DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.667
Cevap
57
Favori
413.932
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Spor >> Diğer Sporların Gündemi >> Vücut Geliştirme (Body Building) >> Vücut geliştirme ve kilo alma,Sık sorulan sorular - Cevaplar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      416 Mesaj
      08 Mart 2009 18:14:08 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

ÖNEMLİ LÜTFEN BAKINIZ ! (ATTENTİON) Arkadaşlar babam diyet uzmanı çoğu şeyleri bende biliyorum kilo almaya gelince protein tozlarının çok etkisi yok. Kilo almak için günde belli bir cal (kalori) almanız gerekmektedir bu tabi boy ve kiloya göre değişir yatmadan önce yemek yerseniz vucut yakamadıkça yağa dönüşür ama bu sağlıklı değildir kalp sağlığı için. Kilo almak için benim önerilerim bol yağlı yiyin ekmek bol yiyin protein almayı unutmayın sabahları yumurta mutlaka yiyin... Abur cuburda almanız gerekmektedir cips cola vs vs benmde kilom normal boyumda öyle ama daha fit bir vucut için başlıyacam vucut geliştirmeye en sağlıklısı bir diyet uzmanına görünmeniz.

ne saçmalıyon ya sen hiç bişi bildiğin yok ilk sayfayı oku bu konuyla alakan bile olamaz. attention demiş bide

protein tozlarıda kas olarak kilo almak için etkilidir. yada herhangi bi diyette mevcut kas kütlesini korumak için .

yada acil protein almanız gerektiği zaman çok değerlidir.

bir sürü amacı var.kilo almak için gainer tozları kullanılır.

saçmaladıgın okadar belliki hem fit bir vücutr diyon hem cips yiyin aburcubur yiyin diyorsun.neyse bilmemek değil öğrenmemek ayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mart 2009; 18:11:30 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Mart 2009 18:45:38
      millet kilo almak icin ugrasiyor bende vermek icin ugrasiyorum
      |
      |

• Binbaşı
      1447 Mesaj
      08 Mart 2009 19:08:50
      arkadaşlar size bir sorum olucak ben zıplama kabiliyetimi geliştirmek istiyorum düzenli olarak ip atlıyorum bacaklarımın sıkılaştığını hissettim günde 2 bardakda süt içiyorum hangi hareketleri uygulamalıyım ve nasıl beslenmeliyim?
      |
      |

• Binbaşı
      1157 Mesaj
      08 Mart 2009 23:11:38
      iyi oku karıştırma bazıları kilo almak isteyenler için .. ! Kalp sağlığını tetikler diyorum bu cips konusunda.. ama arada bir tüketilmelidir abur cubur tarzı şeyler bir büyük paket cips sağlam bir akşam yemeği kadar kalori veriyor sallamıyorum babamda dayımda diyet uzmanı o tozda mutlaka katkı maddesi vardır onun yerine günde bir yumurta akşamlarıda et yese zaten onun vereceği proteini verir
      quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

Alıntıları Göster

ne saçmalıyon ya sen hiç bişi bildiğin yok ilk sayfayı oku bu konuyla alakan bile olamaz. attention demiş bide

protein tozlarıda kas olarak kilo almak için etkilidir. yada herhangi bi diyette mevcut kas kütlesini korumak için .

saçmaladıgın okadar belliki hem fit bir vücutr diyon hem cips yiyin aburcubur yiyin diyorsun.neyse bilmemek değil öğrenmemek ayıp
      |
      |

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Yüzbaşı
      481 Mesaj
      08 Mart 2009 23:22:20
      quote:

Alıntıları Göster

niye kızıyosunki yatmadan önce yemenin nekadar tehlikeli oldugundan dem vuruyo arkadaş , artık yağlardan yapılan cipslerin aburun cuburun hiç bi sağlıksız yönü yok ilerde damar tıkanıklığı yapma riski 0 (sıfır) rahat rahat yeee obez ol
      |
      |

100YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
      Gazi M.Kemal Atatürk ...
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      08 Mart 2009 23:24:40 Konu Sahibi
      quote:

iyi oku karıştırma bazıları kilo almak isteyenler için .. ! Kalp sağlığını tetikler diyorum bu cips konusunda.. ama arada bir tüketilmelidir abur cubur tarzı şeyler bir büyük paket cips sağlam bir akşam yemeği kadar kalori veriyor sallamıyorum babamda dayımda diyet uzmanı o tozda mutlaka katkı maddesi vardır onun yerine günde bir yumurta akşamlarıda et yese zaten onun vereceği proteini verir

Alıntıları Göster

sadece gülüyorum bırak bu ayakları yok babam yok dayım diyet uzmanı.

cipsle bir akşam yemeği aynı kalorideymişş bak sen

1 GRAM YAĞ 9 KALORİ

1 GRAM PROTEİN 4 KALORİ

sen eğer yağ ile karbonhidratı veya protein ile kalorisini karıştırırsan hata edersin

cipsinde yüzde 30-40 ının yağ oldugunu düşünürsek hiçte sağlıklı değil. bence biraz araştırmaya yönelmelisin

protein tozu asla bir öğün yerine geçmez zaten niye bilmiş gibi konuşuyorsun hala !

protein tozunun asıl amacı kana çabuk karışmaktır ve bunun için kullanılır siz akşam yemeği yicenize protein tozu içerseniz boş yere israf etmiş olursunuz.

ayrıca doğal ürünler bunlar

herşeyin başı araştırma kaç defa sölücez

neyse arkadaşlar zannediyorm ki seni ciddiye almıyolar zaten. doğruyu yapıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 8 Mart 2009; 23:22:20 >
      |
      |

• Binbaşı
      1447 Mesaj
      08 Mart 2009 23:38:17
      soruma cvp?
      |
      |

• Yüzbaşı
      481 Mesaj
      08 Mart 2009 23:39:50
      kilo yağ demek deyildir insan spor yaparak kas kütlesiyle kilo artışı sağlıyabilir , kilo alamıyorum diyip abura cubura dayanan çok kişi tanıyorum bu göbeği nasıl eriticez diye salona koşan.
      çok bilinçsiziz, mantık olarak aldıgın kalori harcadıgından fazla ise spor yapsan bile YAĞlanırsın futbolcuların o baklavalara nasıl sahip oldugunu düşünüyosunuz bu işin içinde olan arkadaşın daha iyi bilmesi gerekiyo
      |
      |

100YIL

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
      Gazi M.Kemal Atatürk ...
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      08 Mart 2009 23:40:44 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: pc_kobat38

soruma cvp?

ne desem yalan olur . bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.
      |
      |

• Binbaşı
      1067 Mesaj
      09 Mart 2009 00:15:31
      Öncelikle açtığın topic ve verdiğin bilgiler için teşekkürler, birçok kişiye yardımcı olmuşsundur..
      Benim soruma gelince, haftada 3 gün aynı programı mı uygulamak daha iyidir yoksa 3 günde farklı yerleri çalıştırmak mı ? Mesela: 1. gün kol-bacak, diğer gün göğüs-sırt vs gibi ? Yeni başladım spora..
      |
      |

• Yüzbaşı
      416 Mesaj
      09 Mart 2009 00:21:38 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: hell_quard

Öncelikle açtığın topic ve verdiğin bilgiler için teşekkürler, birçok kişiye yardımcı olmuşsundur..
      Benim soruma gelince, haftada 3 gün aynı programı mı uygulamak daha iyidir yoksa 3 günde farklı yerleri çalıştırmak mı ? Mesela: 1. gün kol-bacak, diğer gün göğüs-sırt vs gibi ? Yeni başladım spora..

dediğin gibi farklı yerleri

dünyada şuan en çok tutulan sistemden bir örnek vereyim

göğüs-biceps

sırt-triceps

omuz-bacak

yada

göğüs-sırt

biceps-triceps

omuz bacak

gibi örnekler çöğaltılabilir

önemli bir nokta ise bi büyük kas bir küçük kas olacak ve ilk girdiğin bölge büyük kas olsun örnek ilk göğüs sonra pazu

daha ilerlemiş sporcular

hergün tek bölge çalışır. yada zayıf olan bölgeyi sadece 1 gün çalışır. ama sen ilk yazdıgımı yapabilirsin en çok tutulan ve salonlarda en çok verilen program o şekildedir

ama daha yeniyim diyorsun ne kadar oldu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kliwaj -- 9 Mart 2009; 0:17:02 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      09 Mart 2009 00:28:00
      quote:

Alıntıları Göster

ne desem yalan olur . bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.

Düzenli şekilde bacak hareketlerini uygularsa zıplama oranı oldukça değişmez mi kliwaj? Ne kadar kuvvet o kadar itiş gücü yani ? Kendimden biliyorum ki zıplama oranlarım bu spora başlamadan önce ve şimdiye kadar oldukca gelişti
      |
      |

★★★ Fenerbahçe 2011-2012 ★★★
      1 Volkan Demirel 3 Reto Ziegler 4 Bekir İrtegün 5 Emre Belözoğlu 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Sezer Öztürk 9 Miroslav Stoch
      10 Alex de Souza 14 Gökay İravul 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 20 Özer Hurmacı 23 Semih Şentürk 34 Fehmi Mert Günok 35 Hasan Erbey
      38 Mehmet Topuz 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 58 Fabio Da Silva Bilica 60 Özgür Çek 62 Selçuk Şahin 67 Orhan Şam
      77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin 92 Issiar Dia 95 Recep Niyaz
      Aykut Kocaman
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      09 Mart 2009 00:33:47 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: tyndare0s

Alıntıları Göster

Düzenli şekilde bacak hareketlerini uygularsa zıplama oranı oldukça değişmez mi kliwaj? Ne kadar kuvvet o kadar itiş gücü yani ? Kendimden biliyorum ki zıplama oranlarım bu spora başlamadan önce ve şimdiye kadar oldukca gelişti

tabi ki zıplamada artış olur bacaklarıda çok güzel olur
      |
      |

• Binbaşı
      1157 Mesaj
      09 Mart 2009 00:39:46
      kliwaj niye böyle celalleniyorsun dostum neyse alsınlar protein tozlarını amino asitler karaciğeri yorsun ilerdede kanser olsunlar ufak bir vermidon hap bile karaciğer hücrelerinin yapısını değiştiriyor en iyisi doğal olanı vücut yapmak çok öğüne yaymak sağlıklı ve dengeli beslenmek çok daha iyi neyse gereksiz polemik
      |
      |

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      09 Mart 2009 00:43:56 Konu Sahibi
      quote:

kliwaj niye böyle celalleniyorsun dostum neyse alsınlar protein tozlarını amino asitler karaciğeri yorsun ilerdede kanser olsunlar ufak bir vermidon hap bile karaciğer hücrelerinin yapısını değiştiriyor en iyisi doğal olanı vücut yapmak çok öğüne yaymak sağlıklı ve dengeli beslenmek çok daha iyi neyse gereksiz polemik

allah iyiliğini versin

allah senide güldürsünn topiğin neşe kaynağısın
      |
      |

• Yarbay
      2313 Mesaj
      09 Mart 2009 01:54:03
      @kliwaj hocam benim boyum 1.85 küsür kilom 90 küsür bana önerebileceğin bir günlük beslenme programı ve vucudu şekle sokabilecek ufak egzersizlerden hangilerini önerirsin yardımlarını bekliyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      416 Mesaj
      09 Mart 2009 08:23:56 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Flywer

@kliwaj hocam benim boyum 1.85 küsür kilom 90 küsür bana önerebileceğin bir günlük beslenme programı ve vucudu şekle sokabilecek ufak egzersizlerden hangilerini önerirsin yardımlarını bekliyorum

sanırım biraz fazlalıkların var çok protein alıp az karbonhidrat alırsan 5-6 öğün daha iyi olur yaninda bide salonda hafif ağırlık çalışması yapmanı öneriyoruum

eğer salona yazılcaksan şuan program vermem pek doğru değill salonda ki hocan bizzat seni görüp program yazıcaktır çünkü
      |
      |

• Yüzbaşı
      491 Mesaj
      09 Mart 2009 08:56:53
      kliwaj bayağı paylaşım yapmışsın

uzak kalmışız bir süredir foruma
      |
      |

Alone at night I feel so strange,
      I need to find All the answers to my dreams..
    • Yüzbaşı
      416 Mesaj
      09 Mart 2009 08:58:28 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: ZUĞAŞİBERE

kliwaj bayağı paylaşım yapmışsın

uzak kalmışız bir süredir foruma

Yapmaya çalışıyoruz valla elimden geldiğince
      |
      |

• Yüzbaşı
      491 Mesaj
      09 Mart 2009 09:08:56
      quote:

protein tozunun karaciğeri yorduğunu nereden çıkarıyorsun bi açıklarsan sevinirim?

Aksine şöyle anlatayım; protein tozu, amino asit gibi gıda takviyeleri vücut tarafından neredeyse emilime hazır bir şekildedirler. Ayrışmaları midede uzun süre beklemelere böbrek ve karaciğerde tahribata yol açmaları söz konusu olmadan kana karışır ve kaslara kolayca taşınırlar. Unutmamak gereken bir konu var ki bu ürünler sağlık bakanlığı değil tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından onay alır. Sebebi ise ilaç değil hayvansal ve bitkisel gıdalar olmalarıdır.

Ha doğal beslenme konusuna ben de katılıyorum ama günde ortalama 150 gr. protein 300 gr karbonhidratı doğal beslenerek almak için bir hayli çaba sarfetmek gerekir ve bu gibi gıda takviyeleri en azından günlük ihtiyacın 1-2 öğününü karşılayarak özellikle iş yaşamı nedeniyle sağlıklı beslenemeyen bireylere fayda sağlar.
      |
      |

Alone at night I feel so strange,
      I need to find All the answers to my dreams..

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
2,675
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.