Şimdi Ara

VW POLO Periyodik Bakım 800TL!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
40.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla markaya gore kesinlikle degisiyor.

Mitsuda 20bin bakimi 300-400 tl, fren hidroliginin degistigi 40bin bakimi ise 450-500 tl arasi.

Bujiler 100binde degistigi icin bakim fiyatlari bu sekilde 300-500 arasi.

10 litre Cvt sivisinin degistigi 80bin buyuk bakimi bile anca 1000-1200 tl tutuyor.

Cok musterisi olan markanin surumden kazanacagi icin ucuz tutmasi, az musterisi olan markanin pahali tutmasi gerekirken bizde tam tersi malesef

Hayirli gunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce arkadaşım Mercedes B180d aracının bakım zamanı geldiği için mengerleri arıyor ve randevu almaya çalışırken 15.000 km bakımının 2.200 lira oldugunu öğreniyor. Araçlardan anlamadığı için beni aradı nasıl yapalım dışarda ne olur? Neler değişecek? gibi sorular yöneltti bende GARANTİ için serviste yapılması gerektiğini anlattım. Konustuğu bayii aradım fiyatın son oldugunu kurtarmıyor maliyeti bu gibi laflar duyduktan sonra ,neler değişip neler olup biticek ne kadar a mal olur bildiğim için ilk baş KOLUMAN, HAS OTOMOTİV ve MENGERLERİ tek tek arıyarak hepsine ben şu şu bayilerden fiyat aldım en uygun olanına yaptırmak istiyorum sizdende iskontolu bir fiyat taleb ediyorum diyerek 3-4 mercedes bayiinden fiyat aldım. Bunun yanında ikame araç ,araç yıkama , motor temizliği gibi detayları da sordum. Sonuç olarak 1800 lira+ ikame+ araç ve motor temizliği gibi bir fiyata mengerlerle anlaştım. Vaktiniz var ise bayilerle görüşün durumu anlatın nazikçe ve konuyu bildiğinizi onlara farketirerek güzel indirimler alabilirsiniz.

• Opelde 800 demisti 200 e halletti ali usta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende golf ün 10 bin bakımını yazayım.1.4 tsi 125 hp dsg golf ilk bakımı 758 tl 8 tlyi de almışlar bizim biraderden.

• Vay anam vay

Elimde saatli bı bomba var.ben bu bombayı sana 20 bin TL fark ile vereceğim.

Eeee

Bu bomba patlarsa ölme diye bana düzenli 10 bin km de başka markaların yetkili servislerinin verdiği ücretten daha fazla ver...(15 bin km de bakıma giren sürüyle marka varken)

Eeeeeeee

Sana 10 bin TL sanzuman arıza ücreti kesmeyeyimde...iyi niyet göstereyim.2 3 bin gomcureyim..

Vay anam vay

Vallahi bravo

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Bende de 2017 kaşkayi var 10.000 bakımı tam 1.000 lira

Yanlış değil tam 1.000 lira

Sizin ki yine insafliymış

2014 TUPLU CIVIC VAR 30K BAKIMINA 1100 TL ISTEDILER GITMEDIM SUAN 34bınde aracım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Bende de 2017 kaşkayi var 10.000 bakımı tam 1.000 lira

Yanlış değil tam 1.000 lira

Sizin ki yine insafliymış

2014 TUPLU CIVIC VAR 30K BAKIMINA 1100 TL ISTEDILER GITMEDIM SUAN 34bınde aracım :D

Valla ben senin yerinde olsam afedersin şey etseler gitmem. 20 yillik honda motoru ya 1100 lira nedir?

Benim ilk bakım o yüzden mecbur gidicez garanti 1sene daha sürsün diye.

Mivec teknolojili yani sizin vtecin kopyasi ASX im vardi 25.000 km bakim yapmadan kullanmistim yani rutinden 10.000 km fazla biseye olmamisti

• Burdan anladıgımız uzere herkes gecırıyor :D

• Ben mart ayının 15'inde aracımı ilk bakıma götürdüm 704 tl tuttu. Aracım Civic HB 1.5 Turbo

Peugeot' ta bu fiyatlar biraz daha düşük , japon ve alman araçlarının bakım fiyatları biraz pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 3 Nisan 2018; 0:47:51 >
  • Geçen yaz 10 bin olmadı lakin 1 yılı doldurduğu için aurismi götürdüğüm bayiden 350 tl gibi bir ücret ile çıkmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 3 Nisan 2018; 1:4:5 >
  • dolar 4 euro 5 lira! parçalar da sürekli dışarıdan geliyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: forduna61

bence 2500 olmalı 800 ne ki veve almış adam için daha premium hissettirir

Aynen katılıyorum BMW Mercedes kadar bakım parası çıkarırlarsa premium hissi tavana çıkar

• 2016 fluence 40 bin bakımı 900 fiyat verdiler çok geldi 20 ve 60 bin bakımları 700 liraymış mazot filtresi değişmediği için. Garanti için gideceğim.

• Bizde geçen aralıkta yaptırdık, o civarda tuttu. Faturaya baktım motor yağı için kdv dahil toplam 250 tl fiyat çekilmiş. Dışardan alıp götürsem 130-150 civarı bulsam bile 100 tl ucuza olacak. Kabul ederlerse bidahakine öyle yapmayı planlıyorum. Bide cam suyuna falan da 15 tl falan fiyat yazıyorlar. 900 tl nin yanında 15 ne ki ama adam 3 katı kâr ediyor belki

• polo'nun ilk bakımında doğuş oto kapı fitillerine hiper optik toküler yoldurucu sıkıyor ve o tok sesi bir sonraki bakıma kadar duymaya devam ediyorsunuz.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    colt aracım var bugün bakıma sokuyorum

110 lira 4 lira petronas synthium cooltech yağ
    99 lira bosch filtre seti (yağ hava polen karbonlu)
    40 lira 2 tane dot 4 fren hidroliği
    60 lira 2 adet debriyaj hidroliği
    80 lira filan bosch iridyum buji set
    işçilik 50 lira

bunu mitsubishi servisinde yaptırmaya kalksam rahat 800 lira eder. ağır bakım. 90 bin bakım
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    quote:

Yaani, sen arabayı alırken aslında şanzımanın parasını peşin vermiş oluyorsun Muadillerinde 7-8 bin olan otomatik vites farkı, passatta niye 20 bin sanıyorsunuz DSG lerin parası peşin. Helal olsun.

Bu olay güzelmiş, VW den ziyade Doğuşun güzel bir cambazlama çalışması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gecelerin Yargici Kursat

colt aracım var bugün bakıma sokuyorum

110 lira 4 lira petronas synthium cooltech yağ
    99 lira bosch filtre seti (yağ hava polen karbonlu)
    40 lira 2 tane dot 4 fren hidroliği
    60 lira 2 adet debriyaj hidroliği
    80 lira filan bosch iridyum buji set
    işçilik 50 lira

bunu mitsubishi servisinde yaptırmaya kalksam rahat 800 lira eder. ağır bakım. 90 bin bakım

Evet yetkili mitsubishide 800 eder ama anladigim kadari ile bu islemi vw de yaptirmaya kalksan en az 2000 edecek.

Hayirli gunler

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Sarf malzemelerini orjinal satan bir çok yer internet ve piyasada mevcut, şahsen ben Renault aracımın bütün parçalarını internetten alıp yaptırıyorum, sıkıntıda yaşamadım yıllardır. Bildiğim kadarıyla VW özelinde de parçaları yetkili servisten satılıyor sanırım, parçaları yetkili servisten tedarik edip dışarıda işçiliğini yaptırabilir.
  • VW grubunda Polo veya Passat farketmiyor. Yapılan bakım işlemi iki araç için de aynı. Bu yüzden model fiyat bazında bakım masrafının değişeceğini düşünen çok yanlış düşünür.

Bizim patronda 2016 Highline DSG Passat 1.6TDI var. 20bin bakımı 930TL tuttu. Her 20bin km'de bir yakıt filtresi olduğundan bir bakım ucuz bir bakım biraz daha pahalı oluyor. 10bin bakımı 700 küsür tutmuştu.

Bayiler araç satışından ziyade servis bölümünden para kazanıyor. İşçilik ücretleri özellikle saat bazında hesaplandığından bir hayli yüksek. Bu yüzden daha uzun garanti süreleri sunuyorlar ve sizi garanti süresi boyunca öpüyorlar. Hele ki DSG gibi bir risk varken doğal olarak 300'e 500'e bakmıyor kimse ve yetkili servise gidiyor.

Siz bir de Renault'un 60bin km bakımına bakın isterseniz. dCi motorların 60bin km'de bir trigeri değişiyor ve 2000+ ücret talep ediliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.