Şimdi Ara

Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.663
Cevap
53
Favori
452.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk başlarda hiç bişeyim yoktu ama kol ağırlıklarına gelince birden çok kötü bi sancı giriyo başıma ısınmadan çalışmıyorum 15dk. yürüyüş 5dk. bisiklet yapıyorum ama nedense hala ağrı var
  • merhaba abiler benim yaş 16 kilo 64 boy 1.80 evde düzenli olarak mekik ve şınav çekiyorum ama dumbella sadece kol hareketleri yapabiliyorum yemekleri hergün düzenli olarak yiyorum ve öyle abur cubur yediğim fazla bişi yok . sorun ise çok güçsüzüm yani güç die bi şey yok bende ne önerirsiniz ve sizce kilom nasıl

cevap verirseniz çok teşekkür ederim
  • Üstadım sana birkaç sorum olacak,öncelikle fotoğraflarımı paylaşayım...

Kusura bakmayın ayrıntılı resimlerimi bulamadım.Kuzenimde(B@two)bir fotoğrafım var kendi bilgisayarımda bulamadım bulursam eklerim,daha açılı belirgin bir fotoğraf.Bu fotolarda normal halim yani kaslarım faal değil,sıkmadım.

Sorumlarım;
    1.Görüldüğü gibi karın kaslarım sıkınca belli olsa da normalken de belli olmasını istiyorum fakat çalışmalarım düzenli olmadığından,kışın istemeden kilo aldığımdan düzene oturtamadım.Bu sene de erken başlamayı düşünüyordum fakat olmadı başlayamadım.Şu sıralarda yavaştan ısındırmaya başladım kendimi,Temmuz'a kadar yine eski haline getirmeliyim vücudumu.Çünkü yazın 1.75 73 kilo iken kışın 80 kilolara vudrum fakat boyum 1.80'e ulaştı.Yine de eskisi gibi değilim,bahsettiğiniz beslenme evresinin amacını gerçekleştirmiş oldum bilmeden.Neyse biraz uzattım galiba soruma gelelim,hocam halihazırda güzel bir vücudum olduğunu düşünüyorum fakat yağları atmam lazım70kg civarlarına gelmeliyim ve bu olay 2 ay içinde olmalı,nasıl bir çalışma uygulamalıyım?Çalışma derken kabaca haftada şu kadar çalış,karın çalış gibi tavsiyeler bekliyorum ayrıntıya gerek yok.

2.Bünyem çabuk kaslanıyor,kuzenimle çalışmıştık o şahit gerçekten normal değilim.Kısa sürede kaslanıyorum,bunda küçüklüğümden beri spor yapmamın da etkisi var(Spor gerçekten gerekli).Göğüsleri biraz daha belirginleştirmeli ve şişirmeliyim,kolları da...Spor salonuna gitme şansım çok az fakat evde mekik sehpası,dambıl var bu vücudu aslında onlarla yaptım.İşin içinde barfiks,koşu,şınav da var tabiki...Acaba diyorum buradan sonrasını yine bu bahsettiğim koşullarda,bu hareketlerde gerçekleştirebilir miyim yoksa set alayım mı?Malum öğrenciyiz,setler baya pahalı çok fazla birikmiş param yok.ikinci el alacam bulamıyorum.

3.Zayıflama amacım öncelik çünkü bölgesel kilo alıyorum ve kilo aldığım bölgeyi söylemek bile istemiyorum.Acaba biraz yemekten kıssam mı?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 10 Ekim 2009; 18:25:51 >
  • valla senin ilk önce kilo alman lazım yani dahada kaslanmalısın kütle olmadan definisyona girmeye çalışıyorsun bunuda yapamazsın zaten.

şu vücuda bakcak olursak 1 sene daha hacim çalışmalı daha sonra definisyona girmelisin bu sayede güzel bir plaj vücudu olur.
  • ...
    quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

valla senin ilk önce kilo alman lazım yani dahada kaslanmalısın kütle olmadan definisyona girmeye çalışıyorsun bunuda yapamazsın zaten.

şu vücuda bakcak olursak 1 sene daha hacim çalışmalı daha sonra definisyona girmelisin bu sayede güzel bir plaj vücudu olur.

Hocam bu yazınki halim.Yani 1.75boy ve 72-73kg'lık halim şimdi 77-78-79 civarı geziyorum.Gerçi boyum da uzadı bahsettiğim gibi ama daha külolu gözüküyorum.Bu arada kilo almaya popodan başlıyorum ve hiçbirşeyimi giyemez oluyorum,birkaç ay öncesine kadr öyleydi.Dışarı çıkamıyordum çünkü giyecek birşey yok yani,sığamıyorum içine...Bu sorunu nasıl çözüyorsunuz siz?Direk popodan kilo alıyorum yani...
  • antremandan sonra cardio yapabilirsin yada akşam karbonhidratı sınırlandırmalısın.
  • kadango(yani kuzenim) kısa bir sürede çok güzel bir vücuda sahip oldu ama fotoları bulamadım kuzen k. bakma
  • bende bir soru sormak istiyorum şimdi benim göğüsler biras yağlı üst taraflar sertleşmeye başlası ama ben nasıl kısa sürede onları şekile sokabilirim alt taraflar özellikle boy:1.86 kilo 84

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikolog. -- 28 Mart 2009; 1:33:04 >
  • merhaba benim yaş 16 kilo 64 boy 1.80 evde düzenli olarak mekik ve şınav çekiyorum ama dumbella sadece kol hareketleri yapabiliyorum yemekleri hergün düzenli olarak yiyorum ve öyle abur cubur yediğim fazla bişi yok . sorun ise çok güçsüzüm yani güç die bi şey yok bende ne önerirsiniz ve sizce kilom nasıl

• quote:

Orjinalden alıntı: kadango

...
    quote:

valla senin ilk önce kilo alman lazım yani dahada kaslanmalısın kütle olmadan definisyona girmeye çalışıyorsun bunuda yapamazsın zaten.

Hocam bu yazınki halim.Yani 1.75boy ve 72-73kg'lık halim şimdi 77-78-79 civarı geziyorum.Gerçi boyum da uzadı bahsettiğim gibi ama daha külolu gözüküyorum.Bu arada kilo almaya popodan başlıyorum ve hiçbirşeyimi giyemez oluyorum,birkaç ay öncesine kadr öyleydi.Dışarı çıkamıyordum çünkü giyecek birşey yok yani,sığamıyorum içine...Bu sorunu nasıl çözüyorsunuz siz?Direk popodan kilo alıyorum yani...

Senin yapman gereken beslenmende yağları ,abur cuburları,beyaz ekmeği azaltmak.Bolca et tüketeceksin ama önceliğin tavuk eti olsun.Tabii şiddetli antrenmanlara gireceksin.Haftada 4 gün çalışırsan yeter.Vücut çalışmadığın günlerde kardio yaparsan istemediğin bölgelerdeki tüm yağlar fark gözetilmeksizin metabolizman tarafından yakılacaktır.Ben de 5-6 ay boyunca kardioyu çok sıkı yapmıştım ve sonuca ulaştım.Aynı senin gibi başım yağlarla dertte idi.Bu işin ilacı yoğun kardio çalışmasıdır.Yani alnından terler akıtarak koşunu yap.Nefessiz kalmamaya dikkat et.Çünkü yağlar oksijen ile yanar.Bunun haricinde pilavüstü tavuk ye,yeşillik ye.Şınava barfikse mekiğe devam et.Kısa zamanda sonuç beklersen hata edersin.Birkaç ay içinde net sonuçlar elde edersin.Sabırlı ol,disiplinli çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 28 Mart 2009; 11:45:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ß@tWo

bende bir soru sormak istiyorum şimdi benim göğüsler biras yağlı üst taraflar sertleşmeye başlası ama ben nasıl kısa sürede onları şekile sokabilirim alt taraflar özellikle boy:1.86 kilo 84

Göğüsler kısa sürede şekle girecek yapıda kaslar değillerdir.Vücutçular da şunu çok iyi bilirler ki gögüsler çalışmalara uzun sürede tepki verirler.Yani 5-6 ay gibi.Yaza yaklaşıyoruz.Bu aylarda yapacağınız dirençli,sert ve disiplinli kas çalışmaları normalden daha hızlı kas gelişmesi sağlar.Tabii beslenmeye dikkat edersek.Siz şu hareketleri kaslara yedire yedire yaparsanız ve iyi de beslenirseniz emin olun ki birkaç ay sonra güzel şeyler olacaktır :

Bench press 10-8-6-4
    Dumbell flying 10-8-6-4
    İncline dumbell press 10-8-6-4
    İncline dumbell flying 10-8-6-4
    Dumbell pullover 12-10-8-6

Yukarıda setleri ile verdiğim hareketleri 4'er set halinde bu sıraya uyacak şekilde ve kaslarınıza yedire yedire yaparsanız gelişme kaydedersiniz.Ancak ağırlıkları kendinize göre ayarlayın.Aşırı ağır girip hareketten çalmayın arkadaşlar.Kaldırabileceğiniz ağırlıklarla hareketi tam yapın.Özellikle gögüs hareketlerinde barın veya dumbellın gögüse en çok yaklaştığı an hareketin en etkili olduğu andır.Orayı iyi hissedin ve kasılmayı tam yapın.Gögüsleriniz ilerde omuzlar geride beliniz yay gibi olacak şekilde sehpaya yatın.Barı suyunu çıkartacak gibi tutun ve hareketi güzel nefes alıp vererek yapın.Bu şekilde ilerleyen aylarda iri ve şekilli gögüslere sahip olabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyclops61

merhaba benim yaş 16 kilo 64 boy 1.80 evde düzenli olarak mekik ve şınav çekiyorum ama dumbella sadece kol hareketleri yapabiliyorum yemekleri hergün düzenli olarak yiyorum ve öyle abur cubur yediğim fazla bişi yok . sorun ise çok güçsüzüm yani güç die bi şey yok bende ne önerirsiniz ve sizce kilom nasıl

İşe ilk önce bir dumbell seti alarak başla.Mekik ve şınav güç sağlamaktan çok fit olmayı-hızlı bir yapıya kavuşmanı sağlar.Ancak güç kazanmak istiyorsan ağır kilolarla kas çalışması yapman gerek.Ancak bu da bir anda olmaz.Çünkü herşeye yavaş yavaş başlanır.15-20 kg ağırlıkları olan bir dumbell seti al.Bir tane de düz sehpa almaya çalış yada ona benzer düz bir sehpa yap.Sana söyleyeceğim hareketlerle başlayınca güçlenmeye başladığını göreceksin.Ancak sabah kahvaltını sağlam yapacaksın ve proteinlerden zengin besleneceksin.Vakit geçtikçe nasıl güçlendiğine sende şaşıracaksın.Bir örnek vereyim.Bundan aylar önce elime alıp 5-6 kg lık dumbellarla kol çalışmalarında çok zorlanırken şuanda 15-16 kg lık ağırlıklarla dumbell curl dediğimiz hareketi rahatça yapıyorum.Veya standing barbell curl da 35-40 kg ın yanına yaklaşamazken şimdilerde çok rahat yapıyorum.Herşey zamanla olur ilk önce bir başlangıç yap yeter.
  • aksamseddın ters pramıd önerme arkadaslara sımdıden, cunku onlar yenı önce ısınme sonra gelıstırme teknıgı olmalı yanı 6-8-10-12 gıbı yada hafıf kılo 10 tekrar sonra agırlıklar atar tekrar sayısı sabıt kalır öle yanı , bench pres ve dumbell pres yaptıktan sonra mtlaka snav cekın eller omuz hızasında olmak suretıyle farkı göreceksınız, snav pozıyonunda ayakları sandalye felan koyupta cekersenız buda ust göuse yardımcı olur ,
  • quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

quote:

Orjinalden alıntı: kadango

...
    quote:

Senin yapman gereken beslenmende yağları ,abur cuburları,beyaz ekmeği azaltmak.Bolca et tüketeceksin ama önceliğin tavuk eti olsun.Tabii şiddetli antrenmanlara gireceksin.Haftada 4 gün çalışırsan yeter.Vücut çalışmadığın günlerde kardio yaparsan istemediğin bölgelerdeki tüm yağlar fark gözetilmeksizin metabolizman tarafından yakılacaktır.Ben de 5-6 ay boyunca kardioyu çok sıkı yapmıştım ve sonuca ulaştım.Aynı senin gibi başım yağlarla dertte idi.Bu işin ilacı yoğun kardio çalışmasıdır.Yani alnından terler akıtarak koşunu yap.Nefessiz kalmamaya dikkat et.Çünkü yağlar oksijen ile yanar.Bunun haricinde pilavüstü tavuk ye,yeşillik ye.Şınava barfikse mekiğe devam et.Kısa zamanda sonuç beklersen hata edersin.Birkaç ay içinde net sonuçlar elde edersin.Sabırlı ol,disiplinli çalış.

Sağolun hocam yani protein protein protein diyorsunuz.Peki her insanın ihtiyacı olduğu gibi Mastürbasyon bu işi baltalar sanki,bu konuda ne söyleyebilirsiniz,sıklığı ne olmalı?
  • haftada 2 yetmez mı :) fazlası zarar zaten ustelık bu spor ıcın masturbasyon degıl ılıskı önerılır
  • quote:

Orjinalden alıntı: 87akin-izmir

haftada 2 yetmez mı :) fazlası zarar zaten ustelık bu spor ıcın masturbasyon degıl ılıskı önerılır

Haftada iki yeterli,etraftan duyuyorum adamlar hegün yapıyor ama bende hiç böyle sürekli istek olmadı...Ara sıra bana da oluyor ama adam düzenli olarak hergün yapıyor,işin zevki kalmaz be...Veya ben buradayım demek için yalan söylüyorlar.
  • sana bişey söleyimmi ben hiç yapmiyorum
  • kliwaj bana bi program yaparmsn 1.85 boy 60 kiloyum.. yemek programı yada spor programı herhangi bir program kilo almam şart..:S
  • quote:

sana bişey söleyimmi ben hiç yapmiyorum

Eee zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır...Önümde balla lor,tıkınıyoruz bakalım,başladım hocam inşallah adam olacaz.
  • cevabın için çok saol bir kaç şey daha sormak isityorm beslenme demişsin o konuyu biraz açarmısın birde bizim burda ufak bi salon var salı perşembe c.tesi ve pazar gidiyorum bu hareketleri gitdiğim her gün mü yapayım birde hızlı gelişmesi için kaldırabildiğim kadar ağırmı kaldırmalıyım
    quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

quote:

Orjinalden alıntı: ß@tWo

bende bir soru sormak istiyorum şimdi benim göğüsler biras yağlı üst taraflar sertleşmeye başlası ama ben nasıl kısa sürede onları şekile sokabilirim alt taraflar özellikle boy:1.86 kilo 84

Göğüsler kısa sürede şekle girecek yapıda kaslar değillerdir.Vücutçular da şunu çok iyi bilirler ki gögüsler çalışmalara uzun sürede tepki verirler.Yani 5-6 ay gibi.Yaza yaklaşıyoruz.Bu aylarda yapacağınız dirençli,sert ve disiplinli kas çalışmaları normalden daha hızlı kas gelişmesi sağlar.Tabii beslenmeye dikkat edersek.Siz şu hareketleri kaslara yedire yedire yaparsanız ve iyi de beslenirseniz emin olun ki birkaç ay sonra güzel şeyler olacaktır :

Bench press 10-8-6-4
    Dumbell flying 10-8-6-4
    İncline dumbell press 10-8-6-4
    İncline dumbell flying 10-8-6-4
    Dumbell pullover 12-10-8-6

Yukarıda setleri ile verdiğim hareketleri 4'er set halinde bu sıraya uyacak şekilde ve kaslarınıza yedire yedire yaparsanız gelişme kaydedersiniz.Ancak ağırlıkları kendinize göre ayarlayın.Aşırı ağır girip hareketten çalmayın arkadaşlar.Kaldırabileceğiniz ağırlıklarla hareketi tam yapın.Özellikle gögüs hareketlerinde barın veya dumbellın gögüse en çok yaklaştığı an hareketin en etkili olduğu andır.Orayı iyi hissedin ve kasılmayı tam yapın.Gögüsleriniz ilerde omuzlar geride beliniz yay gibi olacak şekilde sehpaya yatın.Barı suyunu çıkartacak gibi tutun ve hareketi güzel nefes alıp vererek yapın.Bu şekilde ilerleyen aylarda iri ve şekilli gögüslere sahip olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.