Şimdi Ara

VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
20.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @dhforumm arkadaşın verdiği resimlerdeki siyah golfte(34bf) lastikle jant arası biraz boşluk var gibi duruyor(buda kapak olduğunu gösteriyor gibi). Kapaksa çok iyi bir kapak jant yapmışlar ama neden böyle birşey yapmışlar açıkçası çok ilgilenmiyorum. Alacak olan düşünsün veya düşünmeden alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehed -- 1 Nisan 2010; 2:40:41 >
  • Vw bazlı forumlardan birine yazan bir GOLF VI sahibinin yorumları...

quote:

o kadar para verip aldıgın aracta jant yerine kapak olması arkadaşım bunun gibi bi çok sorun anlıyormusun yoksa maksat aracı alamayıp kötülemek degil 37600 lira verip aldıgın aracta kapak al jant yerine :D. ha unutmadan kimseninde kahvehane tarzı yorum yaptıgı yok ok...
    ve comfortline al 45000 ytl yine jant kapagı var bunun gibi bi kaç bişey daha. benim yakınmam donanımın çok boş olması ;)

Başka bir forumda bir diğer Golf sahibi,

quote:

Alıntı:
    XXX´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    dostum ben ilk defa alüminyum alaşımlı jant görünümlü kapak diye bir donanım okudum , sizce bu vw ye yakışıyormu ??? ayrıca comfortline donanım paketinde arka park sensörü bile yok. Ben hala 140 lıkla 122 liğin arasında dağlar kadar fark olduğunu iddaa ediyorum.122 liği 1 kere kullandım ama 140 lık abimde olduğu için aracı çok iyi tanıyorum.

quote:

122 lik bende passat aracımızda var o makineyi iyi biliyorum.
    bende passattaki hali ile jettadaki 140 lık arasında varsa varsa yarım sn lik fark vardır diyorum sırf yarım saniye fark var diye neden çok daha komplike bir motor alayımki?
    zaten aynı seviyede tatminkar performans hissini alıyorsun.

ikincisi o jant olayı benim hoşma gitti sırf jant çizildi diye bir çuvalla para vermeye hiç gerek kalmamış kapağını değiştir devam et.
    oldukçada şık duruyor benim görüşüme göre.

park sensörü dediğinde 200 lira bişi takıverirler belki eşantiyon verirler bir ayar çekilir o tarz donanımlar o kadar sorun değil.

ayrıca şuan aynı donanım saeviyesindeki midline jetta tsi araçlarda aynı fiyat seviyesinde zaten. jettanın comfortuda golfle highline ile aynı seviyede.
    (artık 140 lık araç 0 km olarak yok onuda hatırlatırım)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Alıntı:
    XXX´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    dostum ben ilk defa alüminyum alaşımlı jant görünümlü kapak diye bir donanım okudum , sizce bu vw ye yakışıyormu ??? ayrıca comfortline donanım paketinde arka park sensörü bile yok. Ben hala 140 lıkla 122 liğin arasında dağlar kadar fark olduğunu iddaa ediyorum.122 liği 1 kere kullandım ama 140 lık abimde olduğu için aracı çok iyi tanıyorum.

Bizde öyle ilk defa duyduk jant görünümlü kapağı,VW sayesinde daha ne cinliklerle karşılaşacağamızı Allah bilir.

• 1-2 sene kadar önce bu golf'ler ilk çıktığında istinye park'taki standda aracı inceliyordum. Bir beyefendi baya alıcı gözle baktı, müşteri temsilcisi de hemen damladı ve başladı özellikleri anlatmaya ve alüminyum alaşımlı jant görünümlü jant kapaklarını söylediği an müşterinin yüzü değişti, janta "tık tık" yaptı ve hızlı adımlarla standdan uzaklaşmıştı. Görünüm olarak güzel ama plastik sonuçta
  • Makyajlı Focus Collection'ların da Jantları kapak değil mi, 5 kollu olanlar?

Hiç yakından incelemedim ama onun da kapak olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Makyajlı Focus Collection'ların da Jantları kapak değil mi, 5 kollu olanlar?

collectionlardaki gerçek alaşım janttır
    trend yada confort donanımdan tek farkı sis farı ve alaşım jantı olmasıdır
  • Otomobil Üreticileri hafif alaşım jant şeklini kapaklı bir janta uygulayabiliyor ve bu husus forumda fiziksel temasla ve görsel duyguyla dahi elektronik ortamda iletilemiyorsa adamlar amaçlarına ulaşmış demektir.

Aşağıdaki jantlar "hafif alaşım" değil de aslında "kapaklı" çelik (teneke) jant ise ÖTV'nin inmesi halinde ben dahil 10 kişiye ısmarlayacağım full menü kebap sofrasının üzerine Tatlıcı Hasan Masat'ta Camız Kaymaklı Kadayıf da ekliyorum!

Ya gözlerimde birşey var, ya da VW Mühendisleri arasında dahiyâne cin fikirli bir vatandaşımız var.

VW Golf 6 Comfortline Jant Mevzusu !

• Golf 6 ilk çıktığı zaman VW de çalışan arkadaşım jantların kapak olduğunu söyleyince çok şaşırmıştım.
  • Bazı Ford Connect'lerin de jantları böyle. Aynı jantın bir de kapak olanı var.
  • şimdi bunlar kapakmı ?eğer bunlar kapaksa lastiklerde tencere olmuş
    pek sanmıyorum kapak gibi durmuyor ama öleyse guzel tencere kapak yapmışlar

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastforyou -- 2 Nisan 2010; 9:43:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Otomobil Üreticileri hafif alaşım jant şeklini kapaklı bir janta uygulayabiliyor ve bu husus forumda fiziksel temasla ve görsel duyguyla dahi elektronik ortamda iletilemiyorsa adamlar amaçlarına ulaşmış demektir.

Aşağıdaki jantlar "hafif alaşım" değil de aslında "kapaklı" çelik (teneke) jant ise ÖTV'nin inmesi halinde ben dahil 10 kişiye ısmarlayacağım full menü kebap sofrasının üzerine Tatlıcı Hasan Masat'ta Camız Kaymaklı Kadayıf da ekliyorum!

Ya gözlerimde birşey var, ya da VW Mühendisleri arasında dahiyâne cin fikirli bir vatandaşımız var.

şu görüntü akşamları gerçekten çok farklı çok kalite....ancak bu resimdeki jantları açıklayabilecek birisi varsa söylesin....çünkü aynı modelin plastik ve alaşım versiyonunu biliyorum

• hocam aynı olay amcamın aldığı opel astra sedanda da var, sac jantı öyle bir yapmışlarki, aleminyum jant gibi şekil vermişler, üstünede plastik kapağı koymuşlar uzaktan sac jant olduğunu anlamak imkansız.

yani dediğiniz gibi kapaklıda bijonlar gözükmezmiş, kaliperler gözükmezmiş bunlar eskilerde kaldı, firmalar nerden kısacaklarını şaşırdılar. yakın zamanda esp görünümlü abs sistemi, hava yastığı görünümlü direksiyon,klima görünümlü havalandırma sistemleride çıkarırlarsa şaşırmayın
  • Bir çok kişi bu Comfortline'daki kapakları alaşım jant zannettiğine göre VW amacına ulaşmış demektir, tebrik etmek lazım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Bir çok kişi bu Comfortline'daki kapakları alaşım jant zannettiğine göre VW amacına ulaşmış demektir, tebrik etmek lazım .

Evet VW'nin amacı da zaten kapakları alaşımlı jant diye yuttturmaktı,başka hiçbir amacı yok!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dranov -- 1 Nisan 2010; 10:25:43 >
  • Hafif alaşım jantı ameliyatla teneke janta çevirmişler. Dışarıdan hafif alaşım, içeriden teneke... Dışı seni yakar, içi beni yakar. Bu tür katakulliler sadece Türk filmlerinde olur diye düşünürdüm.

Mutlaka bunu da sevenler vardır... Ne demiş benimle beraber askerlik yapıp Balıkesir Teknik Astsubay Hazırlama Okulunu Nisan 1995'te ayağa kaldıran Küçük Emrah?

Edit: Ekleme

Şunu da eklemeden geçemeyeceğim...

1. Renault 12'nin ön camı "hemen" (anında) kırılıyor, cam silecekleri de kırılan cam parçalarını göğüsten süpürmek, silmek ve temizlemek için çalışmayla başlıyor.
    2. Murat 131'in ön camı "hemen" kırılmıyor, önce bir mukavemet gösteriyor, bombelenip darbeyi emiyor, ama ikinci darbeye boyun eğmek zorunda kalıyor.

Çok uzun yıllar Türk filmlerinde otomobilleri Amerikan filmlerindeki gibi harcayamadılar. Son 10 yılda hurda ve pert arabaları allayıp pullayarak Kurtlar Vadisi, Köpek gibi polisiye dizilerinde figüran olarak kullanmaya başladılar. "Blues Borther" (Cazcı Kardeşler) filminde yüzlerce Ford Crown Victoria'yı bozuk para gibi harcamaları bize "bu arabalar orada beleş galiba" dedirtmişti 30 yıl önce...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 1 Nisan 2010; 10:45:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Makyajlı Focus Collection'ların da Jantları kapak değil mi, 5 kollu olanlar?

Evet focus takide öyle.Bende bayide jantın dibine girene kadar çelik jant sanmıştım

Edit:Bu da mı kapak değil hakim bey, bu da mı kapak değil

Forumun en kıdemli üyeleri bile bu olayı yeni öğreniyorsa vw yi birkez daha kutluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 1 Nisan 2010; 10:57:48 >

• arkadaşlar bu kadar kasmaya gerek yok ya..

buyrun siteden ss

• das auto bu yapar
  • Yokk artıkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Bir çok kişi bu Comfortline'daki kapakları alaşım jant zannettiğine göre VW amacına ulaşmış demektir, tebrik etmek lazım .

Evet VW'nin amacı da zaten kapakları alaşımlı jant diye yuttturmaktı,başka hiçbir amacı yok!!

Böyle bir amacı olduğu (zaten böyle bir amacı olmasa normal bir kapak koyar) başka amaçları olmadığı anlamına gelmez arkadaşım, hemen VW avukatı edasıyla atlama gerek yok...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.