Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: isimbulunamadı Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
16.698
Cevap
189
Favori
1.002.006
Tıklama
Giriş
    1039 Mesaj
    Arkadaslar park ederken el frenini nasil kullaniyoruz.

Gerek var mi yok mu el frenini kullanmaya?

P ye basip motoru stop edip. Baska birsey yapmaya gerek var mi?

Şanzumana yuk binmesin diye yokuslarda park ederken önce boşa alıp el frenini çekip sonra p ye mi almak gerekiyor?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 46petro -- 7 Nisan 2018; 20:11:44 >

DH AHMET KAYA HAYRAN KLUBÜ
    Adam beni görünce yaşasın Türkiye diye bağırıyor , sanki ben uzaydan gelmişim
  • Yarbay
    2258 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

Arkadaslar park ederken el frenini nasil kullaniyoruz.

Gerek var mi yok mu el frenini kullanmaya?

P ye basip motoru stop edip. Baska birsey yapmaya gerek var mi?

Şanzumana yuk binmesin diye yokuslarda park ederken önce boşa alıp el frenini çekip sonra p ye mi almak gerekiyor?

Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Dik yokuslarda o dediğin gibi yapmak iyidir, tekerleri el freni kitler ve yük frende kalır, sanzimana binmez yük.

Yokuş dışında en ufak kasmiyorum, butona basıp kapıyı açıp iniyorum direkt. Yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yokuş var ise ben ilk baş N(Boş)a alıp yükü el frenine verip akabinde P(Park)a alıyorum. Düz ise sadece P(Park)a alıp direkt kapıyı açıp iniyorum, hatta bazen park a bile almıyorum kendisi alıyor kapıyı açınca.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    46petro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1039 Mesaj
    dostlar araçlarını yeni almış w205 kullanıcılarına ne önerirsiniz?
    Nelere dikkat edilmeli?
    Kronik sorunlar mevcut mu

DH AHMET KAYA HAYRAN KLUBÜ
    Adam beni görünce yaşasın Türkiye diye bağırıyor , sanki ben uzaydan gelmişim
  • Binbaşı
    1367 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

dostlar araçlarını yeni almış w205 kullanıcılarına ne önerirsiniz?
    Nelere dikkat edilmeli?
    Kronik sorunlar mevcut mu
    Hayırlı olsun, Öncelikle bazı anti-dizelcilerin her yazdığına inanmamakla dikkat etmeye başlayabilirsiniz. Maalesef inanilmaz bilgi kirliliği ve cahilik var Mercedes kullanıcılarında...
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 10 Nisan 2018; 16:22:24 >
    |
    |
    |
    |

Bende nasipse yarın 2015 model bir c200d AMG alacağım.

Alacağım arkadaş yazlıkları verip kışlık lastik takmış. Kısa vadede lastik alacak gibi duruyoruz.

Önleri de arkalar gibi 245 40 18 alsak ne olur? nasılsa 245 fiyat olarak daha uygun.

Lastik olarak da goodyear eagle f1 asimetric 3 düşünüyorum. runflat değil bu lastik.

Daha önce lastik tamir spreyi kullanmış olan var mı? lastik basınç sensörlerine bir zarar verirmi bu malzeme.

Yarın aracı alınca belki farklı sorularım gelebilir. Hepinize şimdiden cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum.

İyi akşamlar.
    16113 Mesaj
    Makyajli C ye gelecek yeni 1.6 dizel E serisine de geldi. Motor renonun degil mercedes in kendi motoru artik.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

|
    |
    Mustafasd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1269 Mesaj

Bakalım bu Mercedes motoruna ne kulp bulacak anti-dizelciler. Büyük ihtimal RENAULT’UN MARS’TA ÇOK GİZLİ MOTOR ÜRETİM ÜSSÜNDE MERCEDES GİZLİ OLARAK RENAULT’A MOTOR ÜRETTİRİYOR derler :)

|
    |
    haberelectro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4529 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Bakalım bu Mercedes motoruna ne kulp bulacak anti-dizelciler. Büyük ihtimal RENAULT’UN MARS’TA ÇOK GİZLİ MOTOR ÜRETİM ÜSSÜNDE MERCEDES GİZLİ OLARAK RENAULT’A MOTOR ÜRETTİRİYOR derler :)
    Konuyu dramatize etmeye gerek yok.

Dizel motorun 2 handikapı vardı.

1. F/P olarak facia olması
    2. Renaulttan alınması ve arkadan itiş mantığına göre üretilmediği için mercedes araçlarında verimli olmaması, kalitenin düşük kalmasıydı.

bu değişiklikle en azından 2. handikapı ortadan kalmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermeister01 -- 11 Nisan 2018; 13:37:11 >
    |
    |
    Yeni C bugun Almanyada siparise cikti. Temmuz ayinda teslim edilecek.
    Kesin olmamakla birlikte 1.6 benzinli devam ediyor gibi görünüyor. Tum motorların listesi:

C180 d (1.6 120 hp)
    C200 d (manuel 1.6 160 hp)
    C200 d (otomatik 2.0 150 hp)
    C220 d (2.0 194 hp)
    C220 d 4MATIC
    C300 d (2.0 245 hp)
    C300 d 4MATIC
    C160 (1.6 130 hp)
    C180 (1.6 156 hp)
    C200 (1.5 184 hp)
    C200 4MATIC
    C300 (2.0 258 hp)
    C400 4MATIC (3.0 V6 333 hp)
    AMG C43 4MATIC (3.0 V6 390 hp)
    AMG C63 (4.0 476 hp)
    AMG C63 S (4.0 510 hp)
    |
    |

2014 Mayıs’ta aldım C180 Fasc.

Yaklaşık 110bin km oldu

Çok şükür trim sesi filan yok

Yağını, filtresini vb. değiştiriyorum yetiyor😊

100bini geçince araba daha da hoşuna gitmeye başladı😊

|
    |
    isimbulunamadı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Yaklaşık 110bin km oldu

Hocam harika!

110.000 km de baya fazla, İyi binmissiniz maşallah, üstelik benzinli. Benden 1 yıl önce almissiniz ama 80.000 km fazlasiniz benden :))) Forumda benzinli olarak km rekoru sizdedir hemen hemen. Ama daha çok km gider bizim araçlar sorunsuz.

O kilometrede trim, ses, seda bir şey olmaması çok iyi gösterge bizim araçlar için. Her özellik, her kalite katalogda yazmıyor işte, bazi şeyler böyle zamanla ve km arttıkça ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 16 Nisan 2018; 10:43:55 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: dr.tolgaaa

Yaklaşık 110bin km oldu

helal olsun iyi km yapmışsınız.

öyle yılda 5-6 bin km yapan adamları görünce bende bir gıcık kapma hissi oluyor. Tabi çokta önemli olmayan ve tartışmaya açık bir konu
    |
    |

Hayırlı olsun.

Önler 225/45/18 arkalar 245/40/18 ise önlere 245/40/18 takmanızı tavsiye etmem. genelde yapılan 4 üne de 225/45/18 takmak.
    "Lastik tamir kiti sensöre zarar verebilir" deniyor. Benim kışlıklar RFT deği, tamir kiti var ama kullanmadım (kullanmak ta isteme) bilemiyorum.
    RFT sanki daha iyi yol tutuyor. Benim araç sıfırd, üzerinde Continental geldi.
    |
    |

teşekkür ederim.

lastiklerin orjinal ölçülerde kalmasına karar verdim.

Aracı alalı bir hafta oldu. Babamların bahçeden çıkarken altını sürttüm. Altı alçak gerçekten.

kaskoda 2 kere çekici hakkım varmış hasarsızlığı bozmadan. artık aksi bir durumda çekici cağıracaz sanırım.

araba güzel maşallah sessiz. 300 km yaptım şehir içi yanlış hatırlamıyorsam yakıt 7.5 lt7100km civarı. biraz fazla geldi bana.

eco modda araç gerçekten gitmiyor. sport modda henüz kullanma fırsatım olmadı.

birde dün anahtarı bilerek bagaja koyup bagajı kapattım. bagaj tekrar açılmadı. passatta kapanmayıp açılıyor idi.

acaba içeri bırakıp kapıları tutacaktan kitlersek ne olacak. onu deneyemedim. inşallah kitlenmez.

birde uzaklaşınca otomatik kitliyor sanırım. daha henüz anlayamadım ama bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

otomatik parkı henüz deneyemedim. aktif hız sabitleyici var denmişti sanırım ama mesafe ayarlanmıyor galiba.

yeni yeni alışmaya çalışıyorum. ilk izlenimlerin bunlar şimdilik...
    |
    |
    mcksy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1367 Mesaj

Merhaba,

Aracı kitleyip geri açıktan sonra herhangi bir kapıyı ve bagajı açmaz iseniz yaklaşık 1 dakika içerisinde kilitlenir ancak aracı uzaktan kumanda ile açıp,kapıyı açarsanız araç hiç bir zaman otomatik olarak kilitlenmez bu genel bir kural. Ancak bagajda durum biraz farklı.

Cruise control şöyle;

Sizin bahsettiğiniz mesafe ayarlayan tipe adaptive cruise denir, bu genelde standart donanımda olmaz. Özel siparişte işaretleyip alabilirsiniz.

Yalnız bizdeki tempomat klasik cruise control'den daha gelişmiştir şöyleki hız sabitlenmişken öndeki araca yaklaştığınızda fren yapar veyahut hızı acil düşürdüğünüzde aracın kendi kendine yavaşlamasını beklemeden fren yapıp yavaşlatır.

Dolayısıyla tempomat tamamen aptal bir sistem değil bir takım ilave fonksiyonları var ancak adaptive cruise kadarda gelişmiş değil tabi.Aradaki mesafeyi ayarlama veyahut öndeki aracın hızıyla birebir gitmesi gibi bir fonksiyonu yok.
    |
    |

• Yarbay
    2258 Mesaj
    Tempomat konusunda ufak bir ekleme daha:

Eski aracında düz hız sabitleme vardı, manuel vitesli. Mesela yokuş aşağı inerken araç kendi kendine hızlanırdı, sabitlenen hızın üstüne çıkardı çünkü otomatik fren yoktu.

W205'te kendi kendine fren fonksiyonu da olduğu için yokuşa gelince arabayı salmıyor, hafif frenleyek sabit hızı koruyor.

|
    |
Bey Azura
kolayoto.com
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,793
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.