Şimdi Ara

VW Golf 4 (1.9 TDI) Nasıldır?Çok Yakar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu araçtan alma kararı aldım ama yakıtı korkutuyor.Bir akrabamda vardı 4 yıl kadar bindi 100 TL ile 600 km'ye yakın yol yaptığını söylemişti o aklımdadır hala.Sahibi olan kullanan fikri ve önerisi olanlar paylaşırsa memnun olurum.Teşekkürler

• Pompa meme dizeldir.
    Gürültülü çalışır.
    Uzun ömürlü bir motordur, internette 1 milyon km yapanı gördüm.
    Yakıt şehir içi ve şimdiki gibi soğuk havalarda isteneni vermeyebilir. 100 km de 8-9 lt yi bulabilir.
    Ama uzun yolda 100 kmde 4 lt ye kadar düşebilir.
  • ülkemize bütün güç seçenekleri geldi mi bilmiyorum ama, uzun yolda en ekonomik olan 115hp 285nm 6 ileri olandır herhalde
    http://www.cars-data.com/en/volkswagen-golf-1997/2793
  • Kalkışları seridir 130'a kadar şahane hızlanır sonrasında ciğeri çabuk kesilir.pompa meme dizel zaten,common rail gibi az yakmaz.1.6 hitler + LPG alırsanız daha sorunsuz,problem çıkarsa da daha az masraf çıkaracak bir motora sahip olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşımda var, bir depo ile 840-850 km yaptıklarını söyledi.
  • Senelerce 2004 bora 1.9 tdi ye. (90 lık) binmiş olarak konuşuyorum. Genel anlamda aynı araçlar diyebilirim. Eğer Ağustos da kaza yapıp pert e çıkmasaydı daha çok uzun seneler binerdim. Araç gittiğinde 213000 km deydi, ankara şartlarında şehir içi 5.5 6.2 lt civarı şehir dışında ise 100 km sabit hızda 4.2 civarında yakardı garibim. Arabayı kullanmadan çok yakar diyenlere kulak asma motor hacmi büyük, motor aracı rahat götürdüğğ için yakıtta düşük Tek eksi yönü motorlu taşıtlar vergisi başka hiçbir sıkıntısını görmedim duymadım.

• 1.9 a göre az yakar 8 litre civarı yakar

• Traktör motorlu

• Bende octavia var 1.9 tdi 105 beygir 250 tork az yakar cok kacar diyebilirim istanbul sehir icinde 6.3 litre sehir disi da 4.5 litre yakiyor tek eksisi cok sesli calismasi

• quote:

Orijinalden alıntı: clubberh

Senelerce 2004 bora 1.9 tdi ye. (90 lık) binmiş olarak konuşuyorum. Genel anlamda aynı araçlar diyebilirim. Eğer Ağustos da kaza yapıp pert e çıkmasaydı daha çok uzun seneler binerdim. Araç gittiğinde 213000 km deydi, ankara şartlarında şehir içi 5.5 6.2 lt civarı şehir dışında ise 100 km sabit hızda 4.2 civarında yakardı garibim. Arabayı kullanmadan çok yakar diyenlere kulak asma motor hacmi büyük, motor aracı rahat götürdüğğ için yakıtta düşük Tek eksi yönü motorlu taşıtlar vergisi başka hiçbir sıkıntısını görmedim duymadım.

Yutdışından alacağım için vergisi çok para değil araştırdım.Yorumun ve bilgiler için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

Bende octavia var 1.9 tdi 105 beygir 250 tork az yakar cok kacar diyebilirim istanbul sehir icinde 6.3 litre sehir disi da 4.5 litre yakiyor tek eksisi cok sesli calismasi

Araç içine gelen ses miktarı ne seviyededir peki ?Çok çok aşırı rahatsız edici bir ses söz konusumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .GOGOMEZ.

quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

Bende octavia var 1.9 tdi 105 beygir 250 tork az yakar cok kacar diyebilirim istanbul sehir icinde 6.3 litre sehir disi da 4.5 litre yakiyor tek eksisi cok sesli calismasi

Araç içine gelen ses miktarı ne seviyededir peki ?Çok çok aşırı rahatsız edici bir ses söz konusumu?

Camlar kapaliysa ses gelmiyor pek sadece titresimini hissediyorum disardan sesi cok cikiyor o da yine diger 1.4 1.6 dizellerden biraz fazla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.