Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (431. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla ikinci el piyasası çok karışık bu aralar bende çok şaşırdım, eğer sunroof olsaydı çok rahat 230-235 e gidecekti.
    Çoğu kişi 230- 235 e hemen tamam dedi ama sunroof yokmu aaa diyerek vazgeçtiler :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekli_1942

Öncelikle herkese merhabalar,

Yıllardır uzaktan uzaktan görüp çok beğendiğim, fakat parasal vb nedenlerle yanına yaklaşamadığım bir araçtı v40.

Şimdi ilk defa almaya bu kadar yaklaştım. Tam istediğim paket olan r-design.

Fakat aklımda kocaman bir soru işareti var ki sizinle paylaşmak istiyorum.

Alacağım araç T4 motor. Genel olarak aracı çok sık kullanan, yılda onbinlerce km yapan biri değilim. Senede yaklaşık 10 km'yi bulmuyor kullanımım.

Fakat bu motor durumu yine de kafamı kurcalıyor.

Şu anda halihazırda kullandığım araç dizel ve 5.3 karma tüketimle kullanıyorum.

Şimdi birden T4'e geçip yakıt tüketimi sebebiyle araçtan soğumaktan korkuyorum açıkçası.

Evet 180 beygir, evet performanslı ama ağız tadıyla kullanamadıktan sonra ne fayda.

Bu arada genel olarak sakin bi kullanıcıyım, eco modu beni bozmaz yani, efendi efendi yolumda giderim ama bazen de gaza gelip bastığımda araç gitsin isterim tabi hoşuma gider :)

Durum böyle arkadaşlar. T4 motorla ilgili belki rahatlatmanıza ihtiyacım var sanırım...

Bir de bu motora talep ne durumda? Yarın öbürgün tüketiminden yorulup ilana koyduğumda satılır mı?

Ne dersiniz?
    Evet bugün itibariyle T4 motor mavi v40 R-Design paketle ben de aranızdayım :)

Bir sorum olacak:

R-Design paketlerde genel olarak orta konsoldaki ekran dokunmatik büyük olanlardan geliyor, fakat bendeki dokunmatik olmayan küçük ekranlardan.

Bunu değiştirebiliyor muyuz ve maliyeti ne kadar olur bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

• karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    V40 larda sunroof yok diye biliyorum.

Rdesign var bende de. Paketler karışık aslında. Rdesign da alaşımlar dışında inscritiptiondan fatkı yok.

Bazı inscriptionlarda radar vs de var sanırım.

Sizin araç model km neydi hocam

mesela inscriptionlar sahibinden üzerinde daha pahalı ancak paket olarak rdesign la bi farkları yok diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniorAwesome -- 13 Ağustos 2020; 14:34:0 >
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Ben satın alırken sormuşlardı ben istememiştim tavan alçalmasın diye

Benim araç MY17 27bin km deydi
  • 2018 İnscription’da cam tavan var ama açılmıyor. Perde var bir tane. Kışın açıyorum, yazın kapıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    2016 model yılı mi?
    Ya da kampanyanın elit paketin uygulanmadığı 2017 ilk yarı yılı mi?
    Malum sitede 2017 modeller için fiyat 245 binden başlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

2016 model yılı mi?
    Ya da kampanyanın elit paketin uygulanmadığı 2017 ilk yarı yılı mi?
    Malum sitede 2017 modeller için fiyat 245 binden başlıyor.
    elit olmayan 2017 başı olan araçtı
    Benim araçta cam tavan var ama hiç kullanılmadı. Ayrıca, sizin araçta Navigasyon varmış. Bir cam tavan bu kadar etkili mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil2302 -- 14 Ağustos 2020; 11:13:22 >
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    kimse cam tavan dışındaki şeyleri umursamıyor camlar elektrikli bile olmasın ama cam tavan olsun modunda alıcılar, araçta deri koltuk var diyorum alıcılarda bana diyordu ki deri olacağına kumaş olsaymış onun yerine cam tavan olsaymış :)
    deri koltuk,navigasyon,intellisafe,parkpilot alıcıların umrunda değil cam tavan var mı kaza boya var mı o kadar
    Yeni araç mı alacaksınız?

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Evet, corolla hybrid sipariş verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Merhaba, 2015 aracımın ön tekerindeki 3 adet bijon kapağı yok. serviste takımına 1000 li rakamlardan bahsetmişlerdi geçen senede. hiç de sormadım açıkcası, bunlar ne işe yarıyor ? sadece görüntü amaçlı mı ? yoksa gerekli mi ? almak istesek yan sanayi olarak alan var mıdır ?
    Hocam serviste 20'li paket 50 lira. Car prime indirimi ile 40 liraya aldım ben yaklaşık 7-8 ay önce.
  • v40turkey V kullanıcısına yanıt
    alla alla tekrar sorayım o zaman. peki ne işe yarıyolar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • v40turkey V kullanıcısına yanıt

• 39.000 km boyunca bir kez ötmeyen, hiç bir sorun yaşatmamış, yetkili servisteki ağır bakımında rot ve balans işlemi talep ettiğim ve muazzam durumdalar denilen fren balatalarımdan düşük hızlarda yaptığım frenlerde arası sıra ötme sesleri gelmeye başladı (Sanırım sadece önlerden geliyor). Bakım ardından uzun yola çıktığım için 1200 km kadar da yol yapmış durumdayım ve durum aynen devam etmekte. Ne düşünmeliyim, yerimde olsanız ne yapardınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pillout

39.000 km boyunca bir kez ötmeyen, hiç bir sorun yaşatmamış, yetkili servisteki ağır bakımında rot ve balans işlemi talep ettiğim ve muazzam durumdalar denilen fren balatalarımdan düşük hızlarda yaptığım frenlerde arası sıra ötme sesleri gelmeye başladı (Sanırım sadece önlerden geliyor). Bakım ardından uzun yola çıktığım için 1200 km kadar da yol yapmış durumdayım ve durum aynen devam etmekte. Ne düşünmeliyim, yerimde olsanız ne yapardınız?
    Hocam bu genelde disk üzerinde yağ olduğu zaman oluyor. Yolda geçtiğiniz bir suda yağ birikmiş vs olabilir. Benzikliklerde bunların temizliği için sprey'ler satılıyor. Onlardan bir tane alıp disk ve balatalara güzelce sıkın. Sonrasında bir süre (bir kaç saat) hız yapmadan dikkatli kullanın çünkü sprey janttan atılıncaya kadar fren hassasiyeti azalıyor.

Bu aracı bende düşünmeye başladım hocam. Şık gelmeye başladı gözüme.

Nedir sizi v40ı sattırıp corolla aldıran etkenler ?

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    merhaba,

arabadan genel olarak memnundum herhangi bir teknik sorunu yoktu

ihtiyaçlarım belki değişti, nedenlerim arasında;
    arka koltuğun dar olması ve bagajın küçük olması
    araba sert karakterli olması nedeniyle yolu çok hissettirmesi
    çok fazla yakın mesafe ve genelde trafik+yokuş kullanımımız nedeniyle yüksek yakıt tüketimi
    servis bakım masraflarının yüksekliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

Merhaba,
    Hangi servisten aldığınızı belirtirseniz sevinirim.Benim araçta da iki tanesi yok.
  • shine14 S kullanıcısına yanıt
    zeytinburnu şubesinden almıştım.

• 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.