Şimdi Ara

VW Tosbağa(1303,1302,1303 Big...) Alacağız, modlayacağız,turlayacağız...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
19.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar daha önceden de yazmıştım şimdi güncelliyorum
    -1972 - 1975 model arası vw tosbağa(1303,1302,1303s,1303big...) arıyorum
    -aracın hiç değilse yürüyen aksamının sorunsuz olması lazım
    -kaporta boya işlemleri daha sonra yapılır

ancak sormak istediğim bir kaç şey daha var

-öncelikle aracın açılan yan camlarına otomatik açılıp kapanma özelliği kazandırabilir miyiz? eğer yapabilirsek masrafı ne kadar olur?

-arkadaki kelebek camlarında açılıp kapanmasını sağlamak mümkün mü? tabi maliyeti de...

-aracın ön konsolunda kadrandan başka bi gösterge yok sanırım konsola hız göstergesinden başka devir saati yakıt göstergesi km saati vb... gibi göstergeleri eklemek ya da komple güncel bir kokpit yaptırmak kaça mal olur ve mümkün müdür bunlar?(hiç değilse diğer göstergeleri eklemek)

-bir de ben aracın direksiyonu ve vites topuzuna takmış durumdayım. konsolu yaptırmasak bile bu aracın orijinal konsolu üzerinde fazla sırıtmayacak bir direksiyon simidi ve vites topuzu bulup takmamız mümkün sanırım... sizin önerileriniz var mı yoksa renault clio yada fort connect glx lerin direksiyon simitleri nasıl olur?

-aracın koltuklarını ve iç döşemesini(kapı içleri tavan vs...) komple krem rengi deri döşeme yaptırmak istiyoruz. suni deri veya hakiki deri olup olmaması önemli değil önemli olan dayanıklı ve güzel bir deri olması. kalite yani... bu bize kaça patlar aşağı yukarı...

-çamurlukların şişirilme işlemleri ve krom yan basamak taktırmak mümkünmüdür?(bunu cidden merak ediyorum ama şimdilik yaptırmasak da olur...)

-bir de aracın süspansiyon sistemiyle ilgili bir sorum olacak. bu aracın süspansiyon sistemini amortisörleri değiştirerek daha konforlu bi hale getirebilir miyiz? hani yoldaki sarsıntıları emerek bize daha sarsıntısız bir yolculuk yaşatmasını sağlamak mümkün mü? bunu yaparken yol tutuş özelliğini de düşürmeden yapabilecek bi sistem var mı?

-şu 35 yaş üstü araçların trafikten kaldırılması olayını açıklayacak biri var mı acaba?

not:saydığım özelliklerin bir çok araca uygulanması mümkün ama söz konusu vw tosbağalar olunca bende çok yabancıyım bu arabalara o yüzden sizlere danışma gereği görüyorum.
    şimdiden ilginize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 6 Ocak 2008; 13:47:36 >

• Orta seviye güzel bir restorasyon ile arabada dahil 20 milyara patlıyor, çünkü arkadaşım yaptı kendine bi tane.
  • VW zengin işi gerçekten. O paraya Renault 12 limuzin bile yapılır. Bende de yaklaşık o kadar para var. Yoksa o 19 yaşındaki ben miyim?

Neyse kaynatmadan devam edeyim. Bence sabredip 1000 lira daha biriktirmeyi başarırsa işini görebilecek bir araba edinebilir. 2000lira verince Oltcit de alınabilir ama o arabaya her kişi binmek istemez.(Ben binerim ama)
  • ilk önce arabasını bulsun ,temiz olsun.

özellikle motorunu ilk etapta kontrol ettirin gerekiyorsa rektifiye yaptırın.daha sonra ehliyetini alsın ,biraz o şekilde kullansın derim.kardeşiniz

emeklemeden yürümek istiyor

birde eğer o araçların hastası ise bu dediğiniz işlemleri yaptırsın.vw.ler performanslı araçlar değildir,keyif arabasıdır.sol dirseğini yaslayacak cam açıkken

kapıya, kelebeğide açacak yazın sıcak havalarda,püfür püfür doğal klima.(tabi bu dediğim kol yaslama tavsiye edilmez)

belli bir zamandan sonra kaplumbağa tarzı araçlar tatmin etmeyebilir her insanı.

bence biraz o şekilde binip boşuna masraf etmesin,eğer içine sinerse o zamanda affetmesin harcasın parasını.

• hocam 2000 ytl ye mitsubishi colt falan da alabilirsiniz.bence eski kasa japonlarada bi göz atın seçenekleri çoğaltın
    http://www.sahibinden.com/mitsubishi_coltWQQaXQQ4761147WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

ilk önce arabasını bulsun ,temiz olsun.

özellikle motorunu ilk etapta kontrol ettirin gerekiyorsa rektifiye yaptırın.daha sonra ehliyetini alsın ,biraz o şekilde kullansın derim.kardeşiniz

emeklemeden yürümek istiyor

birde eğer o araçların hastası ise bu dediğiniz işlemleri yaptırsın.vw.ler performanslı araçlar değildir,keyif arabasıdır.sol dirseğini yaslayacak cam açıkken

kapıya, kelebeğide açacak yazın sıcak havalarda,püfür püfür doğal klima.(tabi bu dediğim kol yaslama tavsiye edilmez)

belli bir zamandan sonra kaplumbağa tarzı araçlar tatmin etmeyebilir her insanı.

bence biraz o şekilde binip boşuna masraf etmesin,eğer içine sinerse o zamanda affetmesin harcasın parasını.

arkadaşım aslında yaza akdar vaktimiz var ama bu tosbağalar biraz eski araçlar oldukları için temizini bulmak falan zor oluyor. onunla uğraşılacak
    dediğim gibi ilk etapta aracın temiz olması lazım. motorunun falan bakımlı iyi bi vosvos olması lazım
    emeklemeden yürüme konumuna gelince; kardeşim benim arabamı veya babamın arabasını istemiyor kullanmak için bile olsa istemiyor. sonuçta yeni ehliyet almış birine verilebilinecek araçlar değil hiçbiri. kendi biriktirdiği parasıyla almak istiyor.
    performans için istese sanırım type-r falan isterdi...
    zaten araç şehir içi kullanılacak büyük çoğunlukla

ama dediğim gibi bizimkisi araçlara biraz meraklı ki tosbağaya ayrı bi sempatisi var
    onunla uğraşmak boyatmak tavanını komple kestirip cabrio yapmak falan istiyo...
    anladınız siz beni

• aslında 75 model 1600cc bi vosvos alınıp güzelcene toplatılsa iyi olur.1000-1500 liraya alınır 2,000 lirada boya-döşeme-yedekparça gideri olur.ama araba süper olur sıfır gibi bi klasik.

yada 91 sulu bis alınabilir.oda 2,000 civarı 1000 lirada masraf yapılsa işini görür.
  • ya aslını isterseniz genç çocuk hoşuna gidiyor ama arabalar gerçekten hoşa gidecek türden
  • ben bi iki tane buldum ama ist de pek yok
    biri bu
    ankaradan

http://www.araba.com/882382.html

istanbuldan

http://www.araba.com/813008.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 22 Kasım 2007; 15:06:41 >

• 68 ve 74 model olmak üzere farklı zamanlarda 2 tane vardı bizde. almak istediğiniz araç gerçekten bir hobi aracıdır. her yerde ustası yoktur bunu unutmayın. yedek parça konusunda uzun zamandır haberim yok ama biz 74 model olanın motorunu yenilerken brezilya yapısı parçalar bulmuştuk. (orada hala üretiliyor)
    günümüz şartlarına göre aşırı benzin tüketimi olacak. bunu karşılayabilmek önemli olsa gerek. bu araçlara lpg de uygulanamıyor. ön camı bombeli olanların içi biraz daha geniştir. bunlarda bir plastik bir ön panel bulunmakta. kaloriferinde fan, arka camında rezistansı vardır :) motoru hava soğutmalı ve boxterdır. 1300 cc ise 40 küsur bg dir. arkadan itişlidir frenleri kampanadır. 4 ileri viteslidir. sanılanın aksine kullanmak o kadar kolay değildir. bir de şu var ki alacağınız aracın üstünü açtırmayın. üstü açılan bütün beatle ların stabilitesi bozuldu. bunu bizzat gözledim. sahipleri de hak vermişlerdi. hatta çoğu pişman oldu. aracın tavanı çok önemli. karoser bütünlüğünü sağlayan bir parça.
    daha geniş bilgi almak isterseniz fan klüplere başvurabilirsiniz. üyeleri net bilgiler verecektir. hatta bu klüplerden araçlarını satan üyeler mutlaka olur.

• bizde şu ana kadar 4 tane oldu 60-64-74-75 olmak üzere.. biraz sağlam diri bitane bulursanız güzel güzel biner hiç sorun olmaz. kaporta sağlamsa bi boya atarsınız olur biter biz ailecek gayet güzel biniyduk 5-6 sene önce. tavsiyem 73-74 alman yapımı bombeli camlı modellerdir eskilerine nazaran baya konforlu ve sağlamdırlar
  • Bunu yerine Ford Taunus bakın derim. Daha yerinde bir seçim olur...
  • Aslında acemi biri için en ideal araç Renault 12' dir. Debriyajı sayesinde rampalarda ustaca kalkma alıştırması yapılır, sarsmadan en verimli kalkışlar üzerinde çalışılabilir. Kolay kolay zarar görmez, her tür yola gelir. LPG olursa ekonomisi iyidir. Bir ara düşündüm ama benim zevkim Citroen' e yöneldiği için vazgeçtim.
  • 1. sini bende görmüştüm nette.çok güzel yapmış ama fiyatıda güzel.jantları çok güzel 17" heralde.
    mam w1 marka bende onu kullanıyorum her araca yakışıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: malimusavir

ben bi iki tane buldum ama ist de pek yok
    biri bu
    ankaradan

http://www.araba.com/882382.html

istanbuldan

http://www.araba.com/813008.html

• quote:

Orjinalden alıntı: BX4TC

Aslında acemi biri için en ideal araç Renault 12' dir. Debriyajı sayesinde rampalarda ustaca kalkma alıştırması yapılır, sarsmadan en verimli kalkışlar üzerinde çalışılabilir. Kolay kolay zarar görmez, her tür yola gelir. LPG olursa ekonomisi iyidir. Bir ara düşündüm ama benim zevkim Citroen' e yöneldiği için vazgeçtim.

valla kardeşim şirket arabalı üzerinde 4-5 yıllık bi deneyime sahip. sadece ehliyetini yeni alıyor
    malum ülkemiz koşullarında yakalanmadığınız müddetçe ehliyetsiz araç kullanmak standart rastlanan bi olay
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

aslında 75 model 1600cc bi vosvos alınıp güzelcene toplatılsa iyi olur.1000-1500 liraya alınır 2,000 lirada boya-döşeme-yedekparça gideri olur.ama araba süper olur sıfır gibi bi klasik.

yada 91 sulu bis alınabilir.oda 2,000 civarı 1000 lirada masraf yapılsa işini görür.

1000-1500 ytl'ye vos almak nerdeyse imkansız.. diyelim ki bu rakama bulup aldınız,
    2000 ytl'ye o vosu toplamak hepten imkansız.. Neden derseniz;
    vos parçaları eskiden olduğu gibi ucuz değil şimdilerde..
    kapı döşemelerinin, sadece sekmanlarının tanesi 1 ytl. 70 tane gerekli..
    bu sadece kapı döşemesini yerine takmak için gerekli olan küçük metal tırnaklar..
    gerisini siz hesaplayın..

• hort
  • naptın araba işini
  • Valla konuyu hortlatan arkadaşa çok teşekkürler
    henüz arabayı arıyoruz daha açıkçası 70-80 model arası bi araca yatırım yapmak bana pek cazip gelmiyor ama kardeşimi ilk defa bu kadar istekli gördüm
    sırf bu arabayı alacak parayı biriktirmek için kız arkadaşıyla bile daha az gezmeye başladı
    arkadaşlar açıkçası 5-10 lira arasına bi vos toplayabilirsek çok güzel olur sanırım
    internet üzerinde forumlarda biraz araştırdım gerçekten güzel işler ortaya koyanlar var
    ama hepsinin ortak önerisi seceresi belli voslardan bulup alın diyorlar
    onlarda biraz tuzlu oluyor haliyle
    bizim bilader de bi kaç şey düşünmüş onları teker teker yazayım

-böyle bir jant
    -fıstık yeşili ya da simsiyah komple boya
    -bej iç döşeme falan

• ya arkadaşlar bu 2008den sonra 30 yaş üstü araçların trafiğe çıkışlarıyla ilgili bazı yasaklamalar gelmiş

bu yasaklar vosları etkiliyor mu?
    bilgisi olan yazabilir mi acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.