Şimdi Ara

VW yine Zam yapti ( 1 Eylulden itibaren ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
2.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bayideki araçlar o fiyatlardan vermiyorlar, indirim yapıyorlar. Aslı da yeni gelen araçlarada indirim yapıyorlar. VW eski VW değil, eskiden 250 lira inerim diyorlardı söver gibi, şimdi %3-5 civarı düşüyorlar liste fiyatı üzerinden. Hatta bol osiyonlu araçlarda inidirim oranı daha fazla.

Fiyatlar yinede çok yüksek ama, 2010'dan bu yana fiyatlar her sene inanılmaz artıyor. Son iki senede artış oranı felaket.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekonomik konularda cahilim, bu cahilliğimi maruz görün bir sorum olacak!
    Ederinin %20 ile %30 arası kırpılmış hali deyince, fiyatların düşme gibi bir durumu mu oluyor?

Emlak piyasasında kredi geri ödemelerinde büyük sıkıntılar olduğu ve takibe düşen kredi sayısında yüksek oranda artışlar olduğu haberini okumuştum. Bu durumda şişen emlak balonu patlama noktasına mı geliyor, yoksa fiyatlar da kırılma mı olacak?

Kanaatime göre emlak piyasası üzerine kurulu bir ekonomi içindeyiz, bu yüzden bahsi geçen piyasanın dalgalanması yada daralması doğrudan ülke ekonomisini etkiler diye düşünüyorum.
    Saygılarımla..
  • matgab kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.

Takibe düşen krediler arttı. Millete bundan 1 yil önce emlak fiyatları tepelere gelecek ve buradan alıcı bulamayacak dedigimiz zaman gülüyordu insanlar.

Şimdi morgage talepleri inanılmaz azaldı. Ticari kredilerde sirf borçlarını çevirmek için teminat amaçlı. Emlak alim satım işi öldü. Bankalar yakinda şubeleri bir bir kapatagacini tarafimiza söylediler. Öyle bu iş bankalara el koymakla muhalifleri susturmakla olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz asıl toyotaya bakın tek seferde 4bine yakın zam yapmış dün.
  • Dün öğlen bloomberg ht izlerken türkiyedeki bankalarının kar oranlarının oldukça iyi olduğunu söylüyorlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taklitçi karşıtı -- 1 Eylül 2015; 10:16:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf Jetta Passat çok hojdur amma banane
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    ben bmw ci zannediyordum hocam.passat diyince şaşırdım.
  • fiyat artışları sadece araçlarda değil piyasadaki her malda maalesef arttı ve artıyor. sanırım ciddi bir ekonomik kriz yaşıyoruz da haberimiz yokmuş gibi davranıyoruz dolar ve euro'daki artışların devamı halinde umarım ekonomi iyice çöküş içerisine girmez ama görünen köyde kılavuz istemez. ülkenin bilhassa ekonomik gidişatı iyi değil. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah...
  • Arkadaşlar euro son 1 haftada düşüşe geçti bilginiz olsun.
    Euro yükseldi diye tekrardan zam yapmıyorlar. Sadece sizi daha fazla kazıklamak için zam yapıyorlar. (Kazık seven vw fanlarına lafım yok)
  • sıkıntı yook.
  • 4-5 ay sirada passat dizel otomatik bekleyenlere yazik oldu

• Taklitçi karşıtı kullanıcısına yanıt
    Evet su an öyle. Sinyaller kötü efem. Sıcak para bulunmamaya başladı. işler kötü malesef. Ancak su an çok kötü değil.

• merso c200d style 137k
    passat 135k

akıl fikir mersoya binmek var vosvos almak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Ekonomik konularda cahilim, bu cahilliğimi maruz görün bir sorum olacak!
    Ederinin %20 ile %30 arası kırpılmış hali deyince, fiyatların düşme gibi bir durumu mu oluyor?

Emlak piyasasında kredi geri ödemelerinde büyük sıkıntılar olduğu ve takibe düşen kredi sayısında yüksek oranda artışlar olduğu haberini okumuştum. Bu durumda şişen emlak balonu patlama noktasına mı geliyor, yoksa fiyatlar da kırılma mı olacak?

Kanaatime göre emlak piyasası üzerine kurulu bir ekonomi içindeyiz, bu yüzden bahsi geçen piyasanın dalgalanması yada daralması doğrudan ülke ekonomisini etkiler diye düşünüyorum.
    Saygılarımla..

zaten emlakcılara bakarsanız emlak diye bişi kalmadı , müteitler de karlı değil diye kentsel e girmiyor, piyasa bitti, patlayacak dediğimiz emlak işi patladı, hergün acmayan emlakcılar oldu,

geçmişte alanda zaten ya yabancı yatırımcı yada kendi havuzundan insanlardı, onlar satmak için almıyordu elindeki parayı bağlıyordu, bizim halk onları görüp krediye girip 1 ev kendine 1 ev bankaya aldı, şimdi acil satması gerektiğinde zararla satacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Bayideki araçlar o fiyatlardan vermiyorlar, indirim yapıyorlar. Aslı da yeni gelen araçlarada indirim yapıyorlar. VW eski VW değil, eskiden 250 lira inerim diyorlardı söver gibi, şimdi %3-5 civarı düşüyorlar liste fiyatı üzerinden. Hatta bol osiyonlu araçlarda inidirim oranı daha fazla.

Fiyatlar yinede çok yüksek ama, 2010'dan bu yana fiyatlar her sene inanılmaz artıyor. Son iki senede artış oranı felaket.

Sen öyle diyince bende sandım %10 gibi bi indirim veriyorlar,
    BMW gibi bi marka kuru 2.99dan tutup + %7 indirim + Hediye dağıtıyor.

Adam gelmiş ederi 100 bin tl olan ama 165 bin tl istenilen arabaya %3-5 indirim olduğunu söylüyor
  • Stoksuz firmalar zamı erken yapti stoklu olanlar biraz erteledi. Vw veya diger markalara özel bir durum degil. Eninde sonunda digerleri de yapacak.

Suclu otomobil dagiticilari degil kuru buraya getirenler. Gerci bu ekonomik durumda kur daha yuksek olmalı bence. Ekonomisi en iyi durumdaki çin bile devaluasyon yapti. Bizim ekonomi yerlerdeyken tl nin suni olarak degerli tutulmasi zaten anlamsizdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Sen öyle diyince bende sandım %10 gibi bi indirim veriyorlar,
    BMW gibi bi marka kuru 2.99dan tutup + %7 indirim + Hediye dağıtıyor.

Adam gelmiş ederi 100 bin tl olan ama 165 bin tl istenilen arabaya %3-5 indirim olduğunu söylüyor

Günlük kurla mı ithal ediyorlar da zamlı fiyattan satıyorlar denildiği için ben de insan gibi yazdım yeni girişli olmayan araçları bu fiyatlarsan satmıyorlar indirimli satıyorlar diye.

Ama demekki insan gibi saygılı yazmamak, saygılı olmamak gerekiyormuş.

O indirim yapıyor dediğiniz BMW kurları 15 kuruş birden artırdı. BMW satışı euro olarak yapıyor, diğer markalar TL olarak. Borusan ucuza falan satmıyor, Scirocco'da da kur 2.73 yerseniz, 20 bin euroluk arabayı 25 euro yapıp kur sabitleyerek indirim olmuyor. Bugün liste fiyatı 141-142 olan 3.20ied 8-9 ay evvel 119 liraydı.

Fiyatlar pahalı, bunun savunulacak bir yanı yok, VW'de pahalı, BMW'de pahalı, diğer markalarda pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 2 Eylül 2015; 18:18:36 >
  • Toyota ve Fordda zamlarini yaptilar, bugun bursada renault belediyenin tum alanlarinu kiraladi ve onbiblerce arac var, bu haliyle bile zam yapmaktan kacmayacaktir.

• 3 bucuk ay onde 89 lira olan tiguan bugun 98 lira

• O değilde Euro birara 2.65 i görünce forumdaki birkaç arkadaş Aralık 2014 ve Ocak 2015 te araba alanlar kazığı yedi demişti sene başında. Güya araba fiyatları geri gelecekti. O arkadaşlar kendini iyi tanıyor ancak Türkiye'yi tanımıyorlar maalesef. Neyse daha gençler yaşarken öğrenirler. Hele birini hiç unutmuyorum AB merkez bankası başkanı faiz indirimi kararını müjde diye vermişti. Al sana müjde.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.