Şimdi Ara

VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
20.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pckopat_6

Evet ben de kapak olduğuna bugün şahit oldum. Yukarda alaşım zannedip ısrar etmiştim. Bugün gördüm birtane ve janta bir tıklattım ki resmen plastik kapak. Ama helal olsun iyi yutturmuşlar. Yahu bu kadar pintilik olmaz ki 50 milyarlık arabaya 2 kuruşluk jant hem de comfortline donanım Golf 5 gibisi yok

Evet, kapak.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Benim kesinlikle VW yi savunma gibi bir düşüncem yok,ama o jant kapağı yerine alaşımlı görünümlü jant koyması bence güzel bir uygulama.Aynı durum Focus Collection için de geçerli.Trend'deki kapak yerine Collection daki alaşımlı görünümlü bence çok güzel bir düşünce.Ama sanki VW insanları kandırıyormuş gibi nüksettirilmesi yanlış.Sitede yazıyor,yada bakınca inceleyince anlaşılıyor.Astra Enjoy'umu alan arkadaş janta şöyle bir baktı alaşımlı bu dedi mesela..Olayı VW kandırıyor boyutuna getirmemek lazım.

Birincisi Focus Collection'larda gerçek alaşım jant var, kapak değil. Yukardaki mesajların hepsini okursan anlarsın.

Normal kapak yerine alaşım görünümlü kapak koyması güzel bir şey demişsin... bu yanlış. Eski kasa Golf Comfortline'da gerçek alaşım jant vardı, şimdiki Golf VI'da bu gerçek alaşım jant yerine kapak koydular. Yani bu alaşım görünümlü kapak normal kapak yerine değil, gerçek alaşım jant yerine kondu. Üstelik sadece kapak değil Comfortline'da başka donanımları da kaldırdılar Golf VI ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

quote:

Benim kesinlikle VW yi savunma gibi bir düşüncem yok,ama o jant kapağı yerine alaşımlı görünümlü jant koyması bence güzel bir uygulama.Aynı durum Focus Collection için de geçerli.Trend'deki kapak yerine Collection daki alaşımlı görünümlü bence çok güzel bir düşünce.Ama sanki VW insanları kandırıyormuş gibi nüksettirilmesi yanlış.Sitede yazıyor,yada bakınca inceleyince anlaşılıyor.Astra Enjoy'umu alan arkadaş janta şöyle bir baktı alaşımlı bu dedi mesela..Olayı VW kandırıyor boyutuna getirmemek lazım.

Birincisi Focus Collection'larda gerçek alaşım jant var, kapak değil. Yukardaki mesajların hepsini okursan anlarsın.

Normal kapak yerine alaşım görünümlü kapak koyması güzel bir şey demişsin... bu yanlış. Eski kasa Golf Comfortline'da gerçek alaşım jant vardı, şimdiki Golf VI'da bu gerçek alaşım jant yerine kapak koydular. Yani bu alaşım görünümlü kapak normal kapak yerine değil, gerçek alaşım jant yerine kondu. Üstelik sadece kapak değil Comfortline'da başka donanımları da kaldırdılar Golf VI ile.

Donanım uzantısı Collection olmayabilir, Trend Stil paketmiş sanırım. Akhilleus'un attığı postlarda bahsettiğim aracın görselleri mevcut. O da bayide incelemiş ve kapak olduğunu söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

quote:

Donanım uzantısı Collection olmayabilir, Trend Stil paketmiş sanırım. Akhilleus'un attığı postlarda bahsettiğim aracın görselleri mevcut. O da bayide incelemiş ve kapak olduğunu söylüyor.

2007 ve 2008 model makyajsız focuslarda collection var

VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu !

collection jantlar bunlar

• Anıl,

Ben bundan bahsediyorum.

3. kez yazıyorum: Model uzantısını bilmiyorum Collection olmayabilir, Trend Stil paketmiş sanırım.

Donanımı neden bu kadar önem kazandı? Konumuzun geldiği nokta Plastik jant kapağı alüminyum gibi görünebilir mi?

Evet, görünebilir, buna tek örnek de VW değil; Ford'da da vardı halen de var. Benim üzerinde durduğum budur model uzantısı değil.

• VW mühendislerinin bu kapakları alüminyum diye millete yutturmaya çalıştığı nereden çıktı?
    adamların adı çıkmış 9'a inmez 8'e

o kadar paraya pazarlamacı aracı gibi bir arabaya binmeyi birçok kişi istemez,
    aracın daha dolu ve daha güzel görünmesi için böyle bir işe girişmişlerdir.
    hemen dolandırıcılıkla suçlamayın

ekleme; o kadar para verip, sac janta sahip araca binilir mi?
    herkesin kendi zevki, dolu C segmenti yerine boş D segmenti tercih etmek gibi.
    belki full Polo yerine boş Golf tercih ettiler. (full Polo'nun fiyatlarını düşünemiyorum ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dctcagri -- 1 Nisan 2010; 17:51:17 >

• Astra Sedanlarda da aynı tip kapaplar kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Astra Sedanlarda da aynı tip kapaplar kullanılıyor.

Örnek resim var mı,merak ettim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Astra Sedanlarda da aynı tip kapaplar kullanılıyor.

Örnek resim var mı,merak ettim??

http://www.sahibinden.com/teknik_gri_sifirdan_farksiz_20_000_de_garantili_elegance_paket-68WQQaXQQ23434321WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto

Bu jantlar mı acaba?

• vay anasını helal olsun ..resmen alm gibi duruyor jantlar..

aslında gercekten zekice vwyi tebrik etmek gerk..maliyetten kısıyorlar gorunum ise aynı almlar gibi sonucta kimse gelip janta plastik mi die tıklatmıyor...
  • Gözünü seveyim Renault un. Adamlar yanıltmadan gozumuze soka soka jant kapagını takmıslar. Istesenızde alasıma benzetemezsınız.
  • Evet bunlar jant kapağı...Sac jantlar var lastiklerde..

Şekerpınar da doğuş un deposundan çıkan tır ın üstünde bir golf vardı ve jant kapakları takılmamış , ben hayatımda ilk defa böyle bi sac jant gördüm.

Tamamen jant kapağına uyum sağlayabilmek için yapılmış çok tuhaf tasarımlı sac jantları vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Anıl,

Ben bundan bahsediyorum.

3. kez yazıyorum: Model uzantısını bilmiyorum Collection olmayabilir, Trend Stil paketmiş sanırım.

Donanımı neden bu kadar önem kazandı? Konumuzun geldiği nokta Plastik jant kapağı alüminyum gibi görünebilir mi?

Evet, görünebilir, buna tek örnek de VW değil; Ford'da da vardı halen de var. Benim üzerinde durduğum budur model uzantısı değil.

Zaten üstteki kapak değilki üstteki jant

• Akhilleus bayide incelemiş, kapak olduğunu söylüyor. Ben incelemedim ama görünüş itibari ile ben de kapak olduğunu düşünüyorum. Vakit bulursam ben de bakacağım, merak ettim çünkü.
  • Akşam üzeri trafikte golf 6 gördüm jantları çelik gibi parlıyordu.Belki onun aynı görünümde hem kapaklısı hem çeliği vardır.Ama kapaklısı kesinlikle var.

connectgücü

O resimdekide kesinlikle kapak.Bana güvenmiyorsan Focus bölümündeki arkadaşlara sor.İnanması zor ama o jant kapağı.Bende jantın dibine girene kadar inanamamıştım.

Bahsettiğimiz araç makyajlı focus 2 stil paket....

Edit:Fordun donanım listesi epey değişmiş.Bu jant ''dizayn jantı'' olarak geçiyor galiba trend x paketiyle veriliyor.

Vw kimseyi kandırmıyor ama bu jantı en düşük donanıma koyup, üst donanımlara aliminyum jant koysaydı daha iyi olurdu.55-60 bin arabaya verip birde jant mı alalım

1.6 tdı dsg araçlara bakıyorum güzelim araç öyle dandik duruyorki.55 binlik c sınıfı arabaya İki tane krom çıta,sis farı,cc,çelik jant koyamıyorsan yazık günah vallaha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 2 Nisan 2010; 0:32:56 >

•  VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu !

arka jantın oraya bakın jantın aradan aşağı zemin gozüküyor .. ben jant diye biliyordum allah allah :S
  • Çünkü altındaki jantta kapakla aynı şekilde.Dedim ya jantın dibine girip bakmadan ve ya dokunmadan anlama çok zor.
  • Evet, iç jant yuvarlak değil o da 5 kollu.
  • valla yıllardır Ford araçları kullanıyorum bu kadar ince detay düşündüklerine ilk defa şahit oldum helal olsun
  • Eğer focus'unkiler aleminyum ise kesinlikle verilen ekstra paraya yazık. golfün aleminyum görünümlü plastik kapakları bile daha güzel bu jantlardan.

bu arada plastik olsa ne plur olmasa ne olur anlamadım. özellikle 30 yaş üstü hiç bir insan için fark edeceğini sanmıyorum. dh'de bilme millet bunu aleminyum sanıysa sokakta herkes öyle sanır. güzel mu duruyo? bence bir çok markanın aleminyum jantdından güzel duruyo.

aklıma gelen en çirkin aleminyum jant: 16" mondeo titanium jantı..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.