Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.663
Cevap
53
Favori
452.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 3,5 ay kadardır boks yapıyorum ancak vucüdüm bir türlü istediğim şekle girmiyor.

Boyum 185 Kilo 91 . Kaç kilo benim için ideal bunu söylermisiniz ayrıca cardiyo evde çalışabilirmiyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Azap

Bende 3,5 ay kadardır boks yapıyorum ancak vucüdüm bir türlü istediğim şekle girmiyor.

Boyum 185 Kilo 91 . Kaç kilo benim için ideal bunu söylermisiniz ayrıca cardiyo evde çalışabilirmiyim ?

Selam.

Cardioyu evde çalışabilirsiniz tabi ya sabah yada antremandan sonra

ideal kilo boyun 10 kilo altı oldugu söleniyor yani erkek mankenlerde böyle yani 75 kilo senin ideal kilon ama ben bu ideal kilo lafına filan pek katılmıyorum

insan hangi kiloda güzel gözüküyosa o ideal kilodur . kemik ağırlı filan kişiden kişiye değişir bunlar kiloyu etkileyen faktörler

sadece boks yapma derim sabah boks yapıyorsan akşam body yapabilirsin fakat protein ve karbonhidrat alımına özen göster.

yada boksta aletler filan varsa onları çalış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

quote:

Bende 3,5 ay kadardır boks yapıyorum ancak vucüdüm bir türlü istediğim şekle girmiyor.

Selam.

ideal kilo boyun 10 kilo altı oldugu söleniyor yani erkek mankenlerde böyle yani 75 kilo senin ideal kilon ama ben bu ideal kilo lafına filan pek katılmıyorum

insan hangi kiloda güzel gözüküyosa o ideal kilodur . kemik ağırlı filan kişiden kişiye değişir bunlar kiloyu etkileyen faktörler

sadece boks yapma derim sabah boks yapıyorsan akşam body yapabilirsin fakat protein ve karbonhidrat alımına özen göster.

75 kilo değilde ilk hedefim yazın 83 kiloya falan düşmek. Vucüd kaslı ancak tahmin edeceğini üzere yağlardan pek belli olmuyor bu kas. Bizim Antreman salonun karşısında Body salonu var. Dilersem orada çalışabilirim ancak hocam buna izin vermiyor. Body'nin kasları yavaşlattığını söylüyor.
    O yüzden sadece - yüzme ve koşu yapabilirim -
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

quote:

Selam.

75 kilo değilde ilk hedefim yazın 83 kiloya falan düşmek. Vucüd kaslı ancak tahmin edeceğini üzere yağlardan pek belli olmuyor bu kas. Bizim Antreman salonun karşısında Body salonu var. Dilersem orada çalışabilirim ancak hocam buna izin vermiyor. Body'nin kasları yavaşlattığını söylüyor.
    O yüzden sadece - yüzme ve koşu yapabilirim -

doğrudur boksta kaslı kişiler daha çabuk yorulur diye biliyorum bende ama sen yüksek tekrarlı ağırlık çalışmaları yaparsan hem kondisyon hemde dayanıklılıgın artar ama kas hacminde çok büyük artış olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 11 Mart 2009; 18:37:04 >
  • kliwaj nasil kilo verebiliriz :) haftada 5 gun is ve okul dolayisiyla kahvalti yapmiyorum bi etkisi varmidir.
  • sabah kahvaltı yapmalı,akşam çok yememeli,yatmadan önce de yemeyin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mR_BLacKLioN

kliwaj nasil kilo verebiliriz :) haftada 5 gun is ve okul dolayisiyla kahvalti yapmiyorum bi etkisi varmidir.

vardır sabah yapacagınız kahvaltı metabolizmanızı hızlandırır . mümkün olduğunca az ama sık yiyin 6-7 öğün(en 5 ) olmalı. bu normal sağlıklı insanlar içinde geçerli.
  • lor tavsiye eder misiniz? ben yumurta sevmem sadece kahvaltıda yerim 1 tane sarısıyla. 6-7 yumurta beyazı yerine yiyebilecegimiz başka bir şey var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: linkin_park20

lor tavsiye eder misiniz? ben yumurta sevmem sadece kahvaltıda yerim 1 tane sarısıyla. 6-7 yumurta beyazı yerine yiyebilecegimiz başka bir şey var mıdır?

daha biraz önce yedimm etmezmiyim çok yararlı

proteinleri mümkün oldugunca çeşitlendirmek lazım ben hergün balık tavuk yumurta süt , lor yiyorum bunlar hep farklı protein kaynakları . yumurta yemen senin tercihin ama mutlaka yenilmesi lazım olan bir kaynak

sabah en azından 4-5 yesen fena olmaz lorla karıştırırsan tadından yenmez yalnız 1 sarı 4-5 beyaz

bu arada yatmadan önce lor yada süt içmeniz daha faydalı olacaktır. beni sorarsanız ben süt içiyorum casein protein oldugu ve sindirimi uzun sürdüğü için gece boyu vücudu besliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 13 Mart 2009; 20:33:29 >
  • slmlar ben 185 boyunda 60 kilo bir gencim yaşım 18...(kilo almak istiyorum) ve bir ayrıntıyıda sölemek istiyorum göğsüm güvercin göğüstür acaba vucut geliştirmeye yazılsam kilo alırmıyım nekadar zamanda kaç kilo alırım göğsümün bir zararı olurmu vücut yapabilirmiyim acaba lütfen yardım cı olursanız sevinirim cvp beklyorum ... acaba güvercin göğüsle vücut yapılırmı :?:?:??: ???????
  • aaa başlıgım buraya taşınmışş
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcna

slmlar ben 185 boyunda 60 kilo bir gencim yaşım 18...(kilo almak istiyorum) ve bir ayrıntıyıda sölemek istiyorum göğsüm güvercin göğüstür acaba vucut geliştirmeye yazılsam kilo alırmıyım nekadar zamanda kaç kilo alırım göğsümün bir zararı olurmu vücut yapabilirmiyim acaba lütfen yardım cı olursanız sevinirim cvp beklyorum ... acaba güvercin göğüsle vücut yapılırmı :?:?:??: ???????

selamm evet çok zayıfsınn ama tabii ki kilo alırsın başlarsan zaman sana kalmış ben 1 ayda 8 kilo aldıgımı bilirim bu beslenmene bağlı

güversin göğüs dediğin kunduracı göğsümü ? yani ortasından içe göçük ?
  • hayır dışa çıkık göğüs başlasam kilo alırmıyım acaba ona göre başlıcam daa çok zayıflamıım zaten zayıfım başla derseniz uygun görürseniz başlıcam nekadar zaman da kilo alabilirim acaba yardımcı olursdanız
  • kliwaj evde ile başlayan extreme arkadaşın açtığı konuda resmim var. benim boyda 185 kilo 91 vücuda bir bak ne yapmalıyım.vejeteryanım bu arada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcna

hayır dışa çıkık göğüs başlasam kilo alırmıyım acaba ona göre başlıcam daa çok zayıflamıım zaten zayıfım başla derseniz uygun görürseniz başlıcam nekadar zaman da kilo alabilirim acaba yardımcı olursdanız

ameliyat düşünmüyormusun tedavisi mümkün ? başla derimde umarım çok değildir güvercin olayı kilo alırsın ilk bi kaç ay kilo alımı yoğun olur.

quote:

Orjinalden alıntı: ax

kliwaj evde ile başlayan extreme arkadaşın açtığı konuda resmim var. benim boyda 185 kilo 91 vücuda bir bak ne yapmalıyım.vejeteryanım bu arada.

vücudun güzel çatın geniş şu anki halin bile fit sayılabilir bu işe uygun ama vejetaryan olman kafamı karıştırdı yumurta - balık-süt bunlarda dahilmi :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 16 Mart 2009; 21:36:36 >
  • süt,yumurta yiyorum et ürünlerinin hiçbiri yok.
  • o zaman beslenme şöle olmalı yumurta bayağı yemelisin ( max 20 yumurta akı ) süt ve lor peyniri + besin desteği açısından şimdilik whey protein tozu almanı tavsiye ederim. daha sonra kırmızı et yiyemediğin için creatin ve sonra glutamin kombosu yapabiliriz ama şimdi whey uygun olur.
  • Protein tozuna gerek yok. Yumurtalı çökelek sporcuların yeni protein kaynağı Bende yeni öğrendim 100 gr çökelekte 50 gr protein varmış. 1 kilo çökelek 5-6 lira. Protein tozuna para vermeye son
  • quote:

Orjinalden alıntı: vires

Protein tozuna gerek yok. Yumurtalı çökelek sporcuların yeni protein kaynağı Bende yeni öğrendim 100 gr çökelekte 50 gr protein varmış. 1 kilo çökelek 5-6 lira. Protein tozuna para vermeye son

iyi ozaman günde 500 gram yiyerek bütün protein ihtiyacımı karşılayalım varmı böyle mantık
  • Senin dediğini anlayamadım zaten hergün çökelek yersem miğdeyi bozarım herhalde
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.