Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15.561
Cevap
180
Favori
753.529
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2192 Mesaj
      19 Nisan 2018 12:08:59
      Tempomat konusunda ufak bir ekleme daha:

Eski aracında düz hız sabitleme vardı, manuel vitesli. Mesela yokuş aşağı inerken araç kendi kendine hızlanırdı, sabitlenen hızın üstüne çıkardı çünkü otomatik fren yoktu.

W205'te kendi kendine fren fonksiyonu da olduğu için yokuşa gelince arabayı salmıyor, hafif frenleyek sabit hızı koruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Samsung S8 - Sony Xperia X Compact - Toshiba Satellite P70-B-10X
    • Yarbay
      2192 Mesaj
      19 Nisan 2018 12:15:36
      Otomatik park özelliğini aracı ilk aldığım zamanlar birkaç kere denemiştim. Hem paralel hem dikey çok iyi park ediyor. Ama bir daha hiç kullanmadım. Bu özellik acemi park sıkıntısı olanlar için gibi, kendin daha hızlı ve kolay park edersin herzaman.

Geri görüş kamerasinda tekerin gideceği traseyi çizdiği için park her türlü daha da kolaylaşıyor. Bu teker trasesi olayı her kamerali araçta yok ama kesinlikle işe yarar güzel bir özellik. Bazı dar, sakat yerlere girerken milimetrik trase neyse ordan giriyorsun. Acemi biri bile o teker izlerine bakarak park eder çoğu yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 19 Nisan 2018; 12:17:50 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      757 Mesaj
      19 Nisan 2018 16:11:36
      teşekkür ederim dönüşleriniz için.

geçen gün lastik basınçları menüsünden lastiklere baktım. kışlık michlen var araçta. 2 lastik 250, bir tanesi 225 gösteriyordu.

bu 250 neyin değeri acaba? ve lastik havaları amg için ne olacak.

Ölümden şüphen varsa, uyuma! Uyumak mecburiyetinde kaldığın gibi, ölmeye de mahkumsun.
      Eğer dirilmekten şüphe ediyorsan, uykudan uyanma! Uykudan uyandığın gibi öldükten sonra da dirileceksin...
    • Yarbay
      2192 Mesaj
      19 Nisan 2018 16:41:32
      250 bar cinsinden o (veya milibar gibi bir şey). 36 psi'ye denk geliyor yaklaşık.

Ben ön arka hepsini 36 (250) yapıyorum ama benim 17 inç fascination.

32-36 arası yapılabilir diye yazılmıştı forumda daha önce.

AMG farklı mı bilmiyorum,. AMG'ci arkadaşlar yazar.

Depo kapağında yazıyordu sanırım, oraya da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 19 Nisan 2018; 16:46:53 >
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      19 Nisan 2018 17:22:13
      Merhabalar,

Bugün c180 1.6 benzinli amg test sürüşü yaptım.

amg süspansiyonların çok sert olduğu söylenmişti ama bana çok konforlu geldi. yetkili arkadaşla konuştuğumda mercedes amg lerde süspansiyonları değiştirdi artık konforlu şeklinde bir bilgi verdi. ayrıca araç 9 vitesti.

fakat bana bu bilgi pek inandırıcı gelmedi. çünkü inanılmaz yumuşaktı süspansiyonlar. daha yumuşağı beşik gibi sallar arabayı. bu konuda birebir tecrübe edeniniz var mı?

iyi günler.
    • Binbaşı
      1021 Mesaj
      20 Nisan 2018 01:41:23
      Belki araç amg paket olup konfor süspansiyonludur.
      Benim araç ta bu şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yüzbaşı
      757 Mesaj
      20 Nisan 2018 11:56:02
      Nerden anlıyabiliriz amg aracın konfor süspansiyonlu olup olmadığını?

birde benim araç ruhsatta tipi 204 görünüyor.

w205 diye geçiyor sanki herkesin. bu neden farklı olabilir?

Ölümden şüphen varsa, uyuma! Uyumak mecburiyetinde kaldığın gibi, ölmeye de mahkumsun.
      Eğer dirilmekten şüphe ediyorsan, uykudan uyanma! Uykudan uyandığın gibi öldükten sonra da dirileceksin...
    • Teğmen
      147 Mesaj
      20 Nisan 2018 15:31:21
      Merhaba arkadaşlar bizde 2017 model w205 kasa c200d var. Yol bilgisayarındaki menüde yakıt bilgileri kısmında anlık yakıt tüketiminin yanında charge yazan ve frene bastıkça yeşil renkle dolup boşalan bir kısım var. Kullanma kılavuzuna baktığımda reküperatif fren sistemi yazmışlar ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım.Şimdi benim merak ettiğim şey bu araba hibrit mi yani dizel motorun yanında ufak menzilli bir elektrik motoru mu var yoksa sadece frene bastıkça tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için mi kullanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      20 Nisan 2018 16:02:27
      Tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için hocam bir nevi.

• Yarbay
      2192 Mesaj
      20 Nisan 2018 22:47:44
      quote:

Orijinalden alıntı: Mustafasd

Ruhsatta 204 yazıyor çoğu kişide (belki de herkeste) Onun bir önemi yok, o başka bir şey.

Aracın kasa kodu W205.

|
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      24 Nisan 2018 15:22:40
      quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için hocam bir nevi.
      Teşekkür ederim. Peki araçtaki collision prevenet plus özelliği kritik durumda aracın kendi kendisine fren yapmasını sağlıyor mu? Ya da aniden yola bir yaya atladığı zaman?

• Binbaşı
      1587 Mesaj
      24 Nisan 2018 16:03:51
      225 45 18 onler 245 40 18 arkalar

Amg icin konusuyorum herkeste on arka farkli mi? Yeni lastik alicamda hepsibi 225 45 18 yapiyim diyorum hepsini, hanimla cocuk arkada cok konforsuz seyahat ediyorlar benide rahatsiz ediyor sahsen.

Nick : dgndgn
    • Yarbay
      2192 Mesaj
      24 Nisan 2018 20:39:59
      quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

Teşekkür ederim. Peki araçtaki collision prevenet plus özelliği kritik durumda aracın kendi kendisine fren yapmasını sağlıyor mu? Ya da aniden yola bir yaya atladığı zaman?

Alıntıları Göster
      Yayayı bilmiyorum ama 2 kere çok iyi şekilde frenleme yaşadım ben:
      Birincisi uzun yolda öndeki Passat ani fren yapınca oldu.
      İkincisi de benzer şekilde şehir içinde öndeki araç ani fren yapınca oldu.

Ben öndeki Passatın frenini fark edip ayağımı hemen fren pedalına attım ama buna rağmen araç benden biraz önce ve benim basmama göre biraz daha şiddetle firenleme başlattı. Bu sistemin hassasiyeti ve algı ayarı çok iyi bence.

• Binbaşı
      1021 Mesaj
      24 Nisan 2018 21:09:58
      Farklı evet.
      Bence fabrika çıkışlı lastik ölçülerini değiştirmeyin.
      Keşke aracınız konfor süspansiyon olsaydı.
      Benim konfor süspansiyon AMG paket, biraz daha yumuşak.

|
      |
    • Binbaşı
      1021 Mesaj
      24 Nisan 2018 21:18:44
      Bana yaya denk gelmedi ama bir kere ciddi çarpışmadan kurtardı beni.
      Sanayi alanında tırın dorsesine girecektim eğer kendisi uyarı verip frenleme yapmasaydı.
      Ciddi kaza olurdu. Ama hızım sanırım 40 Km/h civarı idi.

|
      |
    • Binbaşı
      1033 Mesaj
      25 Nisan 2018 08:04:37
      arkadaşlar w205 amg aracım bazı kasislerde altı sürtüyor . Ne yapmak lazım lastikleri mi değiştirelim. ne önerirsiniz.
      |
      |

DH AHMET KAYA HAYRAN KLUBÜ
      Adam beni görünce yaşasın Türkiye diye bağırıyor , sanki ben uzaydan gelmişim
    • Binbaşı
      1033 Mesaj
      25 Nisan 2018 09:11:46
      Ön lastik 225-45-18

Arka 245 -40-18

|
      |

DH AHMET KAYA HAYRAN KLUBÜ
      Adam beni görünce yaşasın Türkiye diye bağırıyor , sanki ben uzaydan gelmişim
    • Yarbay
      4356 Mesaj
      25 Nisan 2018 09:38:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Mustafasd

http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/mercedes/vin_check

şuraya şase numaranızı yazın arabanızdaki bütün özellikler görünür. Birşey değil.

Meine Ehre Heißt Treue (sadakatim şerefimdir) SS
    • Teğmen
      147 Mesaj
      25 Nisan 2018 14:19:32
      quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

Yayayı bilmiyorum ama 2 kere çok iyi şekilde frenleme yaşadım ben:
      Birincisi uzun yolda öndeki Passat ani fren yapınca oldu.
      İkincisi de benzer şekilde şehir içinde öndeki araç ani fren yapınca oldu.

Ben öndeki Passatın frenini fark edip ayağımı hemen fren pedalına attım ama buna rağmen araç benden biraz önce ve benim basmama göre biraz daha şiddetle firenleme başlattı. Bu sistemin hassasiyeti ve algı ayarı çok iyi bence.

Alıntıları Göster
      Peki sizin araç da mı comfort paket yani presafe yok değil mi? Presafe olan üst paketlerde bu özelliğin olduğunu biliyorum ama sadece collision prevent plus bulunan araçlar frenleme yapıyor mu onu öğrenmek için yazdım. Şasi numarasından da aracın özelliklerini sorgulattım ama orada da isim olarak yazıyor sadece collision prevent plus diyor otonom fren olup olmadığını tam kesin olarak öğrenemedim. Ama sizinkisi de comfort paket ise o zaman bizim araçta da vardır bu özellik. Teşekkürler.

• Yarbay
      2192 Mesaj
      25 Nisan 2018 14:32:04
      quote:

Orijinalden alıntı: mozkan007

Peki sizin araç da mı comfort paket yani presafe yok değil mi? Presafe olan üst paketlerde bu özelliğin olduğunu biliyorum ama sadece collision prevent plus bulunan araçlar frenleme yapıyor mu onu öğrenmek için yazdım. Şasi numarasından da aracın özelliklerini sorgulattım ama orada da isim olarak yazıyor sadece collision prevent plus diyor otonom fren olup olmadığını tam kesin olarak öğrenemedim. Ama sizinkisi de comfort paket ise o zaman bizim araçta da vardır bu özellik. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
      Benim araç 2015 ağustos üretimi fascination paket. Standart fascination, hiçbir ek paket yok.
      Collision prevention assist plus'ta bahsettiğim şekilde frenleme özelliği var, kesin bu. Zaten forumda benden başka da frenleme yaşayanlar yazmıştı eskiden.

Collision prevention assist plus bildiğim kadarıyla W205'in bütün donanım paketlerinde standart olarak var.

Yanlış anlaşılma olmasın, siz hiç frene dokunmazsanız bile araç frenleyip durur demiyorum, bunu yapmaz. Araç sizin firenlemenizi kuvvetlendiriyor, yani biraz daha erken ve biraz daha güçlü basmış gibi yapıyor. Bunu da aynı bu şekilde yaşadım. Mercedesin kendi youtube videsounda da aynı bu şekilde tarif etmiş:https://www.youtube.com/watch?v=YfG43nHoZ_g

Sistem 3 aşamalı:
      Kırmızı ikaz lambası: 30 km/h üzerinde çalışır diyor videoda (üst hız limiti yok)
      Ses: 7 km/h üzerinde çalışır
      Frenleme: 7 km/h üzerinde çalışır. Ön ızgara kısmında radar var, onunla algılıyor.

Bu 3 aşamanın hangisinin hangi durumda devreye gireceği çok iyi ayarlanmış, hassasiyeti çok iyi. Asla gereksiz yere ses veya fren yapmıyor, hepsi tam gerektiği risk katsayısına göre ayarlanmış. Bazen gerçekten ciddi kazadan kurtaracak bir özellik, standart olması harika.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 25 Nisan 2018; 14:46:7 >

HızlıCevap

Reklamlar
paykasa
SEO
modasor
chat.gen.tr
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.