Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (772. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bmw nin 1,5 motor teknolojisi gibi modüler bir yapı mı peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meceng M kullanıcısına yanıt
    Evet tum yeni motorlar birbiriyle baglantili. M264, M256, OM654, OM656.

• Arkadaşlar benim araçta (C180 fasc) araç ayar butonuna basınca orta ekranda çıkan büyük araç resmi Avantgarde veya Fascination aracın tıpatıp aynısı. Jantları bile aynı :)
    Gerçi cam tavan cizmemisler o yüzden fasc değil avantgarde araç aslında o.

Dedigim buton orta ön konsolda navi, medya, radyo vb. tuş dizisinin en sağ tarafında bulunan araba resimli tuş. Araç ayarları menüsüne girmek için basınca önce kocaman bir araba resmi geliyor ekrana.

İnce bir detay olsa da merak ettim AMG ve Exclusive araçlarda çıkan resim AMG/exc gibi mi dizayn olarak? Yoksa onlarda mi Avantgarde dizayn resmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 28 Nisan 2018; 10:34:32 >
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Benim araç AMG.
    Ekranda ve hız göstergesinin orada çıkan araç resmi Avantgarde.
    Neden böyle bir şey yapmışlar anlam da veremedim.
    Paket dış görünüşler çok farklı.
    AMG araca Avantgarde resmi neden koyarsın ki?
    Ya da Style pakette Avantgarde resmi?
  • Evet mantıklı olan her donanıma kendi resmini koymak olurdu. Ama anlaşılan Mercedes en klasik hali olarak Avantgarde kabul edip hepsine onu koymuş.
    Station wagon olan Estane aracın ekranında da mı aynı sedan resim çıkıyor diye şimdi google'dan görsellere baktım da SW resmi koymuşlar Zaten o kadarı da çok saçma olurdu.
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta Almanya’daydım Düseldorf ve Köln’de bir çok Mercedes W205 C serisi gördüm, araçların çok büyük bir kısmında cam tavan yoktu, hemen hepsi bizim avangard dediğimiz donanımdı, yalnız araçlarda cam tavan yok ama hemen hepsinde akıllı led far dediğimiz çift yuvarlak mercekli farlar vardı, hiç cam tavan görmedim bazılarında Sunroof vardı, ve araçların çoğu C200 benzinli az bir kısmı ise C220d idi. AMG araç hiç görmedim, jantların çoğu ise W212 E serisindeki jantlar idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Geçen hafta Almanya’daydım Düseldorf ve Köln’de bir çok Mercedes W205 C serisi gördüm, araçların çok büyük bir kısmında cam tavan yoktu, hemen hepsi bizim avangard dediğimiz donanımdı, yalnız araçlarda cam tavan yok ama hemen hepsinde akıllı led far dediğimiz çift yuvarlak mercekli farlar vardı, hiç cam tavan görmedim bazılarında Sunroof vardı, ve araçların çoğu C200 benzinli az bir kısmı ise C220d idi. AMG araç hiç görmedim, jantların çoğu ise W212 E serisindeki jantlar idi.
    2 yıl önce Berlinde kaldigimda çok showroom dolaşmıştım. Orada da w205'lerde cam tavan yoktu, hep sunrooftu. Almanya içi satilanlar böyle sanırım, nadiren cam tavanlı olan var mıdır bilemiyecegim.

• cam tavan benimde olmazsa olmazlarımdan değil açıkçası.. bi furyadır gidiyor.. antalya - adana gibi sıcak şehirlerde çok mantıklı değil cam tavan , aracı kullanan sizseniz zaten yolda kafayı kaldırıp bakamıyosun....zevkini arkada oturan çıkarıyor . :) yazın açayım desen tavanı sıcak oluyor.. hızlı giderken açsan ses yapıyor... vs vs....
  • W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Önce anahtar tanınmadı sonrasında da bu uyarı geliyor ekrana başına gelen ve çözümünü bilen var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jessie pinkman -- 1 Mayıs 2018; 12:17:51 >
  • Başına gelen çözümümnü bilen var mı arkadaşlar?
  • jessie pinkman kullanıcısına yanıt
    Anahtarın pilini değiştirmeyi denediniz mi hocam?

Bana 3 defa oldu. Kontaktaki yuvarlak start/stop parçasını çekip çıkartın - korkmayın sıkıca çekin. anahtarı kontağa takın ve çevirin, araç çalışır.
    daha sonra anahtardan aracı kapatın ve gri parçayı yerine takın ve çalıştırmayı deneyin. Çalışıyorsa ne ala, çalışmıyorsa servise sorun.

bu hata ilk çıktığında "yazılım atarız düzelir" dediler, götürdüm yazılım attılar - hata bir süre sonra tekrarladı. bir daha yazılım attılar (güya 2. defada ek olarak bilmem ne yazılımını da atmışlar) hata tekrar etti. bir daha bunun için servise götürmedim, 4-5 ayda bir yapıyor.
  • mozkan007 M kullanıcısına yanıt
    soğutucu fanların ızgaraları olmalı. kulağınızı dikiz aynasına yaklaştırırsanız fan sesini duyacaksınız. fanlar dikiz aynasında bulunan 2 adet led ampulu soğutuyor.
  • pinkfloyd1 P kullanıcısına yanıt
    Bence de çok mantıklı

Motor hacmine göre vergi diye bir saçmalık olmadığı için 2.0lt motor tercih etmek akıllıca olur bence

Bu araçlarda olmazsa olmaz akıllı far sistemidir diye düşünüyorum . Bana gece yolculuğunu sevdirdi, en kötü yanı bundan sonra başka arabalar ile gece yolculuk yapmak zor oluyor😊

AMG hem jant ve lastik yanak özelliklerimden dolayı hem de süspansiyonu gereği konforlu değil. Mercedes’leri tercih etme nedeninin klasik olarak konfor olduğu söylenir. Bu da doğruluyor herhalde. Benim içinde öncelik sırası: güvenlik, konfor ve en sonda performan gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Bana 3 defa oldu. Kontaktaki yuvarlak start/stop parçasını çekip çıkartın - korkmayın sıkıca çekin. anahtarı kontağa takın ve çevirin, araç çalışır.
    daha sonra anahtardan aracı kapatın ve gri parçayı yerine takın ve çalıştırmayı deneyin. Çalışıyorsa ne ala, çalışmıyorsa servise sorun.

bu hata ilk çıktığında "yazılım atarız düzelir" dediler, götürdüm yazılım attılar - hata bir süre sonra tekrarladı. bir daha yazılım attılar (güya 2. defada ek olarak bilmem ne yazılımını da atmışlar) hata tekrar etti. bir daha bunun için servise götürmedim, 4-5 ayda bir yapıyor.
    Aynen ben de söylediğiniz şekilde yapıyorum. Daha önce nadiren anahtar tanınmadı uyarısı veriyordu son bir kaç haftadır her gün vermeye başladı. Pilden olabilir diye hiç kullanılmamış yedek anahtarı çıkardım fakat bir değişiklik olmadı. Servis dışında bir çözüm var mı diye merak etmiştim.

Serviste daqha önce yazılım atıldı mı?
  • Doktor arkadaşımın başına gelen talihsiz olayı farkındalık yaratmak için paylaştım. İnşallah rahatsızlık vermemişimdit ve hukuki sürece zarar verememişimdir.

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

• Tekrarlar da servise gidiyorsun. Yeniden kodlama yapiyorlar

• dr.tolgaaa D kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin.

Mercedes bile olsa sonuçta tüm araçların çelik,plastik ve türevlerinden yapıldığını unutmayalım.
  • Merhaba.

Yedek anahtar kaybolursa servis yenisini kaça veriyor bilen var mı?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.