Şimdi Ara

VOLVO XC 60 (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.782
Cevap
45
Favori
236.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar,

Kapı üzeri ve göğüs deri kaplı standart olarak geldi. Resimleri ve Multimedia ekran için küçük bir video koyuyorum.

Vites hakkında yorumları daha sonra ekleyeceğim.

VOLVO XC 60
     VOLVO XC 60
     VOLVO XC 60
     VOLVO XC 60

• Çok teşekkürler, gerçekten çok güzel görünüyor. Deri kaplama da, kristal vites kolu da harika olmuş. Lüks algısı kesinlikle yukarı çıkmış...

Kablosuz şarj da artık 2020'de olmazsa olmazdı, vites kolu yanında, çok şık şekilde entegre edebilmeleri de gerçekten oldukça başarılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreadknight -- 17 Kasım 2020; 16:26:8 >
  • dreadknight kullanıcısına yanıt

Şu iki soruya ben de cevap verebilirim sanırım ;

Yeni tip elektronik kristal vites topuzu durduğumuzda otomatik park konumuna almıyor, yandaki küçük düğmeye basmak gerekiyor, ancak unuttunuz ve kapıyı açtınız, bu durumda size hatanızı anımsatan küçük bir sallantı ile birlikte otomatik parka alıyor.

İki kez ittirmeli/çekmeli vitese alışmak ise inanın ilk başta çok kolay değil, epeyi garipsedim, hala da bazen eksik çekip boş (N)'de kalıyorum bazen de fazla çekip manuel e geçiyorum. İşin garibi hangi viteste olduğunuzu bir tek sürücü ekranından takip edebiliyorsunuz. Oysa gözünüz ya yolda ya da refleks olarak vitesin olduğu bölümde oluyor. Belki ben BMW'den geçtiğim içindir bilmiyorum ama BMW'lerdeki gibi Joystick vitese üzerine yerleşmiş ve hangi vites konumunda olduğunuzu gösteren led ışıklı sistemi çok aradım. Volvo'da belki o güzelin kristal vites üzerine led yerleştirmek mümkün değil ama hemen vitesin yanına park düğmesi yanına bu türde, vitesin hangi konumda olduğunu gösterir ışıklı bir sistem olmalı bence.

Sahi daha önceki deri viteslerde bu iki kez ittirme çekme sistemi yoktu doğru mu ? Elektronik vitesle gelen bir olay mı bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartacüs72

Şu iki soruya ben de cevap verebilirim sanırım ;

Yeni tip elektronik kristal vites topuzu durduğumuzda otomatik park konumuna almıyor, yandaki küçük düğmeye basmak gerekiyor, ancak unuttunuz ve kapıyı açtınız, bu durumda size hatanızı anımsatan küçük bir sallantı ile birlikte otomatik parka alıyor.

İki kez ittirmeli/çekmeli vitese alışmak ise inanın ilk başta çok kolay değil, epeyi garipsedim, hala da bazen eksik çekip boş (N)'de kalıyorum bazen de fazla çekip manuel e geçiyorum. İşin garibi hangi viteste olduğunuzu bir tek sürücü ekranından takip edebiliyorsunuz. Oysa gözünüz ya yolda ya da refleks olarak vitesin olduğu bölümde oluyor. Belki ben BMW'den geçtiğim içindir bilmiyorum ama BMW'lerdeki gibi Joystick vitese üzerine yerleşmiş ve hangi vites konumunda olduğunuzu gösteren led ışıklı sistemi çok aradım. Volvo'da belki o güzelin kristal vites üzerine led yerleştirmek mümkün değil ama hemen vitesin yanına park düğmesi yanına bu türde, vitesin hangi konumda olduğunu gösterir ışıklı bir sistem olmalı bence.

Sahi daha önceki deri viteslerde bu iki kez ittirme çekme sistemi yoktu doğru mu ? Elektronik vitesle gelen bir olay mı bu ?

Teşekkür ederim ayrıntılı açıklama ve bilgi için,

Unutulduğunda kapı açılır ise otomatik park'a alması yine de güzel bir özellik olmuş.

iki kez çekme eylemi, deri olan joystick viteslerde de aynı şekilde bildiğim kadarı ile ve söylediğini gibi, vites kolonunda mutlaka ışıklı bir gösterge olmalıydı.

Elektronik vites kolu konusunda, Mercedes'in direksiyon arkasındaki sistemi sanırım premiumlar arasında en güzeli, BMW sisteminde de tuşların yerleşimini ben çok beğenmemiştim.

• Ekim teslim aracım hala gelmedi..faturası dün kesildi,araç nerde yolda mı gemide mi bekliyor,yükleniyor mu Allahın bir kulundan cevap alamıyorum.Nerden kimden bilgi alınır,aynı durumda olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saygıner

Ekim teslim aracım hala gelmedi..faturası dün kesildi,araç nerde yolda mı gemide mi bekliyor,yükleniyor mu Allahın bir kulundan cevap alamıyorum.Nerden kimden bilgi alınır,aynı durumda olan var mı?

Algıda seçicilik midir bilemiyorum ama bugün, Ümraniye Taşdelen Otokoç'da pek çok sayıda 0 araç gördüm. Yine sonra yola çıktığımda, İzmit civarında yine bir stok alanında pek çok sayıda yeni gelmiş Volvo gördüm.

Vatandaş tahminim, bir sevkiyat yapıldı ve sıra ile tescil vs. işlemi tamamlanıp teslim ediliyor.

Aldığınız bayi ile görüşüp süreci tam olarak öğrenebilir, belki de biraz süreci hızlandırabilirsiniz...

• Teşekkür ederim

• dreadknight kullanıcısına yanıt

Mercedes'in koldan vitesi önce çok basit kaçmış gibi geliyor ama, kullanınca görüyorsunuz ki inanılmaz pratik ve verimli gerçekten.

• bu aracın yeni motoru tutlmadı mı 2019 eski motoruna daha fazla para istiyorlar neden acaba?

• magnumm kullanıcısına yanıt

Yeni motor ile eski motor arasında çok büyük bir fark yok ki, mild hybrid denilen sistemle eski motora küçük bir elektrik motoru ilave edildi, sadece kalkışlarda motora destek olan ve böylece yakıt tüketimini ve emisyon değerlerini düşüren bir sistem, D4 idi, mild hybrid eklenince B4 oldu, yani asıl dizel motorda yine aynı motor.

Bu değişiklik kağıt üzerinde 8 BG ilave güç ve 20 Nm tork katkısı sağladı, araç 198 BG ve 420 NM oldu. Yakıt tüketiminde de benim gördüğüm 100 Km'de 0,2-0,3 gibi bir avantaj sağladı.

Yani eski modellerine daha fazla para istenmesi mantıklı bir durum değil, siz aslında gerçek satıcıya değil de böyle çılgın fiyata alıcı çıkarsa satarım diye tok satıcılara denk gelmişsiniz bence .

• merhaba,

2 yıllık 2016 subaru forester xt 240hp maceramdan sonra yakıttan ötürü 2016 dizel insignia almıştım sedan'a alışamadığımdan insignia sevdamı arabayı satışa koyarak sonlandırmak üzereyim. 200bin km bir xc 60 ın şanzımanı baş ağrıtır mı? şimdiye kadar kullandığım (mazda cx-5, subaru forester, insignia) hiçbirinin şanzımanı sorun çıkarmadı. fazla olmamakla beraber net'te vuruntu sorunları yaşandığını duydum. görüşlerinizi okumak isterim. saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1963 -- 19 Mart 2021; 15:41:51 >
  • treleibus T kullanıcısına yanıt

Carplay için bayiye 2000 TL daha vermeye gerek var mı?

• Ben yüklettim, .Aracın navigasyon ve telefon arayüzü oldukça yeterli. Whats up ve SMS mesajlarını sesli okuyor ve sesle cevap verebiliyorsunuz. Navigasyon daha doğru hesaplama yapıyor. Başka kullandığım bir uygulama yok CarPlay de. Tercihe kalmış. Ben 3.000 TL ödedim 2 ay önce.
  • Özellikle Telefonunuzun internetini araca bağladığınıza aracın Bluetooth menüsü çok yeterli hale geliyor, örneğin spotfy i sanki carplay'a bağlı imiş gibi ekrana yansıtıyor, ayrıca radyo menüsü ve tunein gibi uygulanmalar da verimli kullanılabiliyor, ben de alırken 2.250,00 TL verip android aout ve carplay yüklettim ama çok gerek de yokmuş hemen hemen hiç kullanıyorum ki kablolu bağlanıyor bir de.

• CarPlay kullanan arkadaşlar bildiğim üzere Volvo ekranı dikine uzun ve dar. Carplay üzerinden video açtığınızda ekran boyutu nasıl oluyor. Boyut olarak kaç inch bir alanda görünüyor carplay

• Ekranın alt yarısı olduğu için 4e3 oranda ve yaklaşık 7 inch bir alandır sanırım ...

• sunshine84 S kullanıcısına yanıt
    CarPlay ekranın alt yarısında kullanılıyor.
  • Merhaba,

XC60'la ilgili olarak tüm entry'leri okudum ve büyük oranda bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim. Bir çok konuda soru işaretini gideren bilgiler mevcut teşekkür ederim.

2011-2012 model XC60 2.4D5 AWD arayışındayım. Malum sitede inceleme yapıyorum fakat ya araçlar istediğim temizlikte değil yada çok abartılı fiyatlar girilmiş.

Yetkili servis bakımlı, 100-150k KM arasında bir araç arıyorum. Forumda benzer özelliklerde araçlarını satmayı düşünen araç sahipleri varsa bana yazabilirler.

Ayrıca 2.4D5 215hp ve 205hp'de ki motor farklılıkları nelerdir bu konuda bilgi verebilir misiniz, çok detay bilgiye ulaşamadım? Son olarak Haldex bakımları ile alakalı olarak çok detay bilgiye ulaşamadım. Yetkili servislerde Haldex bakımları tanımlı olarak yapılıyor mu varsa nedir ? Differansiyel yağı için değişim frekansı tanımlı mı vb bilgilerini de paylaşabilir misiniz ?

• Son zamanlarda xc60 için fiyat alan oldumu ?

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.