Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
43.525
Cevap
131
Favori
4.432.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1460
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 859
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 131
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • YasinDE (5172 mesaj) Taner Göde (3667 mesaj) srcn09 (3418 mesaj) drozia (1793 mesaj) errddm (1668 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1347 mesaj) Mobil (536 mesaj) Tablet (11 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (28 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Passat >> VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
Giriş
    2619 Mesaj

Yazdığınız durum normal değil. Böyle olduğundan emin misiniz? R sadece sağ aynayı hareket ettirir. L de sadece sol aynayı hareket ettirir. Böyle değilse bir sorun vardır.
    Diğer sorunun cevabı da ayna ısıtması. Yağmurlu, karlı vb. havalarda bu konuma alın. Ayna buğu yapmaz. Yalnız kullanmadığınızda düğmeyi bu konumda bırakmayın. Boşuna aynayı ısıtır durur. İyi günler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    b_sevki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2830 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: autotech1

Yazdığınız durum normal değil. Böyle olduğundan emin misiniz? R sadece sağ aynayı hareket ettirir. L de sadece sol aynayı hareket ettirir. Böyle değilse bir sorun vardır.
    Diğer sorunun cevabı da ayna ısıtması. Yağmurlu, karlı vb. havalarda bu konuma alın. Ayna buğu yapmaz. Yalnız kullanmadığınızda düğmeyi bu konumda bırakmayın. Boşuna aynayı ısıtır durur. İyi günler...
    Passat forumda buldum yanıtı,menüden aynalar kısmının altında seçiliyormuş senkron harrket diye ben iptal ettim ama passat forumda kullananlardan memnun olanlar var

|
    |
    Arkadaşlar merhaba.Geçtiğimiz ay 2015 model 1.6tdi dsg passat alarak aranıza katıldım.Araçtan çok memnunum ancak aldığımdan beri sebebini bulamadığım ve ustaların duyamadığı bir sesten muzdaribim.Araç 2500 deviri geçtiğinde veya uzun yokuşlarda yüke bindiği zamanlarda motorun sağ tarafından eksoz sesi benzeri veya bir plastik parçanın titreşimi gibi bir ses çıkarıyor.Yetkili servise ve özel servise götürdüğümde herhangi bir sorun bulamadılar ancak yolculuklarda çok rahatsız edici oluyor.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

benzin hortumu izolasyonu yapılacak, servis yapmayabilir özel bir ustaya gidin
    |
    |
    Bestcooll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şehir içi 8-10 arası klima durumuna göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    letourdefrance kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1259 Mesaj
    Sıfır passat alma arefesindeyim.. yılda max.15.000km yol yapıyorum... 1.5 tsi150ps mi yoksa 1.6 tdi 120ps mi alsam bir türlü karar veremedim..
    Yardımcı olursanız ve 1.5 TSI hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim..

hocam 1.4 tsi kullanıyorum, memnunum

benzinlinin avantajı daha sessiz olması, şahsen daha az ses tercih ediyorum
    |
    |
    ChonDanger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yeni passat 1.5 tsi passat aldım. 2 silindir durumunda çalışırken motorda titreme yapıyor.
    2 silindir devre dışı kalınca sıkıntı kalmıyor.
    Kullanan arkadaşlarda aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?
    quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Sıfır passat alma arefesindeyim.. yılda max.15.000km yol yapıyorum... 1.5 tsi150ps mi yoksa 1.6 tdi 120ps mi alsam bir türlü karar veremedim..
    Yardımcı olursanız ve 1.5 TSI hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim..
    Ben 5yıl benzinli kullanıp dizele geçmiş biri olarak kesinlikle dizel diyorum,rahat rahat araba sürmenin gaza basmanın keyfine vardım

|
    |

1.5 tsi ile ilgili motor blogu catlatma vb sorunlar var mı acaba? Servise mutlaka danışın 3 silindir motorlarda titreme duymustum ama 4 silindirden karşılıkli 2 tane kapamasin durumunda titreşim normal degil görünüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    letourdefrance kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    518 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaydırak

1.5 tsi ile ilgili motor blogu catlatma vb sorunlar var mı acaba? Servise mutlaka danışın 3 silindir motorlarda titreme duymustum ama 4 silindirden karşılıkli 2 tane kapamasin durumunda titreşim normal degil görünüyor
    karşılıklı 2 silindir boxer motorlarda olur. Maalesef bu motorlarda 1200-1300 devir civarı iki silindir kipinde titreme oluyor, beklenen normal bir durum bu.
    |
    |
    Merhaba
    Yeni Passat bussiness için servis sonradan geri görüş kamerası şuan için eklenemediği bilgisini verdi.Bu konuda bilgisi olan var mı? Servis dışında
    orijinal olarak geri görüş ekleme mümkün mü?
    Ayrıca bu donanımda geri vitese takınca sağ aynanın aşağı inmesi özelliği bulunmuyor.Bu özellik bu modellerde
    sonradan aktif edilebilir mi?
    |
    |

3 yıldır 1.33 benzinli corollam vardı, 3 yılda 58000km yol yaptım. Geçen ay 1.6 tdi business passat aldım, 4000km oldu. yakıt masrafım %40 azaldı.

|
    |
    ChonDanger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Execuvite

Arkadaşlar arabayı ilk aldığım günlerde ışıklara geldiğimde vitesi boşa alırdım ayağımı debriyajdan ve frenden çekerdim stop ederdi böylelikle ışığın yanmasını beklerdim , ışık yandıktan sonra debriyaja basar çalışır yoluma devam ederdim , şimdi ışığa geliyorum debriyaj ve frene basıyorum Ayağımı debriyajdan çekince stop ediyor Peşine frene basınca start stop devreye giriyor yani debriyaja basınca girmiyor frene basinca çalışıyor benim bildiğim otomatikler de böyle bu nasıl düzelir yok mu yardım edicek biri .

Araç b7 kasa manuel tsi

Yakınlarda yetkili serviste bakım yaptırdınız mı? Araç yazılımını güncellemiş olabilirler.
    Araç durur vaziyette, manuel vites boştayken ve debriyaja basılmamış durumdayken, frene bassanız da basmasanız da araç stop eder. Auto hold açık olacak. Kapatırsanız yine değişecektir. İyi günler...

|
    |
    Execuvite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1326 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Execuvite

quote:

Yakınlarda yetkili serviste bakım yaptırdınız mı? Araç yazılımını güncellemiş olabilirler.
    Araç durur vaziyette, manuel vites boştayken ve debriyaja basılmamış durumdayken, frene bassanız da basmasanız da araç stop eder. Auto hold açık olacak. Kapatırsanız yine değişecektir. İyi günler...
    Araç tekrar çalışırken hocam debriyaja değilde frene bastığımda motor calisiyor sorun burada tabii normalde debriyaj sonrası çalışması lazım

Biri böyle bir şey yazmış ama anlamadım

• Yarbay
    2619 Mesaj

Bu arada benim araç B8. Biraz araştırdım B7 lerde durumun böyle olduğuna dair yazılar var. Yalnız eskiden böyle değildi demişsiniz.
    Araçta auto hold çalışır vaziyette yani aktif değil mi? Bununla ilgili bir sıkıntı da aracın çalışmasına neden olabilir.
    Örneğin bizim araçlarda (B8) durur vaziyette ve auto hold aktifken (vites boşta) fren pedalından ayağınızı istediğiniz kadar çekip tekrar basın araç çalışmıyor. Ben bunu defalarca denedim. Sadece debriyaja basarsanız çalışıyor. Auto hold motorlarında bir sıkıntı olabilir. Aracı tutamıyor ve araç harekete geçer gibi olduğundan çalışıyor olabilir.
    Size anladığım kadarıyla bunları yazdım. Yoksa mekaniker değilim. En iyisi bir servise gösterin. İyi günler dilerim...

|
    |
    1326 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Execuvite

quote:

Bu arada benim araç B8. Biraz araştırdım B7 lerde durumun böyle olduğuna dair yazılar var. Yalnız eskiden böyle değildi demişsiniz.
    Araçta auto hold çalışır vaziyette yani aktif değil mi? Bununla ilgili bir sıkıntı da aracın çalışmasına neden olabilir.
    Örneğin bizim araçlarda (B8) durur vaziyette ve auto hold aktifken (vites boşta) fren pedalından ayağınızı istediğiniz kadar çekip tekrar basın araç çalışmıyor. Ben bunu defalarca denedim. Sadece debriyaja basarsanız çalışıyor. Auto hold motorlarında bir sıkıntı olabilir. Aracı tutamıyor ve araç harekete geçer gibi olduğundan çalışıyor olabilir.
    Size anladığım kadarıyla bunları yazdım. Yoksa mekaniker değilim. En iyisi bir servise gösterin. İyi günler dilerim...
    Sorun çözüldü hocam ayarı ile oynamisim bilgi ekraninda çok teşekkür ederim

• Yarbay
    2619 Mesaj

Rica ederim. İlk mesajımda yazmıştım. Ben de bu şekilde olabileceğini tahmin ederek servis güncelleme yükledi mi demiştim. Çünkü güncelleme yüklenince bunun gibi bazı ayarlar değişebiliyor. İyi günler dilerim...

|
    |
Cancer Clinical Trials
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.