çizgiromana sequel, filmi yerine 12 sayıyı okuyun. Snyder romandaki bir sürü şeyi değiştirdi, mesela squid yağmuru olayını anlamazsınız romanı okumadan, filmde yok bu. Böyle romana bağlı bir sürü sahne daha olacaktır yeni bölümlerde.

İlk bölümden kalite akıyor insanın üstüne, bu kadar mükemmel bir senaryo devamı beklemiyordum. Merakla bekliyorum her bölümü.
  • 7.1 le açmış şaka gibi.O kadar mı kötü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DinoCrocetti kullanıcısına yanıt
    Güzel başladı ama Watchmen'in çizgi roman fanlarının evren ile ilgili birtakım değişiklikleri tam hazmedemediği ve ilk bölümde de sıkça geçen bazı kavramların puana etki ettiği kanaatindeyim.

• sorum var.

gökyüzünden yağan karides mi? öyle nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemoberk -- 23 Ekim 2019; 13:10:45 >
  • Senaristin önceki dizisi leftovers'da da aynı gizem unsuru mevcuttu. Başta hicbirsey anlamiyorduk sonra müptelası olduk.

• nemoberk N kullanıcısına yanıt
    Evet. Çizgi roman da olup ta film de olmayan şeylerden birisi olduğundan garipsiyor insan
  • İlk bölümü izliyorum şuan. Kafam karışmadı değil. Diğer bölümleri bekleyelim bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Güzel başladı film ile aynı evrende ama bağlantıları çok değil yine de filmi izlemenizi tavsiye ederim mümkünse Director's Cut izleyin (SnyderCut) Normal hali çizgi romanı tamamen kapsıyor denebilir DC sürümünde biraz daha eklemeler yapılmış bazıları güzel bazıları kötü ama güzel olanlar için değer.

Rorschach konusunda
    Rorschach "kahraman" denecek türden biri değildi ama ırkçı biri de değildi. Durum böyleyken bunun müritleri niye ırkçı olmuş diye düşündüm izlerken bir de niye müritleri olmuş o ayrı konu. Dizide henüz değinmediler ama değinmelerini istiyorum bu konuya çünkü biraz boşluk oluyor hikayede. Filmin sonlarına doğru Rorschach günlüğünü bir gazeteye yolluyor ve bu gazete sağ taraflı bir gazete. Ahlaksızlığa, homoseksüelliği vb. karşı görüşleri günlükte sert şekilde yer alıyordu sağ kesim de bunu benimseyerek Rorschach'ın izinden gittiklerini düşünen bir grup ortaya çıkıyor. Rorschach ırkçı olmasa da takipçileri ırkçı.
    Rorschach ırkçıydı

• Altyazı erken geldi.
    https://www.planetdp.org/title/watchmen-dp60638

• İlginç, hızlı geçen, bazı gizemlerin ve taşların yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığı bi bölümdü.

• Güya dizinin adı watchmen.Figürleri var anca , bari dizinin adını watchmen yapmasaydınız herkes watchmen bekledi boşu boşuna

• İzlerken her 10 dakikada bir ''EEEE abi'' .. Tamam bu da tamam ama eee ??? deyip durdum. Boş ve hiçbiryere varmayan gereksiz diyaloglar sırf gizem katsın diye gereksiz muhabbetler. İlk 2 bölüm adı ''watchmen'' olmasa çöp. Açılış sekansı iyi birtek.

True detective som sezonu gibi sakız gibi uzatıyorlar. Sırf politik doğruculuk yapacağız diye saçmalayıp duruyorlar.

Şu Westworld 2. sezon kafasından çıkamadı HBO .

chernobyl konu bilinmesine rağmen bundan daha iyiydi. Akıyordu bildiğin. Bu sürekli tutukluk yapıyor vuruyorsun düzelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanat Günesi -- 28 Ekim 2019; 17:0:8 >
  • Diziyi sevelim sevmeyelim, eleştirelim, gerekirse yerde yere vuralım ama izlemeden önce araştırıp bilgi sahibi olmadan 'böyle olacağını bilmiyordum' düşüncesiyle 'saçmalık bu iş' tarzı fikirlere saygı duymuyorum. Boş yapmayalım, biz de güzel yorumlar okuyalım.

1x1

Leftovers dizisindeki gizem unsurlarının açıklığa kavuşmasında ben pek tatmin olmamıştım, burada böyle olmaz umarım.
  • nasıl ışın kılıç duellosuz star wars ve asa duellosuz hp evreni yerden yere vuruluyorsa dr.manhattansız watchmen de yerden yere vurulması normal.
    ama manhattan göstermeye hiçbir dizi bütçesi yetmez. film olarak devam etseydi daha iyiydi bence.
  • nemoberk N kullanıcısına yanıt
    Onlar da zaten öyle yapmamış.Direkt watchmensiz watchmen dizisi yapmışlar.Bir tek ozymandias var o da zaten elden ayaktan kesilmiş.

• Atıldı mı bilmiyorum ama bobin kafa kanalında her bölümün derin incelemesi yapılıyor. "Ben diziyi izliyorum ama sanki bazı şeyleri anlamıyorum, detayları kaçırıyorum" veya "watchmen hakkında daha fazla şey bilmek istiyorum" diyorsanız bu videoları izleyebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.