Şimdi Ara

VPS Üzerine İnternet Sağlayıcısı Kurma[İstek]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar elimde aktif olarak kullandığım bir vps suncu var. İnternet çıkışı 10GBPS/sn ve ben bundan faydalanmak istiyorum. Başlıktada bahsettiğim gibi ben bunun üzerine internet sağlayıcısı kurup kablolu modemime kullanıcı adı ve şifre şeklinde tanıttıktan sonra internete girmek istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yardım edebilirse bu bayram günlerinde çok çok dualarımı alır :D

• böyle birşey mümkünmü acaba ilk defa böyle birşey duydum şuan.
  • VPS ile evin arasına ethernet kablosu çekersen 100Mbt Fiber çekersen 10Gbit kullanırsın. yok telekomun hatlarını kullanacağım dersen TTNET kullanırsın işte..
  • Telefon hattı üzerinden kullanacağım zaten vps ile aramda çok mesafe var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz mümkün olsaydı her VPS sahibinin bir ISP'si olurdu. Sonuçta portu açacak ve datayı verecek olan firma yerel operatörünüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir şey olsaydı herkes fiber yerine vps alırdı.
  • Unutmayınız ki herşeyin önü "mümkün olsaydı, keşke" gibi sözlerle kesilir. Denemekte fauda var belki yapabiliriz belkide TR de internet konusunda devrim yaratırız.

• Unutmayın ki bir zamanlar bedava gprs interneti de hayaldi ta ki UDP portlarını bulana kadar. Allaha şükür UDP işimi görüyo ama daha da hızlı istiyorum. Kendi işinin patronu olmak gibi bişey.

• afaik61 kullanıcısına yanıt
    Yillarca udp portlari üzerinden bedava net kullandim. Ardindan tcp, avea udp yi kapattı, vodafone live ı, turkcell wap ı :(. Ama hala yöntemler mevcut

Mesela dns53 protokolü açık

• VPS'iniz ile evdeki bilgisayarınızı birbirine bağlayıp VPS'in hızlı bağlantısını mı kullanmak istiyorsunuz?
    Evdeki bağlantınızın hızı ne kadar ki? VPS'iniz ne kadar hızlı indirebilse de servis sağlayıcınızın verdiği hızın üzerine çıkamazsınız. Çok iyi bir sağlayıcı ve ulaşılabilir hız çok yüksek ise yüksek hızlı bir paket alıp MTU vs. yöntemlerle AKK sonrası yavaşlamaları atlatmak denenebilir ama pek işe yarayacağını sanmıyorum.
  • Yorum atan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Gereken uygulamayı vps sunucuma yaptım ancak max 120mbps/sn kullanabiliyorum o da iyi güzel. Mesela Gb Gb dosyaları dakikalar içinde indirebiliyorum. Yaptım olacak. Tarih hayal edenleri değil hayalini gerçekleştirenleri yazar. Herkese hayırlı forumlar...

• ben de zaten 1080p monitörümle 16k video izliyorum.
  • Sunucunda 1000000000 gb /sn olsa ne olur sen sunucuna ne ile baglaniyorsan hizin odur.

Afedersin sunucuya oyun kurup oyunmu oynayacaksin ?
    Sunucuyu kendi bilgisayarin gibi kullanamazsin.

Burada onemli olan

Vps ile senin arandaki baglantidir.

Vps nin kac mbit hizi oldugu onemsiz

• Kardeşim öyle bir şey mümkün. amaaaa.

vps üzerine çoklu kullanıcı tanımlaması yaparsın. her kullanıcı uzak masaüstü oturumu ile vps üzerinde oturum açar. ancak kişiler vps e erişmek için hem iss ye hem sana para ödemek zorunda kalacağı için bu pek tutmaz.

heralde bunu düşündün. yoksa her talep edene kablo çekecek değilsin :D
  • pau_20 P kullanıcısına yanıt
    şimdi gelir "tarih hayal edenleri değil gerçekleştirenleri yazar!!!yaptım olacak!!111!" der gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 12 Ekim 2015; 20:47:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afaik61

Yorum atan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Gereken uygulamayı vps sunucuma yaptım ancak max 120mbps/sn kullanabiliyorum o da iyi güzel. Mesela Gb Gb dosyaları dakikalar içinde indirebiliyorum. Yaptım olacak. Tarih hayal edenleri değil hayalini gerçekleştirenleri yazar. Herkese hayırlı forumlar...

Şimdi evindeki ADSL 8Mbitlik ADSL kullanan bilgisayarına 120Mp/s ile dosya indirdiğinimi belirtiyorsun.. Donanım olayını biraz açsan?
    Evinde bir 100Mbit Fiber bire 100mbit lik VDSL var desek Bunları Loadbalance yapsan 180Mbit e yakın bir hız olur. Şu yoksa sende 100Mbitlik fiber varda VPS sunucunda dan Zipli proxy gibi bişilermi kullanıyorsun? (Doping ADSL de var dı sanırım Verilileri sıkıştırarak gönderiyormuş)

Sonuçda 8Mbit hadi olsun 16Mbit bağlantın ile 120Mbitlik hız kullanabiliyorsan büyük başarı gerçekten..

Umarız bu başarını bizimle paylaşırsın. 16Mbit bağlatım olan birisi olarak bende 100Mbitlik hız kullanmak isterim..

• quote:

Orijinalden alıntı: afaik61

Yorum atan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Gereken uygulamayı vps sunucuma yaptım ancak max 120mbps/sn kullanabiliyorum o da iyi güzel. Mesela Gb Gb dosyaları dakikalar içinde indirebiliyorum. Yaptım olacak. Tarih hayal edenleri değil hayalini gerçekleştirenleri yazar. Herkese hayırlı forumlar...

1 gbps internet hızlı vps,sunucu kiralarsan saniyede 100 megabaytta indiririrsin sorun o değil.Sen diyorsun ki benim sunucumun hızı şu ben sunucuma bir internet tarifesi üzerinden bağlanıp saniyede bilmem kaç megabayt indirmek istiyorum diyorsun.Bu ancak nasıl mümkün olur.Vps'nin bulunduğu şirketle anlaşırsın datacenter yakınlarında bir yerde ise 2 tane sağlam bir access point alırsın 2 tane davul gibi anten alırsın.Ufak tefek kayıplarla evine iyi kötü bir internet gelir fakat şuan için dediğiniz mantıksız.

Ekleme;

Yanlış anlama bu arada küçümsemek veya alaya almak için yazmadım demek istediğim evden sunucuya ne üzerinden bağlanıyorsun nasıl bağlanıyorsun?Mantıken bu aykırı değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 12 Ekim 2015; 22:25:14 >

• Bir datacenter çalışanı olarak tek diyeceğim şey yaw he he.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.