Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok guzel olmus merakla TR satis fiyatini bekliyorum c180 Amg nin :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel yapmışlar .kendine dönmüş mercedes .tip olarak ta iyi modeller cıkıyor artık.
  • emre356 kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa E Serisinin satış adetlerine bakar mısınız? Ya da S serisinin?
  • Neden?

• Usta S serisi çok güzel arabada çok pahalı :) E serisine gelince bundan önceki E yani makyajsız olan fazla beğenilmedi ve çok çabuk kasa değiştirdi yani büyükçe bir makyaj gördü. insanlar güvenmiyor. Birde 5 serisine oranla fiyat pahalı. Tr de 520d gerçeği diye birşey var Mercedesin 520d rakip olacak bir arabası yok. ( Motor olarak 2000 dizel den dolayı vergi avantajı ötv falan )
    Not: Şahsi görüşüm.
  • Turkiye fiyatlari bellimi bide ne zaman gelir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makyajlı E satışları 5 serisini geçti.
  • Aylık olarak mı? Yoksa totalde mi? Dediğim gibi şahsi görüşüm yanılıyor da olabilirim.
  • totalde almanya, amerika ve japonyaa daha fazla sattı. Aylık satışlar da da önde gidiyor. Geçen yıl muhtemelen 5 serisi tüm dünyada fazla sattı. ANcak E serisi makyajdan sonra öne geçti aylık satışlarda. Bu sene totalde E serisi büyük ihtimal daha fazla satar.
  • pardon usta ben türkiye içinde konuştum , zaten diğer ülkeleri göz önüne alırsak 2000 motorun herhangi bir vergi avantajı yada ötv avantajı olmuyor.
  • Şu ötv ve devleti suçlamaktan vazgeçir işin kaynağını bir anlasa herkes,herşey çok farklı olacak.Araçların pahalılığının asıl nedeni araç firmalarının arz-talep ilişkisinden doğan fahiş fiyat arttırımları.Cla 90.000 civarında giriş sedan olması için üretildi fiyatlar ortada.

Neyse kaptırmıyım yine,bu arada araç siparişi için kaporamı bugün verdim.Kısmetse Türkiye'ye gelen ilk C'lerden birini almış olucam resim ve bilgileri geldiği zaman paylaşmaya çalışırım.

• Bir tane alıp salonun ortasına koyarak izlemek istiyorum.
  • çok güzel yahu aşık oldum resmen
  • Fiyat 125 bin TL olacakmış.
  • Arkadaşlar,

Türkçe ya da İngilizce konfigürator linki var mı Mercedes sitesi üzerinden? Almanca opsiyonları anlamak zor oluyor :)

Teşekkürler.
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    standartpaketmi 125 bin olacakmıs facia yaa en azından avangarde 125 bin olsaydı yine paraya kıyılıp alınırdı ama bu şekilde avangarde 130 bin olursa o para verilmez yani çok fazla söyleniyor inanılmaz fiya güncel c anvangarde alırsan 095lere verirler herhalde
  • mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    Turkiyeye standart paket gelmez. Turkiye paketi hazirlayacaklardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adalet59

Şu ötv ve devleti suçlamaktan vazgeçir işin kaynağını bir anlasa herkes,herşey çok farklı olacak.Araçların pahalılığının asıl nedeni araç firmalarının arz-talep ilişkisinden doğan fahiş fiyat arttırımları.Cla 90.000 civarında giriş sedan olması için üretildi fiyatlar ortada.

Neyse kaptırmıyım yine,bu arada araç siparişi için kaporamı bugün verdim.Kısmetse Türkiye'ye gelen ilk C'lerden birini almış olucam resim ve bilgileri geldiği zaman paylaşmaya çalışırım.

Sana göre %140 ötv normal, fiyat hesaplanırken ötv'nin kdv sinin alınmasıda normal, bütün sorun acenteda , sen nasıl bir dünyada yaşıyorsun? Sana ne içirdiler merak ettim

• w205 ile ilgili verdiği haberlerin hep doğru çıktığını gördüğüm bir sitenin verdiği bilgiye göre, Türkiye'de nisan ayında satışa çıkıyormuş ve fiyatı giriş donanımında 125.000 TL oluyormuş.

demek ki amg donanımın 145.000 civarı bir etiketi olur ve eklenecek birkaç opsiyon ile 150.000 TL'yi bulur diye düşünüyorum.

burada önemli olan Türkiye'de satılacak amg paket ile hangi donanımları verecekleri?

w204 'de Almanya'da satılan amg ile Türkiye'de satılan amg arasında farklar vardı. buradaki amg'ler daha doluydu.

eğer, akıllı ışık sistemi, artico döşeme, panoramik sunroof, ambiyans aydınlatma, touchpad gibi donanımlar amg pakette standart olmazsa bu donanımlar eklendiğinde fiyat uçar gider.

fiyat uçunca da alternatif olarak E180 ve 520i ciddi ciddi düşünülmeye başlanır. kasaları son makyajı görmesine rağmen sonuçta E sınıfı araçlar.

bu arada sizce mercedes, w205'in liste fiyatlarından indirim yapar mı? yoksa vw'in benimsediği şekilde liste fiyatından cüzzi indirimler yaparak satma politikasını mı benimser?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet59

Şu ötv ve devleti suçlamaktan vazgeçir işin kaynağını bir anlasa herkes,herşey çok farklı olacak.Araçların pahalılığının asıl nedeni araç firmalarının arz-talep ilişkisinden doğan fahiş fiyat arttırımları.Cla 90.000 civarında giriş sedan olması için üretildi fiyatlar ortada.

Sana göre %140 ötv normal, fiyat hesaplanırken ötv'nin kdv sinin alınmasıda normal, bütün sorun acenteda , sen nasıl bir dünyada yaşıyorsun? Sana ne içirdiler merak ettim

Yazdığım yazı,son ötv zammından kaynaklı söylenenlerdi.Genel ötv oranı yüksek kimse birşey diyemez ama 1 sene öncesindeki araç fiyatları ile şuan ki araç fiyatları sadece ötv ike bağdaştırıp araç firmalarının hiç bir suçu yokmuş gibi davranmanın yanlışlığından bahsediyordum.

Ayrıca asıl konuya gelirsek kahvehane de karşınızda oturan arkadaşınız değilim.Uslubunuza dikkat edin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.