Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim arabada chip yok ama 230 rahat görüyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: munans

meke, önceki topiği üst konu yapsanız daha iyi olur mu acaba? Böylece bilgilenmek isteyen arkadaşların elinin altında durur sanki.
    Karışmasın diye eski topiğin adını "EMEKTAR PASSAT TOPİĞİ" diye değiştirip daha sonra üst konu yapılabilir mesela.

• quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay

quote:

Orjinalden alıntı: munans

meke, önceki topiği üst konu yapsanız daha iyi olur mu acaba? Böylece bilgilenmek isteyen arkadaşların elinin altında durur sanki.
    Karışmasın diye eski topiğin adını "EMEKTAR PASSAT TOPİĞİ" diye değiştirip daha sonra üst konu yapılabilir mesela.

Bence de güzel olurdu fakat yönetim böyle birşeye izin vermeyebilir.
  • PASSAT CC

Alman TV'lerinde PASSAT CC reklamları gösterilmeye başladı. Aklımda kalan ikisi şöyle: PASSAT CC yüksek binaların olduğu metropol bir kentin caddelerinde keskin virajlar alarak dolaşıyor. Reklamın sonunda ekran izleyiciye bir soru soruluyor:

1) Güneş tutulmasını fark ettiniz mi?
    2) Leoparlı kadını fark ettiniz mi?

Bu iki sahneye 2 saniyeliğe geri dönülüyor ve ekranda bir yazı beliriyor:

PASSAT CC
    Onu Gören Ondan Başka Birşey Görmez

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Tıklayın:
    https://www.volkswagen-media-services.com/medias_publish/ms/content/de/pressemitteilungen/2008/06/06/wer_ihn_sieht__sieht.standard.gid-oeffentlichkeit.html
    http://www.google.de/search?hl=de&q=Passat+CC+wer+ihn+sieht+sieht+nichts+anderes&meta=
  • PASSAT CC nin fiyatları açıklandı mı?
  • Taner abi ben o dedigin reklamın bir kısmını almanyadayken izelmiştim ama sonunu gorememistim. hatta hayran kalmıstım passat cc'ye. Vallahi ordaki günes tutulmasını hatırlamıyorum :) ama leoparlı kadını hatırlar gibiyim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: diskriminant

valla hocam bende anlamıyorum.fabrika verisi 200 km olarak açıklansa tamam.ama 209 km diye veri var ama bu hıza ulaşamıyor araba.bu hız için 6.viteste 4000 devir çevirmesi lazım ama çeviremiyor maalesef.3800 devir ancak çeviriyor.bende 1.4 tsi da var düz yolda 215 220 görüyor
    quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

ben 2.0 tdi passatın 200 de takılmasını anlayamıyorum??mantıksız gelıyor bızım aracalar bıle rahatlıkla gecıyor..

nasıl peki zorlanıyor mu abi 215-220 kmye çıkarken(1.4 tsi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adahan34 -- 13 Temmuz 2008; 19:08:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

ben 2.0 tdi passatın 200 de takılmasını anlayamıyorum??mantıksız gelıyor bızım aracalar bıle rahatlıkla gecıyor..

nasıl peki zorlanıyor mu abi 215-220 kmye çıkarken(1.4 tsi)

180'den sonra hizlanmasi iyice yavasliyor ama 1.4 motorun 220km yapabilmesi bile muhtesem bisey.Tabi 140'km hizda TDi ve TSi'yi yanyana koysaniz TDi cok daha rahat hizlanacaktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

PASSAT CC

Alman TV'lerinde PASSAT CC reklamları gösterilmeye başladı. Aklımda kalan ikisi şöyle: PASSAT CC yüksek binaların olduğu metropol bir kentin caddelerinde keskin virajlar alarak dolaşıyor. Reklamın sonunda ekran izleyiciye bir soru soruluyor:

2) Leoparlı kadını fark ettiniz mi?

Taner hocam varya leoparlı hatunun kaçma şansı sıfır benim gözümde.
    Elimde olan bir şey değil. Hormonal bir dürtü benimkisi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 13 Temmuz 2008; 20:37:14 >
  •  VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• uzun zamandır forumda yazmıyodum takip ediyodum dışardan
    artık aktif olıyım dedim araç 4000km geldi yarında uzun bir yolculuga çıkcam

bir sorum olcak bizim araçların castrol motor yagı kullandıgını biliorum
    ama hangi çeşidini kullandıgını bilmiorum arabada 1lt bulundurmak istiyorum
    servise ugrayamadım yagda öle fazla bir azalma yok eklenicek kadar
    ama ne olur olmaz yanımda bulundurmak istiorum castrolun hangi ürününü
    kullanıyo acaba bilen varmı arkadaşlar dostlar...
  • Sevgili Emre,

1 Litre CASTROL MAGNATEC 0W30 almanda fayda var. Bu PASSAT, JETTA ve GOLF'lerde kullanılan FSI ve TSI 115-122-140-150-160-170-200 HP ve üstü Atomosferik-Turbo-TwinCharger motorlara uygun.

Araçta 1 litre yedek bulundurmakta fayda var. Neticede 1 litre yağın bedeli araçta bulundurmamanın yaratacağı sıkıntının neden olacağı bedelden çok daha az olacaktır. Ayrıca araçda her zaman 1,5 litre temiz su, silme bezi ve 10 litre boş bidon (çamaşır yumuşatıcıların bidonu mükemmel oluyor) da bulundururum.

Selamlar

Taner Göde

Edit: Yağ spesifikasyonu düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 13 Temmuz 2008; 23:47:12 >
  • Emre
    Benim arabada 0-30W kullanın diyor.
    Senin motor kaputunu açtığında kullanılacak yağlarla ilgili bir bilgi olması lazım. Benimkisinde sticker şeklinde yapıştırılmış. Bir bak istersen.

Edit: Taner hocam 5-30W çoğunlukla Ford marka arabalar için tavsiye ediliyor. Bizim arabalarda kullanılan yağ 0-30W.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 13 Temmuz 2008; 21:34:11 >
  • DOĞUŞ OTOYA AÇIK ÇAĞRI!

Sayın Doğuş Oto

Allem ettiniz, Kullem ettiniz, VOLKSWAGEN TÜRKİYE YETKİLİ DİSTRİBÜTÖRÜ oldunuz, Alman VOLKSWAGEN marka araçları getirip Türkiye'de ballı fiyatlarla sattınız. Sandınız ki alıcıların hepsinin kafatasında yoğun nöron yumağı yerine dana kıyma köfte var. Siz sattınız sattınız, vatandaşlar da aldılar aldılar, ama bir şey oldu! Ortaya akıllı vatandaşlar da çıktı. Almanca bilenler de çıktı, Interne bağlantısı olan, Wolfsburg'taki fabrikada akbası çalışan, Almanya'ya gidip gelen, forum üyeleri, forumda yazan ve Türkçe bilen Alman vatandaşları çıktı, sizin işinizi sizden daha iyi bilenler de çıktı.

Ya kendinize ÇEKİ DÜZEN veriniz, elemanlarınızı, müdürlerinizi, şeflerinizi ve blhassa satınalma ve Web sitenizdeki bilgileri güncelleyen personelinize eğitim veriniz.

VOLKSWAGEN araçları siz getiriyor olabilirsiniz, ama bunları satın alan ve kullanan, size kâr sağlayan da naçizhane bizler, tüketicileriz.

www.vw.com.tr adresindeki 2008 ve 2009 fiyatlar ve bilgileri GÜCELLEYİNİZ. Ayrıca da 2009 modeller ile ilgili bilgileri sokak satıcısı gibi değil, sorumlu bir şirket şeklinde veriniz. 2.0 T-FSI Motor üretimdem kalktı, 2.0 TSI Motor yerine geçti, ayrıca 2.0 T-FSI ve 1.6 FSI motorun 2009 modeli de yoktur. Teknolojik gelişmeye bağlı olarak motorlar geliştirilir, üretilir, üretimden kalkar ve yerine başka motorlar gelir. Ama bizim kesin olarak bildiğimizi siz neden farklı ve olmayan bir şekilde yansıtıyorsunuz?

Yani size, DOĞUŞ OTOMOTİV' 1 ilâ 10 arası puan verme zamanı geldi. Bence şu anda 4,5'tan bir 5 hakettiniz, iki Mecidiye Tellaliye hesabı.

OTOMOBİL SATIYORSUNUZ, İNSANLARIN HAYATINA ETKİ EDEN BİR META PAZARLIYORSUNUZ, TANESİ 1 LİRADAN KARPUZ DEĞİL. Şundan eminim ki DOĞUŞ OTOMOTİV'deki idari kadronun TÜMÜ (!) kapıdışarı edilde ve yerinde bu forumdaki her biri pırlanta gibi geleceği, vizyonu ve dünya bilgisi geniş gençler geçse (öhöm) şirketiniz ok gibi zirveye oturur, diğer otomobil markaları aşam mücadelesi vermek zorunda kalır. Torpil, kelli-felli-göbekli, Sümerbank 44 numara, YKM'den 10 ay tasitle kahvereni takım elbiseli memur devri bitti...

Saygılarımla,

Taner Göde

Not: hava = 44 derece
  • Taner hocam hava acayip sıcakmış orada. Mesajından da belli oluyor zaten :p
    Emrenin sorusu üzerine Castrol.com.tr ye girip baktım.
    Hala bu otomobil dünyası kaç seneden beridir yılın motoru ödülünü alan TSI motordan bir haber. Koskoca Castrol ün sitesinde bir bölüm var. Hangi araba için hangi yağ tavsiye edilir diye. VW de TSI motorlar yok. Nalet olsun. Hava zaten olmuş 30 küsür........
  • 30 mu 44 mü Ben burda hissedilen +50 derecenin üstündeyim a dostlar!!! kardeşiniz yakında buharlaşacak msj felan yazamayacam Konu sarf malzemelere kaymışken bende bişeyler ekleyeyim:

Küçük canavara en halisinden ORJİNAL cam ve far yıkama suyu 1LT lik sıvıya 2 LT su ilave ederek kullanılıyor. Tanesi 7 YTL. Helal hoş olsun tosunuma

not: Xenon farlı araçlarda bu tip sıvıları kullanmak son derece önemli. Sadece su farların temizliğine yetmiyor, sanırım bu sıvı da viskozitesi yüksek bir sıvı temizleme jeli.

• Gerçi benim araba 2 günde bir yıkandığı için farların durumdan pek şikayetçi olduklarını sanmıyorum. Lakin kum fırtınasını yediği an fitillerin dış oluklarına kadar toz oluyor garibimin her yanı Yarında hava çok fena

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 13 Temmuz 2008; 22:28:14 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 13 Temmuz 2008; 22:33:37 >

Biraz da Passat CC Koltuklari begenmedim..

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.