Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam 1.6 dizellerden 7 g tronic ile kombine edilecek var mı?
  • babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    Otomatik seçenek olacak ancak 7G-Tronic mi olur yoksa A serisinde kullanılan çift kavrama 7G-DCT mi olur o belli değil. Bu ikisinden biri olacak.
  • 7G-Tronic ile 7G-DCT arasında ne farklar vardı
  • 7g-dct cift kavrama digeri normal otomatik. Tamamen farkli cihazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

7g-dct cift kavrama digeri normal otomatik. Tamamen farkli cihazlar.

teşekkürler.peki ne farkları var yakıt farkı varmı veyaz hızlanma farkı.
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Sağol abi bilgi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki şanzımanı da deneme imkanım oldu. Her anlamda 7G-Tronic üstün. Diğer şanzıman geliştirilirken pek emek sarfedilmemiş bariz belli. Zaten kompact modellerde kullanılıyor. 7G-Tronic S,CL gibi modellerde kullanılan bir sanzıman. Haliyle daha üstün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

iki şanzımanı da deneme imkanım oldu. Her anlamda 7G-Tronic üstün. Diğer şanzıman geliştirilirken pek emek sarfedilmemiş bariz belli. Zaten kompact modellerde kullanılıyor. 7G-Tronic S,CL gibi modellerde kullanılan bir sanzıman. Haliyle daha üstün.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

Anlatamadığımı düşünürken gördümki anlaşılabiliyormuş. Yeterki isteyelim. Başka bir arkadaşda Opel al yarı fiyatına demiş:)E90 kasa 2012 model 3.20 d var bende. Fotosuda var nickimde. Aracımı değiştirmek istiyorum ve yeni c 180'i incelemeye aldım. Ama işte 150 bin veremeyeceğimi anlatmak istiyorum. Bütün olumsuzluklar üst üste binmiş biz hala sıraya girelim. Yapmayalım diyorum. Vatandaş bilinci ile ama nerdeee. Araç cahili oldum 2 dakikada:)))

Sahip olduğunuz arac tamamen sürüş dinazmizmi üstüne eğer m paketse ki daha sert bir araçtır, Mb 1.6 dizel ve zf nin şanzımanı gıbı basarılı keyıflı bır sanzıman koyarsa bmw den vazgecılır , ancak MB için zorunlu benzınlı turbo alıcaksınız ustelık şehir içi kensınlıkle fazla yakıcak , artı eskı kasadakı sanzıman ve motor ıle bence gereksız , Ama bmw den Mb ye geçen arkadaslarımdan bazıları oldukca memnun cunku konforu ve sakınlıgı onların daha cok hosuna gıttı , kımı 3 ay dayanamadı bmw ye dondu , kımıde Tunnıng ıslermlerıye aynı perfonmans acıklarını kapattı , ama hepsının soledıgı yakıt sarfıyatı , 11 ın altına dusurebılen yok , Kuzenımde bmw e 90 m paket var , aracı kullanmak cok keyıflı yakıt bana gore cok dusuk ozellıkle uzun yolda , ama konfor acısından amg paket bır c serısınden cok sert ve aıleler ıcın bu sertlık fazla kacabılır , Şahsen awd ve suvları sewdıgım ıcın 2.0 kia spo aldım , ımkanım olsa x3 alırdım ama arada 1 polo fıyat varkı vardı , benım beklentılerım a. noktasından b noktasına hızlı ve keyıflı gıtmek konfor cok onemlı degıl ,( kişinin tercıhı beklentılerıdır ) yeni c serisi için ; fotolardan bakınca içi harıka ama bakalım o iç gorunuse sahıp aracı turkıyede kaca satıcaklar :))) 160 binler felan ucuk rakamlar uzerıne koyar 20 bın e 180 yada 520 ed de alınabılır , dırek ust sınıfa gecılebılır , fıyat aralıgı cok onemlı !!

• Birebir katılıyorum. Aracım M sport evet. Niyetim 5.20ed veya E180'e geçmekti. Ev de 2. bir araç daha var:) 0.9 benzinli onla daha çok şehiriçi kullanıp, zevk ve uzun yol içinde benzinli üst sınıf alayım diyordum. E90 184 hp den çok memnunum ama bende artık konfora kayıyorum. Basacak yer yok, fazla uzun yola çıkmıyorum artık ve mazot 4,65 benzin 4,98 zaten vs... Ama dalga geçer gibi her şey aleyhte gelişince zam-Euro-ötv zam. Şeytan diyor sat E90 nı gez Clio ile:))))
    Araçla gezerken huzur doluyor insan. 200 tl ye depo doluyor, şehir içi atik kıvrak zaten. Cart sola cart sağa ve pat park ediyom çıkıyom:) Kaskosu 700 tl, yıkamada giriyorum fırçaya 2 dakikada miss. Anlayacağın artık pratik ve ekonomikden zevk alıyorum. BMW yatıyor
    Ek:) araç yılda bir yada 20 binde bakıma giriyor. Ne tutacak yarı fiyatıdır diğerlerine göre. Mundar ettiler hocam keyfimizi. Alırken zarar, kullanırken zarar, satarken zarar. Valla ben kolay kazanan bir adam değilim. Bu aralar mola verdim kahvemi yudumluyorum anlayacağın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KUTTA44 -- 26 Ocak 2014; 16:18:22 >

• sadohan kullanıcısına yanıt
    Sizde güle güle binin. Kia-Hyundai-dacia filan alınmaz derdim. Artık alınır hocam depe depede binilir. Bir tabir varya bize bineceğine biz binelim:)
  • Hocam bmw den vazgecmeyın derım :)) evet otomobil luks degıl kesınlıkle ıhtıyac ama ıyı bır arac sahıbı olmak bu ulkede cok zor ..! Eğer bmw den de vazgectıysenız ust sınıfa gecın e180 de 520ed de bence gayet harıka araçlar ve sonucta perfonmans beklentınız yoksa (kı araclar 9 sanıye cıvarı 0-100 hızlanması ) aılenızde varsa kesınlıke alınır uzun yıllar bınılır , Ailem oldugunda ben de ımkanım olursa Mb ye zorlarım butcemı, e kasa herzaman hayalım oldu !

Bmw e90 m paket suankı kasadan daha yakısıklı :))

ayrıca suan yenı c serısı ıcın 130 k baslangıc fıyatından bahsedılıo , standart gelen paket ne kadar dolu olucak araç şöle yakısıklı bır şekle getırıldıgınde bıze kaca mal olucak

( benım arac 137k olmus ,, şimdi dusundumde 2.0 motor bmwde Mb en az 170-180 k olur :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadohan -- 26 Ocak 2014; 22:55:08 >
  • içi mis gibi olmuş parası da orantılı abi çok iyi yaaaaaaaa
  • quote:

Birebir katılıyorum. Aracım M sport evet. Niyetim 5.20ed veya E180'e geçmekti. Ev de 2. bir araç daha var:) 0.9 benzinli onla daha çok şehiriçi kullanıp, zevk ve uzun yol içinde benzinli üst sınıf alayım diyordum. E90 184 hp den çok memnunum ama bende artık konfora kayıyorum. Basacak yer yok, fazla uzun yola çıkmıyorum artık ve mazot 4,65 benzin 4,98 zaten vs... Ama dalga geçer gibi her şey aleyhte gelişince zam-Euro-ötv zam. Şeytan diyor sat E90 nı gez Clio ile:))))
    Araçla gezerken huzur doluyor insan. 200 tl ye depo doluyor, şehir içi atik kıvrak zaten. Cart sola cart sağa ve pat park ediyom çıkıyom:) Kaskosu 700 tl, yıkamada giriyorum fırçaya 2 dakikada miss. Anlayacağın artık pratik ve ekonomikden zevk alıyorum. BMW yatıyor
    Ek:) araç yılda bir yada 20 binde bakıma giriyor. Ne tutacak yarı fiyatıdır diğerlerine göre. Mundar ettiler hocam keyfimizi. Alırken zarar, kullanırken zarar, satarken zarar. Valla ben kolay kazanan bir adam değilim. Bu aralar mola verdim kahvemi yudumluyorum anlayacağın.

Aha işte hükümetin yapmaya çalıştığı da aynen bu. Yani cari açığı kapatmak.
    Kazandığın parayı tek bir kalemde Euro olarak yurt dışına gitmesini engellemek. Elde kalan parayla yurt içinde üretilen mal ve hizmetlere harcamanı sağlamak. Mesela yatırım yapmanı, ev almanı, emeklilik fonuna yatırmanı sağlamak. İşte bunun gibi aşırı sert tedbirlerle ithal ürünlüre olan talebi düşürmeye çalışıyor.
    Sen de oltaya gelmişsin, kim gelmedi ki? Ben de aynen öyleyim. 2008 Model C200K arabam var, bu sene satıp iyi bir şey almayı hedefliyordum. Ama dedim daha 90.000KM bile olmadı, 2-3 sene daha binerim, keyifse keyif, sanki yenisi daha mı keyifli. Param cebimde kalsın, önümüzde 3 seçim var, ekonomik durgunluk var. Neme lazım, harcamayalım dedim.
    2014 bir kriz yılıdır, 2015 daha beter olacak.

• 1.6 dizel motor gelirse efsane olur . Tasarımıda gayet başarılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDino

quote:

Birebir katılıyorum. Aracım M sport evet. Niyetim 5.20ed veya E180'e geçmekti. Ev de 2. bir araç daha var:) 0.9 benzinli onla daha çok şehiriçi kullanıp, zevk ve uzun yol içinde benzinli üst sınıf alayım diyordum. E90 184 hp den çok memnunum ama bende artık konfora kayıyorum. Basacak yer yok, fazla uzun yola çıkmıyorum artık ve mazot 4,65 benzin 4,98 zaten vs... Ama dalga geçer gibi her şey aleyhte gelişince zam-Euro-ötv zam. Şeytan diyor sat E90 nı gez Clio ile:))))

Kazandığın parayı tek bir kalemde Euro olarak yurt dışına gitmesini engellemek. Elde kalan parayla yurt içinde üretilen mal ve hizmetlere harcamanı sağlamak. Mesela yatırım yapmanı, ev almanı, emeklilik fonuna yatırmanı sağlamak. İşte bunun gibi aşırı sert tedbirlerle ithal ürünlüre olan talebi düşürmeye çalışıyor.
    Sen de oltaya gelmişsin, kim gelmedi ki? Ben de aynen öyleyim. 2008 Model C200K arabam var, bu sene satıp iyi bir şey almayı hedefliyordum. Ama dedim daha 90.000KM bile olmadı, 2-3 sene daha binerim, keyifse keyif, sanki yenisi daha mı keyifli. Param cebimde kalsın, önümüzde 3 seçim var, ekonomik durgunluk var. Neme lazım, harcamayalım dedim.

diyosun ki hukumet bızı cok sevıyor oyuzden opuyor :))) cari açığı kapamak istiyosa bu her halta vergı bındırmekle olmaz, üretime destek vericek , özelleştirme yapıcak ama denetımlı yapıcak kontrolunu saglıcak , kara yolu tasımacılıgı yerıne tren yolunu gerekırse denız hava yolunu tesvık edıcek , şehiriçi ulasım da laternatıfler yaratıcak , vergıyı her bolgeden hakkanıyetlı sekılde toplayabılcek , enerjı sektoru ıcın arge yapıcak daha fazla arastırıcak , FAİŞ VERGI koyup hadı sız paranızı harcamayın onları bana verın demıcek , akla bak yaa carı acıgı obnluyomus , ben zaten aldıgım arabanın yurt dısı fıyatının 2 katını dewlete vergı verıyorum sen neden bahsedıyosun ??? 20 bınlık arabaya 40 bın vergı verıyorum neymıs devlet benı dusunuyomus carı acıgı onlucekmıs :())))) Beyın bedava

• quote:

Orijinalden alıntı: sadohan

quote:

quote:

diyosun ki hukumet bızı cok sevıyor oyuzden opuyor :))) cari açığı kapamak istiyosa bu her halta vergı bındırmekle olmaz, üretime destek vericek , özelleştirme yapıcak ama denetımlı yapıcak kontrolunu saglıcak , kara yolu tasımacılıgı yerıne tren yolunu gerekırse denız hava yolunu tesvık edıcek , şehiriçi ulasım da laternatıfler yaratıcak , vergıyı her bolgeden hakkanıyetlı sekılde toplayabılcek , enerjı sektoru ıcın arge yapıcak daha fazla arastırıcak , FAİŞ VERGI koyup hadı sız paranızı harcamayın onları bana verın demıcek , akla bak yaa carı acıgı obnluyomus , ben zaten aldıgım arabanın yurt dısı fıyatının 2 katını dewlete vergı verıyorum sen neden bahsedıyosun ??? 20 bınlık arabaya 40 bın vergı verıyorum neymıs devlet benı dusunuyomus carı acıgı onlucekmıs :())))) Beyın bedava

Yazdıklarımın neresinde "hükümet doğru yapıyor" diye bir şey gördün de dellendin böyle hemen.
    Senin dediklerinin tamamı uzun vade önlemler, akıllı adamın yapacağı ve yapması gereken işler. Beceriksiz hükümet kısa vadeye oynuyor, seçim için yapılacak en kötüyü yapıyor. Ve ülkenin %50'si g.tkılı olduğundan bu dangalaklara oy vermeye devam ediyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadohan

quote:

quote:

Yazdıklarımın neresinde "hükümet doğru yapıyor" diye bir şey gördün de dellendin böyle hemen.
    Senin dediklerinin tamamı uzun vade önlemler, akıllı adamın yapacağı ve yapması gereken işler. Beceriksiz hükümet kısa vadeye oynuyor, seçim için yapılacak en kötüyü yapıyor. Ve ülkenin %50'si g.tkılı olduğundan bu dangalaklara oy vermeye devam ediyor.

Yanlış algılamışsam özür dilerim , ancak araba almak ihtiyactır , cari açığın en onemlı kalemı enerjı sektoru , araba almayıp ew alsam baska yatırım yapsamda ulasım ıcın gereklı ımkanlar yoksa napıcam , a noktasından b noktasına neden tıkıs pıkıs gıdeyımkı , Araba aldımmı 5 6 sene kullanmak ıcın alırım 2 senede bır degıstırım durumum yok ama gonul ısterdıkı degıstırebıleyım ancak malum sıstemde bu zor , ayrıca o yuzde 50 ye hakaret etmek senıde akıllı mantıklı bı adam yapmaz...!

• İngiltere fiyatları belli oldu. C220 dizel AMG paket 7G-Tronic vitesle Türk parasıyla 130 bin ediyor. Bize C180 in en düşük donanımlısı o fiyata gelecek muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 5 Şubat 2014; 11:56:21 >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    KEŞKE AVANGARDE DONANIMINI 130 BİNE ALABİLSEK COK İYİ OLURDU
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.