Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
188
Favori
1.186.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakalım bu Mercedes motoruna ne kulp bulacak anti-dizelciler. Büyük ihtimal RENAULT’UN MARS’TA ÇOK GİZLİ MOTOR ÜRETİM ÜSSÜNDE MERCEDES GİZLİ OLARAK RENAULT’A MOTOR ÜRETTİRİYOR derler :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Bakalım bu Mercedes motoruna ne kulp bulacak anti-dizelciler. Büyük ihtimal RENAULT’UN MARS’TA ÇOK GİZLİ MOTOR ÜRETİM ÜSSÜNDE MERCEDES GİZLİ OLARAK RENAULT’A MOTOR ÜRETTİRİYOR derler :)
    Konuyu dramatize etmeye gerek yok.

Dizel motorun 2 handikapı vardı.

1. F/P olarak facia olması
    2. Renaulttan alınması ve arkadan itiş mantığına göre üretilmediği için mercedes araçlarında verimli olmaması, kalitenin düşük kalmasıydı.

bu değişiklikle en azından 2. handikapı ortadan kalmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 11 Nisan 2018; 13:37:11 >
  • Yeni C bugun Almanyada siparise cikti. Temmuz ayinda teslim edilecek.
    Kesin olmamakla birlikte 1.6 benzinli devam ediyor gibi görünüyor. Tum motorların listesi:

C180 d (1.6 120 hp)
    C200 d (manuel 1.6 160 hp)
    C200 d (otomatik 2.0 150 hp)
    C220 d (2.0 194 hp)
    C220 d 4MATIC
    C300 d (2.0 245 hp)
    C300 d 4MATIC
    C160 (1.6 130 hp)
    C180 (1.6 156 hp)
    C200 (1.5 184 hp)
    C200 4MATIC
    C300 (2.0 258 hp)
    C400 4MATIC (3.0 V6 333 hp)
    AMG C43 4MATIC (3.0 V6 390 hp)
    AMG C63 (4.0 476 hp)
    AMG C63 S (4.0 510 hp)
  • isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    2014 Mayıs’ta aldım C180 Fasc.

Yaklaşık 110bin km oldu

Çok şükür trim sesi filan yok

Yağını, filtresini vb. değiştiriyorum yetiyor😊

100bini geçince araba daha da hoşuna gitmeye başladı😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Yaklaşık 110bin km oldu

Hocam harika!

110.000 km de baya fazla, İyi binmissiniz maşallah, üstelik benzinli. Benden 1 yıl önce almissiniz ama 80.000 km fazlasiniz benden :))) Forumda benzinli olarak km rekoru sizdedir hemen hemen. Ama daha çok km gider bizim araçlar sorunsuz.

O kilometrede trim, ses, seda bir şey olmaması çok iyi gösterge bizim araçlar için. Her özellik, her kalite katalogda yazmıyor işte, bazi şeyler böyle zamanla ve km arttıkça ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 16 Nisan 2018; 10:43:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Yaklaşık 110bin km oldu

helal olsun iyi km yapmışsınız.

öyle yılda 5-6 bin km yapan adamları görünce bende bir gıcık kapma hissi oluyor. Tabi çokta önemli olmayan ve tartışmaya açık bir konu
  • Mustafasd kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

Önler 225/45/18 arkalar 245/40/18 ise önlere 245/40/18 takmanızı tavsiye etmem. genelde yapılan 4 üne de 225/45/18 takmak.
    "Lastik tamir kiti sensöre zarar verebilir" deniyor. Benim kışlıklar RFT deği, tamir kiti var ama kullanmadım (kullanmak ta isteme) bilemiyorum.
    RFT sanki daha iyi yol tutuyor. Benim araç sıfırd, üzerinde Continental geldi.
  • mcksy kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.

lastiklerin orjinal ölçülerde kalmasına karar verdim.

Aracı alalı bir hafta oldu. Babamların bahçeden çıkarken altını sürttüm. Altı alçak gerçekten.

kaskoda 2 kere çekici hakkım varmış hasarsızlığı bozmadan. artık aksi bir durumda çekici cağıracaz sanırım.

araba güzel maşallah sessiz. 300 km yaptım şehir içi yanlış hatırlamıyorsam yakıt 7.5 lt7100km civarı. biraz fazla geldi bana.

eco modda araç gerçekten gitmiyor. sport modda henüz kullanma fırsatım olmadı.

birde dün anahtarı bilerek bagaja koyup bagajı kapattım. bagaj tekrar açılmadı. passatta kapanmayıp açılıyor idi.

acaba içeri bırakıp kapıları tutacaktan kitlersek ne olacak. onu deneyemedim. inşallah kitlenmez.

birde uzaklaşınca otomatik kitliyor sanırım. daha henüz anlayamadım ama bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

otomatik parkı henüz deneyemedim. aktif hız sabitleyici var denmişti sanırım ama mesafe ayarlanmıyor galiba.

yeni yeni alışmaya çalışıyorum. ilk izlenimlerin bunlar şimdilik...
    Merhaba,

Aracı kitleyip geri açıktan sonra herhangi bir kapıyı ve bagajı açmaz iseniz yaklaşık 1 dakika içerisinde kilitlenir ancak aracı uzaktan kumanda ile açıp,kapıyı açarsanız araç hiç bir zaman otomatik olarak kilitlenmez bu genel bir kural. Ancak bagajda durum biraz farklı.

Cruise control şöyle;

Sizin bahsettiğiniz mesafe ayarlayan tipe adaptive cruise denir, bu genelde standart donanımda olmaz. Özel siparişte işaretleyip alabilirsiniz.

Yalnız bizdeki tempomat klasik cruise control'den daha gelişmiştir şöyleki hız sabitlenmişken öndeki araca yaklaştığınızda fren yapar veyahut hızı acil düşürdüğünüzde aracın kendi kendine yavaşlamasını beklemeden fren yapıp yavaşlatır.

Dolayısıyla tempomat tamamen aptal bir sistem değil bir takım ilave fonksiyonları var ancak adaptive cruise kadarda gelişmiş değil tabi.Aradaki mesafeyi ayarlama veyahut öndeki aracın hızıyla birebir gitmesi gibi bir fonksiyonu yok.
  • Tempomat konusunda ufak bir ekleme daha:

Eski aracında düz hız sabitleme vardı, manuel vitesli. Mesela yokuş aşağı inerken araç kendi kendine hızlanırdı, sabitlenen hızın üstüne çıkardı çünkü otomatik fren yoktu.

W205'te kendi kendine fren fonksiyonu da olduğu için yokuşa gelince arabayı salmıyor, hafif frenleyek sabit hızı koruyor.

Otomatik park özelliğini aracı ilk aldığım zamanlar birkaç kere denemiştim. Hem paralel hem dikey çok iyi park ediyor. Ama bir daha hiç kullanmadım. Bu özellik acemi park sıkıntısı olanlar için gibi, kendin daha hızlı ve kolay park edersin herzaman.

Geri görüş kamerasinda tekerin gideceği traseyi çizdiği için park her türlü daha da kolaylaşıyor. Bu teker trasesi olayı her kamerali araçta yok ama kesinlikle işe yarar güzel bir özellik. Bazı dar, sakat yerlere girerken milimetrik trase neyse ordan giriyorsun. Acemi biri bile o teker izlerine bakarak park eder çoğu yere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 19 Nisan 2018; 12:17:50 >
  • teşekkür ederim dönüşleriniz için.

geçen gün lastik basınçları menüsünden lastiklere baktım. kışlık michlen var araçta. 2 lastik 250, bir tanesi 225 gösteriyordu.

bu 250 neyin değeri acaba? ve lastik havaları amg için ne olacak.
    250 bar cinsinden o (veya milibar gibi bir şey). 36 psi'ye denk geliyor yaklaşık.

Ben ön arka hepsini 36 (250) yapıyorum ama benim 17 inç fascination.

32-36 arası yapılabilir diye yazılmıştı forumda daha önce.

AMG farklı mı bilmiyorum,. AMG'ci arkadaşlar yazar.

Depo kapağında yazıyordu sanırım, oraya da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 19 Nisan 2018; 16:46:53 >
  • Merhabalar,

Bugün c180 1.6 benzinli amg test sürüşü yaptım.

amg süspansiyonların çok sert olduğu söylenmişti ama bana çok konforlu geldi. yetkili arkadaşla konuştuğumda mercedes amg lerde süspansiyonları değiştirdi artık konforlu şeklinde bir bilgi verdi. ayrıca araç 9 vitesti.

fakat bana bu bilgi pek inandırıcı gelmedi. çünkü inanılmaz yumuşaktı süspansiyonlar. daha yumuşağı beşik gibi sallar arabayı. bu konuda birebir tecrübe edeniniz var mı?

iyi günler.
  • bravenwise B kullanıcısına yanıt
    Belki araç amg paket olup konfor süspansiyonludur.
    Benim araç ta bu şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Nerden anlıyabiliriz amg aracın konfor süspansiyonlu olup olmadığını?

birde benim araç ruhsatta tipi 204 görünüyor.

w205 diye geçiyor sanki herkesin. bu neden farklı olabilir?
  • Merhaba arkadaşlar bizde 2017 model w205 kasa c200d var. Yol bilgisayarındaki menüde yakıt bilgileri kısmında anlık yakıt tüketiminin yanında charge yazan ve frene bastıkça yeşil renkle dolup boşalan bir kısım var. Kullanma kılavuzuna baktığımda reküperatif fren sistemi yazmışlar ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım.Şimdi benim merak ettiğim şey bu araba hibrit mi yani dizel motorun yanında ufak menzilli bir elektrik motoru mu var yoksa sadece frene bastıkça tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için mi kullanıyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  • mozkan007 M kullanıcısına yanıt
    Tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için hocam bir nevi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafasd

Nerden anlıyabiliriz amg aracın konfor süspansiyonlu olup olmadığını?

birde benim araç ruhsatta tipi 204 görünüyor.

w205 diye geçiyor sanki herkesin. bu neden farklı olabilir?
    Ruhsatta 204 yazıyor çoğu kişide (belki de herkeste) Onun bir önemi yok, o başka bir şey.

Aracın kasa kodu W205.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Tekerden ürettiği elektriği aküyü şarj etmek için hocam bir nevi.
    Teşekkür ederim. Peki araçtaki collision prevenet plus özelliği kritik durumda aracın kendi kendisine fren yapmasını sağlıyor mu? Ya da aniden yola bir yaya atladığı zaman?
  • 
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.