Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.525
Cevap
131
Favori
4.432.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1460
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 859
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 131
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • YasinDE (5172 mesaj) Taner Göde (3667 mesaj) srcn09 (3418 mesaj) drozia (1793 mesaj) errddm (1668 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1347 mesaj) Mobil (536 mesaj) Tablet (11 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (28 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Passat >> VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
Giriş
    1016 Mesaj

Arkadaşlar hepsi 2017 tdi comfortline n11de. Hangi aracın motoru iyidir hepsinin grafiği farklı. Hangisi normal?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2619 Mesaj

Merhaba. Bu araçların tamamının motor performansları çok iyi. Herhangi birinde sorun yok.
    Grafik değerlerinin farklı olmasının sebebi test hızlarının farklı olmasıdır. Test dışında gerçek kullanımda da bu olay bu şekildedir. Örneğin aynı hızda giden 2 araçtan biri sakin kullanım sonucunda bu hıza ulaşmıştır. Diğeri dip gaz yaparak aynı hıza ulaşmıştır. Dip gaz yapanın turbo basınç değerleri daha yüksek olur ve tekere aktarılan tork değeri de daha fazla olur. Örneğin 5. viteste 110 km. hız yapan araçla 7. viteste 110 km. hız yapan aracın grafikte olduğu gibi tüm değerleri farklı olur.
    Kısacası bu motorda bir sorun olup olmadığını anlamak için bir ölçüt değildir. İyi günler dilerim...

|
    |
    okirgil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2946 Mesaj

Tam anlamamakla beraber tsi motorlarin motor testleri pek birsey ifade etmiyor anlamina mi geliyor

|
    |
    autotech1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben 2018 mayista 1400 liraya orijinal yetkili serviste taktirdim birkac ayri servisten mutlaka fiyat alin fiyat fark ediyor

|
    |
    Merhaba Arkadaşlar elegance eksi adiyla highline donanim seviyesinde makyajli kasa passat düşünüyorum rline donanim paketini 20.000tl ye almaya deger mi? On tampon ızgara ve arka tampon ve jantlarda fark var emin olamadim. Eskiden koltuk ve direksiyon farkida oluyordu fakat suanda yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2619 Mesaj

Sanırım yanlış alıntı yapmışsınız. Ya da çok eski bir mesajımdan mı? 1400 e ne aldığınızı ve neden bahsettiğinizi anlamadım.
    Diğer konuya gelirsek yukarıdaki arkadaş grafikteki bu değerlerin farklı olması ile motor sağlığı arasındaki ilişkiden bahsederek hangisi normaldir diye sormuş. Ben de bu değerler ile motor sağlığının ölçülemeyeceğini anlatmak istedim. Zaten yukarıdaki testlerin hepsinde dikkat ederseniz motor sağlığı %100 çıkmış. Grafikteki değerlerin farklı olmasıyla bunun bir alakası olmadığının kanıtıdır. Yukarıda sebebini de detaylı olarak yazdım.
    İyi günler...

|
    |
    1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2946 Mesaj

Sanirim alinti yanlis oldu hiz sabitleyici taktirma konusunda yazmıştım 1400 lirayi

|
    |

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Sıfır passat alma arefesindeyim.. yılda max.15.000km yol yapıyorum... 1.5 tsi150ps mi yoksa 1.6 tdi 120ps mi alsam bir türlü karar veremedim..
    Yardımcı olursanız ve 1.5 TSI hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim..
    Ani bir karar değişikliği ile passat yerine seat ateca tdi dsg araba aldım .. farklı bir segment lakin çok memnunum.. 185 e boş pasat alacakken 195 e exclence paket donanımlı bir araba almış oldum.. ne yalan söyleyim İmpression pasatın içine girince hayal kırıklığına uğradım ...

|
    |

Hayırlı olsun,fiyatı ne oldu yazabilir misiniz?
    |
    |
    blackcold1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2.el passat için yardımınıza ihtiyacım var. 2015 model 2016 doğuş çıkışlı tdi dsg 90bin km de hatasız boyasız. Highline paket. Higline a ek olarak tam deri döşeme, 360 kamera, head up display, hayalet ekran var. Tüm ekranlarda navigasyon açık.
    Bu aracın piyasası nedir? Biliyorum fiyatlar uçtu ama yorumlarınızı alabilir miyim?
    |
    |
    Arkadaşlar iyi akşamlar ötv muafiyetli araç alacağım, dizel otomatik orta paket passat almayı düşünüyorum son zamanlarda sıfır araç alanlar hangi bayiden ne kadara aldınız önerebileceğiniz bayi varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1958 Mesaj
    Fotoğraftaki teyp markasını bilen var mı?

Orijinalden alıntı: blackcold1907

Selamlar arkadaşlar bende 2018 Comfortline Golf ümü satıp aralık ayında gelecek olan Passat Business aracıma kapora yatırdım.Umarım Golf'den sonra Passat'tanda memnun kalırım.
    Ben de 1.4 manuel comfort golfü satıp comfort tdi dsg passat aldım 1 sene önce. Harika. Golf de güzeldi ama passat daha güzel:

Çok geniş
    Daha konforlu
    Yol tutuşu çok daha iyi
    Bagajı muhteşem
    İki comfort arası donanım farkı çok iyi. İki eksik hariç; ambiyans aydınlatması ve alakantra koltuklar.

|
    |

Orijinalden alıntı: kaydırak

Merhaba Arkadaşlar elegance eksi adiyla highline donanim seviyesinde makyajli kasa passat düşünüyorum rline donanim paketini 20.000tl ye almaya deger mi? On tampon ızgara ve arka tampon ve jantlarda fark var emin olamadim. Eskiden koltuk ve direksiyon farkida oluyordu fakat suanda yok
    Rline para tuzağı. Benim fikrim değil, bir ingiliz dergisi diyordu bunu. Bence de...

|
    |

passat b8 kasa aracım var. geçende arkadaşla yağmurlu havada arabada otururken, ön yolcu tarafında tavan kumaşında ıslaklık ve damlama farkettik (karanlıkta da anlamadık başta). Doğuşa tespit için bıraktım, ön camın yan sanayi olduğunu, değişmesi gerektiğini ve maliyetin işçilik dahil 2800ü bulacağını söylediler. Araçta kaza vardı, camın değiştiğini biliyorum

Su alıyor diye cam değişir mi bilemedim. Yok mu bunun kolay bir yolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 2 Ocak 2020; 11:34:49 >

Orijinalden alıntı: moustapha129

passat b8 kasa aracım var. geçende arkadaşla yağmurlu havada arabada otururken, ön yolcu tarafında tavan kumaşında ıslaklık ve damlama farkettik (karanlıkta da anlamadık başta). Doğuşa tespit için bıraktım, ön camın yan sanayi olduğunu, değişmesi gerektiğini ve maliyetin işçilik dahil 2800ü bulacağını söylediler. Araçta kaza vardı, camın değiştiğini biliyorum

Su alıyor diye cam değişir mi bilemedim. Yok mu bunun kolay bir yolu
    kötü olmuş. zamanında malesef darbeli bir aracı aldım ustaya göstermeden. aynı şekilde su kaçırıyordu ön cam. direk serviste yaptırın. en azından sızdırma devam ederse muhatap olur karşınızda.

Teşekkürler

|
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Slmlar,10 gün önce 2018 passat 1.4 Tsı aldım.Bu araçlarda emniyet kemeri takılı olmadan hareket edilebiliyor mu? Önceki kasalarda (kayınpederimde 2012 passat vardı) öyle bir özellik olduğunu biliyorum,kemer takmadan hareket etmiyordu.Bugün park etmek için kemer takmadan deneyeyim dedim ilerleyince şaşırdım açıkçası.

Orijinalden alıntı: corkan

Slmlar,10 gün önce 2018 passat 1.4 Tsı aldım.Bu araçlarda emniyet kemeri takılı olmadan hareket edilebiliyor mu? Önceki kasalarda (kayınpederimde 2012 passat vardı) öyle bir özellik olduğunu biliyorum,kemer takmadan hareket etmiyordu.Bugün park etmek için kemer takmadan deneyeyim dedim ilerleyince şaşırdım açıkçası.
    Evet takmadan hareket edebiliyorsunuz.

Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Web Tasarım
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.