Şimdi Ara

VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
20.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Makyajlı Focus Collection'ların da Jantları kapak değil mi, 5 kollu olanlar?

Hiç yakından incelemedim ama onun da kapak olduğunu düşünüyorum.

Evet focus takide öyle.Bende bayide jantın dibine girene kadar çelik jant sanmıştım

Edit:Bu da mı kapak değil hakim bey, bu da mı kapak değil
     VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu !

Forumun en kıdemli üyeleri bile bu olayı yeni öğreniyorsa vw yi birkez daha kutluyorum

collectionlardaki bu jantlar alaşım
    eski kasa ve yeni kasa collection
    collection ların özelliği en alt donanımdan fazla olarak alajım jant ve sisfarı olmasıdır..

• quote:

quote:

Evet focus takide öyle.Bende bayide jantın dibine girene kadar çelik jant sanmıştım

Forumun en kıdemli üyeleri bile bu olayı yeni öğreniyorsa vw yi birkez daha kutluyorum

bu kapak değil ,bu jant ama üstteki golf kapaktır ... birde bizim burda bir jetta var farklı tasarımı olan bir jant kapagı var fakat kutlamak gerekir 20 cm e kadar yaklaşmadan ayırt edemedim

• Dostum kapak olduğuna eminim.Özellikle baktım bayide...

Edit:

Araç sahibi:
    Teşekkür ederim. Jantlar Orjinal Araçla verilen.Aslında Gözükenler jant kapağı, Çelik jant değil. Ama Çelik jant gibi gözüküyor

http://forum.focusclubtr.com/otomobillerinizi-tantn-f4/focus-4k-sedan-115-trend-stil-2010-t58.htm
    adresinden alıntıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 1 Nisan 2010; 11:38:37 >
  • Valla VW nin bu denli fahiş fiyatlarının yanında , alüminyum jantlardan kaçması, 2008 model Jetta Comfortlıne TSI sahibi olarak aracımın kalitesi ve donanımı ile bir kez daha gurur duymamı sağladı.

Ama gerçekten Ömerle çok ciddi bir tartışma yaşadık. Benim gibi bir arabanın çervesinde dolaştığında değieni boyananı, tahmini km sini bilen birini bile VW kandırdı helal olsun diyorum başkada bişey demiyorum.
  • nasıl kapak bu ya beni kandırdı.ben anlamadım bu hale nasıl geldiğini
  • quote:

Dostum kapak olduğuna eminim.Özellikle baktım bayide...

Edit:

Araç sahibi:
    Teşekkür ederim. Jantlar Orjinal Araçla verilen.Aslında Gözükenler jant kapağı, Çelik jant değil. Ama Çelik jant gibi gözüküyor

http://forum.focusclubtr.com/otomobillerinizi-tantn-f4/focus-4k-sedan-115-trend-stil-2010-t58.htm
    adresinden alıntıdır...

senin koyduğun trend focus fotosu, onunkiler kapak haklısın..
    ama collectionlarda kapak yok alaşım jant var. üstteki mesajımda 2 tane collection fotosu koydum..

• ama onlar eski kasa, bizim bahsettiğimiz son kasa focus trend stil paket

Quadrifoglio collection demiş gerçi ama ben onun demek istediğini anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 1 Nisan 2010; 11:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Bir çok kişi bu Comfortline'daki kapakları alaşım jant zannettiğine göre VW amacına ulaşmış demektir, tebrik etmek lazım .

Evet VW'nin amacı da zaten kapakları alaşımlı jant diye yuttturmaktı,başka hiçbir amacı yok!!

Böyle bir amacı olduğu (zaten böyle bir amacı olmasa normal bir kapak koyar) başka amaçları olmadığı anlamına gelmez arkadaşım, hemen VW avukatı edasıyla atlama gerek yok...

Sitesinde görünümlü yazıyor açık açık abuk subuk yazılar yazıyorsunuz doğrular işinize gelmiyor.En ufak şeyi fanatiklik yada avukatlık olarak değerlendirmeyin hemen.Hala amaç diyorsun,VW nin millet onu alaşımlı jant sansın da alsın diye bir amacı olabilir mi?VW araçları jant kapaklarına göre değerlendirilecek araçlar mı?Cıvıc Dream yada Focus Trend gibi dandik kapak koymamış ta alaşımlı görünümlüsünü koymuş.Bunun neresi kötü anlayamadım!!Sırf çamur atmak için yazı yazmayın azıcık akılcı olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dranov -- 1 Nisan 2010; 12:01:57 >

• Az önce kapalı otoparka indim.

Bijon anahtarını ve krikoyu bagajdan çıkardım. Sağ ön jantı sökecektim ki otoparkçı "hayırdır abi, neden söküyorsun sağlam lastiği?" diye sordu. Ben de "Volkswagen bazı teneke jantlara kapak takıp hafif alaşım jant diye satıyormuş, ona bakacaktım" dedim. Sonra beraber jantı inceledik, MILWAUKEE tipi 215 lastikli kapaksız ve gerçek hafif alaşım jant olduğuna bir defa daha kanaat getirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Otomobil Üreticileri hafif alaşım jant şeklini kapaklı bir janta uygulayabiliyor ve bu husus forumda fiziksel temasla ve görsel duyguyla dahi elektronik ortamda iletilemiyorsa adamlar amaçlarına ulaşmış demektir.

Aşağıdaki jantlar "hafif alaşım" değil de aslında "kapaklı" çelik (teneke) jant ise ÖTV'nin inmesi halinde ben dahil 10 kişiye ısmarlayacağım full menü kebap sofrasının üzerine Tatlıcı Hasan Masat'ta Camız Kaymaklı Kadayıf da ekliyorum!

Ya gözlerimde birşey var, ya da VW Mühendisleri arasında dahiyâne cin fikirli bir vatandaşımız var.

Taner Abi,

Sen de bu kuyuya düştüysen vay halimize gerçekten vw amacına ulaşmış

Aslında bizim ülkemiz için güzel bir uygulama, yakında içinde ampul olmayan, plastik, cam görünümlü sis farları da çıkar ya da yan aynaların altına sinyal görüntüsü veren plastik beyaz şeffaf çıtalar takarlar, ne de olsa bizim için "çelik cant", sis farı, 6+2 hoparlörlü mp3 pileyır (usb aux sd...vs varsa dadından yinmez), gövde rengi ayna, tampon, kapı kolu, krom bagaj çıtası, ön panjur...... gibi aksesuarlar esp, hava yastığı, şerit takip sensörü, gece görüş kamerası, kör nokta uyarıcısı gibi aktif/pasif güvenlik donanımlarından önemli.

benim için durum ne peki?

ya şimdi alüminyum alaşımlı jant, ön sis farı, gövde rengi tampon ayna kapı kolu olmazsa olmaz da, esp de varsa çok iyi olur, yoksa da daha kontrollü kullanırım diyorum. çünkü ben de bir türk'üm ve bununla gurur duyuyorum

ben yemeğe kaçar arkadaşlar, "rektör'ün yeri"nde bakalım bugün neler varmış;

Sebze Çorbası
    İzmir Köfte
    Makarna Salatası
    Şekerpare

Afiyet Olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 1 Nisan 2010; 12:14:42 >

• vw mühendisleride harbiden şeytanmış nasıl akıl ettiniz o jant görnümlü kapakları
  • saf vw hayranı Türk insanının duygularıyla oynayan vw mühendislerini kınıyorum
    halbuki golfe 50bin lira verirken ne hayaller kurardık

not: alaşım jant olsa bile golfe 50bin lira vermem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 1 Nisan 2010; 12:24:53 >

• Afiyet olsun Cray Arif arkadaşım,

Daha çok PASSAT araçlarla ilgilendiğimden GOLF aracın jantları hakkındaki bu gelişmeyi buradan öğrendim. VW Adana Bayi AYKAN'da aynı jantı GOLF üzerinde gördüm fakat bunun kapaklı çelik jant olacağı hiç aklıma gelmedi, gerçekten de hafif alaşım jant gibi duruyordu.

Arkadaşların da ifade ettiği gibi demek ki VW amacına ulaşmış.

Bundan sonra hafif alaşım jantları gözle incelemek yerine dokunmak ve gerekirse sökmek lazım.

GOLF VI LIGHT ALLOY COLLECTOR'S WHEELS

• Halbuki şu kapağı koysa bir tane bile satmaz heralde..

• Amerika'da jantları televizyona çevirmişler, biz hâlâ kapakla uğraşıyoruz...!

• @Metues

Bahsettiğim donanım ve jantlar bunlar Akhilleus'un eklediği araç üzerinde olanlar. Uzantısı Collection olmayabilir, Trend Stil paket olabilir, Trend X olabilir bilmiyorum.

quote:

quote:

Konu nereden VW'i savunmaya VW'e çamur atmaya dönmüş anlamak mümkün değil gerçekten.

• Benim kesinlikle VW yi savunma gibi bir düşüncem yok,ama o jant kapağı yerine alaşımlı görünümlü jant koyması bence güzel bir uygulama.Aynı durum Focus Collection için de geçerli.Trend'deki kapak yerine Collection daki alaşımlı görünümlü bence çok güzel bir düşünce.Ama sanki VW insanları kandırıyormuş gibi nüksettirilmesi yanlış.Sitede yazıyor,yada bakınca inceleyince anlaşılıyor.Astra Enjoy'umu alan arkadaş janta şöyle bir baktı alaşımlı bu dedi mesela..Olayı VW kandırıyor boyutuna getirmemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Afiyet olsun Cray Arif arkadaşım,

Daha çok PASSAT araçlarla ilgilendiğimden GOLF aracın jantları hakkındaki bu gelişmeyi buradan öğrendim. VW Adana Bayi AYKAN'da aynı jantı GOLF üzerinde gördüm fakat bunun kapaklı çelik jant olacağı hiç aklıma gelmedi, gerçekten de hafif alaşım jant gibi duruyordu.

Arkadaşların da ifade ettiği gibi demek ki VW amacına ulaşmış.

Bundan sonra hafif alaşım jantları gözle incelemek yerine dokunmak ve gerekirse sökmek lazım.

sevgili taner abi

bilinç altı yönlendirme konusunda herhangi bir eğitim aldınız mı?..yok eğer almadıysanız gerçekten Allah vergisi bir yeteneğiniz var...herkese nasib olmaz

• Evet ben de kapak olduğuna bugün şahit oldum. Yukarda alaşım zannedip ısrar etmiştim. Bugün gördüm birtane ve janta bir tıklattım ki resmen plastik kapak. Ama helal olsun iyi yutturmuşlar. Yahu bu kadar pintilik olmaz ki 50 milyarlık arabaya 2 kuruşluk jant hem de comfortline donanım Golf 5 gibisi yok
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.